Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 158
  1. #41
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
    Zombi po mire moj vajze, nqs ti nuk do ishe, bota per ty nuk do kishte kuptim apo jo, se as qe nuk do dije per ekzistencen e kesaj bote...
    Qe keshtu perpara uni e pastaj te tjerat me rradhe.
    Po jo moj e dashur, nese une s'do te isha do isha nje hiē, por nese une jam e vetmja banore e ketij "Burgu" qiellor asgje s'do te kishte kupim, as edhe egzistenca ime. Ne kemi kuptim te rrethuar me te tjere, por ne mesin e nje burgu te populluar....

    Kush jam une?
    • The rest is silence.


  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Yrref
    Anėtarėsuar
    03-07-2006
    Vendndodhja
    Yjesia Arusha e Madhe
    Postime
    253
    He de, ia gjetet fillin? Apo jeni peshtjelle ne shtjelle dhe jeni bere shtojere mbi te cilen fle nje shqere e cila ha sheqer me pak biber. Ja pra, ky eshte misteri qe e kerkojme: Sheqer me pak biber...
    MAKTUB

  3. #43
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Po jo moj e dashur, nese une s'do te isha do isha nje hiē, por nese une jam e vetmja banore e ketij "Burgu" qiellor asgje s'do te kishte kupim, as edhe egzistenca ime. Ne kemi kuptim te rrethuar me te tjere, por ne mesin e nje burgu te populluar....

    Kush jam une?
    Po nqs do ngelje si Robinson Kruzo ne nje ishull vetem ti cfare do beje do kerkoje te rezistoje e te vazhdoje te jetoje per veten tende apo do vdisje nga merzitja qe pse ishe e izoluar ne nje ishull?
    La vita č bella...

  4. #44
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Ferry ---2 edhe 2 bejne 4, pa e ditur se cka jane ato 2?!

    Era---Nje ishull dhe nje planet dallojne, ne ishull ke shpresen e shpetimit do te luftosh te mbijetosh, nejse pse sme dhe nje opcion tjeter, te kem te pakten Brad Pit [shoqerues]
    • The rest is silence.


  5. #45
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Ferry ---2 edhe 2 bejne 4, pa e ditur se cka jane ato 2?!

    Era---Nje ishull dhe nje planet dallojne, ne ishull ke shpresen e shpetimit do te luftosh te mbijetosh, nejse pse sme dhe nje opcion tjeter, te kem te pakten Brad Pit [shoqerues]
    Ta jap mi edhe brad pit po deshe, keshtu te pakten shoqeria e re qe do na formoni te jete e bukur fort :P
    La vita č bella...

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Yrref
    Anėtarėsuar
    03-07-2006
    Vendndodhja
    Yjesia Arusha e Madhe
    Postime
    253
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Ferry ---2 edhe 2 bejne 4, pa e ditur se cka jane ato 2?!

    Era---Nje ishull dhe nje planet dallojne, ne ishull ke shpresen e shpetimit do te luftosh te mbijetosh, nejse pse sme dhe nje opcion tjeter, te kem te pakten Brad Pit [shoqerues]
    What? Edhe ju agraret jeni bere te pakuptueshem, si pyetja "Kush jam une"?!
    Mire e ka [era], Brad Pit sos pune ne kete pune.
    2+2=4 Dyshi eshte numer njeshifror qe, si duket, shpesh e ke pasur ne regjister.
    MAKTUB

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    une jam anetar i forumit shqiptar
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e gjilan55
    Anėtarėsuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    gjilan
    Postime
    310
    qytetar i lire i kosoves se robruar(thenje e tjeterkujt e huazuar nga un per ket tem).

  9. #49
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Po jo moj e dashur, nese une s'do te isha do isha nje hiē, por nese une jam e vetmja banore e ketij "Burgu" qiellor asgje s'do te kishte kupim, as edhe egzistenca ime. Ne kemi kuptim te rrethuar me te tjere, por ne mesin e nje burgu te populluar....

    Kush jam une?
    Ti je i burgosuri me numer 1406 A.D.

  10. #50
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Citim Postuar mė parė nga Bajram Ferri Lexo Postimin
    Ti je i burgosuri me numer 1406 A.D.
    Aleluja


    Te gjithe jemi, po ashtu edhe ju duke ndjekur numrat vijues 16895478214. Te burgosur ne nje pike mikroskopike vs gjithesise se pafund!
    • The rest is silence.


  11. #51
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Frymojme, jetojme, veprojme...por a ndalemi nje cast dhe pyesim veten "Kush jam une?!

    Jepni mendimin tuaj, sa me filozofik.
    Kush jam une?

    Gjithmone kam qene ne kerkim te vetes sime dhe jam munduar ta gjej....e kush me mire se ne vete mund ta beje!Pyetja e pare qe i bejme vetes ne ēdo rast eshte...
    Kush jam une ne te vertete?!
    Une jam nje person qe ne shume raste ose me mire kohe me pare isha "gjithkushi,isha nje person i kompletuar nga te gjitha anet,isha "gjithkushi" per veten dhe per te gjithe ata qe me njihnin!
    Dhe ndodhen gjera ne jeten time,qe i quaj padrejtesi dhe qe me bene te jem ky "gjithkushi" qe ishte gati per te tjeret,per te dhene per te tjeret,per te jetuar per te tjeret,per te dashur vetem te tjeret.....dhe isha une qe per hir te nje diēkaje ne jeten time,largova te gjithe ata qe me vleresonin dhe afrova ne vete dike qe me jepte "mosvleresimin dhe mosmirenjohjen"!
    I bera ato te dyja te ishin "gjithkushi",dhe harrova veten time,harrova ata qe me donin...
    Dhe sot kush jam?!
    Sot ndjehem "askushi",sot ndjehem "nje gje e flakur tutje dhe e denuar me jeten dhe me dashurine"!
    Sot jam Askushi dhe sado qe ka plot qe me thone te kunderten,keshtu e konsideroj veten....isha Dikushi dhe jam Askushi!
    Nje denim qe me dha jeta.....

    Respekte Zombi
    "Carpe Diem"

  12. #52
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Aleluja


    Te gjithe jemi, po ashtu edhe ju duke ndjekur numrat vijues 16895478214. Te burgosur ne nje pike mikroskopike vs gjithesise se pafund!

    Une si Brad Pitt bej perjashtim

  13. #53
    Wizard Maska e Urban
    Anėtarėsuar
    09-08-2007
    Vendndodhja
    Tetovė, Monkeydonia
    Postime
    72
    Pyetje qe ne shikim te pare duket e lehte, por kur nis te definosh vetveten te mungojne fjalet ..
    When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace !

  14. #54
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Sot ndjehem "askushi",sot ndjehem "nje gje e flakur tutje dhe e denuar me jeten dhe me dashurine"!
    Sot jam Askushi dhe sado qe ka plot qe me thone te kunderten,keshtu e konsideroj veten....isha Dikushi dhe jam Askushi!
    Nje denim qe me dha jeta.....
    Diana emocione ēasti,

    Nese ulesh ne nje ulese tjeter, nga nje kend tjeter dhe ne nje kohe tjeter do ta perkufizoje ndryshe. Pres ēastin tjeter!



    .....
    Bajram Pitt Bred Ferri kjo eshte enderra yte
    • The rest is silence.


  15. #55
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    .....
    Bajram Pitt Bred Ferri kjo eshte enderra yte
    aspak, une e di kush jam, bile poaq mire e di edhe kush nuk jam!

    (qe ndoshta ne te shumten e rasteve eshte me e dobishme se sa te dish kush je.)

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-06-2006
    Postime
    354
    Kush jam une?

    Une kurre nuk jam vetem.
    Ne veten time une barte tiparet e trasheguara,me shume te mirat se te kqijat,nga prindet e mi.
    Bashke me keto, une ne veten time barte veset dhe virtytet qe kam marre nga shoqeria,qe nga femijeria deri ketu ne forum.Gjithnje sipas parimit : jep e merr.
    Ketyre qe permenda me lart duhet shtuar edhe ate pjesen e fundit-te domosdoshmen, te vetes sime,qe eshte vec e imja dhe e askujt tjeter-me te gjitha veqorite pozitive dhe negative te saj.
    Ja, ky jam une.

  17. #57
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anėtarėsuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    Kush jam une?

    Jam nje njeri i ardhur ne kete bote nga nje 'gracke per shtimin e species njerzore qe quhet -martese'.
    Isha nje vajze me te cilen fati ishte treguar shume doreleshuar. Isha nje grua qe mbreteronte boten. Por edhe 'fati lodhet kur mban dike shume gjate mbi shpine'.
    Nje dite me hodhi nga shpina dhe me dermoi,me beri cope cope..me la te shrire perdhe.
    Jam nje grua qe ecen rruges duke mbajtur veshur ''masken e stoikes'' por pak njerez e dijne se ''pas nje njeriu te forte shkemb fshihet nje det me lot''.
    Jam nje krijese qe si gjithe te tjeret po ec drejt stacionit te fundit.
    Por ndryshe nga shumica UNE NUK KAM FRIKE.........
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  18. #58
    Udhetar ne jeten time. Homo sapiens i shekullit 21, nje hic qe merem me endra rreth hicit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tigrimelara : 22-01-2008 mė 19:59

  19. #59
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Diana emocione ēasti,

    Nese ulesh ne nje ulese tjeter, nga nje kend tjeter dhe ne nje kohe tjeter do ta perkufizoje ndryshe. Pres ēastin tjeter!

    Pitt Bred kjo eshte enderra yte


    Flm Zombi....Do te mundohem te jem ne nje ulese tjeter dhe mbase kur te arrij te ulem aty do te ta perkufizoja ndryshe!

    Ps...lol...Ma paske gjetur endrren..jo mi jo se e lashe,nuk e du me!

    Cila eshte endrra jote Zombi?

    Respekte
    "Carpe Diem"

  20. #60
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Cila eshte endrra jote Zombi?

    U rrotullova rreth diellit 30 here, por se kapa dot me dore. Une s'kam enderra, une jam nje Zombi!
    • The rest is silence.


Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •