Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 51
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga D@mian Lexo Postimin
    Kjo biseda me kujtoi kete linkun qe ma kishin derguar me email para pak kohesh:

    http://howardlindzon.com/?p=2725

    No pun intended!
    hahahahhahahahahhaha..............e kam lexuar kete se e sollen keta cunat e punes dhe na thane shiko sa fatkeq jemi ne te shkretet

  2. #22
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga friendlyboy1 Lexo Postimin
    Si mund te shpjegohet kjo dukuri tashme e qart, se shum femra shqiptare ne USA jan me te suksesshme sesa meshkujt e po te njejtes mosh. shum vajza mbarojn shkollen gjejn pun stabel dhe po ti thuash nese do lidheshin ndonjeher me ndonje djal shqiptar e marin si shaka. Jam kurioz te dij nese e keni ven re te njejten dukuri ne zonat ku babnoni.
    Esht ky faji i meshkujve qe nuk perpiqen aq sa duhet per te qen te sukseshem.
    Fajet i kane gjysherit qe kane luajtur rolin e Dembelit te Stambollit nder hije te arres derisa grate e vajzat kane punuar aren dhe jane nervozuar fort kur ua kane vonuar dreken e dhjamosur. Shprehite e kqija paguhen.

    p.s.:
    Nuk do te kisha thene se vlene e njejta kur kemi te bejme femrat mashkujt kosovar ne amerike e gjetiu.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  3. #23
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga D@mian Lexo Postimin
    Kjo biseda me kujtoi kete linkun qe ma kishin derguar me email para pak kohesh:

    http://howardlindzon.com/?p=2725

    No pun intended!
    Hahahahaha! E shihni c'behet o femra? NJE mashkull ngre koken te dale me i zgjuar se te tjeret dhe o burra...lloji tije e admiron, i gjunjezohet sepse natyrisht s'jane mesuar me nje zgjuaresi te tille. Te ishte femer ajo qe e ka shkruar jam e sigurte qe do kishte me pak sukses. Si perfundim... this is a women's world !

    Damian, shakate menjane, kam qeshur me lot. I lumte atij qe e ka shkruar. S'jemi mesuar me pergjigje te tilla inteligjente nga nje mashkull
    Citim Postuar më parë nga lone_star Lexo Postimin
    Sa per femrat shqiptare qe nuk duan meshkujt shqiptare, une gjithmone kam patur pershtypjen se e njejta gje vlen edhe per meshkujt. Nese eshte vetem per 'dating' pa synime serioze, une pak meshkuj shqiptare kam pare qe duan te dalin me shqiptare. Po edhe qellon ndonjehere nuk i dihet.
    E njejta gje vlen per meshkujt? Dude, gabohesh! Te pakten ketu ku jam une, te ngjiten si dreqi. Me aq pak sa jam ne kontakt me shqipetare ketu ku jetoj, meshkujt shqipo i shoh me te huaja me vite te tera, pra thjeshte dating, e ne fund fejohen e martohen me shqipetare. Pak a shume e njejta gje dhe per femrat, edhepse keto te fundit i bejne gjerat me sneaky.

    Im ate thote perhere" kepucet dhe te arnuara, ama nga vendi yt". Eshte ekstremisht e veshtire te besh te funksionojne dy kultura te ndryshme. Sido qe te jete, si femer- si mashkull, ne grindje e siper qofte dhe nje here do thote"uff, ti ke qene barkthate Shqiperie kur te njoha"... Ne cdo rast, kur njera pale eshte e disfavorizuar, qofte intelektualisht, qofte ekonomisht, ajo lidhje s'eshte e ndertuar mbi baza te shendosha. Nje gje qe s'mund te arrij kurre te kuptoj apo te respektoj, jane njerezit qe lidhin jeten me dike per ceshtje ekonomike.
    Natyrisht, per ato qe jane rritur jashte vendit(une inkluziv) te gjesh nje njeri me te njejten origjine, qe eshte rritur ne te njejtin ambient, me te njejten pregatitje intelektuale,eshte e veshtire.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 23-01-2008 më 21:32
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  4. #24
    Citim Postuar më parë nga anetar60 Lexo Postimin
    Vajzat ne amerike kane me shume mundesi se kane ne shqiperi. Nuk duhet vetem te jene shtepiake.
    jam dakort pasi duhen te jen cik put...
    sepse duan te ven disco out te ven me nja 100 cuna pasi te martohen
    kan shum mundesi kan njera nga ato eshte te han k me goj

  5. #25
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anëtarësuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar më parë nga D@mian Lexo Postimin
    Kjo biseda me kujtoi kete linkun qe ma kishin derguar me email para pak kohesh:

    http://howardlindzon.com/?p=2725

    No pun intended!
    Ehu, sa metoda ka per te arritur aty ku do, pa pasur nevoje as per kontrata e as per qerara...varet se kush di ta luaje lojen me bukur, dhe kush eshte me i pergatitur per kete. Kjo goca eshte paraqitur si nje naive pa eksperience, nderkohe qe ai "biznesmeni" eshte akoma me naiv kur mendon se keto gjera mund te trajtohen si nje business deal.

    Ka nga ato qe po ta vune syrin, jo kontrate.....po kasafort me 500 pal celesa te kesh edhe s'ke ca i bo. Mjafton te dish si t'ja djegesh kalane nga brenda, pa sa per muret, ashtu sic mund te jene mbrojtese...ashtu mund te kthehen edhe ne nje kafaz nga i cili s'mund te shpetosh dot.
    As qe du me dit!

  6. #26
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Anëtarësuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    në realitetin e hidhur
    Postime
    2,202
    Nuk e di se c'ndodh ne SHBA por une ju garantoj qe per 15 vjet ne Shqiperi do jene femrat ato qe do gjimojne llukset e benxat dhe burrat e pasur do jene nje pakice.


    Muhabeti mund te parashtrohej disi keshtu: pederastet anglez hapen nje sistem arsimor ku djali me i mire i klases ose duhet te jet homoseksual ose te ket nje fare sjellje femerore dmth. ta mbyllesh ne shtepi me ore te tera, ta vesh ne shkolle te merret me lojra shtepiake ose te ngjyros lule dhe kuklla.... Keshtu sa ecin vitet cunat ne shkolle nga ky sistemi pederast mbushen me katra dhe gocat dalin te parat (pa perjashtuar ndonje pederast sigurisht).

    Fatkeqsisht sistemi pederast i fillores fut djem e vajza ne nje thes dhe lidhet ngushte me hyrjen ne gjimnaz dhe ne shkollat e larta. Keshtu rreth 80% e atyre qe hyjne ne shkollat e larta jane femra. Dhe meqenese djemte fillojne e seriozohen disi ne te larten dhe vet e larta ka gjera te tjera qe e ndryshojne nga fillorja (me shume praktike e ngjallje interesi) meshkujt megjithese minoritet nuk kane asnje zili per vajzat se rezultatet jane te njejta apo me te larta se ato te shumices femerore (100% ne kundershtim se c'ndodh me filloren e gjimnazin).

    Nga ana tjeter prindi i babzitur shqiptar shef vajzen me 10 dhe djalin me 7 e i thote ketij te dytit te kapi lopaten (pavarsisht se sistemi arsimor nuk bazohet ne drejtesine pedagogjike por ne drejtesine sociale qe detyron djem e vajza ne nje shkolle megjithese pedagogjikisht eshte gabim -por pranohet nga ana sociale sepse ndraja e shkollave do krijonte tabu midis dy gjinive). Nuk po flas pastaj per fshatarsine ku cuni duhet te punoj trefish se duhet te bej shtepi ku do mbaj nusen.

    Keshtu sa rijne meshkujt e rinje shqiptare me lopata apo veprimtari mafioze qe te pasurohen sa me shpejt, femrat investojne kohen e tyre ne universitet. Dhe meqenese Perendimi ka hyre ne kohen postindustriale dhe inustrine e kamzat i'a ka lene Kines e Azise Juglindore sot me shume lek fiton nje agjent turistik sesa nje
    punetor i Benxit apo i Fordit. Dhe meqenese ky agjenti turistik e gjithe keta sherbim-ofruesit duhet te ken vetira qe vetem shkolla t'i jep domosdo qe punedhenesit do gjejne punetoret e pershtatshem tek publiku femeror!

    Dhe per sa kohe qe Shqiperia do zhvillohet sherbimet do paguhen shume here me mire sesa prodhimtaria anekzistente shqiptare.

    Pra Ministria e Arsimit duhet ta vrasi mendjen njecik me shume e ta ndryhsojme me ne fund kete sistem arsimor pederast qe nxjerr cunat ne pune qe 15 vjec me nje te ardhme te luhatshme!

    Meqense eshte e parealizueshme dhe e paqellimte te ndahen shkollat e fillores e gjimnazet midis gjinive te pakten te hidhet -me ne fund- poshte lidhja midis universiteteve dhe gjimnazeve duke dhene keshtu shanse te barabarta midis dy gjinive.


    flm

  7. #27
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Sakot,sa mire e ke ti qe s'lidhesh me shqiptare se do kishe ngrene dru perdite me 100%,po jo ne kuptimin e mire seksual te fjales dru, po ne ate te keqin

    Gjithsesi besoj se amerika duke pasur nje sistem efikas asimilues per emigrantet,pasi eshte e ndertuar nga emigrante,e ka me te lehte te asimiloje ate qe mendon pak se kush eshte e nga vjen....Meshkujt shqiptare ne perqindje jane me te dhene pas mbrojtjes se identitetit dhe deri diku te races se vet,sidomos meshkujt nga fshati... Ne pergjithesi popullsia emigrante shqiptare me origjine nga qytetet e medha ,ne amerike asimilohet shume shpejt.
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  8. #28
    fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
    Anëtarësuar
    23-01-2006
    Vendndodhja
    ata ketu ne qiell ne toke
    Postime
    684
    Une nuk arrij te kuptoj si nxirren keto statistika

    Gjithsesi:

    Ti besoj ke nje numer te konsiderueshem te njohurish ne qytetin ku jeton qe jane me prejardhje nga Shqiperia. Shoqe -shoke etj.

    Nga ky numer i kufizuar njerzish qe vazhdojne e jetojne ne shoqeri Shqiptare ti nxjerr se kush eshte me i perhtatur e kush jo.

    Pyetje: Sa Shqiptare njeh ti qe nuk shoqerohen fare me Shqiptare?

    ..........................


    Nje fenomen boteror eshte faktis e gjithmone e me shume femra hyjne ne universitet. Dhe gjithmone e me shume mbarojne ate ne menyre te suksesshme.

    Por kur vjen puna tek puna. Tek ato 48 oret pa gjume, pa familje, pa shoqe e telefona, pa lyerje thonjsh e flokesh, pa bla bla, pa hormone te teperta ne jave te caktuara mujore , pa lajka, pa komplimenta, atehere ne shumicen e rasteve mbaron egoja karrierriste e nje gruaje.

    Po eshte e vertet gocat jane inteligjente, mesojne shume, mbarojne shkollen me nota relativisht te mira.

    Por...
    Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

  9. #29
    atdhetar Maska e bledikorcari
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Vendndodhja
    duke bere cicin ne omonia
    Postime
    289
    sa kot..... je shume kot motra me keto mendime qe po ekspozon ketu!mua me behet qejfi qe nuk flas nga amerika vetem nga arsyeja sepse aty jeton ti!kur te te lere ne mes te kater rrugeve ai biznesmeni qe po kerkon ti dhe te shkoje me ndonje me te re se ty mos shko te perplasesh koken ne ndonje mik shqiptar(sbesoj te te kete mbetur asnje i tille deri atehere) por shko perplase ne ndonje qoshe muri te te dhembe koka qe te kuptosh se cke bere e cke thene per ta.mos ju pergjigj mesazhit tim se skam ndermend te harxhoj kohen me ty......SA KOT!!!!!
    PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

  10. #30
    Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
    Anëtarësuar
    02-09-2004
    Vendndodhja
    Aty ku mos qofsha
    Postime
    412
    Citim Postuar më parë nga bledikorcari Lexo Postimin
    sa kot..... je shume kot motra me keto mendime qe po ekspozon ketu!mua me behet qejfi qe nuk flas nga amerika vetem nga arsyeja sepse aty jeton ti!!
    O Bledo, "Sa Kot" ja ke fut. Po pse ndihesh kaq i rrezikuar ti nga Sa-Koti?
    Kam vene re nje dukuri tek cunat Shqiptare qe cdo femer Shqiptare e konsiderojne si "moter" dhe ofendohen shum ne shfaqjen me te vogel te imoraliteti tek nje goc Shqiptare. Ne fakt une jam fajtor vete per te njejten gje.
    Sa here qe nje Amerikan ose i huaj me pyeste se si jane femrat Shqiptare une vihesha shume ne siklet po me kalimin e kohes jam perpjekur te zhvishem nga ky mentalitet anakronik po nuk besoj se do e arrij plotesisht.

    Bledo, Amerika ka 300 milion banore dhe te siguroj une qe gjen lloj-lloj bjerezish nga fundamentaliste fetare deri ne liberale te tejskajshem ose pragmatiste si Sa-Koti.

    Persa i perket temes, qe e ka marre peng Sa-Koti, nuk besoj se kam konstatuar qe femrat Shqiptare jane me te sukseshme se cunat. Per mua ka nje ekuiliber. Kam takuar goca qe kane mbaruar Yale & Harvard dhe cuna qe kane mbaruar po te njejtat shkolla. Ne profesionin tim ama do thoja qe dominojne meshkujt ne raportin 2:1.
    BRIGADA E KUQE PERJETE

  11. #31
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    Citim Postuar më parë nga offspring Lexo Postimin
    Epo Femrat Ken Nji Gje Qe I Pelqen Shefit Kurse Meshkujt Jo

    nese eshte e vertet at qe thot hapsi i ksaj teme , mendoj qe pergjegjja eshte kjo e OFFSPRINGUT

  12. #32
    Pagan Maska e LIFE GUARD
    Anëtarësuar
    29-12-2002
    Vendndodhja
    GarbageField Nj . USA
    Postime
    18

    Post

    Citim Postuar më parë nga friendlyboy1 Lexo Postimin
    Si mund te shpjegohet kjo dukuri tashme e qart, se shum femra shqiptare ne USA jan me te suksesshme sesa meshkujt e po te njejtes mosh. shum vajza mbarojn shkollen gjejn pun stabel dhe po ti thuash nese do lidheshin ndonjeher me ndonje djal shqiptar e marin si shaka. Jam kurioz te dij nese e keni ven re te njejten dukuri ne zonat ku babnoni.
    Esht ky faji i meshkujve qe nuk perpiqen aq sa duhet per te qen te sukseshem.
    Njatjeta un vete jetoj ne Florida tani kam jetuar ne New Jersey dhe pak a shume kam bredhur ne shume shtetet te usa, dhe jam dakord me ate qe thua ti poper kete gje ka shume faktore disa prej tyre jane, ::

    1. Femrat nuk priten te jene (Trari i shtepise) ose e Ardhura baze.

    2. Mashkulli ka krenarine ate qe femres i mungon.

    3. Femra nga natyra esht me inteligjente se mashkulli.

    4. Nuk rrin gjeli mbi vez ( femrat punojn me shume).

    5. Ne meshkujt kemi dhe (Por***) dhe nuk e ulim hunden.

    6. Kur dalin bashk paguajn cunat ndaj dhe skan lek per te vazhduar shkollen ...


    saper ate tjetren qe nuk e kane me qef me u lidh me shqiptare nuk esht aspak e vertete ne pergjithsi sduan te dalin me shqip se ju del nami po per tu martuan te gjitha me shqip duan ,,, tung
    Me Respekt , Lenci.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga anetar60 Lexo Postimin
    Vajzat ne amerike kane me shume mundesi se kane ne shqiperi. Nuk duhet vetem te jene shtepiake.
    vajzat ne amerik e kan veshir me studiju pasi qe traditat e vjetra jan ne shum shtepi,por megjithate kan fillu pak....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  14. #34
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    vajzat ne amerik e kan veshir me studiju pasi qe traditat e vjetra jan ne shum shtepi,por megjithate kan fillu pak....
    Dorontina, nuk e di nese kjo qe ke thene eshte shume e sakte sepse nje gje qe e kam kam vene re ne shume familje shqiptare ketu ne USA eshte se sado konservatore qe mund te jene, femijet perseri shkojne ne universitete. Nqs traditat e vjetra vazhdojne ne shume familje, ato jane me teper ne drejtim te lirise se vajzave per te dale apo ke zgjedhin per martese.

    2. Mashkulli ka krenarine ate qe femres i mungon.
    Me fal po per cfare krenarie behet fjale ketu? Njoh shume femra qe jane shume krenare per veten e tyre, karrieren qe kane dhe per suksesin e tyre dhe si kane arritur atje, dhe ne te njejten kohe njoh shume meshkuj qe as nuk e kane idene se cfare do te thote "krenari" dhe jo me ta kene ate.

    6. Kur dalin bashk paguajn cunat ndaj dhe skan lek per te vazhduar shkollen ...
    Nqs nje djale do te vazhdoj shkollen, i gjen shume mire menyrat se si te shkoj ne shkolle, te punoj, dhe te kete para tamam ne xhep. Nuk e dija qe cunat harxhojne kaq shume leke me femrat sa nuk perballojne dot shkollen........ndoshta duhet te fillojne te shoqerohen me vajza qe nuk shikojne nga xhepat por e dine dhe ato se ku e kane portofolin dhe me e rendesishme akoma e hapin ne menyre te barabarte me cunin

    Kalofshi mire

  15. #35
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nuk mund ta pergjithesosh, por me c'kam pare une femrat e suksesshme ketu tek ne ( qyteti ku une jetoj ) jane vetem nga qytetet ( Tirane e Durres ) Femrat nga fshati kane mbetur ne po ate nivel qe kane ardhur.
    Ndersa per burrat mund te them qe me te suksesshmit jane fshataret. Mbase nuk kane dale avokate e doktore , por fitojne po aq sa ata. Si e qysh, nuk e di dhe as qe dua ta di.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #36
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    Personi Qe Ka Hap Temen Paska Qen i dehur tap topi kur e paska Shkruajtur
    Nga Qe I Paska Bere Gjitha Femrat 100% Me Te Sukseshme Se Mashkujt ...
    Me Vien Mire Qe Qenkan Ashu Te Sukseshme ..Lum Ne Per Ato ,Shpresojme Nese E Ndiejne Veten Shqiptare Normale Se Djemve Shqiptar u Perkasin

    Jam Dhe un pjes e Shqiptareve ne Amerike ,Nuk Kam Shum Kohe,vetem 2 Vite ,Tani Per Tani Punoj Ne Nje Klub Nate ,Kam Njohur Ferma Shqiptare Qe Ka Lindur Ktu Apo Qe Ka Ardhur Me Vite Ktu Shkolle e tjer ...
    Kam Njohur Nga Ato Me Sukses Me Ndershmeri po Ashu edhe ato me Suksesin e prefesionit bitch ,qe e ke te droguar alkol dhe qe nuk njef Familje Edhe ,Nje Nga Rastet e Fundit qe Njof Un Shkaku i Goces Qe Perfundoi ne burg qe ishte e dehur edhe e droguar Familja e Saj u Shkaterrua,Shkaktoi ndarjen e prinderve te saj ,Nuk e Dij Se Ku e Shifni Suksesin ,Ndoshta e ndienje kenaqesi e seksit per momentin ??????? Jeta Eshte Shum Gjate
    Suksesin Do e Quaja Punen Dhe Familjen
    Pse Keta Meshkujt Shqiptar Qe i Ke Sot Ne Amerike Pa Arsim Te Larte Pa Gjuhe edhe per Nje Kohe fare Te shkurter e meson gjuhen edhe nje fare lloj zanoti cfaredo dhe hap nje Biznes ne vendin e huaj a nuk quhet sukses ,kur i Afron Gruas dhe Femijes Ngrohtes idhe dashuri ne Familje
    Pse???????
    Pse Femrat Shqiptare Ne Amerike Ka Nje Xhelozi edhe Nuk e Shpreh ???
    Nga Qe Thone se po te ju bejne oferte per martese me nje djal shqiptar e marin per shaka >>????
    E dij shum mire Qe Duan Shqiptar por ashu sic e lexova i cik me lart tek nje parafoles ,Qe Femrat Ne Amerike Duan Te MArtohen Me Shqiptar Por e Dojne Nga Ata Qe Sja u prishin qejfin i japin asaj liri dalje me grupin na bashkoi kenga popullore alkol drog te vije ne shpi kur ti bie rruga andej """

    Pershendes Çuna Dhe Gocat Ne Amerike ,Jam Shqiptar Edhe Shum Respekt Per Femren Shqiptare
    BanDa-BuTueSi

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    24
    Kjo teme qenka bere shume interesante.
    I lexova pak a shume te gjitha, dhe te them te drejten me pelqeu shume menyra se si mendon ajo kokefortesia fierake??? (Me fal nqs ta thashe emrin gabim)
    Duket qarte qe vajza eshte me nje qellim te dobishem ne jete dhe eshte vertet per t'u admiruar.
    Persa i perket "sa kot-it" , well , the name speaks for itself.
    Te me falesh, sa kot, por nuk mund te pajtohem kurrsesi me mendimet e tua. Une ndoshta jam me e madhe se ty ne moshe, por ne jemi rritur ne nje menyre te tille qe nuk mund te biem kaq poshte. Domethene, ti e lejon veten tende te behesh nje prone e perkohshme e nje "bosi", i cili by the way, mund te te qelloje edhe me keq se keto shqiptaret e ketushem, huh? Une do te sugjeroja qe me kete zgjuaresi tenden, ti te shkosh ne nje shkolle dhe te jesh krenare per trupin tend, per mendjen tende, si edhe per popullin dhe kulturen tende.
    Menyra e te folurit tend me jep te kuptoj qe ti je nje njeri me zemer te madhe, dhe nuk mund te them qe te "urrej" ne ate pike ku te mund te te lidh ty me Sharon Stone me shale te hapura. Me jep pershtypjen qe je me classy se ajo, por prapeseprape... , you know what I mean. Be proud! Make us proud!
    Na duhen me shume njerez qe te na nderojne me sukseset e tyre ketu ne Amerike. Pse duhet t'i leme botes te ditur qe jemi nje popull i vogel, injorant, dhe pa moral, kur ne vete e dime shume mire se shumica nuk jane te tille?

    "Which is more important, good or bad? Regardless of which you consider to be the right answer, bad is often the bigger part of our thoughts. The traffic jam that bogs down our day stays in our thoughts longer than the open road that sped us on our way.The rude clerk is memorable long after the nice clerk is forgotten. Remind yourself to see the good, to think about the good, to remember the good. The good is out there just as much as the bad, but we are often prone to miss it."
    -- David Niven: The 100 Simple Secrets of The Better Half of Life

  18. #38
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    Mereni temen me te qete fundja e fundit Meshkuj Edhe Femra Shqiptar Ktu ne Amerike Ka Sa Te Duash ,Skeni se pse Ziheni i keni sic tju ket qejfi ,,
    Po Se Qe Jeni Te interesuar i gjeni te cfaredo lloji por te kategorise qe i perket ....
    Varet nese i pershtatesh ,Nese Je Mashkull i Sukseshem pa Merak Femer Shqiptare Te Sukseshme e ke po ashu Anasjelltas edhe Per Femrat ......
    Je Femer Me Sukses Normale Qe e Merito Mashkullin e kategoris tate Me Sukses ,,,
    Nuk Mundesh Kurr Se Si Qe Femrat Te Thone Ska Mashkull Shqiptar Te Sukseshem Ne Amerike ...............

    Per Ate Femer Qe e ka Shkruar Qe Po Te Me Lusin Te Martohem Me Mashkull Shqiptar Se Pranoj ???????????????????????
    Pse e Ke Amerikanin Me Dashuri Familjare Me Te Madhe Se Nje Shqiptar !!!!!!!
    Kurren e Kurres , Jam Tu Jetu Ktu Ne Amerike Jam Duke e Pare Per Dit Jeten Ne Amerike ..........
    Ne Rast Se Ste Ben Nje Shqiptar Per Te Kalu Jeten As Amerikanin Se Ke Per Te Kalu Jeten ,e di mire se si e kalojne jeten keta bashkime dhe ndarje sipas ineteresit dhe seksit ..Sot Me Mua Pas Nje Viti tjeter person ...........Do Amerikan ,Thuaj Dua Aventure
    Ne Rast Se jo as Amerikan ,Ne Amerike Jeton ,Bejme Porosi Te Vijne UFO
    Nuk Ju Kuptoj Pse Se Shprehni te Verten Vetem Naze ,
    Por Si puna e Dhelpres ,"Nuk e Arrit rrushin,Dhe Thu Nuk Eshte Pjekur Akoma"
    Ashu Dhe ca Femra Jo Gjitha ,Sja u Rrasin Shqiptaret Sepse nuk jan per tja u rrasur edhe i Bojne Qejfin Vetes kur eshte gjeja me e pa vlefshe sepse sbe ai rob per familje dhe thote si duam Meshkujt Shqiptar Se Jemi Te Sukseshme edhe ata pa sukses ........

    Flisni Realitetin Femra Mos Urreni Kot ,Mos Hap Teme Te Tille Ktu Se o Turp
    Ne Rast Se Jam i Pa Sukseshem aq Mundesi Kisha Skam Mundesi per me shum, ste Detyroj te Jetosh Me Mua. Po Ashu Asnjeri nuk kemi detyrim ndaj kujt
    Po Qe Se Je Femer Qe ke Arrit Sukses ,Un Jam Ai Qe Them i Lumte Hallal i Qofte dhe Zoti e Ndihmofte ,Nuk Jam Xheloz Per Suksesin e askujt .
    Suksesi Me i Madhe Eshte Jeta ne Familje me Dashuri ,dhe Krenari .....

    """"""Jam Krenar Qe Jam Burre Shqiptar""""""
    BanDa-BuTueSi

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e alproud
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Postime
    292
    Citim Postuar më parë nga friendlyboy1 Lexo Postimin
    Si mund te shpjegohet kjo dukuri tashme e qart, se shum femra shqiptare ne USA jan me te suksesshme sesa meshkujt e po te njejtes mosh. shum vajza mbarojn shkollen gjejn pun stabel dhe po ti thuash nese do lidheshin ndonjeher me ndonje djal shqiptar e marin si shaka. Jam kurioz te dij nese e keni ven re te njejten dukuri ne zonat ku babnoni.
    Esht ky faji i meshkujve qe nuk perpiqen aq sa duhet per te qen te sukseshem.
    Une kam takuar vajza te tilla, pasi jetoi vete ketu dhe sme duket aq gje e rendesishme. Ka shume vajza shqipetare qe kane arritur te bejne sukse, por dhe cunat skane munguar, Ja une psh... LOl

    Po varet, shumica kane lene shqiperine ne kohen e rremujave te 97-es dhe tani mendojne se shqiperia eshte ashtu sikurse ato e kane lene, me koliba, me krisma kalloshi kohe e pa kohe, njerez duke u vrare me njeri tjetrin pa arsye e te tjere dhe ndersa shumica kane qene ne moshe te vogel ne mendjet e tyre keto gjera jane fiksuar tani dhe si rrjedhoje mund te thone gjera te tilla. Nje faktor tjeter mund te jete se ato mund te kene qene me frike dhe te mbylluara pa shume te drejta ne shqiperi dhe kane ardhur ketu dhe kane bere c'iu ka dashur qefi.

    po ashtu ato qe martohen, femra ka prioritet dhe kjo akoma nuk eshte ne epersi ne shqipoeri por ato shikojne kohen kur prinderit e tyre ishin zoti i shtepise, merrnin vendime etj...

    Cunat martohen dhe kane status me te vogel, pasi jane ne kulture tjeter, me rrespektu femen etj...

    Une per vete sdi te them se keto jane me te mire se ne, madje ne shume gjera keto jane idjote fare, te pasjellshem dhe te pashije si ne veshje, apo ushqime qe hane.

  20. #40
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anëtarësuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    alproud nuk eshte puna veshja apo ca hane apo se ca mendojne per shqiperine ...
    puna eshte se Femrat Ktu Kan Llafe sepse Çunat Shqiptar nuk ja u Varin Fare Ktu
    Edhe ato me ate rast bojne qe gjoja ne nuk martohemi me Djem Shqiptar se jan pa sukses jo me Shkakun jan me mentalitetin e dikurshme,duke harruar se ne Djemt Shqiptar jemi me kulture Shqiptare ......
    E Cila Na Ben Dallim Me Kombesit Tjera ..
    Nuk Mundesh Ti Thush Dikujt Shqiptar Kur Se Flet Gjuhen Shqipe Dhe Kur Se Ka "KULTUREN"SHQIPTARE" Femrat Shqiptare Nuk Marrin Shembull Te Miren Nga Te Huajt Por Te Keqen Civilizimin e Tepruar E Cila i Ka Bere Te Gjithe Te Huajt Ne Ndarje Mos Realizimn e nje Familje Kurr Vetme Per Nje Kohe Te Shkurter ,Ndersa Ne e Mendojme Familjen e Perjeteshme ,Dhe Madje Me e Trashegu Me Breza ..........
    BanDa-BuTueSi

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  2. Drafti për Unitet
    Nga Modesti në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
  3. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
  4. Çështja Çame
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
  5. Cili është synimi i AKSH-së?
    Nga Faik në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •