Close
Faqja 27 prej 27 FillimFillim ... 17252627
Duke shfaqur rezultatin 521 deri 538 prej 538
 1. #521
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  (Ripostim)

  QERSHORI

  Qershit i kan lyer buzt me karmin,
  Bariu n’Pashtrik... ia thot kngs idilike;
  Bilbili me prim, korit pr bukuri i prin –
  E reja vizaton harta gjeografike!

  Ditart e qndisur me plot pesa...
  Prindrve sa bukur u buzqesh fytyra;
  Bujku lron, dhe krijon shpresa –
  Ylberi mbi Sharr bn qinda piktura!

  Yllkat dhe fatosat, shkolls i thon lamtumir,
  Deti... me rr dhe diell t nxeht i pret;
  Ndonj vjersh, do ta shkruajn me dshir –
  N shtator do kthehen srish . Shndet!

  1987

  #AgimMETBALA

 2. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  Xhenet.M.S. (02-06-2017)

 3. #522
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Po mos t ishin fmijt, specie e quajtur njeri, do ish zhdukur moti!

  #AgimMETBALA


  Emri: MEDINA 14.05.2017.jpg

Shikime: 207

Madhsia: 19.7 KB

 4. #523
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Akulloret dhe fmijt, vazhdimisht t joshin!

  (Mbesa ime ve po e shijon detin e bukur t Turqis)...

  #AgimMETBALA


  Emri: MEDINA 08.06.2017 - 2.jpg

Shikime: 200

Madhsia: 43.8 KB

 5. #524
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Nse dshiron q dita t kaloj n loj, rri me nipat dhe mbesat!

  #AgimMETBALA


  Emri: MEDINA, LEONI DHE UN 18.07.2016.jpg

Shikime: 190

Madhsia: 27.0 KB

 6. #525
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Buzqeshja e fmijs, ta zgjon edhe neuronin e fundit!

  #AgimMETBALA


  [ATTACH=CONFIG]
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 7. #526
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Buzqeshja e fmijve, zbut edhe zemrn m t ngurt!

  #AgimMETBALA


  Emri: ERIONI, ADRIANI, ALTINI 01.07.2017.jpg

Shikime: 185

Madhsia: 30.7 KB

 8. #527
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kur je n shoqri me nipat dhe mbesat, jeta pozitivisht merrr kthesat!

  #AgimMETBALA


  Emri: ERIONI, ADRIANI, UN11949710_1678644352380869_981860170_n.jpg

Shikime: 182

Madhsia: 52.1 KB

 9. #528
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Sa her fmija buzqesh, un shkruaj nga nj vjersh!

  #AgimMETBALA

 10. #529
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Sado t jesh i padisponuar, fmija ta heq mrzin si me dor!

  #AgimMETBALA

 11. #530
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kur vjen nipi dhe mbesa nga mrgimi, gjyshit i dalin kmbt e reja...

  #AgimMETBALA


  Emri: LEONI DHE EDEA 02.08.2017.jpg

Shikime: 173

Madhsia: 45.6 KB

 12. #531
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kur poeti shkruan pr fmij, i rinohet zemra!

  #AgimMETBALA

 13. #532
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Vetm ndaj fmijve, dashuria nuk ka t sosur!

  #AgimMETBALA

 14. #533
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmijs dhe kafshs, aq sa i shpreh dashuri, aq edhe t afrohet.

  #AgimMETBALA

 15. #534
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kur vritet fmija, coptohet mushkria!

  #AgimMETBALA

 16. #535
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmijs i afrohet secila kafsh dhe a e dini pse? Sepse nprmjet syve ia “lexojn” shpirtin e padjallzuar!

  #AgimMETBALA

 17. #536
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  KNDOJ

  Kndoj,
  Sepse i vshtroj voglusht -
  Sot duke shkuar n shkoll.

  Kndoj,
  Sepse i vshtroj voglusht -
  Sot duke mbajtur abetaren n dor.

  Kndoj,
  Sepse i vshtroj voglusht -
  Sot duke knduar si bilbilat n'zamare.

  Kndoj,
  Sepse i vshtroj voglusht -
  Sot duke knduar n gjuhn amtare!

  21.06.1971

  #AgimMETBALA
  Ndryshuar pr her t fundit nga Agim Metbala : 28-10-2017 m 08:21

 18. #537
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Syri i fmijs, do here shikon gjrat ashtu si jan n realitet!

  #AgimMETBALA

 19. #538
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmijt jan pranver e prhershme!

  #AgimMETBALA

Faqja 27 prej 27 FillimFillim ... 17252627

Tema t Ngjashme

 1. Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!
  Nga DI_ANA n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 09:30
 2. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 3. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 16:58
 4. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 08:56
 5. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
  Nga StormAngel n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •