Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 136
 1. #41
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga SaFeT-v Lexo Postimin
  shum foto te mira samir safet79
  Faleminderit shum safet, dhe njekohsisht mir se vjen ne forumin qe bashkon shqiptaret anekend botes.
  Ju tashme i keni pare disa nga fotografit me larte(te cilat jan marr nga medvegja.net), autor i disa prej se cilave me duket se jeni pikerisht ju.

  Me respekt,
  sam1r
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-12-2008
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sprish pune hiq veq perpara

 3. #43
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pamje nga Banja e Siarines, nje vend shum atraktiv dhe shum i vizituar gjate stines se veres..!

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga sam1r Lexo Postimin
  Harte e shperndarjes se popullsis ne baza etnike, ne komunen e Medvegjes.

  Pershendetje ,dua te komentoj diqka ne lidhje me ket harte .do i permend fshatrat e komunes se Medvegjes te cilat kufizohen me Republiken e Kosoves rrespektivisht me Komunat e Podujeves,Prishtines,dhe Kamenicesaroca,Gerbaci,Baja e Vjeter(Stara Baja),Svirca,Vrapca dhe Medevci.
  Perndryshe Banja e Sjarines deri ne vitet e 80-ta ishte komun qe me vete kishte te gjitha fshtrat shqiptare dhe ishte pjes administrative e Kosoves.

  Mirpo duke i pa kushtet dhe pasurin qe e ofron Banja e Sjarines 64 km ne jug lindje te Prishtines,serbet vendose qe ket komun e banuar me 80% te shqiptarve tja bashkangjesin Medvegjes dhe keshtu perberja e popullsis te ndryshoj ne favor te serbeve.Shkolles fillore i u ndryshua emri nga Zenel Hajdini ne sh.f,,Banja e Sjarines''Drejtori shqiptar u zavendsua me nje serb,nderkaq perberja e nxensve shqiptar ishte dy paralele kunder asaj serbe qe artificialisht mbushej vetum nga nje me 10 nxenes .

  Masat e dhunshme qe u vendosen ne Medvegje pas 1999 ku ushtria paramilitare dhe militare u vendos ne shkollat shqipe dhe shkatrroj te gjith arkivin,rrahjet,maltretimet si dhe shum gjera tjera negative ndikuan qe shqiptaret gradualisht ta braktisin Medvegjen.

  Ne Medvegje sod jeton nje numer i paket i shqiptarve dhe kan dy shkolla fillore shqipe,dy paralele te ndame ne Medvegje si dhe shkollen e mesme Ekonomike ne te cilen mesimin e vijojn 46 nxenes shqiptar.Ne Medvegje shqiptaret perfaqsohen me zavendeskryetarin e Komunes se Medvegjes nderkaq kan 8 keshilltar ne ansamblen komunale .


  me shum me kalimin e kohes
  pershendetje nga Tupalla

 5. #45
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Falemnderit per informacionet qe ke sjelle Tupalla.

  .................................................. ...............

  Fshati Dediq, komuna e Medvegjes - prill 2009



  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 6. #46
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Serish fotografi te fshatit Dediq te komunes se Medvegjes. Shtepi te vjetra, tanime 10 vite te pabanuara!



  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 7. #47
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Kėto fotografitė e fundit tė fusin nė njė botė pikėllimi.
  Shumė e dhimbshme qė kėto troje qė i kemi banuar qysh nga koha kur dielli u ngrit pėr herė tė parė, janė lėnė shkretė.
  Krimi mė i madh qė po bėjnė Shqiptarėt jo vetėm nė Luginėn e Preshevės por nė ēdo cep tė Shqipėrisė.
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 8. #48
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga flory80 Lexo Postimin
  Kėto fotografitė e fundit tė fusin nė njė botė pikėllimi.
  Shumė e dhimbshme qė kėto troje qė i kemi banuar qysh nga koha kur dielli u ngrit pėr herė tė parė, janė lėnė shkretė.
  Krimi mė i madh qė po bėjnė Shqiptarėt jo vetėm nė Luginėn e Preshevės por nė ēdo cep tė Shqipėrisė.
  Ja dhe te tjera qe deshmojn ate qe ju thate...





  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 9. #49
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Djep dhe sofer, te mbetura shkret..(te vjetra me se 60 vite).
  Dediq, komuna e Medvegjes



  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 10. #50
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tyrbja e renovuar, objekt me rendesi historike.
  Medvegje, Maj 2009.

  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 11. #51
  Muslim Maska e Argjendii
  Anėtarėsuar
  18-03-2009
  Vendndodhja
  Lugin
  Mosha
  28
  Postime
  123
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te lumt samir foto te mira pelqyn shum

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-01-2009
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shum fotografi te mira sam1r nga Medvegja jone .Faleminderit qe po i ndan me neve.Fotografia numer 50 eshte Tyrbja objekt fetar kulturore islam ne Medvegje.
  Ne kete vend ne vitet e 50 -ta ka qen edhe Xhamia ,mirpo eshte rrenu ne vitin 1957 per tu ndertu ne vendin e Xhamis ndertesa e Kuvendit komunal te Medvegjes.


  ps.duhet te kemi parasysh se popullsia shqiptare ne Medvegje i takon besimit Islam nderkaq ajo serbe besimit Ortodoks
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tupalla2 : 30-05-2009 mė 19:54

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-01-2009
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Huazuar me leje nga Medvegja.net


  Fotografi me rendesi te veqant te realizuara ne fshatin Tupallė Komuna e Medvegjės me 1 dhe 2 Mars 1992.Me rastin e organizimit te Referendumit ,,ilegal'' per ribashkangjitje me Kosoven.

  Mė 1 dhe 2 mars 1992, rreth 97 pėr qind tė 45 mijė votuesve shqiptarė tė Preshevės, Bujanocit dhe Medvegjės, nė 71 vendbanimeve, u deklaruan "PĖR": "Autonomi politiko-territoriale me tė drejtė bashkimi Kosovės".


  KUJTIMI PĖR VOTAT E DEMOKRACISĖ


  KUJTIMI PĖR VOTAT E DEMOKRACISĖ


  KUJTIMI PĖR VOTAT E DEMOKRACISĖ

  p.s Vlen te theksohet se Medvegja deri ne vitin 1951 ishte pjes administrative e Kosoves.

 14. #54
  Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
  Anėtarėsuar
  07-07-2008
  Vendndodhja
  N'rranjen e Rozafs
  Postime
  681
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga sam1r Lexo Postimin
  Veshje Kombetare nga trevat e Medvegjes...



  Shume here kto krahina me veshjet e tyne perdoren nge shkjat si te tynet.

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-01-2009
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sa per sqarim

  zotri Gjelosh PRekaj,fotografia e pare qe ti e ke citu eshte origjinal veshje vajzas dhe femrash shqiptare ne pergjithesi ne Komunen e Medvegjes.Nderkaq fotografia e dyt eshte veshje e anes se Istogut mirpo tani jan perzi kulturat sepse edhe ashtu te gjith jemi shqiptar
  Sa i perket asaj se i kan shfrytzu serbet kjo eshte mase e vertet.madje me ket veshjen e Istogut thuajse fare nuk dallojn per veq shamis.

  rrespekt per ty dhe faleminderit per komentin

 16. #56
  Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
  Anėtarėsuar
  07-07-2008
  Vendndodhja
  N'rranjen e Rozafs
  Postime
  681
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Tupalla2 Lexo Postimin
  Sa per sqarim

  zotri Gjelosh PRekaj,fotografia e pare qe ti e ke citu eshte origjinal veshje vajzas dhe femrash shqiptare ne pergjithesi ne Komunen e Medvegjes.Nderkaq fotografia e dyt eshte veshje e anes se Istogut mirpo tani jan perzi kulturat sepse edhe ashtu te gjith jemi shqiptar
  Sa i perket asaj se i kan shfrytzu serbet kjo eshte mase e vertet.madje me ket veshjen e Istogut thuajse fare nuk dallojn per veq shamis.

  rrespekt per ty dhe faleminderit per komentin

  Nje bukuri e tille kostumesh nuk mund te dale nga zemra e zeze e shkjaut.

  Kure sod kto mundohen me marre adhe Nane Terezen atehere qfare pirtet prej tyne.

  Falenderoj sjellezit e fotove.

 17. #57
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shum falemnderit per fotografit dhe informacionet qe sjelle Tupalla2. Presim edhe te tjera informacione te fresketa nga Medvegja.

  Me respekt,
  Samir.Sh
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Vendndodhja
  ZVICER
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shum Tmira Fotot I Kam Po Edhe Te Medvegja Thanks

 19. #59
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Medvegja 2009..





  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 20. #60
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Medvegja 2009..





  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Parregullsi ne listat e zgjedhesve? Asnje ankese per listat ne KQZ
  Nga flory80 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 15:23
 2. Gjilani
  Nga cod3r nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 13:18
 3. Rama rizgjidhet kryetar i bashkisė sė Tiranės
  Nga Humdinger nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 564
  Postimi i Fundit: 27-07-2007, 23:08
 4. Rezultatet e zgjedhjeve vendore, 18 shkurt 2007
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 137
  Postimi i Fundit: 12-06-2007, 18:16
 5. PS-PD, ja pėrballjet nė komuna
  Nga DiGiTeX nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-01-2007, 04:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •