Close
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 157
 1. #1
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime

  Kush jam une?!

  Frymojme, jetojme, veprojme...por a ndalemi nje cast dhe pyesim veten "Kush jam une?!

  Jepni mendimin tuaj, sa me filozofik.
  • The rest is silence.


 2. #2
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Anėtarėsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ti vet ca ke mendu
  apo thjesht i ke then vetes , Kush Jam Un ??
  Njeri ,
  ___________________
  Per vete skom fiksime fare , nuk e kam thene se ksuh jam un .
  Do Zoti nuk flas vet me veten time

 3. #3
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Ndonjehere mendoj se jam thejshte vetvetja, por sa e njohim veten?! Kjo eshte nje hipoteze, ne fakt jam ajo qe mendojne te tjeter se jam!

  Por ndodh te themi:

  Une jam askush!
  apo
  Une jam gjithkush!
  • The rest is silence.


 4. #4
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Jam njeri, studjoj e jetoj ne nje shoqeri; bej veprime te se perditshmes si cdo qenie tjeter humane; kerkoj gjithmone e me teper nga jeta; nuk kenaqem e vazhdoj ne kerkimin tim...

  Jeta eshte lufte e ftohte e une jam nje nder ushtaret pa arme (deri tani) qe marr pjese ne nje beteje te saj...

  Une lidhem me gjithcka, ose gjithcka qe me rrethon lidhet me mua, sepse une veshtroj gjithcka e kerkoj te hyj ne gjithcka (fitore)!!!
  La vita č bella...

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Une jam Une, jam gjithēka, pa mua bota nuk do kishte kuptim.

 6. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime
  Une jam vetja, e cila nuk zevendesohet kurre, beso ne veten!


  Trust in myself!
  Sui generis

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Une jam vetja, e cila nuk zevendesohet kurre, beso ne veten!


  Trust in myself!
  sakte fare

 8. #8
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  sakte fare
  Normal vlla, eshte shume e thjesht po humbem besimin ne veten tone ateher nuk e dime se kush jemi dhe per cka jetojme, keshtu qe besimi se pari ne vete eshte me kryesorja qe mban nje individ ne kembe.
  Sui generis

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Normal vlla, eshte shume e thjesht po humbem besimin ne veten tone ateher nuk e dime se kush jemi dhe per cka jetojme, keshtu qe besimi se pari ne vete eshte me kryesorja qe mban nje individ ne kembe.
  ai qe nuk do veten, nuk mund te doje te tjeret.
  ai qe nuk respekton veten , nuk mund te respektoje te tjeret.

 10. #10
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Une jam vetja, e cila nuk zevendesohet kurre, beso ne veten!


  Trust in myself!
  mua me duket si parrulle per te shitur koka-kola kjo: trust in your self and drink coca-cola: po dihet qe cdo njeri beson ne vete e pyetja eshte cfare je ti si njeri jo beson apo jo ti...:P
  La vita č bella...

 11. #11
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  mua me duket si parrulle per te shitur koka-kola kjo: trust in your self and drink coca-cola: po dihet qe cdo njeri beson ne vete e pyetja eshte cfare je ti si njeri jo beson apo jo ti...:P
  Hehe era, po nuk besove ne vete si mund te gjykosh veteveten kur ti ke humbur besimin ne veten tende?

  Te qenurit njeri ka te bej shume me besimin ne vetvete dhe vetem nga ajo mund te nxjerim personalitetin tone dhe ta shprehim ate.
  Sui generis

 12. #12
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Hehe era, po nuk besove ne vete si mund te gjykosh veteveten kur ti ke humbur besimin ne veten tende?

  Te qenurit njeri ka te bej shume me besimin ne vetvete dhe vetem nga ajo mund te nxjerim personalitetin tone dhe ta shprehim ate.
  Nuk e ve ne dyshim kete e jam apsolutisht dakort me ty, por nuk i permbahet shume asaj qe kerkon tema, nejse mendimi yt eshte i yti...
  ciao
  La vita č bella...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Yrref
  Anėtarėsuar
  03-07-2006
  Vendndodhja
  Yjesia Arusha e Madhe
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kush jam une, perkatesisht kush eshte njeriu, eshte nje nga misteret me te medha te shkences dhe filosofise, ndaj nuk do te pretendoja te jap ndonje definicion timin; as qe jam i mbathur me aso dijenije. Megjithate, cdo sforcim per ta kuptuar kete do te kish cuar ne deshperim, pesimizem, fatalizem, optimizem idiotik apo ne kerkim te vazhdueshem qe zakonisht perfundon ne dogma.
  Jam i paster ne kete drejtim. Zakonisht humori me nxjerr nga kjo gracke. Ndaj, mos tentoni te jeni teper serioz se mund t'ju del ajo qe thote [era], slogan per Coca Cola.
  Besoj se me lehte mund t'i pergjigjesh "Kush jam une" poqese nuk gjen dikend qe eshte i perafert me ty per nga karakteri, kultura, dija, dobesite...kjo eshte 1% i pergjigjes.
  S'di...as te mendoj ne kete pyetje...Sorryyyy
  MAKTUB

 14. #14
  Morfeo
  Anėtarėsuar
  09-04-2007
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  43
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une jam si ajo shkuma e bardhe qe leshojne dallget ne breg te detit. Tashti jam, dhe nje moment me pas nuke jame me. Ky trup qe me bllokon dhe me ndan nga universi duron shume pake per te krijuar nje rendesi te tijen. Jeta eshte vetem nje cast i gjithe ekzistences tone te pa fund. Vijme- Kalojme, dhe Ikim.

 15. #15
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  (Ciņ che č grande in un uomo č che egli č un ponte e non un punto d’arrivo.(Nietzche) )
  Nietzsche paska shkruar italisht!

  njeriu real eshte ajo qe ai enderron dhe synon perdite ne jete.
  njeriu historik eshte ajo cfare ka bere ai gjate jetes.

  Pra derisa je gjalle, ti je enderra jote, por nese e ke humbur ate enderr, ti je nje Zombi.

 16. #16
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Une ne halle e gezime nuk jam i vetem.

 17. #17
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bajram Ferri Lexo Postimin
  (Ciņ che č grande in un uomo č che egli č un ponte e non un punto d’arrivo.(Nietzche) )
  Nietzsche paska shkruar italisht!
  .
  Nuk e mora vesh shume perse e permende firmen time te them te drejten.
  Ndoshta sepse flet per njeriun, por sidoqofte te siguroj qe kuptimi i mirefillte i asaj shprehje nuk ka shume te beje me ate cfare kerkohet ketu...
  La vita č bella...

 18. #18
  Morfeo
  Anėtarėsuar
  09-04-2007
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  43
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ma a volte il ponte puo' anche crollare

 19. #19
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Asgje.
  Me beri pershtypje italishtja (jote) e Nietzsches, pasi nuk e ke shkruar gjermanisht te pakten ta kishe shkruar shqip bile, ashtu ndoshta do te kishte nje kuptim.

 20. #20
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Morfeo Lexo Postimin
  ma a volte il ponte puo' anche crollare
  Qualcun altro prendera il suo posto.

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •