Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 172
  1. #1
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438

    Cilën ngjyrë preferoni te flokët e një femre apo mashkulli?

    Te gjithe ne kemi nje lloj luck-u te caktuar e qe na dallon nga te tjeret, por shpesh here thuhet se gjysma e bukurise vihet re tek floku, nepermjet ngjyres e prerjes.
    Do te me pelqente te dija se cila ngjyre ju pelqen me shume tek nje vajze apo nje djale edhe nqs nuk e keni problem tregoni edhe per veten tuaj si jeni, bjond, zeshkan, geshtenje, koke-kuq ( ) etj...
    La vita è bella...

  2. #2
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Une jam Brun edhe Pelqej Brunet.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    jam brun me nuanca bjonde, nuk kam preferenca per floket, sejcila kategori ka bukurine e vet te veçante, si brune bjonde apo e kuqe.
    terheqja ndaj bjondeve eshte afatshkurter, ndaj bruneve afatgjate.

  4. #4
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Jam brun pa ndonje shenje zeshkani ose bjondi.
    Sui generis

  5. #5
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Qe mos isha e para ne pergjigje po pergjigjem tani.

    Une jam bjonde e te them te drejten edhe se jam tifoze e ngjyres time gjithmone, me pelqejne me shume cunat brun, por besoj duhet te jete nga qe vete jam bjonde e kerkoj te thyej ngjyren
    La vita è bella...

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Une jam bjonde e te them te drejten edhe se jam tifoze e ngjyres time gjithmone, me pelqejne me shume cunat brun, por besoj duhet te jete nga qe vete jam bjonde e kerkoj te thyej ngjyren
    po pra, kerkon te permiresosh ADN,
    kot uk flas une, dy te kunderta terhiqen, dhe terheqja midis nje mashkulli dhe nje femre ka te beje se tepermi me genet, instiktivisht ti e ndjen se filani ka genet e duhura per ty.

  7. #7
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    po pra, kerkon te permiresosh ADN,
    kot uk flas une, dy te kunderta terhiqen, dhe terheqja midis nje mashkulli dhe nje femre ka te beje se tepermi me genet, instiktivisht ti e ndjen se filani ka genet e duhura per ty.
    he mer he ti se ma bere punen e ADN-se gje te madhe sot. Posi une per vete kur shof ndonje djal direkt mendoj per ADN-ne, sado qe s'e bekam me qellim. Kur e the edhe ti s'e ben ngjyra e ben pelqimi sado te bejme llafe ne po he...

    P. S pse terheqja e bjondeve qenka afat shkurter sipas teje, jo per gje por jam vete bjonde e s'me pelqen te jem me afat hahahahahaha
    La vita è bella...

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    he mer he ti se ma bere punen e ADN-se gje te madhe sot. Posi une per vete kur shof ndonje djal direkt mendoj per ADN-ne, sado qe s'e bekam me qellim. Kur e the edhe ti s'e ben ngjyra e ben pelqimi sado te bejme llafe ne po he...
    askush nuk mendon, analiza behet ne menyre instiktive.
    P. S pse terheqja e bjondeve qenka afat shkurter sipas teje, jo per gje por jam vete bjonde e s'me pelqen te jem me afat hahahahahaha
    mbase ja fus kot dhe une, po personalisht bjondet me terheqin, por nuk zgjat shume, kurse nje brune me ngel me thelle ne mendje dhe zgjat me teper.
    Nga pervoja mund te them se jam dashuruar vetem me brune deri me sot.
    Po ku i dihet, ça them sot nuk them neser .

  9. #9
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    PINK, ashtu ju shkon me mire me veshjet dhe kepucet. LOL.

    Nje pyetje per femrat: pse ngjyra PINK gjithmone identifikohet si ngjyre femerore, di dikush ndonje histori per kete, kuptohet ju pyes me qe jeni femra. Hahaha.
    My silence doesn't mean I am gone!

  10. #10
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Vetem mos te jete tullace aman, se do me dukej vetja homo pastaj!! Pa per ngjyre flokesh ska rendesi. :P
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #11
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    mbase ja fus kot dhe une, po personalisht bjondet me terheqin, por nuk zgjat shume, kurse nje brune me ngel me thelle ne mendje dhe zgjat me teper.
    Nga pervoja mund te them se jam dashuruar vetem me brune deri me sot.
    Po ku i dihet, ça them sot nuk them neser .
    Qe s'i dihet e marr vesh qe po ma zbut cik muhabetin : PPP

    Po s'ke faj ti jo, fajin e kane ato te llojit brun qe shumohen me shume nga ne bjondet e vorfen e keshtu ke mundesi me teper te njohesh brunet


    P.S Davius jo pink jo se duket si ngjyre fallco. E vetmja gje qe me kujtohet pink eshte ajo ke filmat vizatimore: "La pantera rosa"
    Ndryshuar për herë të fundit nga Erlebnisse : 18-01-2008 më 20:31
    La vita è bella...

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Po s'ke faj ti jo, fajin e kane ato te llojit brun qe shumohen me shume nga ne bjondet e vorfen e keshtu ke mundesi me teper te njohesh brunet
    ndoshta, ketu ke te drejte, kam njohur shume shume pak bjonde ne jeten time.

  13. #13
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Vetem mos te jete tullace aman, se do me dukej vetja homo pastaj!! Pa per ngjyre flokesh ska rendesi. :P
    Nejse tullace s'para me ka rastisur te shoh ndonje vajze, me floke te shkurtra po, por tullace jo ama (pervecse atyre qe jane drogaxhie knej nga Italija)
    Prandaj rri i qete se s'te mer njeri per ...
    La vita è bella...

  14. #14
    Manchester Maska e -Alda-
    Anëtarësuar
    13-07-2007
    Vendndodhja
    London
    Postime
    646
    Tek femrat me pelqen me shume ngjyra e zeze edhe ngjyra e flokeve te mije eshte e till.
    Meshkujt me pelqejne brune jane me terheqes.
    м'вι вυzë ëѕнтë иנë ρυтнנє, м'вι ѕнριят ëѕнтë иנë νєтмι. נαм вσтα ρα ємëя, кυя ρяαиë мєנє ѕ'נє тι.

  15. #15
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    P.S Davius jo pink jo se duket si ngjyre fallco.
    Po sot femrat gati se cdo gje kane fallco: si ndjenjat, dukjen, formen e trupit dhe shume e shume gjera tjera...

    PS:
    Degjo kengen KONKURENCA nga Jeta Faqolli dhe zbulo se cka kam thene ne kete postim. LOL.
    My silence doesn't mean I am gone!

  16. #16
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Po sot femrat gati se cdo gje kane fallco: si ndjenjat, dukjen, formen e trupit dhe shume e shume gjera tjera...

    PS:
    Degjo kengen KONKURENCA nga Jeta Faqolli dhe zbulo se cka kam thene ne kete postim. LOL.
    Kengen do ta degjoj me siguri, por jam e mendimit qe keto lloj kengesh jane te tilla per strategji markate e shitjeje e pastaj nuk bazohet e gjithe gjinia femerore tek nje kenge fallco si ajo.
    Ti ki parasysh ato kenget qe thone: "faqe-kuqe si molle moj lule, vetullat gajtan, per shtatin e bukur lule tu bona merak"

    hahahaha
    La vita è bella...

  17. #17
    DuRrSaKe Maska e Elena__Dr
    Anëtarësuar
    28-11-2007
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    252
    Un vet i kom floket e zinj po tani i kom bo geshtenj te celet kjo ngjyr me pelqen me shum
    ♥I love INTER♥

  18. #18
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Preferoj bjondet....kurse te meshkujt brunet!


    Ps....Era,titulli u ndryshua nga une,qe te kishte mundesi diskutimi!


    Respekte
    "Carpe Diem"

  19. #19
    Mua me pelqejne me teper djemte brune dhe sa per vete jam b..........jonde

    Davius: "Nje pyetje per femrat: pse ngjyra PINK gjithmone identifikohet si ngjyre femerore, di dikush ndonje histori per kete, kuptohet ju pyes me qe jeni femra. Hahaha."

    Ne oren e anatomise une nuk vura re ndonje gje PINK te mashkulli, megjithate DAVIUS mendoj se duhet tu pyesim ju meshkujve per kete pasi jam e sigurte qe ate ore mesimi juve ishit mese te vemendshem dhe me pas bete explorim te papare qe te pergatiteshit per provim

    Davius: "Po sot femrat gati se cdo gje kane fallco: si ndjenjat, dukjen, formen e trupit dhe shume e shume gjera tjera..."

    Me fal por nuk besoj se mund te pergjithesosh te gjitha femrat......me vjen keq qe ty te paskan rene ne pjese fallcot........mend per heres tjeter

  20. #20
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Nje pyetje per femrat: pse ngjyra PINK gjithmone identifikohet si ngjyre femerore, di dikush ndonje histori per kete, kuptohet ju pyes me qe jeni femra. Hahaha.
    Googlova dicka per kete fenomen, me qe femrat e forumit s'po marrin mundimin te na tregojne dicka per ngjyren e tyre te preferuar:

    Bazuar ne artikullin e gazetes londineze TIME, preferenca e femrave per ngjyren PINK apo mund te jete programin bilogjik i tyre. Tani shkencetaret duhet te shkojne me tej, te zbulojne pse djemte te cilen vishen me ngjyra PINK, zgjedhin qe te shqetesojne veten duke u be objekt studimi nga te tjeret per tendenca afrimi te gjinise femerore. Femra, ngjyren PINK e ka qe ne te lindur, ajo identifikohet me ate, kurse per meshkujt eshte ngjyra e KALTER, e cila eshte identifikim per ato. Andaj, ketu rrjedh edhe logjika se nese nje foshnjeje nuk ja di gjinine, mos pyet se c'eshte, por shiko se cka ka te veshur me meson gjinine e tij apo saj.

    Kaq pata nerva te perkthej... LOL.
    My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Cfarë ngjyre preferoni në rroba ...??
    Nga Piskavica_ në forumin Bukuri dhe estetikë
    Përgjigje: 148
    Postimi i Fundit: 16-11-2023, 14:49
  2. Ferexheja nuk është kulturë shqiptare
    Nga NoName në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 14:29
  3. Shamia nëpër kohëra
    Nga altin55 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-10-2006, 11:44
  4. Kodikët e Shqipërisë
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 27-12-2005, 15:25
  5. Mashkulli nuk është standardi
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-05-2005, 14:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •