Close
Faqja 25 prej 37 FillimFillim ... 15232425262735 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 500 prej 740

Tema: Koh qirinjsh

 1. #481
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  - Fmijt t befasojn me veprimet e sinqerta!

  @ Agim METBALA

 2. #482
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  - Nse do shum miq dhe mikeshat e xhepat e zbrazt, ather bhu shkrimtar!

  @ Agim METBALA

 3. #483
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  ORBITA JOTE N ZEMRAT TONA
  (Akrostik nipit Leon pr ditlindje)

  Lindja jote na gzoi shum
  Erdhe hareshm si pranvera
  Orbita jote n zemrat tona
  Ndriimi i jets son t mbetur

  Marshon guximshm e n drejtpeshim
  Eleganca jote josh edhe t panjohur
  T mbash n mend e shqipe t mbetesh
  Bots tregoju bardhsin e bardhsis
  Atje larg n vendin e vikingve
  Lartsoje e lakoje emrin tnd
  Ardhmris ti lsh diagrame n rritje...

  26.11.2015

  @ Agim METBALA


  Emri: LEONI P;R DIT;LINDJE 13681_10152593437916059_6792598854112995905_n.jpg

Shikime: 177

Madhsia: 26.3 KB

 4. #484
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  T gjith lexuesve t krijimeve t mia n kt faqe, Ju uroj 28 Nntorin Ditn e Flamurit, me dshir q festat n vijim, t'i presim n mnyr m solemne e n mnyr m dinjitoze...

  @ Agim METBALA


  Emri: t; P;RGJ;ROHEM, DOKLEATI 12308247_10153342454824220_6269126748393009776_n.jpg

Shikime: 144

Madhsia: 41.0 KB

 5. #485
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  JU SKENI KA I TREMBENI AS ZOTIT-
  (T gjith atyre q jan me aftsi t kufizuar)

  Ju skeni ka i trembeni jets
  Me sy nuk i keni par tmerret e njeriut
  N fantazi krkoni dritn e bardh...

  Ju skeni ka i trembeni as toks
  Se kurr skeni shkelur rrmbyeshm
  Imagjinoni ecjen e mndafsht...

  Ju mos u trembeni as nga Zoti
  Ai ua di dhembjen
  Prandaj ua fali shpirtin e fort
  Dhe durimin deri n amshim...

  25.11.2003

  @ Agim METBALA

  Ilustrimi: Demush R. AVDIMETAJ


  Emri: n;na demushi 12342480_1175742305789228_3879497354372712968_n.jpg

Shikime: 160

Madhsia: 37.1 KB

 6. #486
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  LLAMBADAR N MESIN E FILIZAVE
  (Akrostik shkrimtarit pr fmij Abdullah THAI)

  Autoritetin e krijove ndr mote
  Buzqeshjen e kishe edhe n vetulla
  Dashuri mbodhe ndr njerzit
  Uragan n mbrojtje t vrtets
  Llambadar n mesin e filizave
  Agulie npr revista...letrare
  Himni i fjals s bukur shqipe...

  Thirrja jote shtrihej horizontit
  Atdheut gaditu i qndrove prore
  elik i palakueshm mbete
  I till je sedimentuar n kujtes...

  28.11.2015

  @ Agim METBALA


  Emri: ABDULLAH THA[I 12115985_1058597477524453_8020109052728955728_n.jpg

Shikime: 170

Madhsia: 23.2 KB

 7. #487
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  Poezin teknikisht e prpunoi Vahdet KOLLARI...

  Emri: LUTJA POEZI FOTO 12366888_1212315488784768_1577857987_n.jpg

Shikime: 161

Madhsia: 41.3 KB

 8. #488
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  N vend t urimit pr ditlindje ...

  METAFOR E KNGS-
  (Nexhmije PagarushA)

  Ece shtigjeve me plot t panjohura
  Kur t tjert s’patn guxim
  Notat i kndove shqip
  Kur n port prgjonte veshi
  Kur n do dritare syri prputhej...

  Tentonin t t friksonin n do hap
  Ti do her dilje edhe m e fuqishme
  Nga thellsia jote lindnin epopet
  Q denjsisht dshmonin dhembjet tona
  Nga syt e tu Deti Adriatik
  Vrshonte gzimet idilike...

  Pr ne brezat q ecnim pas kngs tnde
  Q kemi qar e jemi gzuar bashk
  N ne mbete metafor e prjetshme
  Ti je simfonia jon e pavdekshme...

  17.08.2003

  @ Agim METBALA


  Emri: NEXHMIJE PAGARUSHA.jpg

Shikime: 68

Madhsia: 35.8 KB

 9. #489
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  FYTYRA E BURGUT N PADREJTSI

  Nj minut sa vrastar
  Nj or sa nj shekull
  Nj nat prjetsi
  E nj vit vdekja e gjall
  Fytyra e burgut n padrejtsi...

  25.08.2015

  @ Agim METBALA

 10. #490
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  Kur fjala e bukur vlersohet n mnyr institucionale, pr krijuesin sht satisfakcion i mundit t dhn dhe netve pa gjum!

  @ Agim METBALA


  Emri: MIRNJOHJA 14.06.2016.jpg

Shikime: 105

Madhsia: 22.4 KB

 11. #491
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  FYTYRA E BURGUT N PADREJTSI

  Nj minut sa vrastar
  Nj or sa nj shekull
  Nj nat prjetsi
  E nj vit vdekja e gjall
  Fytyra e burgut n padrejtsi...

  25.08.2015

  @ Agim METBALA

 12. #492
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  Puna me vler artistike e kombtare e t madhit Dritro AGOLLI, e brn secilin shqiptar ta ndjej thellsisht e me dhimbje t madhe vdekjen e tij fizike!...

  Emri: DRITRO AGOLLI 2.jpg

Shikime: 54

Madhsia: 42.7 KB

 13. #493
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  Iku edhe nj kolos i Kinematografis kombtare, aktor i pavdekshm Hadi SHEHU i cili pas vetes la rolet e pakapshme n nivel m t lart artistik...iku Hadi SHEHU, nj figur e ndritshme q do reflektoj drit dhe energji pozitive edhe pas ikjes s tij fizike...iku Hadi SHEHU, nj burr e nj atdhetar i madh q do i mungoj artit dhe kombit...iku Hadi shehu, pr t mbetur i gjall gjithon n kt nnqiell
  N shenj respekti, po e ripostoj nj poezi kushtuar aktorit tanim t ndjer...

  I PAKAPSHM
  (Hadi Shehut)

  Tentova t kapi buzqeshjen tnde
  Ishte tepr e zjart, u dogja si letra
  Tentova t mishrohem me guximin tnd
  I rraskapitur t lash t m iksh
  Tentova t paisem me durimin tnd
  Prpak sa s’m plciti zorra qorre
  Tentova ta imitoj dashurin tnde
  Tek ather kuptova se kishe zemrn e madhe...
  Tentova me vullnet t skajshm
  T t kap n mnyr tridimensionale
  Dhe m n fund brtita mendurisht:
  - Ti je i pakapshm n asnj nuanc
  e pr shembujt, do t’m mbetesh frymzim!

  11.11.2006
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 14. #494
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  KUR VDES AKTORI

  Kur vdes aktori
  Teatrin...e pllakos heshtja
  Rolet ngatrrohen
  E lidhen n Nyje t Gordit
  Shikuesit balsamosen
  Nuri i bie fytyrave...

  Kur vdes aktori
  Perdet lshohen n gjysmshtiz...

  12.03.2017

  #AgimMETBALA


  Emri: HADI SHEHU 4.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 50.9 KB

 15. #495
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  NATA

  Qetsia mbulon hapsirn
  Hajnat dalin si hije e zez
  Poetit ia mpreh majen e lapsit...

  @ Agim METBALA

 16. #496
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  MNGJESI

  N fije t barit t njom
  Buburreci i lau syt
  Rrezja ia shkrepi nj foto...


  @ Agim METBALA

 17. #497
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  GNJESHTARI

  I t’hollon e i t’hollon si petat
  Pastaj i mbshtjell n kollpite
  Ama harruar ka t’u v krip...


  #AgimMETBALA

 18. #498
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  TI

  N natn me hn e yje
  Ti m bhesh Muz
  Un ushtari i saj i disciplinuar..

  #AgimMETBALA

 19. #499
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  PUTH

  Puth, do i numrosh t gjitha yjet
  Rrnqethja do puet me tr lkurn
  Shpirti do lkundet si barka n det...


  #AgimMETBALA

 20. #500
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Antarsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosov
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime n 462 postime

  Pr: Koh qirinjsh

  VENDLINDJA

  do gj t deh n menduri
  Dashurika e par
  S’t l t marrish botn n sy...

  @ Agim METBALA

Faqja 25 prej 37 FillimFillim ... 15232425262735 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •