Close
Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637
Duke shfaqur rezultatin 721 deri 740 prej 740

Tema: Koh qirinjsh

 1. #721
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  ZEMRA M BHET ZOG ORE

  Sa her dgjoj hapin tnd
  Zemra m bhet zog ore
  Gravitacioni m ngreh drejt teje...

  16.11.2017

  #AgimMETBALA

 2. #722
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  PAS DO M KESH PRHER

  Po ike n nntok
  Po ike n nnoqean
  Po ike n nngjithsi
  Pas do m kesh prher...

  15.11.2017

  #AgimMETBALA

 3. Anetart m posht kan falenderuar Agim Metbala pr postimin:

  SERAFIM DILO (23-11-2017)

 4. #723
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  DO GABOJ DERI N VDEKJE

  A thua gabova se t deshta?
  Nse ky sht gabim thllnz
  Ather do gaboj deri n vdekje...

  20.11.2017

  #AgimMETBALA

 5. #724
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  KAM ETJE

  Ti je magma ime
  Q ma dogjie shpirtin shkrum
  Kam etje etje kam
  Pr buzt tua t njoma...

  21.11.2017

  #AgimMETBALA

 6. #725
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  ISHULLI IM

  Ti je ishulli im koralesh t bukur
  Ku un hipnotizohem nga bukuria...

  06.10.2017

  #AgimMETBALA

 7. #726
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  TI JE BATICA DHE ZBATICA IME

  Ti je batica dhe zbatica ime e prhershme
  Un lundr q prkundet nga knaqsia...

  11.10.2017

  #AgimMETBALA

 8. #727
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  SHNDRROHEM N GJITHSI

  N do buzqeshjen tnde
  Shoh hnn bukuroshe
  N do prekjen tnde
  Shoh nga nj yll
  N do prqafimin tnd
  Shoh diellin si m nxe...
  Pastaj shndrrohem n gjithsi...

  22.11.2017

  #AgimMETBALA

 9. #728
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  FLUTUROJ NGA GZIMI

  N ballin tnd
  Gjej bukurin
  N syt e tu
  Gjej iltrsin
  N buzt tua
  Gjej lng luleshtrydhe
  Pastaj tr ditn
  Fluturoj nga gzimi...

  17.11.2017

  #AgimMETBALA

 10. #729
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  I KREHI KUJTIMET

  I krehi kujtime me kujdes
  Si nusja kur shkon pr s pari
  Pastaj n kllapi i shoh ndrrat me ty...

  24.11.2017

  #AgimMETBALA

 11. #730
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  IKIM N QIELLIN E SHTAT

  Kur nata lshon pelerinn e zez
  Dhe kur asgj rrotull spplit
  Un ta v vellon e nusris
  Dhe ikim n qiellin e shtat...

  25.11.2017

  #AgimMETBALA

 12. #731
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  GJYSMA IME

  Kush je ti
  T duroj ka shum?
  Pastaj kuptova
  Se ti je gjysma ime...

  26.11.2017

  #AgimMETBALA

 13. #732
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  NPRMJET TEJE

  Nprmjet teje
  Shoh veten
  Shoh t dyt
  S’m duhet asgj tjetr...

  27.11.2017

  #AgimMETBALA

 14. #733
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  TI JE OKSIGJENI IM

  Ti je dielli im
  Pa ty zemra ime do ngrihej
  Ti je oksigjeni im
  Pa ty do t ngeli pa frymmarrje...

  #AgimMETBALA

 15. #734
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  POEZIA

  Poezia grryen
  Ajo lron thell
  Pastaj t gjitha pisllqet
  I qet mbi siprfaqe...

  28.11.2017

  #AgimMETBALA

 16. #735
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  JAM BR LAKURIQ NATE

  Jam br lakuriq nate
  Tr natn sillem
  Rreth shtpis sate...

  29.11.2017

  #AgimMETBALA

 17. #736
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  UDHTAR I PALODHSHM

  Ti brenda vetes ke drit
  Q rrezaton ditn dhe natn time
  Un udhtar i palodhshm pas teje...

  #AgimMETBALA

 18. #737
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  QESH SI FMIJA

  Syt e tu gurr mali
  Vetullat ylber mbi Pashtrik
  Un qeshi si fmija i lumtur...

  05.05.2017

  #AgimMETBALA

 19. #738
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  U KTHEVE SI NJ DALLANDYSHE

  U ktheve si dallandyshja n pranver
  Shpirtit tim ia ktheve beharin
  Zemra lulzoi si nj agulie...

  #AgimMETBALA

 20. #739
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  RIKTHIMI YT

  Rikthimi yt
  Ma ringjalli shpirtin
  Shpirti i ringjallur
  Ma ringjalli jetn...

  #AgimMETBALA

 21. #740
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-11-2017
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Koh qirinjsh

  Lulekuqes

  Bashke me naten vjen trishtimi
  erresir kujtim zbulu
  me ra ne gjume vec endrimi ,
  vello te lehte dhembje mb
  -ulu.
  ....
  dhembje forte provon robi
  ku ta fsheh si ta heq
  por idhnimi i largimit
  pikon loti mos ma keq
  ....
  Gote te qejfit kur trokitshim
  Deri ne zemer krejt zbulu
  edhe ajri qe ne thithnim
  bashke me ne ka festu
  ....
  Energji pershku si vale
  dhe mornica trup na shkoj
  -shin,
  nuk besonim pse te ndollte,
  njeri tjetrit tu largojshim.
  ....
  Lulekuqja e tille eshte
  flake te kuqe dashni nxjerr
  Shtrihet bukur fuqi plote
  e mbeshtetur mbi kercell
  ....
  E kercelli vall kuptim
  asnjeher s'mund te kete
  eshte ngjyra qe flakerin
  nder petale ne flete
  ....
  Kujtimi te saje do ta mbaj
  e te kroi kur te mbrrij
  lulekuqe jo s'te ndaj
  je ti pjese e shpirtit tim.
  ............

  Kujtime feminore

  Shtepi te vogel prej derrase,
  ne mal ngritem njeher,
  femini conim te gezuar
  ne mendje me ka ngel.
  .....
  Prane pishave kish dhe
  bredh,
  edhe uje me terbim,
  bashke festonim ne te
  gjithe,
  ma shume duket shpirti
  yne.
  .....
  Ne mengjez ftohte acar
  mirrja kuqon per udhetim
  shenja putrash mbi debor
  gjurme linin si kujtim.
  ....
  Dhe diku aty ne mes dite
  faqen dielli vec tregonte
  nenemadhja ndan ushqim
  -in
  e gezuar na veshtronte.
  ....
  gjyshi kthehej me zagar
  Cizme gjata pushke kish
  kapel pupel mbi koke
  gjahun hidhte mbi kurriz.
  ....
  keto dite ne mendje erdhen,
  qielli flokun bardh ka nise
  dhe shtepia prej derrase
  nuk eshte me ku ta dish.
  .....
  Peme te larta nuk dalloj
  vend te tyre lulezu shkurre
  gjithefare shpendi edhe
  Zogu,
  mbi nje shkamb kendojn
  e mburren.
  .............

  Nje dite do ikin.

  Me lot e dhembjes
  si sot s'do jemi
  kur ti kujtojme dikur
  per ti prekur e perqafuar
  ato te strukur poshte nen
  gur.
  ....
  Sa fjale e dhembje kemi
  shkaktuar,
  ato nga brenda,vec fjale e
  gezim ,
  Zgjohem nga endera si pa
  kuptuar,
  prej brenges lot
  te shpirtit tim.
  ....
  dhe loti zemres
  pike gjak pendimi
  dhe valle mua mund te me
  ndihmoje,
  mbi pllake mermer t'vendo
  -s lulet,
  e me kujdes ti ledhatoj.
  ....
  Lotet reke e di s'pranohen
  ku ta gjej tash ate ngushll
  -im,
  po ne bote ka dhe te tjer
  qe ne lot kerkojne pendim
  ....
  gjithe kjo dhembje
  mbledh eshte brenda
  jo i zoti ti beje balle
  po nga poshte nje ze degj
  -ohet,
  biro ta kam ba hallall.
  .....
  le ti duam respektojme
  dhe kur te shkojme mbi
  gure te varrit,
  pa pendim me gezim t'kujt
  -ojme.
  ..........

  Kenget e agimit kosoves


  Ne mengjes ngrihu luj vendi,
  me daulle e sharki
  si tradit kemi prej t'parve
  ku flet shqip ka shqiptari
  ....
  Shume lufta ba shqiptari
  allti pushk e c'ka ka mujt
  pjesetar dhe ti u bane
  me muzik,tradit lahut.
  ....
  Ato ne lufte prej zemres
  tyne,
  me dashni e me besim
  po me vargun e poezis ten
  -de,
  fluturonin si vetim.
  ....
  I urove nder beteja
  bijt heroi te shqipes nene
  me flamurin hedh persiper
  ma te miret vec u ndane.
  ............
  Keshtjell e lare me gjak.

  Arratin e shpirtit
  kulm te merzis a sevdas
  ndihmen e te madhit ku ta
  gjeja,
  nen kembe te saja
  hije Rozafes.
  ....
  Brije e prag kudo prane sa
  -je,
  lutesh ti vertet hyjnores
  sikur eshte gjithmon e je
  -te,
  ajo eshte ora e Shkodres.
  ....
  Kudo te shkosh e nga te
  vish,
  nje xhami e nje kish
  eshte mali
  tre lumenj rotull saje
  gjith Shqiptare,bashke te
  festojme,
  ne jete te jeteve ti trasheg
  -ojme,
  gjitha bashke mrekullit
  thua Rozafen te kene prit.
  ....
  Krenaria e Rozafes
  eshte fuqia e vazhdimesis
  ato mure gjak kurbanit
  baze besimi e cdo feje te
  njerzis.
  ....
  Ne nje ane naltsonin mure
  ane tjeter jete merr djali
  qumesht,perkthelje,tundte
  djepin,
  n'gjak fitore mbulu shqipta
  -ri.
  ....
  E kurbani me tradhetin
  te jete dukur e te ngjase
  shiko token vadit prej gjak
  -ut,
  rreth e rrotull ne Prekaz.
  ........

Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •