Close
Faqja 13 prej 16 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 317
  1. #241
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga PELASG Lexo Postimin
    Bravo, njerez te tille i duhen gjuhes shqipe qe ta fundosim me tej!!!
    Te Lumte!!!
    Me nder qofsh.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #242
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Eshte zgjedhje personale. Nuk eshte emri qe tregon zemren e njeriut. Personalisht preferoj emrat shqiptare (jo tipiket ama) po jam e ndergjegjshme qe edhe emrat e huaj perdoren dhe s'ka asgje te keqe.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  3. #243
    BESASHEHT Maska e PELASG
    Anëtarësuar
    11-12-2008
    Vendndodhja
    Në tokën e lashtë Pellazge
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Mendoj se eshte me mire te veme emra shqiptare, por me pare duhen percaktuar cilat emra jane te tille. Sajohen emra kot me kot me bashkime rrokjesh e keto na paraqiten si emra shqiptare.
    Une mendoj se emra shqiptare jane: Kristo, Petro, Pavli, Jovan, Maria, Sofia, Jorgo ose Gjergj, Anastas, Mihal, Gavril, Spiridhon, Ilia, Stavri, Andon, Dhimitri, Ciril, Maksim, Aleksander, Bartolome, Ignat, etj...., emra fetare te besimit orthodhoks ne kuptimin se tregojne qarte origjinen tone te hershme.
    Te tjeret mund te percaktojne emra te tjere qe tregojne origjinen e tyre, por ama jo rrenjet e verteta nga rrjedhin shqiptaret.
    Ti mendon se keta me siper jane emra shqiptar, do etimologjine e tyre dhe prejardhjen ta shikosh se sa shqiptare jane ata emra?! Mund te jene ortodoks, por jo domosdoshmerisht shqiptar, per emrat ortodoks mund te hapesh teme tjeter, ketu flitet per emrat shqiptare.

    Kriso=emri grek i Jezusit, ne kuptimin mesia, pra i drguari i perendise, shpetimtari.

    Petro=Pjeter, nje prej emrave te peshkopeve te Jezusit, bashke me Mathew, Juda, Pauli etj. Pra jane emra çifut.

    Pavli=Pauli, e shpjegova mesiper, emer çifut i mare me pas nga greket, duke u modifikuar ne Pavli, pasi latinishtja u=v ne te shkruar, keshtu u mor me pas nga greket dhe mbare ortodokset.

    Jovan=Javan ne bibel, sipas nje legjende te vjeter pellazge, Javani dilte si stergjyshi i tyre me citimin: Jemi bijte e Javanit, te birit te Jafetit.

    Maria, perseri tek bibla, qe te mos zgjatemi, emer çifut.

    Sofia=Sophia, permendet ne bibel si emer çifut, pa u zgjatur shume.

    Jorgo=George, permendet ne bibel 100% çifut, nje nga predikuesit e Krishtit.

    Anastas, s'kam te dhena, kur t'i gjej do te pergjigjem.

    Mihal=Michael, permendet ne bibel, nje nga predikuesit e krishtit, emer çifut.

    Gavril dhe Spiridhon s'kam te dhena.

    Ilia=Ilu=Ylli, emer tipik pellazg i deformuar nga greket ne Ilia.

    Stavri, Andon s'kam te dhena.

    Dhimiter=Demeter=Dhe(toke)+ Moter, nje nga perendite pellazge e marre padrejtesisht nga helenet. Ishte perendia e tokes dhe e farerave, emer qe i tregon funksionin denjesisht sipas gjuhes shqipe.

    Ciril= emer grek.

    Maksim=Maximus, emer latin, ne kuptimin i madhi, i madherishmi. Megjithate rrenja e fjales maximus eshte max=madh nga shqipja. Romaket e morren nga etrusket qe ishin nje dege e trakeve(pellazgeve) dhe qe flisnin po shqip, ashtu si edhe traket.Shqipja deshifruese e emrave te lashte te antikitetit dhe me heret. Dialekti qe flisnin etrusket ishte TOSK.

    Aleksander= 100% emer shqiptar(Ilir) shpjegohet nepermjet shqipes= A lek si n'anderr= a, eshte; lek, lere(lindur); si n'anderr, si ne enderr. Pra ai qe eshte lere nga nje ender,sipas legjendes se Aleksandrit te madh, nena e tij epiriote Olimpia kur do lindte djalin pa ne enderr sikur do lindte nje gjarper me flake. Perseri gjuha shqipe deshifruese e antikitetit. Dialekti GEG.

    Bartolome dhe Ignat s'kam te dhena.



    p.s. Nga emrat e siperm, shume pak dolen te jene shqiptare, keshtuqe nuk jane shume te vlefshem pasi ne duam shqiptaret me emrat e gjuhes se lashte dhe te bukur shqipe. per emrat e tjere qe s'te shkrova, menjehere pasi te gjej te dhenat do ta vazhdoj shkrimin.

    Faleminderit!
    Ndryshuar për herë të fundit nga PELASG : 07-03-2009 më 19:08
    Pellazg nuk bëhesh, lind i tillë!

  4. #244
    Varet se cfare emri me pelqen mua apo babait te tij/saj kur femija lind. Sidomos kur je ne mergim, gjithmone perpiqemi qe te veme emra shqip, por sa alban, albion, etj...etj...do behen. Nqs ka emra unik te lashte ilir, atehere po. Per mua eshte me e rendesishme qe ai emer te kete nje kuptim te vecante per ne si prinder ose per ate si femije, se sa te vras mendjen eshte shqiptar apo i huaj.

  5. #245
    BESASHEHT Maska e PELASG
    Anëtarësuar
    11-12-2008
    Vendndodhja
    Në tokën e lashtë Pellazge
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Me nder qofsh.
    Iu thafte goja njaj bir shqiptari
    qe ket gjuhe t'perenis,
    trashegim si ia la i pari
    trashegim s'ia len fmise. (At Gjergj Fishta)
    Pellazg nuk bëhesh, lind i tillë!

  6. #246
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga PELASG Lexo Postimin
    Iu thafte goja njaj bir shqiptari
    qe ket gjuhe t'perenis,
    trashegim si ia la i pari
    trashegim s'ia len fmise. (At Gjergj Fishta)
    Skish nevoje per vargjet e Fishtes, perseritja vetes ato me mire.

    Trashegimi do i le me shume se nje "emer" une.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  7. #247
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Per sa kohe emri nuk eshte loje fjalesh dhe i veshtire nuk eshte asnje problem.

    Me duket pak nacionalizem i teprurar ky. Pse femijen tim emri do ta beje shqiptar?! Apo se po mban nje emer shqiptar, do konservohet gjuha shqipe ne kete menyre? Aspak! Do isha e kenaqur dhe e lumtur nqs femija im, do ushqehej me dashurine per vendin e prinderve te tij, nqs do te arrinte ta donte Shqiperine ashtu si une sot, nqs do arrinte te fliste, shkruante dhe lexonte gjuhen shqipe. Kjo do me gezonte pamase.
    Elegance is an attitude.

  8. #248
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Ka lloj lloj emrash te bukur shqiptar dhe DIHET se femit e mi do mbaje emra te paster SHQIPTAR.
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  9. #249
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga KUSi Lexo Postimin
    Ka lloj lloj emrash te bukur shqiptar dhe DIHET se femit e mi do mbaje emra te paster SHQIPTAR.
    Per mue si mendon
    Sui generis

  10. #250
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Citim Postuar më parë nga Armend Lexo Postimin
    Per mue si mendon
    As qe dyshoj , dihet se emra te paster SHQIP
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  11. #251
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga KUSi Lexo Postimin
    As qe dyshoj , dihet se emra te paster SHQIP
    Vazhdojm Shqip...
    Sui generis

  12. #252

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Pse kaq problem me emrin o njerez,mendoj se mbiemri eshte me i rendesishem,megjithate kjo mbetet ne doren e secilit per ti krijuar nje identit femise.Dhe mendoj se do kontribuonin si origina,kuptimi dhe prejardhja e emrit.

  13. #253
    BESASHEHT Maska e PELASG
    Anëtarësuar
    11-12-2008
    Vendndodhja
    Në tokën e lashtë Pellazge
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Skish nevoje per vargjet e Fishtes, perseritja vetes ato me mire.

    Trashegimi do i le me shume se nje "emer" une.
    Po me emrin eshte fillimi i mbare drejt mesimit te gjuhes shqipe per shqiptaret e merguar ne mbare boten, pastaj vjen mesimi ne familje dhe me tej ne shkollat shqipe te atij vendi(nese jane hapur shkolla te tilla).

    Kjo vlen dhe per shqiptaret e Shqiperise(etnike).
    Pellazg nuk bëhesh, lind i tillë!

  14. #254
    BESASHEHT Maska e PELASG
    Anëtarësuar
    11-12-2008
    Vendndodhja
    Në tokën e lashtë Pellazge
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Mendoj se eshte me mire te veme emra shqiptare, por me pare duhen percaktuar cilat emra jane te tille. Sajohen emra kot me kot me bashkime rrokjesh e keto na paraqiten si emra shqiptare.
    Une mendoj se emra shqiptare jane: Kristo, Petro, Pavli, Jovan, Maria, Sofia, Jorgo ose Gjergj, Anastas, Mihal, Gavril, Spiridhon, Ilia, Stavri, Andon, Dhimitri, Ciril, Maksim, Aleksander, Bartolome, Ignat, etj...., emra fetare te besimit orthodhoks ne kuptimin se tregojne qarte origjinen tone te hershme.
    Te tjeret mund te percaktojne emra te tjere qe tregojne origjinen e tyre, por ama jo rrenjet e verteta nga rrjedhin shqiptaret.
    ...vazhdim

    Gavril=Gabril=Gabriel, emri i engjellit qe trasmetonte fjalet e Zotit tek profetet, si Abrahami, Ishmaeli, Is'haku, Jezusi, Muhamedi, etj. deformimi nga Gabril/Gabriel ne Gavril eshte arritur ne sajt te perkthimit qe i eshte bere ne greqishten e vjeter, pas dihet qe ne greqisht shkronja V shkruhet B.

    Ignat, po ta lexosh sipas latinishtes se vjeter do te shqiptohej Injat. Ne Iliri ka pasur nje rruge me emrin Egnatia(E njata=E gjata) qe lidhte Dyrrahun me Thesalonikun(Selaniku i sotem). Nga ky deformim ka ardhur dhe emri i mesiperm, pra Ignat/Injat=I gjate, 100% emer shqiptar. Deshifrohet sipas dialektit Geg.

    Emrat e tjere te mbetur do t'i vazhdoj me vone, sapo te gjej te dhenat...
    Pellazg nuk bëhesh, lind i tillë!

  15. #255
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Personalisht jam Pro emrave Shqiptar.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  16. #256
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,456
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga PELASG Lexo Postimin
    Ti mendon se keta me siper jane emra shqiptar, do etimologjine e tyre dhe prejardhjen ta shikosh se sa shqiptare jane ata emra?! Mund te jene ortodoks, por jo domosdoshmerisht shqiptar, per emrat ortodoks mund te hapesh teme tjeter, ketu flitet per emrat shqiptare.

    Kriso=emri grek i Jezusit, ne kuptimin mesia, pra i drguari i perendise, shpetimtari.

    Petro=Pjeter, nje prej emrave te peshkopeve te Jezusit, bashke me Mathew, Juda, Pauli etj. Pra jane emra çifut.

    Pavli=Pauli, e shpjegova mesiper, emer çifut i mare me pas nga greket, duke u modifikuar ne Pavli, pasi latinishtja u=v ne te shkruar, keshtu u mor me pas nga greket dhe mbare ortodokset.

    Jovan=Javan ne bibel, sipas nje legjende te vjeter pellazge, Javani dilte si stergjyshi i tyre me citimin: Jemi bijte e Javanit, te birit te Jafetit.

    Maria, perseri tek bibla, qe te mos zgjatemi, emer çifut.

    Sofia=Sophia, permendet ne bibel si emer çifut, pa u zgjatur shume.

    Jorgo=George, permendet ne bibel 100% çifut, nje nga predikuesit e Krishtit.

    Anastas, s'kam te dhena, kur t'i gjej do te pergjigjem.

    Mihal=Michael, permendet ne bibel, nje nga predikuesit e krishtit, emer çifut.

    Gavril dhe Spiridhon s'kam te dhena.

    Ilia=Ilu=Ylli, emer tipik pellazg i deformuar nga greket ne Ilia.

    Stavri, Andon s'kam te dhena.

    Dhimiter=Demeter=Dhe(toke)+ Moter, nje nga perendite pellazge e marre padrejtesisht nga helenet. Ishte perendia e tokes dhe e farerave, emer qe i tregon funksionin denjesisht sipas gjuhes shqipe.

    Ciril= emer grek.

    Maksim=Maximus, emer latin, ne kuptimin i madhi, i madherishmi. Megjithate rrenja e fjales maximus eshte max=madh nga shqipja. Romaket e morren nga etrusket qe ishin nje dege e trakeve(pellazgeve) dhe qe flisnin po shqip, ashtu si edhe traket.Shqipja deshifruese e emrave te lashte te antikitetit dhe me heret. Dialekti qe flisnin etrusket ishte TOSK.

    Aleksander= 100% emer shqiptar(Ilir) shpjegohet nepermjet shqipes= A lek si n'anderr= a, eshte; lek, lere(lindur); si n'anderr, si ne enderr. Pra ai qe eshte lere nga nje ender,sipas legjendes se Aleksandrit te madh, nena e tij epiriote Olimpia kur do lindte djalin pa ne enderr sikur do lindte nje gjarper me flake. Perseri gjuha shqipe deshifruese e antikitetit. Dialekti GEG.

    Bartolome dhe Ignat s'kam te dhena.



    p.s. Nga emrat e siperm, shume pak dolen te jene shqiptare, keshtuqe nuk jane shume te vlefshem pasi ne duam shqiptaret me emrat e gjuhes se lashte dhe te bukur shqipe. per emrat e tjere qe s'te shkrova, menjehere pasi te gjej te dhenat do ta vazhdoj shkrimin.

    Faleminderit!
    Duhet te bejme se pari nje marreveshje fjale se c`quajme ne emra shqiptare. Vetem emrat me origjine ilire si: Gent, Teuta, Artan, Agron, Taulant..., etj.? Jam dakord me keto emra por se pari ata jane pak per te plotesuar deshirat e shqiptareve per emra dhe se dyti emrat fetare nuk duhen perjashtuar se quajturi emra shqiptare.
    Po bej nje krahasim. Emri Jovan, psh perkthehet ne shume gjuhe te botes: anglisht-Xhon, rusisht-Ivan, italisht-Xhovani, frengjisht-Zhan, gjermanisht-Hans, spanjisht-Hose. Sic shihet pra duhet te jete emri me i perhapur. E megjithate nuk ka ndodhur ndonjehere qe nje italian psh i quajtur Xhovani, kur e pyesin te thote qe emri i tij nuk eshte italian, apo nje anglez te thote se Xhon nuk eshte emer anglez, e keshtu me rradhe, vetem se keta jane emra shenjtoresh te Krishtere.
    Keshtu, mendoj qe emrat te mos futen ne kallepe pseudonacionaliste, por te merret shembell se si e ka zgjidhur bota kete problem.

    Pershendetje!

  17. #257
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Duhet te bejme se pari nje marreveshje fjale se c`quajme ne emra shqiptare. Vetem emrat me origjine ilire si: Gent, Teuta, Artan, Agron, Taulant..., etj.? Jam dakord me keto emra por se pari ata jane pak per te plotesuar deshirat e shqiptareve per emra dhe se dyti emrat fetare nuk duhen perjashtuar se quajturi emra shqiptare.
    Po bej nje krahasim. Emri Jovan, psh perkthehet ne shume gjuhe te botes: anglisht-Xhon, rusisht-Ivan, italisht-Xhovani, frengjisht-Zhan, gjermanisht-Hans, spanjisht-Hose. Sic shihet pra duhet te jete emri me i perhapur. E megjithate nuk ka ndodhur ndonjehere qe nje italian psh i quajtur Xhovani, kur e pyesin te thote qe emri i tij nuk eshte italian, apo nje anglez te thote se Xhon nuk eshte emer anglez, e keshtu me rradhe, vetem se keta jane emra shenjtoresh te Krishtere.
    Keshtu, mendoj qe emrat te mos futen ne kallepe pseudonacionaliste, por te merret shembell se si e ka zgjidhur bota kete problem.

    Pershendetje!
    e mir, jovan, shqip eshte Gjon,ku e shef problemin ti!!!
    ti nga Ilia beje Ilir dhe je ne rregull.

    ata jorgot le ta bejne Gjergj etj etj.

  18. #258
    BESASHEHT Maska e PELASG
    Anëtarësuar
    11-12-2008
    Vendndodhja
    Në tokën e lashtë Pellazge
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Mendoj se eshte me mire te veme emra shqiptare, por me pare duhen percaktuar cilat emra jane te tille. Sajohen emra kot me kot me bashkime rrokjesh e keto na paraqiten si emra shqiptare.
    Une mendoj se emra shqiptare jane: Kristo, Petro, Pavli, Jovan, Maria, Sofia, Jorgo ose Gjergj, Anastas, Mihal, Gavril, Spiridhon, Ilia, Stavri, Andon, Dhimitri, Ciril, Maksim, Aleksander, Bartolome, Ignat, etj...., emra fetare te besimit orthodhoks ne kuptimin se tregojne qarte origjinen tone te hershme.
    Te tjeret mund te percaktojne emra te tjere qe tregojne origjinen e tyre, por ama jo rrenjet e verteta nga rrjedhin shqiptaret.
    ...vazhdim

    Bartolome/Bartholomeus, sipas aramaishtes se vjeter do te thote "Biri i Tolmait", Bar-Tolmai/Bartolomeus/Bartolome.

    Andon/Anton, sipas etimologjise se gjuhes angleze eshte nje emer i krijuar nga bashkangjitje te dy emrave te tjere, ANna+ThEressa=ANTE/ Anteus, Antony,Antonius, Antonio, etj etj.
    Pellazg nuk bëhesh, lind i tillë!

  19. #259
    BESASHEHT Maska e PELASG
    Anëtarësuar
    11-12-2008
    Vendndodhja
    Në tokën e lashtë Pellazge
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Duhet te bejme se pari nje marreveshje fjale se c`quajme ne emra shqiptare. Vetem emrat me origjine ilire si: Gent, Teuta, Artan, Agron, Taulant..., etj.? Jam dakord me keto emra por se pari ata jane pak per te plotesuar deshirat e shqiptareve per emra dhe se dyti emrat fetare nuk duhen perjashtuar se quajturi emra shqiptare.
    Po bej nje krahasim. Emri Jovan, psh perkthehet ne shume gjuhe te botes: anglisht-Xhon, rusisht-Ivan, italisht-Xhovani, frengjisht-Zhan, gjermanisht-Hans, spanjisht-Hose. Sic shihet pra duhet te jete emri me i perhapur. E megjithate nuk ka ndodhur ndonjehere qe nje italian psh i quajtur Xhovani, kur e pyesin te thote qe emri i tij nuk eshte italian, apo nje anglez te thote se Xhon nuk eshte emer anglez, e keshtu me rradhe, vetem se keta jane emra shenjtoresh te Krishtere.
    Keshtu, mendoj qe emrat te mos futen ne kallepe pseudonacionaliste, por te merret shembell se si e ka zgjidhur bota kete problem.

    Pershendetje!
    Pse mendon se jane pak emrat shqiptare(Ilire) qe mund t'i perdornin shqiptaret sot??? Pse 100 milion shqiptare jemi ne qe s'na dalin emrat tane dhe nga halli do huazojme te tjere, po dreqi e mori, e shumta e shumta ne gjithe boten e perrethe jemi 11 milion. Ka aq shume emra 100% shqiptare sot qe ende nuk jane perdorur qe nga koha e antikitetit dhe me shpejte, saqe mund te emeronim gjithe njerezit e bote, madje dhe te tepronte, por megjithate do mundohem te te sjelle nje liste me emra te vertet pellazg(Shqiptar,Ilir), kur te jem disi i lire.

    Sa per emrin Hans, mos u ngaterro, nuk ka lidhje me Jovanin tend. Hans ne gjermanishten e vjeter i thuhej bashkimit, lidhjes. Ke degjuar ndonjehere per Hansen Gjermane, lidhja tregtare e qyteteve gjermane te detit Balltik ne shekujt 17-18. Per emrin Jovan, ne gjermani dhe ne vendet e tjera anglo-saksone (perjashtim ben Anglia) perdoret emri Jan. Psh: Jan Husi i Çekise, me origjine nga rajoni i Sudeteve(gjermanet e Çekise).

    As Hose nuk i bashkangjitet emrit tend Jovan. Ne spanjisht emri Hose(Jose) eshte marre nga Joseph, emer 100% çifut, i permendur pamase ne Bibel.

    p.s. Te pakten kur jeni ortodoks lexojeni ndonjehere Biblen, se perveç kontekstit fetar, ka kontekst historok, qe eshte me rendesi te jashtezakonshme. Apo prisni qe ta lexojme ne qe s'jemi ortodoks!

    Faleminderit!
    Ndryshuar për herë të fundit nga PELASG : 08-03-2009 më 10:28
    Pellazg nuk bëhesh, lind i tillë!

  20. #260
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga GL_Branch Lexo Postimin
    ...po pse?
    se ka shume emra ne shqip qe nuk me pelqejn fare ose ketu ne gjermani tingullojn shume keq prandaj nuk e kam shume qef...por ka dhe emra qe munden te vehen po nuk ngelin shume.....dhe kam shume qef qe femit e mi te ken emra qe jan te rall...jo per gje tjeter dmth kjo ishte arsyja ime...
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

Faqja 13 prej 16 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
  2. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23
  3. Kadare - "Kombi shqiptar në prag të mijevjeçarit të tretë"
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-01-2004, 04:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •