Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    HUNDLESH Maska e altin55
    Anëtarësuar
    01-02-2003
    Vendndodhja
    Vlore Al
    Postime
    1,324

    Përkthim nga gjuha frënge

    Pershendetje
    Ndonjeri qe e njef gjuhen frenge a ka mundesi te ma perkethej!
    Un i dergoj e-mail ne anglisht, ky ma kethen ne frengjisht,
    behet fjal per nje makin qe ka ky tipi per te shitur

    Bonjour.
    La voiture est disponible. Est en état parfait.Jamais-accident. Je suis le seul propriétaire. La voiture est enregistrée en Belgium et a tous papiers et documentation de la Belgium . Je n'habite plus en Belgium , en ce moment j'habite à Madrid, Espagne. La voiture est ici avec moi. Les frais et les frais de livraison seront inclus dans le prix, ainsi vous payerez juste le prix à la demande EUR 3000. Tellement faites-le moi savoir si vous êtes encore intéressés ainsi je peux te donner plus de détails concernant la voiture et la transaction. Je pense que vous devriez savoir tout ceci dès le début.
    Avoir un beau jour !
    SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

  2. #2
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nuk blehet makina online 3000 euro.Duhet ta shikosh vete ti hypesh dhe provosh si ecen,degjosh zhurmen e motorrit,shikosh pjeset nen kapakun e makines,tapicerine,sa milje ka harxhuar total,sa km nxjerr me nje liter karburant etj.Ai zotnia thote qe eshte ne gjendje perfekt.Kerkon 3mije euro.
    ==
    Hello. The car is available. Is in perfect state.Never-accident. I am sole owner. The car is recorded in Belgium and has all papers and documentation of Belgium. I do not live any more in Belgium, in this moment I live in Madrid, Spain. The car is here with me. The expenses and the expenses of delivery will be included in the price, thus you will pay just the price with the request Euro 3000. So much let it to me know if you are still thus interested I can give you more details concerning the car and the transaction. I think that you should know all this from the very start. Have a nice day!
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 25-01-2008 më 23:43

  3. #3
    HUNDLESH Maska e altin55
    Anëtarësuar
    01-02-2003
    Vendndodhja
    Vlore Al
    Postime
    1,324
    benseven11 faleminderit

    un dua te shkoj ne shqiperi per pak kohe, thash po qe se gjej ndonje makin te mire dhe te lire andej na europa te ndaloj ta blej qe te kem me cfar te leviz ne shqiperi.
    ky meduket se eshte mashtrues, kush me mendje ne koke do ti dergoj ketij 3000 euro per ti derguar makinen
    dhe nje her faleminderit
    SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

  4. #4
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga khan Lexo Postimin

    Bonjour.
    La voiture est disponible. Est en état parfait.Jamais-accident. Je suis le seul propriétaire. La voiture est enregistrée en Belgium et a tous papiers et documentation de la Belgium . Je n'habite plus en Belgium , en ce moment j'habite à Madrid, Espagne. La voiture est ici avec moi. Les frais et les frais de livraison seront inclus dans le prix, ainsi vous payerez juste le prix à la demande EUR 3000. Tellement faites-le moi savoir si vous êtes encore intéressés ainsi je peux te donner plus de détails concernant la voiture et la transaction. Je pense que vous devriez savoir tout ceci dès le début.
    Avoir un beau jour !
    Pershendetje..

    Vetura eshte ne dispozicion.Eshte ne gjendje shume te mire,asnjehere skam bere aksidente me te.Kam qene i pari pronar i saj.Vetura eshte rregjistruar ne Belgjike dhe ka te gjitha dokumentat e Belgjikes.Nuk jetoj me ne Belgjike dhe ne kete kohe jetoj ne Madrid,Spanje.Veturen e kam me vete.Leket e transferimit jane te perfshira ne çmimin,qe do te thote qe ju do te paguani vetem çmimin e kerkuar me pare qe ishte 3000 Euro.
    Ma beni te ditur nqs jeni akoma te interesuar per veturen,sepse keshtu mund te jap me shume shpjegime persa i perket vetures dhe transfertit te saj.Mendoj qe duhet ti dini te gjitha keto gjera para.
    Paç nje dite te bukur!
    "Carpe Diem"

  5. #5
    Larguar.
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Citim Postuar më parë nga khan Lexo Postimin
    Pershendetje
    Ndonjeri qe e njef gjuhen frenge a ka mundesi te ma perkethej!
    Un i dergoj e-mail ne anglisht, ky ma kethen ne frengjisht,
    behet fjal per nje makin qe ka ky tipi per te shitur

    Bonjour.
    La voiture est disponible. Est en état parfait.Jamais-accident. Je suis le seul propriétaire. La voiture est enregistrée en Belgium et a tous papiers et documentation de la Belgium . Je n'habite plus en Belgium , en ce moment j'habite à Madrid, Espagne. La voiture est ici avec moi. Les frais et les frais de livraison seront inclus dans le prix, ainsi vous payerez juste le prix à la demande EUR 3000. Tellement faites-le moi savoir si vous êtes encore intéressés ainsi je peux te donner plus de détails concernant la voiture et la transaction. Je pense que vous devriez savoir tout ceci dès le début.
    Avoir un beau jour !
    1- Keto pseudonimet khan, ibish, al-mumin, etc. ma shpifin.
    2- Edhe une qe jetoj ne Gjermani e di me mire frengjishten sesa ky torollaku i emailit. Dmth, torollaku genjen.
    3- Mos beso asgje nga keto budalliqet qe nisen ne Spanja. Jane mashtrime. Ky tipi qe te ka shkruar nuk eshte as nga Spanja, as nga Belgjika apo Hollanda, por thjesht nje senegalez, togolez, ose bregfildishtas qe shikon te gjeje qorra.

    Kaq, dhe mos harro t'i besh nje update profilit.

  6. #6
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga khan Lexo Postimin
    Je suis le seul propriétaire.


    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Kam qene i pari pronar i saj.
    Perkthimi i kesaj besoj se do ishte me egzakt: Jam pronari i vetem. Pra ne shume raste ka dhe co-pronare, por ketu s'eshte. Te ishte ashtu sic thua ti, DI_ANA, nuk do perdorte l'indicatif présent. Ky ishte thjeshte nje qartesim relevant per hapesin e temes.

    zzzz, ca pseudonimi sensual, te keqen
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  7. #7
    Larguar.
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Di_Ana dhe Blue_sky :

    Mos u lodhni te kuptoni ate teveqelin e emailit. Them se te dyja e keni njeçike "gabim", por jo qe u ben me faj. "Gabimi" juaj vjen nga kjo qe ju e beni perkthimin sikur te kishit perpara nje tekst serioz.

    Ai zezaku atje matane ekranit nuk do te thote as : jam i pari pronar i makines, as : jam pronari i vetem i saj

    Duhet t'i njohesh mire afrikanet qe t'ua dish mendjen. Tipi ne fjale deshiron te thote kete :

    Kjo makine ka pasur vetem nje pronar, qe nga prodhimi e deri ketu, dhe ky jam une.

    Keshtu puna, khan perzier me mashtrues afrikane, e ndjej se ketu do te behet sherr i madh.

    Danke schön, qiell blu, per sensibilizimin e popullit ne lidhje me sensualitetin tim.


  8. #8
    HUNDLESH Maska e altin55
    Anëtarësuar
    01-02-2003
    Vendndodhja
    Vlore Al
    Postime
    1,324
    Citim Postuar më parë nga zzzz... Lexo Postimin
    Keshtu puna, khan perzier me mashtrues afrikane, e ndjej se ketu do te behet sherr i madh.

    faleminderit te gjithve per mundimin

    Mister/Madam zzzz

    me habit se nga e kuptove qe ky eshte afrikan!??

    i/e fort je per te paragjykuar

    One more time Danke
    SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

  9. #9
    BeLeGu Maska e KaLajsi
    Anëtarësuar
    19-05-2004
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    365
    Mos e baft piken e hajrit ai qe ka fshi postimin tim , sdoja me hap tem te re prandaj e shkruva ktu, nejse ai qe e bani ja ka ba vetes !
    Jufka ime ...

Tema të Ngjashme

  1. Video ilahi rreth droges me perkthim ne shume gjuhe
    Nga Fatime-uk në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-06-2009, 12:10
  2. Përkthim nga frëngjishtja !
    Nga Pratolini në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 02-05-2007, 12:01
  3. Perkthim: Shekspiri
    Nga Antitrup në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 08-07-2005, 10:50
  4. Christina Rossetti
    Nga Antitrup në forumin Shkrimtarë të huaj
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 19-11-2004, 18:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •