Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-10-2010
    Postime
    56
    Citim Postuar më parë nga ardian075 Lexo Postimin
    ahstu ardit edhe pare duhesh me pas edhe per ktu me ec proceduren,te duhen per dokumente jo per kontrollin mjeksor,dokumentet te noteri e plus do puna tjera te shkojn dikund 2000 euro,por tku esht mir ne manitoba nuk paguhet aplikim per vize ashtu qe te del gjysh per gjysh me lire,a normal per atje qeveria kerkon ti kesh me veti 16000 dolar kanadez,por edhe pa 10000 euro ti nuk mundesh me u nis askund,
    a si kam degju prej disave ne forum,jo ne ket forum ne tjeter vetem per jeten dhe emigrimin ne kanada fillimi esht shum zorr edhe aty kur mrrin do ta kesh veshtir vitin e pare,po pastaj jeta te rregullohet dhe i harron te gjitha,dhe thu pse nuk kam apliku ma heret per me ardh me jetu ne kanada,
    kjo esht a nderkohe e kam patjeter te shkoj ka europa pakes te punoj,por si duket shum zorr edhe skam askendi dikend te me terhek ose ndonje pune te me gjej,a me duhet urgjentisht nje pune
    te pershendes dhe mirudegjofshmi
    a pasi e marish vizen qeveria ti kerkon ty kesh 16.000 dollar kanadez a?per tu fut ne kanada a?

    apo ne momentin e aplikimit kerkon qe ty kesh?
    se nuk e kuptova mire

    edhe a ke njohuri sa zgjate procedura per kete ceshtje,ty dokumentet ti hecen ndonje agjencion,apo vete je duke i kryj keto pune?se po te kesh njohuri dhe te jesh ne dijeni te proceseve kam degju qe mundet edhe vete qe ti ecish keto pune ketu mendoj ne shkup?se ka agjencione qe te marin para kot e kot per ndimesa te vogla?

    tung me te mira Adi

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-12-2012
    Postime
    3

    te jetosh dhe punosh ne zvicer

    Pershendetje ,
    Do te doja nje informacion lidhur me jetesen dhe punesimin ne zvicer,aktualisht punoj dhe jetoj ne shqiperi ,por jam i interesuar lidhur me emigrimin ne zvicer (ne pjesen ku flitet italishtja kryesisht), nese ehste e mundur do te doja te kisha me shume informacion lidhur me pyetjet; -ku aplikohet per emigrimin dhe punesimin e zvicer -cfare dokumenta nevojiten - cfare perparesie kam duke qene se kam mbaruar studimet e larta dhe kam prej 5 vitesh qe punoj ne profesionin tim ose dhe informacione te tjera nese i shihni te arsyeshme
    faleminderit

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-12-2012
    Postime
    3
    Pershendetje ,
    Do te doja nje informacion lidhur me jetesen dhe punesimin ne zvicer,aktualisht punoj dhe jetoj ne shqiperi ,por jam i interesuar lidhur me emigrimin ne zvicer (ne pjesen ku flitet italishtja kryesisht), nese ehste e mundur do te doja te kisha me shume informacion lidhur me pyetjet; -ku aplikohet per emigrimin dhe punesimin e zvicer -cfare dokumenta nevojiten - cfare perparesie kam duke qene se kam mbaruar studimet e larta dhe kam prej 5 vitesh qe punoj ne profesionin tim ose dhe informacione te tjera nese i shihni te arsyeshme
    faleminderit

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-05-2012
    Postime
    50
    Edhe une dua te shkoj ne Zvicer si ta bej per tu ngulur?

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-05-2012
    Postime
    50

    Zvicra

    Meqenese ne temen qe eshte aty per Zvicren nuk e sheh njeri une po e shkruaj ketu, dua te iki ne Zvicer, me sakte ne Zyrih, si tja bej per te gjetur nje shtepi me qera WG Zimmer, si te gjej nje pune per 3 muaj ne shengen qe jam atje, si mund te kontaktoj me ndonje shqiptar atje qe te me orjentoj, zakonisht ku mund te shkohet qe te gjesh ndonje vajze per martese sa per te bere letrat? Ju falenderoj te gjitheve per pergjigjet tuaja

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-05-2012
    Postime
    50
    Ej, nuk do njeri te me ndihmoje, nje informacion dua, ju lutem ma jepni

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2013
    Postime
    13

    Për: Emigrim në Zvicër.

    Kam deshire te kontaktoj me shqiptar ose kosovar ne Zurich sepse dua nje ndihme per te punuar nja 3 muaj atje, kush mund te me ndihmoje, per punen sezonale ne Itali duhet te pres ca por une nuk rri dot pa pune prandaj mendova te iki ne Zvicer per 3 muaj

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-03-2013
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    2

    Post Ndihme per punesim ne Zvicer apo Danimarke

    pershendetje ! desha me ju pyt sa mundsi kam me gjet 1 pun ne svicer ose ne danimark , jam me letra italiane , e kam dhe punen ktu ne itali me kontrate te perhershme ,po me sa po shoh ktu puntoret po shkojn drejt skllaverise , <kto dun me nxjerr vajin nga guri> . po pati na1 shqiptar qe me ndimon ja di per nder .

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518

    Për: per shqiptaret ne svicer dhe danimarke

    Citim Postuar më parë nga ylli-79 Lexo Postimin
    pershendetje ! desha me ju pyt sa mundsi kam me gjet 1 pun ne svicer ose ne danimark , jam me letra italiane , e kam dhe punen ktu ne itali me kontrate te perhershme ,po me sa po shoh ktu puntoret po shkojn drejt skllaverise , <kto dun me nxjerr vajin nga guri> . po pati na1 shqiptar qe me ndimon ja di per nder .
    nqft se je me kontrat te pehershme pse kerkon te ikesh, per 8 ore pun nuk besoj se behesh skllav
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-03-2013
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    2

    Për: per shqiptaret ne svicer dhe danimarke

    po mo xhori po varet se si i bon kto 8 ore ,un perpara kam punu ne ndertim , dua te them qe nuk i trembem punes po spo man mo uj pilafi. po spata mundsi te transferohem un aty do punoj se kam femi per te majt , por nese ka mundsi per me mire pse jo.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-12-2013
    Postime
    2
    lutje per ndonji shpirt mir ndonje shqiptar qe mund te me ndihmoj per pune,po planifikoj mbrenda javes te nisem per ne zvicer,jam nga gjilan jam 30 vjeqari kam dukumente italiane ,por un vetem do te vij me shprese se do te gjej ndonje pune, JU luten neqofse ka mundesi ketu ne forum dikush te me dnihmoje ku te drejtohem per pune dhe si te gjej me se lehti pune,flitet per gjeneve Ju falemnderit shum imella ime agron_goni007@hotmail.com

    jam nga gjilani
    Ndryshuar për herë të fundit nga Peniel : 12-12-2013 më 12:12

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-07-2011
    Postime
    239

    Për: Emigrim në Zvicër.

    Mundohu te vish ne kontakt me komunitetin Shqiptar ne Zvicer sidomos me shoqatat qe mund te ndihmojne.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-12-2013
    Postime
    2

    Për: Emigrim në Zvicër.

    Citim Postuar më parë nga TilVolioR Lexo Postimin
    Mundohu te vish ne kontakt me komunitetin Shqiptar ne Zvicer sidomos me shoqatat qe mund te ndihmojne.
    lutje per ndonji shpirt mir ndonje shqiptar qe mund te me ndihmoj per pune,po planifikoj mbrenda javes te nisem per ne zvicer,jam nga gjilan jam 30 vjeqari kam dukumente italiane ,por un vetem do te vij me shprese se do te gjej ndonje pune, JU luten neqofse ka mundesi ketu ne forum dikush te me dnihmoje ku te drejtohem per pune dhe si te gjej me se lehti pune,flitet per gjeneve Ju falemnderit shum imella ime agron_goni007@hotmail.com

    jam nga gjilani

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  3. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  4. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
  5. Ortodoksia dhe Shqipëria
    Nga shendelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •