Close
Faqja 17 prej 20 FillimFillim ... 71516171819 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 321 deri 340 prej 396
  1. #321
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    ARIANI_TB ,
    Je duke biseduar me krijesa antishqiptare , si puna e hard-llapi ose me sakt Avdi ibrahimi, një ish udb.
    A po te kujtohet sa shumë u thoshtëve te tjerëve ky shpijun i shakut , argat i dreqit , te gjithë te tjerëve udb-asha.
    Jan kta që duke mos mund ta sjallin mbi kokat tona prap falmurin e shkaut, kan gjet një mënyr që te mos lejojn atë kombëtarë të valoi i lirë në trojet Shqiptare.

    A po e vërnë se kta jo që jan kundër flamurit kombëtrë , po jan edhe kundër bashkimit kombëtarë, jan kundër pavarssë së plotë të Kosoves, në anën tjetër nuk jan kundër prezencës së institucioneve te hkijeve në Kosovë si në veri ashtu edhe ne mbarë vendin. Nuk jan kundër vizitave te armiqëve tanë shkije që i bëjn Kosoves me qëllime politike dhe kundër Kosoves dhe shqiptarëve.Nuk ja kundër kontrabandimit të prodhimeve te shkaut në Kosovë. Nuk jan kundër ndarjes së Kosoves.
    Me fjalë të tjera , kta jan antishqiptarë te përbetuar që mbulohen me emblema te UCK-së e "flamuj" plagjiaturë , të papranushëm për shqiptarët , dhe duke rrejt , mundohen me sjall konfuzion sidomos tek disa njerëz në Kosovë , dhe këtu ne forum.
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  2. #322
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Shyqyr qe nuk di me shum,po vetem kaq!Kush eshte kunder Flamurit Kombetare o zoteri?Lutem te vij koha dhe te valoj ai flamur ne te gjitha trojet Shqiptare,po Ti ose nuk do te kuptosh ase nuk di te logjikosh!A kishim tjeter zgjedhje ne Shqiptaret e Kosoves?Pse nuk kyqej Albini ne politik atehere para se te behej pavaresia,dhe te jape kontributin e vet ne menyre institucionale,e jo duke ndez makina e gjuajt me ve?Por doli tani kur eshte paaaak vone!Po te kerkonim atehere bashkim kombetare dhe Flamurin me te cilin luftuan clirimtaret,ne as sot nuk do ta kishim shtetesin(jo e plot)por lutem qe me bashkimin e shqiptarve brenda perbrenda Kosoves do ja dalim,perndryshe do mbesim te pergjysmuar gjithmone!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  3. #323
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155



    ....Flamuri i Kosoves.....

  4. #324
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Ani pse akuzoni Shqiptaret per kete,pasi kjo nuk ishte as deshir e pothuaj se asnje Shqiptari nga Kosova....
    Pse nuk munden te jan te sinqert , dhe jan te lindur vetem per prapaganda .

  5. #325
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    ARIANI_TB ,
    Je duke biseduar me krijesa antishqiptare , si puna e hard-llapi ose me sakt Avdi ibrahimi, një ish udb.
    A po te kujtohet sa shumë u thoshtëve te tjerëve ky shpijun i shakut , argat i dreqit , te gjithë te tjerëve udb-asha.
    Jan kta që duke mos mund ta sjallin mbi kokat tona prap falmurin e shkaut, kan gjet një mënyr që te mos lejojn atë kombëtarë të valoi i lirë në trojet Shqiptare.

    A po e vërnë se kta jo që jan kundër flamurit kombëtrë , po jan edhe kundër bashkimit kombëtarë, jan kundër pavarssë së plotë të Kosoves, në anën tjetër nuk jan kundër prezencës së institucioneve te hkijeve në Kosovë si në veri ashtu edhe ne mbarë vendin. Nuk jan kundër vizitave te armiqëve tanë shkije që i bëjn Kosoves me qëllime politike dhe kundër Kosoves dhe shqiptarëve.Nuk ja kundër kontrabandimit të prodhimeve te shkaut në Kosovë. Nuk jan kundër ndarjes së Kosoves.
    Me fjalë të tjera , kta jan antishqiptarë te përbetuar që mbulohen me emblema te UCK-së e "flamuj" plagjiaturë , të papranushëm për shqiptarët , dhe duke rrejt , mundohen me sjall konfuzion sidomos tek disa njerëz në Kosovë , dhe këtu ne forum.
    Te Lumte Shume Te Drejte E Ke. Si Gjithmone Shkruan Ate Qe Eshte Realitet !!!
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  6. #326
    Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
    Anëtarësuar
    24-10-2010
    Vendndodhja
    n'PDK
    Postime
    678
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin


    e duam se duam qet flamur e kemi , kete duhet ta rrespektuar .

    une kam rrespektin per kete e kam ne shtepi.
    Vv - Palaço+LISBA :D

  7. #327
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    ARIANI_TB ,
    Je duke biseduar me krijesa antishqiptare , si puna e hard-llapi ose me sakt Avdi ibrahimi, një ish udb.
    A po te kujtohet sa shumë u thoshtëve te tjerëve ky shpijun i shakut , argat i dreqit , te gjithë te tjerëve udb-asha.
    Jan kta që duke mos mund ta sjallin mbi kokat tona prap falmurin e shkaut, kan gjet një mënyr që te mos lejojn atë kombëtarë të valoi i lirë në trojet Shqiptare.

    A po e vërnë se kta jo që jan kundër flamurit kombëtrë , po jan edhe kundër bashkimit kombëtarë, jan kundër pavarssë së plotë të Kosoves, në anën tjetër nuk jan kundër prezencës së institucioneve te hkijeve në Kosovë si në veri ashtu edhe ne mbarë vendin. Nuk jan kundër vizitave te armiqëve tanë shkije që i bëjn Kosoves me qëllime politike dhe kundër Kosoves dhe shqiptarëve.Nuk ja kundër kontrabandimit të prodhimeve te shkaut në Kosovë. Nuk jan kundër ndarjes së Kosoves.
    Me fjalë të tjera , kta jan antishqiptarë te përbetuar që mbulohen me emblema te UCK-së e "flamuj" plagjiaturë , të papranushëm për shqiptarët , dhe duke rrejt , mundohen me sjall konfuzion sidomos tek disa njerëz në Kosovë , dhe këtu ne forum.

    Kur nji argat i Dik-Martit e i Shkaut me shan dhe e
    kritikone punen time per mua kjo
    eshte nje mirenjohje e larte.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  8. #328
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    e panjohura,
    si po shkruan ti , me fjalë te tjera po e pranon se hasa me shokë ishte për këtë zgjedhje. Mungesa e Albinit ne politikë ka qen arsyeja.
    Pra hasa nuk ka menduar asnjëher që Kosova te ket flamur Kombëtar me element shqiptarë !

    Këto , e dim , po mirë është qe del edhe nga ju ne shesh!
    Sepse jeni ju ata që , ne¨njëren anë shiteni shqiptarë , e në anen tjetër bëni cdo gjë që mund te bëni kundër shqiptarëve.

    The se një ditë do te valoi flamuri kombëtarë nëtë gjitha trojet etnike shqiptare. kjo do te ndodhë , bile unë jam i bindur shumë .
    Por jo derisa kemi në pushtet qeveri antishqiptare që udhëhiqet nga figura kriminale e korruptive , pra nga parti si pdk e ldk!

    Të përshëndes.

    Mos ju drejto dikujt me fjalët , shyqyr qe nuk di ma shumë , se del shumë budallicë.
    Kjo është këshillë dashamirëse!

    ***
    U myt avdiu ose hard-llapi, tu e përmend dikun. jaran te fort e ka bo hahahah
    vetëm me dick ne gojë po rrin i shkrti udb-ash.
    me dickun e hases a?
    hahahahhaa
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  9. #329
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin

    ***
    U myt avdiu ose hard-llapi, tu e përmend dikun. jaran te fort e ka bo hahahah
    vetëm me dick ne gojë po rrin i shkrti udb-ash.
    me dickun e hases a?
    hahahahhaa[/B]


    Kur nji argat i Dik-Martit e i Shkaut me shan dhe e
    kritikone punen time per mua kjo
    eshte nje mirenjohje e larte.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  10. #330
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    [QUOTE=KILI MERTURI;3000513][B]ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    e panjohura,
    si po shkruan ti , me fjalë te tjera po e pranon se hasa me shokë ishte për këtë zgjedhje. Mungesa e Albinit ne politikë ka qen arsyeja.
    Pra hasa nuk ka menduar asnjëher që Kosova te ket flamur Kombëtar me element shqiptarë !

    Këto , e dim , po mirë është qe del edhe nga ju ne shesh!
    Sepse jeni ju ata që , ne¨njëren anë shiteni shqiptarë , e në anen tjetër bëni cdo gjë që mund te bëni kundër shqiptarëve.

    The se një ditë do te valoi flamuri kombëtarë nëtë gjitha trojet etnike shqiptare. kjo do te ndodhë , bile unë jam i bindur shumë .
    Por jo derisa kemi në pushtet qeveri antishqiptare që udhëhiqet nga figura kriminale e korruptive , pra nga parti si pdk e ldk!

    Të përshëndes.

    Mos ju drejto dikujt me fjalët , shyqyr qe nuk di ma shumë , se del shumë budallicë.
    Kjo është këshillë dashamirëse!
    Ti vertet nuk din asgje perveq shtremberimeve te komenteve,Ku permenda une qe Hashimi ishte per kete Flamur?Pse shkruan sipas asej se cfar duash e jo sipas asej se cfar thash une?Nuk pranoj keshilla nga ,ata qe nuk dijn''e a dal ,,budallice''une a Ti, ajo po vertetohet nga komentet qe i shkruan pa asnje kuptim!Te lutem shum mos m'i shtrembro komentet!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  11. #331
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!


    Thaçi, legjitim për Beogradin


    a panjohura, po me vjen keq që nuk po te pelqejn komentet e mia.
    Nuk po shtrembroj asgjë.
    Ti në njëren anë po e arsyeton ket far "flamuri" që e ka shpall hasa me shokët e vet , pa e pyetur fare popullin e Kosoves.
    Në anën tjetër , pyete se , pase nuk ishte Albini në politik , ne institucione për të ngritur zërin kundër këti "flamuri" para shpalljes së pavarsisë .
    Dmth se të tjerët nuk e kan ngritur zerin kundër , se nuk kishte kush.
    Në anën tjetër ,kjo është edhe fakt , se askush nuk reagoi nga partit ne parlament.

    A nuk është turp për hasen dhe te tjerë që kan dhënë betimin në luftë në një flamur tjetër, per flamurin kombëtarë , që te renditen tani pas këtij "flamuri" te bosnes.

    Me mospranimin e këshillave , me keqardhje po te them , po vetëm po e verifikon atë cafrë te thash.

    Kalofsh mirë!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  12. #332
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Dmth se të tjerët nuk e kan ngritur zerin kundër , se nuk kishte kush.
    Hmmmm,po e Albin Kurti do ndrronte mendimin e nderkombtarve!
    Ti në njëren anë po e arsyeton ket far "flamuri" që e ka shpall hasa me shokët e vet , pa e pyetur fare popullin e Kosoves.
    Une nuk njoh askend me kete emer!
    Me mospranimin e këshillave , me keqardhje po te them , po vetëm po e verifikon atë cafrë te thash.
    Me e drejt do te ishte te kshilloheni me koken tuaj!

    Ku e permenda Hashimin une?Nuk ke nevoj te shtremberosh emrat,shkruaj njashtu sikur i ka hije cdo debatuesi!As Ti as une as Hashimi e Hasani e Hyseni nuk kishin gisht ne kete flamur,por prap te pyes:A kishim tjeter zgjedhje? dhe me kete me Ty merr fund,nuk je njeri qe di te debatosh si njeri me kultur te t'shprehurit!Nese iu shtrembron emrat atyre qe ti nuk i simpatizon, a mos fiton dicka?Vazhdo me kete kultur....
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  13. #333
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    e panjohur, ne po bëj bisedë.
    Mos po te rritet mendja pak për këtë.
    Prek me këmb në tokë , oj vajzë.

    Nuk është që ne nuk kishim tjetër zgjedhje!
    Problemi ishte , dhe është se ne nuk kishim njerëz për të vendosur.

    LVV ishte një opozit që , edhe pse jo ne politik drejtpërdrejt , jo ne parlament e kam fjalen (edhe pse ne nuk kemi kulturë demokratike të zhvillura, ku demokracia zhvillohet edhe nga organizata jo te perfaqësuara ne parlament) kishte paralajmruar se Kosva po shkon drejt bosnizimit.

    Ne filluam me kopjimin e flamurit dhe te "kushtetutës"
    Tash kemi filluar me ndarjen etnike të komunava te shkijeve dhe së shprjti edhe verui me status special neë letër , e pjes e serbis ne praktikë.
    Kosva është bër¨bosnja e dytë , gjatë qeverisjes së Hashim Thaqit!

    A mendon se po te kishte vullnet nga partit qeveritare që flamuri i Kosves të mos jet ky i sotmi , do te vendosej gjithësesi?!

    Unë nuk mendoj se bashkësia ndërkombëtare do te vendoste kunder popullit.
    Pra fajin e kan politikanët e kqi te Kosoves.

    Tash po del , sikur edhe flitej shumë vite më parë.
    Edhe LVV kishte paralajmruar si do te ndodhnin gjërat.
    Pra ata e ditën se hashimi i yt do te bëhej kryeministër dhe do ta zbatoi planin e ahtisarit.
    Kjo u bë dhe po bëht cdo ditë. (shiko rezultatet e zgjedhjeve , pjesa per minoritete , me sa vota kan fitu sa vende!)

    Shtrembrimi i emrave bëht për shakak te humbje së autoritetit.
    Hashim Thaqi është një hijenë antishqiptare!
    Mos po te duket ma bukur?!

    klm
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  14. #334
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga Boy_XL Lexo Postimin
    e duam se duam qet flamur e kemi , kete duhet ta rrespektuar .

    une kam rrespektin per kete e kam ne shtepi.
    pffffffffff turp te kesh qe ke zvendesuar flamurin kuq e zi ku shqiptaret kanluftuar nje jet sidomos ju ne kosov qe uck ka luftuar me gjak turp edhe vetem turp



    SHQIPTARI NJEF VETEMNJE FLAMUR
    ALBANIA
    Partizoni

  15. #335
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Sikur te kishte formen e "draperit" ajo fusha e verdhe, atehere do isha teper kurioz te dija reagimet...!
    Ato yjet po me ngjallin pak dyshim!


    Flamuri kuq e zi eshte simbol i "shqiptarizmit" ne cdo cep te botes ku FLITET shqip, ndersa ai (flamuri) i Kosoves, nuk i ben ata, te cilet "duhet" ta respektojne ate, me pak shqiptar se ne!

  16. #336
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979


    Flamuri i Republikes te Kosoves
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #337
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-03-2011
    Vendndodhja
    Large nga toka!
    Postime
    11
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    ALBINI DHE VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

    Thaçi, legjitim për Beogradin

    e panjohur, ne po bëj bisedë.
    Mos po te rritet mendja pak për këtë.
    Prek me këmb në tokë , oj vajzë.

    Nuk është që ne nuk kishim tjetër zgjedhje!
    Problemi ishte , dhe është se ne nuk kishim njerëz për të vendosur.

    LVV ishte një opozit që , edhe pse jo ne politik drejtpërdrejt , jo ne parlament e kam fjalen (edhe pse ne nuk kemi kulturë demokratike të zhvillura, ku demokracia zhvillohet edhe nga organizata jo te perfaqësuara ne parlament) kishte paralajmruar se Kosva po shkon drejt bosnizimit.

    Ne filluam me kopjimin e flamurit dhe te "kushtetutës"
    Tash kemi filluar me ndarjen etnike të komunava te shkijeve dhe së shprjti edhe verui me status special neë letër , e pjes e serbis ne praktikë.
    Kosva është bër¨bosnja e dytë , gjatë qeverisjes së Hashim Thaqit!

    A mendon se po te kishte vullnet nga partit qeveritare që flamuri i Kosves të mos jet ky i sotmi , do te vendosej gjithësesi?!

    Unë nuk mendoj se bashkësia ndërkombëtare do te vendoste kunder popullit.
    Pra fajin e kan politikanët e kqi te Kosoves.

    Tash po del , sikur edhe flitej shumë vite më parë.
    Edhe LVV kishte paralajmruar si do te ndodhnin gjërat.
    Pra ata e ditën se hashimi i yt do te bëhej kryeministër dhe do ta zbatoi planin e ahtisarit.
    Kjo u bë dhe po bëht cdo ditë. (shiko rezultatet e zgjedhjeve , pjesa per minoritete , me sa vota kan fitu sa vende!)

    Shtrembrimi i emrave bëht për shakak te humbje së autoritetit.
    Hashim Thaqi është një hijenë antishqiptare!
    Mos po te duket ma bukur?!

    klm
    I lexova shkrimet e tua....Perfundim : Ti sishe mire.

  18. #338
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    HAHAH po u mirre me Kili minin te shkoj huqq shkrimi
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  19. #339
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-03-2011
    Vendndodhja
    Large nga toka!
    Postime
    11
    ................................

  20. #340
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-03-2011
    Vendndodhja
    Large nga toka!
    Postime
    11
    Rrnoft Vetevendosja...

Faqja 17 prej 20 FillimFillim ... 71516171819 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Adem Demaçi
    Nga lum lumi në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 309
    Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
  3. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  4. Shpërthen dhuna ndëretnike në Kosove
    Nga mitrovicalia_81 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 334
    Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •