Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1

    Stema e republikes se Shqiperise ne web faqen president.al

    E gjithe web faqja e presidentit eshte e punua shume mire dhe mund te gjenden informata dhe lajme te mira, funksionaliteti i faqes eshte gjithshtu ne nivel, por ajo qe me nuk mu duk aspak e mire eshte stema e Republies se Shqiperise. Kjo steme duke shume keq, fotografia ka nje rezulucion shume te keq qe te ben te mendosh se dikush ka luajtur kur e ka rregullu kete steme, me te vertet te veprosjsh me aq pa pergjegjesi ne nje instuticion te till sic eshte presidenti i shtetit eshte mekat i madh.
    Ate faqe e vizitojne me sigur njerez akademik nga vende te ndryshme dhe drejt ne shfaqjen e stemes shihet nje joseriozitet ne pune, mbi te gjitha nuk eshte nje klub fudbollistik (edhe pse ne asnje faqe te ndonje klubi stema nuk duket ashtu) qe te vesh steme te til, behet fjale per stemen e Shtetit edhe duhet me shume kujdes ti kushtohet.
    STEMEN MUND TA SHIHNI NE KETE LINKE POSHTE
    http://www.president.al/shqip/stema.asp
    Ne pjesen per kontakt qe e ka faqja president.al une dergova nje mesazhe kritik lidhur me kete ceshtje dhe shpresoj qe ta lecxojne ate mesazh qe une ua kam derguar, besoj se edhe ndonjeri prej jush do tu shkruan ndonje mesazh per kete mos seriozitet qe bejne me simbolet tona te shejta .


    P.S Per vete e cmoj shume presidentin Topi, dhe kjo kritik nuk duhet te meret si negative, por nje verejtje per ate qe ka punuar pa koke serioziteti kur ka punuar faqen e Presidentit te Shqiperise.

  2. #2
    Ja si duket steme origjinale ne web faqen www.president.al





    Ketu eshte nje steme qe une e bere per rreth 3 minuta. Dmth njeriu qe ka perpunu kete stme ska punuar as 20 sekonda per ta rregulluar

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Agon_xh : 28-01-2008 mė 12:35

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet nė Bllog
    17
    Nuk do te ishte me mire qe t'ia nisje me email keto pershtypje presidences dhe atyre qe mirembahen me faqen e presidentit se sa ti kishe hedhur ne forum?

    Albo

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Ajo varet thjesht nga menyra se si e ben export punimin, me cilesi te larte ose te dobet.
    nuk besoj se ai qe e ka punuar e ka bere ne cilesi aq te dobet.

  5. #5
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Ajo varet thjesht nga menyra se si e ben export punimin, me cilesi te larte ose te dobet.
    nuk besoj se ai qe e ka punuar e ka bere ne cilesi aq te dobet.
    Shume ne rregull eshte ajo qe thu, por hyn ne faqen qe ta dhsh me lart dhe e sheh se me cfar rezolucioni eshte stema atje. Une per vete mendoj se eshte leshim i madh i ati qe ka pune faqen.

  6. #6
    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Nuk do te ishte me mire qe t'ia nisje me email keto pershtypje presidences dhe atyre qe mirembahen me faqen e presidentit se sa ti kishe hedhur ne forum?

    Albo
    Une kete e bera me duket me lart e kam treguar, por nuk mora pergjegje dhe nuk u ndryshua kjo foto, mu per kete vendosa ta diskutoj kete teme ne Forum, kerkoj ide dhe mendime nga te tjeret. Ndoshta dikujt nuk i duket teme per te diskutuar, por mu me duket nje detal i vogel por shume i rendesishem qe tregon per pergjegjesine jo serioze qe kan ata qe kan punuar kete faqe.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e ZANOR
    Anėtarėsuar
    25-09-2002
    Postime
    1,114
    flamuri nuk behet steme

  8. #8
    O cuna me se merreni dhe ju,ne nuk dime si e kemi flamurin,e nuk i veme dy shqiponja njelloj e jo me te merremi me risolucionin e stemes te websiti i presidences.

  9. #9
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Pajtohem me hapesin e temes, pune dhe realizim mjaft i dobet, por po kryen pune.

    Stema ne faqe: 49 225 bytes kualiteti (1-10) 2
    Stema e Agronxh: 16 969 bytes kualiteti (1-10) 8

    Nder tjera:
    8 214 bytes i ka shpenzuar ne 'background' vetem per ta ngjyrosur prapavine me pixel.jpg !
    Kur thjeshte ka mundur ta perdorte vetem kete 'style' deklarate: #dbdbdb; pa na i shpenzuar 8KB kot.

    Nejse faqja po funksionon.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  10. #10
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    sikur ta kishe punuar me Paint kete stemen ai mirembjatesi i faqes se presidentit lol
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2007
    Postime
    4
    pas krejt komenteve-ju kisha lutur te shifni ne ndonje metode tuajen se si e ka "bandwith" web faqja ne fjale ku eshte stema me rezulucion te dobet.cdo gje qe gjendet ne ate web faqe eshte me dobesi te vecante-krejt te minimizuara pasi i mbyllet serveri poqe ka download/upload bandwith me te larte.katastrofale dhe mizerore-edhe dizajni esht i dobet per 1 rank te tille.sidoqoft,e konsideroj te kot debatimin e kesaje teme.kemi gjera me ma teper rendesi per forum dhe ceshtje tjera.kaloni mire-ju pershendes nga Tetova

  12. #12
    Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
    Anėtarėsuar
    25-03-2004
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    869
    Hyra tek webi i presidences per te pare kete steme, por vura re dhe dicka tjeter :

    Lindi mė 1925 nė Shkodėr. I diplomuar nė shkollėn e Partisė nė Moskė (1954), zoti Alia ėshtė njė nga figurat mė tė rėndėsishme tė Partisė sė Punės sė Shqipėrisė, e cila udhėhoqi Shqipėrinė mes viteve 1994 – 1990

    Mendoj se duhet te ishte 1984-1990.
    Divide Et Impera
    " Yo soy cubano, latinoamericano
    y pa’ todos mis hermanos yo les quiero cantar"

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Nuk mendoj se esht ndonje teme e rendesishme per tu diskutuar
    Ndersa une them se eshte shume e rendesishme. C'na duhet ne te diskutojme per minierat apo energjine, apo ujin e famshem (te pijshem), kur nuk kemi ne terezi rezolucionin e stemes se republikes se nderuar ne UEBfaqen e presidentit Topi?

  14. #14
    Une dergova nje e-mail ne linkun per kontakt qe eshte, te president.al dhe nuk kam amr asnje pergjgje gati 3 jave gjithashtu stema ende nuk eshte rregulluar. Me te vertet njerez te pa pergjegjshem, te mirembash faqen e presidences edhe te mos kontrollosh mailiat nuk me duket ne rregull. Kur nje forum shqiptare mirembahetr aq ne rregull dikush ka patur privilegj te punon me faqen e presidentit dhe nuk e ben punen si duhet. Duhet me motiv dhe me shume pergjegjesi te punohet ne keto raste.

  15. #15
    Citim Postuar mė parė nga imodhjom Lexo Postimin
    O cuna me se merreni dhe ju,ne nuk dime si e kemi flamurin,e nuk i veme dy shqiponja njelloj e jo me te merremi me risolucionin e stemes te websiti i presidences.
    Kjo ėshtė mė se e vėrtetė!
    Nė trojet tona shqiptare pėrdoret Flamuri Shqiptar me forma tė ndryshme tė Shqiponjės, ngjyra tė ndryshme(rezolucioni), dimensione tė ndryshme.
    ...Nuk kemi ekspertė, apo ėshtė diēka tjetėr nė pyetje!?
    Mendimi im personal ėshtė se Flamuri ynė Kombėtar do tė duhej tė ishte kėshtu:



    apo i kombinuar me kėtė mė poshtė (sidomos nė pjesėn e qafės dhe kokės ; shqiponja mė lartė(e para) mė duket ėshtė mė adekuate):

    Prof.Ukshin Hoti - Filozofia politike e ēėshtjes shqiptare

  16. #16
    Un per vete ne menyra me oficiale e kam pare verzionin e dyte qe ka paraqit altix. Verzionet e ndryshme vjen si rjedhoj e partive te ndryshme politike te gjitha e bejne nje verzion te tyre ama vetem kur jane zgjedhjet mandej nuk shohim me flamuj ne duart e tyre e lene me te diskutohet per simbole fikse te Kombit.

  17. #17
    po ta shohesh,varianti i dyte i paraqitur nga altixi eshte totalisht i ndryshem nga shqiponja e sitit te presidences.
    Dje pashe takimin e Sales me Solanen dhe ne sfond flamuri yne kishte,nje variant tjeter(ajo e shqiponjes se Rugoves).Pra shteti yne nuk e di si e ka flamurin.

    psh,shikoni gjat vizites se bushit:
    tek Presidenca:



    tek kryeministria



    pulla e leshuar eshte njesoj me ate te kryeministrise.


  18. #18
    Ja dhe shqiponja qe kemi ne bruksel,e njejte me ate te flamurit te Rugoves.



  19. #19
    ...beyond Maska e Alienated
    Anėtarėsuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar mė parė nga Agon_xh Lexo Postimin
    Une kete e bera me duket me lart e kam treguar, por nuk mora pergjegje dhe nuk u ndryshua kjo foto, mu per kete vendosa ta diskutoj kete teme ne Forum, kerkoj ide dhe mendime nga te tjeret. Ndoshta dikujt nuk i duket teme per te diskutuar, por mu me duket nje detal i vogel por shume i rendesishem qe tregon per pergjegjesine jo serioze qe kan ata qe kan punuar kete faqe.
    Po ti o Agon ia ke nisur ate stemen tende webmasterit te faqes, dhe ai me siguri ka inat qe te pranoje sugjerimet e "vizitoreve". Nisja nje email direkt presidentit Topi
    Koha ėshtė e maskarenjėve
    Por atdheu i Shqiptarėve

Tema tė Ngjashme

  1. Ēfarė mendoni pėr Ahmet Zogun?
    Nga honzik nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 242
    Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
  2. Historia politike e Shqipėrisė nė tre vjet
    Nga no name nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-03-2007, 19:49
  3. Rexhep Qosja: Tė vėrtetat e vonuara
    Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
  4. Informacion i pėrgjithshėm mbi Republikėn e Shqipėrisė
    Nga bastardi nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-05-2004, 16:05
  5. Janullatos: Nuk ka pėrparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •