Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33
  1. #1
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    A e humbisni kontrollin e vetvetes ?!

    Shpesh jeta na ve para shume situatash te veshtira ose jo , por per nje arsye ose nje tjeter e humbasim kontrollin e situates me ose pa vetedije. Kur eshte ne nerva e siper njeriu thote fjale qe ne te vertete nuk i mendon , por i thote vetem me nje qellim pasi e di qe do te mund te lendoje personin tjeter duke i vjelle vrer kunder ..... Ka njeres qe e fajesojne veten ,por ka dhe te tjere qe jane krejt indiferente . Ne raste te tilla duhet te ruhet kontrolli per mos te then fjale qe me pas do te beheshe pishman, pasi jo te gjithe arrijne ta kuptojne qe ne ato momente flet inati jo llogjika.

    Ju ka ndodhur ndonjehere qe ta humbisni kontrollin e vetes dhe te thoni gjera qe nuk i mendoni realisht ? Nqs po , perse e keni bere ? A kane arritur keta persona tju falin ose ju ti falni ata ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  2. #2
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Yeah me ka ndodhur me nje person , te cilit i thash fjalen e fundit ne fillim e me the te thash , e priti shum keq , reagoi shum keq sdonte veten , pishman su bera se ma kishte sjell shpirtin ne maj te hundes perderisa ja thash ato gjera , ai me kerkoi falje dhe e fala ........
    Sa humane qe jam

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Ka patur raste ne te kaluaren kur e kam humbur kontrollin, por zakonisht jam mbret i autokontrollit.

  4. #4
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Po mua me ka ndodhur ne te kaluaren por tashme e kontrolloj veten me qetesi por.... fatkeqesisht vazhdon ti ndodhe disa personave qe i njoh shum mir dhe ikam ne zemer sa domundohem ti ndryshoj prap nuk e bejne, eshte nje ves i keq ky kshu qe duhet autokontroll te vetvetes ne max.

  5. #5
    N3ra5htarja Maska e rina_
    Anėtarėsuar
    17-10-2006
    Vendndodhja
    Diku....
    Postime
    450
    Ju ka ndodhur ndonjehere qe ta humbisni kontrollin e vetes dhe te thoni gjera qe nuk i mendoni realisht ? Nqs po , perse e keni bere ? A kane arritur keta persona tju falin ose ju ti falni ata ?


    Po, ne raste te veshtira....po. edhe pse jam munduar ta kontrolloj veten por smunda tia arij qellimit, sepse vertet veshtiresit te bejn te kalojsh cakun e vetdijes..
    Be Yourself....

  6. #6
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Ju ka ndodhur ndonjehere qe ta humbisni kontrollin e vetes dhe te thoni gjera qe nuk i mendoni realisht ?
    Po me ka ndodhur qe te humbas kontrollin e vetes,jam person qe prekem shpejt,kam thene gjera ne inat e siper te cilat nuk i kam menduar dhe sigurisht duke vepruar keshtu,lendojme njerezit qe duam dhe te tjere...Me vone behem pishman,po sa para ben!!!

    Nqs po , perse e keni bere ?
    Jemi njerez me ndjenja,kemi karaktere te ndryshme,ndoshta ndonjehere duke vepruar ne menyre te tille,mundohemi te mbrojme ose te shfajesojme veten,ose te justifikojme diēka qe na eshte bere pa te drejte.Megjithate e pranoj qe humbja e kontrollit eshte nje e mete qe mund te beje qe te humbesh respektin e dikujt...

    A kane arritur keta persona tju falin ose ju ti falni ata ?
    Personat qe me duan dhe qe me njohin nga afer,ma njohin personalitetin dhe duke u kerkuar falje me kane falur dhe me mbrapa nuk mi vene re,pasi inati im me shume se 5 mn nuk zgjat!Te tjere qe sme njohin me kane gjykuar jo me te drejte!
    Personalisht jam njeri qe fal dhe fal shume biles....
    "Carpe Diem"

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-02-2008
    Postime
    17
    Po, edhe mua me ka ndodhur tė them fjalė per te cilat jam bere pishman njė ēast me vonė, por tepėr vonė...
    Nė pėrgjithėsi kur mė ndodh mundohem ta kuptoj ē'farė fshihet nė tė vertetė mbas fjalevė: a kam ndjerė padrejtesi apo jam unė nė njė perjudhė pak "dark". Asnjera as tjetra nuk shfajsojnė por kuptimi i reagimit tim mė bėn qė mos tė perseriten keto ngjarje.

    Nganjehere nuk eshte fakti qė njeriu humb "thjesht" kontrollin por ndodh shpesh here qė njeriu i mban pėrmbrėnda ndjenjat dhe konfliktet e kaluara dhe ato dalin (edhe pse rracionaliteti dhe koshienca jone nuk i perkrah) ne nje mėnyre mė tė rėndomtė, nė mėnyrė tė gabuar dhe lėndojnė tjetrin.

    Me kanė falur dhe i kam falur.

  8. #8
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946
    Po Me Ka Rastisur Qe Te Humbas Kontrollin Dhe Arsyeja Ka Qen Nervozizmi Im Ndaj Nje Bisede Qe Mua Me Ka Nervozuar , Por Pas 10 Minutash E Kam Kuptuar Qe Nervozizmi Im Ka Qene I Tepert Dhe Pa Baza Dhe Kam Kerkuar Falje , Dhe Sigurisht Qe Personat Ne Lidhjen Me Nervozizmin Tim Me Kane Faluar .

    Gjithashtu Dhe Une Kur Ka Pas Raste Nervozizmi Ndaj Meje Ne Ate Moment Si Kam Fal Por Mbas Disa Caste Kur Zbuten Dhe Nervat Dhe Gjendja Ime Dhe E Personit/es Ne Fjale Qetesohet Normale Qe Dhe Un I Kam Falur

    Pershendetje


    Edi...
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  9. #9
    Ne raste te caktuara me persona te caktuar.Nuk para e humbas kotrollin e vetes...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  10. #10
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anėtarėsuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Jo nuk e humbas kontrollin asnjehere.
    E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

  11. #11
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    ka raste qe e humbas kontrollin shume te rralla jane !!! nje here ne jete gjithmone humbet kontrolli !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  12. #12
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Fatmiresisht nuk jam ndodhur ndonjehere ne jete perpara situatave ku kontrolli humbet lehte, por do ishe genjeshter sikur te thoja qe nuk mund ta humbas kontrollin ne momente teper kritike.

    Gjithsekush mund ta humbase kontrollin. Madje edhe per njerezit qe ne pamje te pergjitheshme kane natyre shume te qete, ka nje pike maksimale pas te ciles temperamenti humbet. Eshte e thjeshte, analizoni eksperiencat personale me njerezit qe keni njohur gjate gjithe jetes tuaj
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  13. #13
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anėtarėsuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    Po, e humbas kontrollin por vetem kur me prekin ne pikat e dobeta. Dhe kam nje huq te keq qe e them fjalen e fundit te paren, keshtu qe pala tjeter ska cte beje me, vetem te mer vrapin.
    Gjerat qe i them i mendoj (dmth. prap kam kontroll), nuk jane fjale qe me dalin vetem nga goja. Nese skam fjale per te thene atere mund te ndodhe rastesisht ndonje filxhan me kafe te nxehte...gje qe e kam bere!! Por ajo u tregua aq zemergjere sa me fali ose ose e pranoi gabimin.
    Dikur nuk kam falur, tani e shoh qe po zbutem avash avash..dhe fali me shpesh. Por kjo mund te jete edhe si rrjedhoje e asaj se tani se vjen po behem me indiferente...

    pershendetje
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Po ka pas raste qe e kam humb kontrollin ne situata te ndryshme,dhe kam bere dhe gabime,po kryesorja ka qene qe i kam pranuar ato,dhe duke kerkuar te falur situata e nderlikuar eshte zgjidhur,sic ka pas raste qe edhe mua me kane kerkuar te falur dhe i kam falur,por gjithmone duke i bere te ditur qe shiko...mos te perseritet prape e njejta gje!

    Ne nje shoqeri ose lidhje te mire dhe te shendoshe,sic ka gabime duhet te kete

    edhe tolerime
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Endless : 28-02-2008 mė 08:57
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    po shum her, dhe mos te duash ta humbasesh ti kontrrollin do te bajn tjeret ta humbasesh,
    ose mos te llogjikosh fare se car po ban.



    shnet.
    Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

  16. #16
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga Bledari Lexo Postimin
    Po mua me ka ndodhur ne te kaluaren por tashme e kontrolloj veten me qetesi por.... fatkeqesisht vazhdon ti ndodhe disa personave qe i njoh shum mir dhe ikam ne zemer sa domundohem ti ndryshoj prap nuk e bejne, eshte nje ves i keq ky kshu qe duhet autokontroll te vetvetes ne max.

    Ngaqe je rrit tashi bledari!!! Nuk je me adoleshent

    Zakonisht e ruaj shume kontrollin e vetes. Ka pasur shume shume pak raste qe kam humbur kontrollin. Por nqs nje njeri ma ben per borxh kontrollin mund ta humb, por jo ne ekstrem, sepse me pelqen mirekuptimi edhe edukata. Jemi njerez edhe njerezit meren vesh pa humbur kontrollin.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga J@mes : 28-02-2008 mė 12:54

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    e humbas kontrollin e vetvetes vetem ne dashuri.jepem si e marre dhe nuk llogaris asgje.

  18. #18
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga augusta b Lexo Postimin
    e humbas kontrollin e vetvetes vetem ne dashuri.jepem si e marre dhe nuk llogaris asgje.
    Nuk te frikeson ideja qe mund te jesh ti e lenduara ? ( Mos o zot )
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  19. #19
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anėtarėsuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    me ndodh rralle ta humb ,po duke qene se kur me ndodh ,kam nerv shume te keq,-trashegimia ben te veten,-kam arritur ta kontrolloj veten sa per tu larguar e per te bere 30 - 60 min ne kembe per tu qetesuar....asnje menyre tjeter nuk kam gjetur si efikase....i ruhem vetes,se mos bej ndonje budallek...
    E mira,me bie inati shpejt....
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  20. #20
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    beyond the road... I lie in wait...
    Postime
    469
    mund te humbasesh kontrollin e vetes, por nuk mund te humbasesh kontrollin e vetvetes sepse i bie qe te mos kesh kontroll te vetes ne radhe te pare por te nje vete e cila ka kontroll mbi veten. shancet jane se shkenctaret i kane kushtuar ndonje artikull ktij fenomeni ne ndonje te permuajshme nen titullin '..... skicofrenia .....', ose dicka e tille.

    nqs perjashtohen rastet e vetedishme te humbjes se kontrollit te vetes (kjo mund te quhet edhe leshim ne fakt), hera e fundit ka qene para disa vjetesh edhe nuk me ka pelqyer. eshte dobesi.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si T’i Ndihmosh Vetvetes Nė Raste Fatkeqėsie Dhe Pikėllimi
    Nga Gimi3 nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 19:08
  2. Edi Rama qeverisë: Bashkia nuk është në kontrollin tuaj!
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 197
    Postimi i Fundit: 18-02-2006, 06:45
  3. SHPK merr kontrollin mbi urėn kryesore tė lumit Ibėr nė Mitrovicė
    Nga Davius nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 06-06-2005, 06:12
  4. C'mendoni per egoizmin
    Nga huggos nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-12-2003, 06:34
  5. Pėrgjigje: 71
    Postimi i Fundit: 23-07-2003, 19:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •