Close
Faqja 26 prej 27 FillimFillim ... 1624252627 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 501 deri 520 prej 538
 1. #501
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmija dhe dielli, jan shum identik, t dyt lshojn nxehtsi or mik!

  (uni me nipin m t bukur Leonin)...

  @ Agim METBALA


  Emri: 996132_10153255499345491_3169713962049638390_n.jpg

Shikime: 193

Madhsia: 48.4 KB

 2. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (08-04-2017)

 3. #502
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Dashuria e fmijs, i mund t gjitha dashurit!

  @ Agim METBALA


  Emri: 10603794_10207112776957861_351689930595918898_n.jpg

Shikime: 164

Madhsia: 73.0 KB

 4. #503
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Nuk ka mirbrsi m t madhe se sa ta lumturosh nj fmi!

  @ Agim METBALA


  Emri: LEONI DHE EDEA.jpg

Shikime: 145

Madhsia: 19.5 KB

 5. #504
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Para kmbve t fmijs, gjunjzohen edhe engjuj!

  @ Agim METBALA

 6. #505
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Syri i fmijs i ngjan llamps magjike q magjeps me mrekullit!

  (Mbesa Medina)..

  @ Agim METBALA


  Emri: MEDINA 21.08.2016.jpg

Shikime: 136

Madhsia: 12.0 KB

 7. #506
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmijt, edhe me fotografit, ma zbukurojn ditn!

  (Altini, nipi im i tret, plot me energji poZitive)...

  @ Agim METBALA


  Emri: ALTINI 11.12.2016.jpg

Shikime: 125

Madhsia: 12.4 KB

 8. #507
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kush ngre dorn kundr FMIJS, ngre dorn kundr vet ZOTIT!

  @ Agim METBALA


  Emri: ALEPO FMIJA.jpg

Shikime: 143

Madhsia: 22.8 KB

 9. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (14-12-2016)

 10. #508
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Njeriu q s'ka frik as nga fmija, sht i xhveshur nga njerzia!

  @ Agim METBALA


  Emri: ALEPO 6.jpg

Shikime: 124

Madhsia: 25.0 KB

 11. #509
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  BISEDA

  N dhom t nxeht,
  Rrijn e bisedojn -
  Mu te koftori;
  E gjyshen e pyeti,
  I vogli Mentori:

  - Po si gjyshe ime,
  N'kto dit dimri,
  N kt stuhi e acar...
  Lepurit veshgjat -
  S'i trembet syri aspak?

  - Paj pllumbi i im,
  I tha gjyshja syqeshur:
  - Ai shetit me gzim,
  N kt stuhi e acar,
  Se gzof t'lesht ka veshur!

  09.02.1972

  @ Agim METBALA

 12. #510
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kur paraqitet fmija, do gj tjetr kalon n planin e dyt!

  @ Agim METBALA


  Emri: MEDINA DHE UN 2017.jpg

Shikime: 119

Madhsia: 20.6 KB

 13. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (08-04-2017)

 14. #511
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  KUKULLA E SMUR

  Pr ditlindje mami ia bleu Fitors nj kukull q qeshte e qante, posa ta prekje n stomak.
  Mirpo, pas ndonj muaji, kukulla e Fitores nuk qante e as nuk qeshte m.
  - Mami, mami!
  - Urdhro, shpirti i mamit!
  - M sht smuar kukulla!
  - far e ka gjetur, pllumbesha e mamit?
  - Nuk di mami, por as nuk qesh, as nuk qan m!
  - E ’t bjm tani, bija e mamit?
  - Ta drgojm te mjeku, mami. Mjeku me siguri do t dij far ka kukulla ime e bukur!
  Mami vuri buzn n gaz. U ngrit nga minderi, mori nga kutia baterit. Me lehtsi ia ndrroi kukulls.
  Fitorja e mori n prqafim.
  Kukulla filloi t qesh e t qaj. Fitorja i lidhi duart pr kmbt e nns...


  Emri: MEDINA 11310946_1648900958688542_1923876344_n.jpg

Shikime: 108

Madhsia: 56.7 KB

 15. #512
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  Kto dy vjersha t botuar n revistn letrare pr fmij "GZIMI", q atbot, botohej n Shkup, m'i drgoi miku Beqir Naim Sulejmani...
  E falenderoj przemrsisht!

  #AgimMETBALA


  Emri: VJERSHA GZIMI.jpg

Shikime: 2223

Madhsia: 56.3 KB

 16. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (08-04-2017)

 17. #513
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmijt e mbajn barazpeshn e ksaj bote!

  @ Agim METBALA


  Emri: EDEA 2.jpg

Shikime: 104

Madhsia: 31.5 KB

 18. #514
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Pjeshkt... kan lulzuar,bletat...thithin nektar, fushat...jan zbukuruar, frymzime vrdall!

  Emri: PJESHKA.jpg

Shikime: 123

Madhsia: 59.2 KB

 19. #515
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmija edhe kur t prgjesh, t krijon knaqsi maksimale!

  @ Agim METBALA  Emri: 1385464_10201829238047612_4973910954212209568_n.jpg

Shikime: 89

Madhsia: 56.1 KB

 20. #516
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Kush shkruan pr fmij, mbetet i iltr edhe n pleqri!

  @ AgimMETBALA


  Emri: MEDINA, LEONI DHE UN 18.07.2016.jpg

Shikime: 81

Madhsia: 27.0 KB

 21. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (08-04-2017)

 22. #517
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmijt i mbajn gjall edhe ata persona q jan mrzitur nga jeta!

  (Me tre nipat e mi, tre yjet e mi)...

  @ Agim METBALA


  Emri: UN, ERIONI, ADRIANI DHE ALTINI.jpg

Shikime: 82

Madhsia: 33.7 KB

 23. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (15-04-2017)

 24. #518
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Fmija ta zbukuron edhe ditn me shi!

  @ Agim METBALA


  Emri: ALTINI P;R DIT;LINDJE.jpg

Shikime: 77

Madhsia: 31.4 KB

 25. #519
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  DERISA FMIJA FLE

  Derisa fmija fle:
  - Nna flokt ia prkdhel,
  Hna derdh ar n livadh,
  Peshqit lodrojn me mall,
  Xixllonjat me fener udhtojn,
  Yjet mbl vetullojn...
  Derisa fmija fle dhe ndrron!

  25.07.1971

  (Vjersha sht shkruar para dyzet e gjashtl vitesh)...

  #AgimMETBALA

 26. #520
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,481
  Faleminderit
  449
  553 falenderime n 452 postime

  Pr: Agim Metbala - vjersha pr fmij

  - Nse n jet, vrtet ske par engjuj, ather t preferoj t shkosh n erdhen e fmijve!

  (Tre nipat e mi, tre musketart)...

  #AgimMETBALA
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

Tema t Ngjashme

 1. Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!
  Nga DI_ANA n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 10:30
 2. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 10:02
 3. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 17:58
 4. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 09:56
 5. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
  Nga StormAngel n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2004, 13:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •