Close
Faqja 8 prej 20 FillimFillim ... 67891018 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 396
  1. #141
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Për himnin shtetëror kanë konkurruar 127 autorë

    Prishtinë, 2 prill 2008 (Kosovapress) Koha 15:22

    Konkursi për himnin shtetëror të Republikës së Kosovës, i cili ka qenë i hapur për 20 ditë radhazi, është përmbyllur me aplikimin e 127 autorëve, kanë bërë të ditur të mërkurën zyrtaret e Qeverisë së Kosovës për Kosovapress.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  2. #142
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anëtarësuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    www.balkanweb.com 07/04/2008

    Kosova behet me Kushtetute.

    Thaci: Kjo eshte vula e shtetit te ri. Shpresoj ta respektojme

    PRISHTINE

    Kushtetuta e Republikes se Kosoves eshte nenshkruar sot nga kreret kosovare e nderkopmbetare. Kryeministri kosovar e cilesoi ate si "vula e shtetit te Kosoves" ndersa shprehu besimin se populli kosovar do ta respektoje ligjet e saj.


    Nga sot Republika e Kosoves do te kete Kushtetuten e saj. Projetkdokumenti kushtetues eshte nënshkruar sot nga kreret e institucioneve vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë ne nje ceremoni te veçante ne ambientet e Bibliotekes Kombetare duke legjitimuar keshtu Kushtetuten e shtetit kosovar.
    Kryeministri Hashim Thaci ka pershendetur nënshkrimin e Kushtetutes duke u shprehur se dokumenti i ri perben vulen e shtetit te Kosoves. ”Kushtetuta eshte shpresa jone per nje te ardhme me te mire. Kemi sakfirkuar gjate per kete dite. Kjo eshte vula e shtetit te Kosoves, pasin kemi bere përpjekje te medha per shtetin tone dhe kjo kushtetute eshte dinjiteti jone”, u shpreh Thaci duke shtuar se “ka besim te shoqëria demokratike e Kosoves do ta respektoje ate.
    Thaci drejtoi nje falënderim dhe per vendet qe kane njohur Kosoven shtet dhe ka theksuar se “me Kushtetuten Kosova afrohet edhe me shume me integrimin ne BE e NATO”.

    Kushtetuta e nënshkruar do ti dergohet dërgohet Parlamentit të Kosovës për miratim, ndërsa pritet te hyje në fuqi me 15 qershor.
    (d.b-BalkanWeb)

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Deri më 15 qershor Kosova bëhet me himn
    e enjte . 24 prill 2008

    Republika e re do të bëhet së shpejti me elementin e fundit simbolik të shtetësisë. 15 qershori është përcaktuar si data e fundit e mundshme kur Kosova do ta ketë himnin shtetëror. Zv. kryeministri Hajredin Kuçi ka theksuar se komisioni vlerësues në formim e sipër do të shqyrtojë 134 propozime, prej të cilave ka edhe nga jashtë Kosovës. Kuçi ka sqaruar se komisioni do të ketë edhe ekspertë të jashtëm, të cilët së bashku me vendësit do të vlerësojnë himnin më përfaqësues për kosovarët. Konkursi ka lënë të kuptohet se himni do të përmbajë vetëm melodi dhe nuk do të ketë tekst.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #144
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Ata "clirimtaret" si puna tende, ju vrau syte flamuri dardan i Rugovës pasi "kemi flamurin tonë kuq e zi" dhe e përdhosët duke i vënë edhe flakën pak hapa larg nga presidenca e Kosovës.

    Sot kur ai "clirimtari" Thaci eshte kryeminister i Kosoves, shteti i Kosovës ka për flamur shtetëror atë flamurin boshnjak që Evropianët i dhanë borxh Bosnjës me 100 enklava.

    Lum Kosova për clirimtarë si ju!

    Albo
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin

    valla veq kush ja ka inati se ma i mire ka qen flamuri opa lecka e rugoves veq keta te fortit mos te rrokshin vlla perpara haaaaaaaaaaaa
    ku e kini more as ne zyre te ldk-se nuk po e mbajn ma haaaaaaa
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #145
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Ata "clirimtaret" si puna tende, ju vrau syte flamuri dardan i Rugovës pasi "kemi flamurin tonë kuq e zi" dhe e përdhosët duke i vënë edhe flakën pak hapa larg nga presidenca e Kosovës.

    Sot kur ai "clirimtari" Thaci eshte kryeminister i Kosoves, shteti i Kosovës ka për flamur shtetëror atë flamurin boshnjak që Evropianët i dhanë borxh Bosnjës me 100 enklava.

    Lum Kosova për clirimtarë si ju!

    Albo
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Flamuri dhe Stema e Republikes se Kosoves




    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 07-05-2008 më 19:56
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #147
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Thaçi kthen besimin e qytetareve

    Raporti i UNDP-se paraqet rritje te kenaqshmerise qytetare me punen e institucioneve

    Keto rritje te kenaqshmerise qytetare me punen e institucioneve jan ne rritje ne periudhen maj 2008 ne krahasim me dhjetirin e 2007




    Thaçi kthen besimin e qytetareve


    71 % per qind eshte shkalla e kenaqshmerise per punen e Kryeministrit Hashim Thaçit

    14 % per qind rritet besimi per Sejdiun

    15 % per qind me shum besim per punen e Kuvendit tani rretn 52 %

    Te kenaqur me Flamurin

    sa i perket flamurit te ri te Kosoves ne raport eshte then se 74 %per qind te shqiptarve dhe 91 % te tierve mendoin se jan te perfaqsuar mire ne flamurin e ri
    dhe rreth70 % te serbve mendoin se nuk jan perfaqesuar mire ne flamurin shtetror te Kosoves

    marr nga gazetat
    Epoka e re dhe Infopress
    te dates 27 .05.2008
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  8. #148
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Vetem grate e ndryshojne ngjyren e brekeve-
    ashtu sic ben dhe kosovaret me flamurin me te vjeter ne ballkane.



    Nje TURP.
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  9. #149
    i/e regjistruar Maska e nestorp
    Anëtarësuar
    07-07-2009
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    514
    Une mendoj se politikanet e Kosoves per shume arsye kane pranuar ate flamur te imponuar.Besoj dhe shpresoj se kjo mund te jete nje histori e perkoheshme.cdo komb ne bote e ka simbolin e kombit te ngjizur ne gjak,trup e zemer.Bajraku ose flamuri ka qene dhe mbetet nje atavizm krenare e cdo shqiptari.Ne kete menyre cdo prind kosovar duhet t'i edukoje pasardhesit e vet.Nje grua plake ne ate fshatin e Tetoves te cilin e sulmuan shkijet e FYROM dhe te Beogradit,oyetjes se gazetarit te Topchanel se perse luftojne e vriten bijte tuaj ne keto kohe iu pergjigj:''Per flamurin tone,qe ai te jete i lire''.Nuk do t'i harroj sa te jem gjalle ato fjale te asaj nene plak nga fshati i Tetoves.Po populli i Kosoves dhe ata mijra qe kane rene per lirine e saj sikur kane luftuar per bajrakun kuq e zi apo jo.Edhe UCK ne krye te cetave ,batalioneve e brigatave te luftetarve,ne betejat e luftes mbanin ate flamur e jo ndonje tjeter.Edhe H Thaci me shoke ne ato dite te stuhishme kishin ne gjokset e tyre flamurin tone me shkabe.Ndoshta kjo eshte nje taktike e liderve politike gjersa te realizohet njohja e shtetit te tyre,por mund te jete edhe strategji e karriges e jo e bashkimit kombetar.Kam pare e degjuar ne disa emisione ne TV,se disa trumcakenga Kosova qe e mbajne veten per gjoja analiste politike(per mua jane pa pike kapaciteti) te flasin per nje ''komb kosovar''!Me jane neveritur qe te dy ata,sidomos nje fytyre mi.Keto jane levizje te rrezikeshme qe demtojne bashkimin kombetar te shqiptarve.Mendoj se e ardhmja do te jete me ne.

  10. #150
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Mednoj se është bër mir, megjithatë , dalja e këtij far flamuri.

    Tani bile të gjith ata që jan nën kuq-e-zi janë shqiptarë , të tjerët futen nën këtë flamur-kopje e flamurit të bosnjes.
    Dihet kush jan të tjerët : shkijet , ashkalit , turqit e pakica të tjera dhe ata që e kan gjkun e përzier me pakica dhe ish-jugosllav .

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC , U KRYMB, HASA PO DON ME TË FUT NËN FLAMUR TË HUAJ!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  11. #151
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-01-2010
    Vendndodhja
    Hamburg Reperbahn
    Postime
    453
    Sju pelqeu flamuri Shqiperise ??? Qe na nxorret kete harten me ato yllat ciper ?

  12. #152
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Ngjyren e verdhe cigonjate e adhurojn shume.

  13. #153
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar më parë nga Iliri. Lexo Postimin
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin

    Çka don të thotë kjo foto ?
    don te thot keshtu :
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zëu_s : 23-02-2010 më 19:28

  14. #154
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Perderisa kosova do te bashkohet me shqiperine pse flamuri nuk ka ngjyen e flamurit tone kuq e zi nuk ju pelqente?
    E ato yjet cfare kuptimi kane ?(6 vendet e shiperise te madhe )?
    Ndryshuar për herë të fundit nga laura.. : 23-02-2010 më 20:45
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  15. #155
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Emri:  Flag_of_Kosovo_(DioGuardi_proposal).png

Shikime: 3617

Madhësia:  16.3 KB
    ky do ishte nga flamuret me te bukura per mendimin tim nga disa flamure qe kam pare para para se te aprovohej flamuri i kosoves
    do ishte po thuaj dhe nje faleminderit per ata qe na ndihmuan
    Por Jn nuk i lejovi te vinin shqiponen ne flamurin ......... e kosoves ? E pse?
    Ndryshuar për herë të fundit nga laura.. : 23-02-2010 më 20:50
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  16. #156
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #157
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Une e kam qit valla ne wc e perfundri foton e hashimit edhe kupes ideatoret e flamurit te pdk-es.
    Une nuk pash kun flamur te kosoves ne protesten e mitrovices vetem kuq e zi,e ju qitni flamura per dit.

  18. #158
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Une e kam qit valla ne wc e perfundri foton e hashimit edhe kupes ideatoret e flamurit te pdk-es.
    Une nuk pash kun flamur te kosoves ne protesten e mitrovices vetem kuq e zi,e ju qitni flamura per dit


    ...ta besoj kete qe thua , sepse asnji serb se deshiron flamurin e Shtetit te Kosoves.

    ...ti e ki ato me kater C C C C.-ja....qe ta kan lan prindrit.

  19. #159
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Aj Aj Aj Aj ,

    pse more njerz nuk dini me diskutu pa i fut UDBashat ne Forumin Shqiptar.
    Po ne jemi ne nje vend demokratik dhe secili njeri ka te drejt me e shpreh mendimin vet, po edhe pse nuk na pelqen mendimi i dikujt ne smund ta quajm Armik Hmmmmmmmmmmm.

    Nuk e di kush eshte Armiku ne ket Forum

  20. #160
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Hard_Style Lexo Postimin
    ...ta besoj kete qe thua , sepse asnji serb se deshiron flamurin e Shtetit te Kosoves.

    ...ti e ki ato me kater C C C C.-ja....qe ta kan lan prindrit.
    Une ne protesten e fundit ne mitrovic nuk pash flamur te kosoves vetem te shqiptarve,prandaj nese keta shqiptar ishin sipas teje te serbis ateher me ty nuk eshte ne rregull diqka.
    Ajo leck e kupes kerkush nuk e ka pranu deri me sot dhe as qe e ka ndermend kush me pranu,ne shqiptaret e kosoves askush nuk na ka pyet per flamurin e kosoves,ka vendos analfabet qe per fat te keq jan ne krye te shtetit.Prandaj harro ate leck se ajo do jet turpi i hashimit dhe kupes.
    Kur rugova propozoi flamurin dardan,u quan disa komandant te vet quajtur dhe ju turren banderave si majmuna dhe i dogjen,paramendo dogjen flamurin dardan,per ti hapur rrug falmurit te hashimit qe i gjason flamurit te magjupve.dhe si i till populli asnjeher nuk e pranoi.
    Ti qe i din cccc e shkive me siguri je ideator edhe i keti flamuri qe po i thoni pa pik turpi flamur i kosoves,po mos harro se per ti pru nje flamur,nje himn,nje kushtetut duhet pyetur popullin,po nuk e pytet popullin atehr punamar vet se populli nuk pranon gjell qe zihet ne kuzhina te dyshimta.
    Ju qe fyeni te gjith ata qe nuk mendoin si ju,vazhdoni te fyeni por ditet i keni te numruara dhe te jeni te bindur qe populli shume shpejt do te ju hudh ne koshin e tradhetis sepse deri me sot te gjitha punet qe keni ber ,i keni ber ne dem te kosoves,mjafton vetem te ndaleni dhe te mendoni pak do kuptoni se qfar demi i keni ber vendit.

Faqja 8 prej 20 FillimFillim ... 67891018 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Adem Demaçi
    Nga lum lumi në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 309
    Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
  3. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  4. Shpërthen dhuna ndëretnike në Kosove
    Nga mitrovicalia_81 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 334
    Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •