Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Kërkimi dhe nevoja që kemi për një "dorë të ngrohtë"!

    Shpesh ndodh qe per arsye te ndryshme njerezit mbyllen ne vetvete duke lene pas dore çfare u ndodh perreth.Ne nje situate pesimizmi te tille jemi ndodhur te gjithe.Ndoshta jo te gjithe e kemi patur rastin te kemi prane ate qe vertete kemi dashur,por dikush na eshte gjendur prane.Kur dikush te zgjat nje dore te ndihmon te ngrihesh dhe pse je vrare ... ky njeri te ka dhene shume.

    Nje njeri qe ju gjendet ne te mire e ne te keq,qe qesh e qan me ju,qe i perjeton si te tijat/sajat problemet tuaja.

    Nje njeri qe ja ndjeni mungesen cdo minute e kur jeni me te perpiqeni sepaku per te harruar problemet e monotonise dhe per nje moment ta mendoni jeten te bukur,si nje shprese e re,e bukur,qe ju ka lindur diku ne zemer !
    Nje fjale e brishte ngroh nje shpirt ndonese te vetmuar & si nje akull nis e shkrin ...

    Pyetja eshte : E keni patur ju prane nje njeri te tille qe ju eshte gjendur gjithmone prane deri aq sa tju ndryshoje jeten ? Nqs po cfare keni ndjere per te ?Mirenjohje,respekt apo dashuri ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga [Perla] : 12-01-2008 më 22:25
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Se di c'te them perla ,gjerat qe une mund te shprehem hapur dhe e di qe mendihmon nje fajal
    e saj eshte vetem motra ime .
    Para ca muajesh e kam ndier shume mungesen e saj se nuk e kisha afer ,biles do ndrydhesha ne vetvete dhe nuk do flisja derisa te flisja me te .
    Por ka dhe disa gjera te tjera qe pervec vetes tende sduhet ti di njeri ,se nuk te ndihmon dot .
    Me mire i shprehem vetes time ne te tilla raste ,i mbledh problemet apo c'far do lloj qofshin dhe i bluaj me ne mendjen time .Me nje fjale ne te shumten e rasteve kam veten time per gjithcka qe i drejtohem dhe asnje tjetri ....
    Nuk diskutohet pastaj prinderit qe zene vendin kryesor .
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 12-01-2008 më 22:27

  3. #3
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Nuk ka asnje qe te ben te ndihesh mir , me shum se nena , ajo esht qe te do ne te mir e ne te keq , te gjendet pran kur te tjeret te kthejn shpinen , esht ajo qe gjendet pran teje ne cdo veshtirsi , per mua ajo esht personi qe me ben te ndihem e perkryer dhe me gjendet pran cdoher , dhe me te cilen qaj cdo hall ..

  4. #4
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Jam dakort me ju. Pergjithesisht familja eshte ajo qe gjithmone e kemi ne krah te gatshme per te na ndihmuar,por ka dhe njeres te tjere me te cilet ne nje menyre apo ne nje tjeter i kemi prane.

    Kur gjithe bota te ka harruar apo ti e ke harruar boten e kerkon nje dore te te jape force.Fatkeqesisht njeres te tille jane te ralle pasi sot e kesaj dite gjithesecili shef veten e vet jo me larg sesa hunda e tij/saj.

    Cfare do ishin te afte te benin njerezit qe ne duam per ne dhe ne per ta? Personalisht dyshoj shume qe existojne njeres e gatshem per te te mbeshtetur e per tu kujdeur gjithmone.Per mos te qene per ta nje peshe apo nje kohe e humbur duke ndihmuar.

    Ndonjeher ne te rralle njeres te tille jane ata qe na kane munguar dhe per ta fillojme te ndjejme sigurisht respekt & mirenjohje por ndodhta edhe nje ndjenje me shume se aq ... çfare nuk ben vaki.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  5. #5
    ssdwcdcee Maska e SENSUALI_TR
    Anëtarësuar
    01-02-2007
    Vendndodhja
    Ne vendin ku Extremet i kalojne kufijte e imagjinates
    Postime
    277
    Normalisht qe ne kete gjendje jam ndodhur ne periudhen e adoleshences per nje periudhe te paket kohore gjendja e pesimizmit te theksuar ka mbizoteruar tek une,dhe do thoja qe dora e ngrohte le ta quajme keshtu qe me ka ndihmuar te dal nga kjo gjendje ka qene mikeha ime e ngushte qe dhe sot e kesaj dite eshte e tille.Ajo me ka bere te kuptoj shume gjera rreth gjithckaje dhe ta shikoj jeten me nje sy tjeter .
    * Jeta është Mundësi, Përfito nga Ajo*

  6. #6
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Të ndihmosh dikë që ka nevojë duke mos përfituar nga situata në të cilën personi ndodhet është një gjest që nuk mund ta bëjnë të gjithë.

    Më shumë se mirënjohje nuk mendoj se duhet të ndjesh për dikë që të ka ndihmuar. Nëse vërtetë ndjen më shumë se respekt/mirënjohje në rradhë të parë ke tradhëtuar veten sepse nuk arrin të ndash "shapin nga sheqeri".

    Është e natyrshme që për personin në fjalë do fillosh të ndjesh më shumë se respekt apo mirënjohje sepse dashuria nuk njeh pengesa aq më tepër që beson verbërisht tek ai/ajo. Sheh tek ai/ajo një person ku mund të mbështetesh për jetën në vazhdim. Je gati të thurësh plane për të ardhmen pa dijeninë e tij/saj, pa ditur se mund të "lëndoni" personin në fjalë. E them lëndoni, për vetë faktin si ai/ajo nuk ju ka parë kurrë me atë sy.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  7. #7
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Shpesh ndodh qe per arsye te ndryshme njerezit mbyllen ne vetvete duke lene pas dore çfare u ndodh perreth.Ne nje situate pesimizmi te tille jemi ndodhur te gjithe
    Do te thoja shumica....E njoh kete situate dhe kete ndjenje izolimi.

    Ndoshta jo te gjithe e kemi patur rastin te kemi prane ate qe vertete kemi dashur,por dikush na eshte gjendur prane.Kur dikush te zgjat nje dore te ndihmon te ngrihesh dhe pse je vrare ... ky njeri te ka dhene shume.
    Jo te gjithe e dashur e kane patur fatin dhe nderin te kene nje njeri te tille prane.Ky njeri qe te ngre dhe te jep doren...e ku ka me mire!

    Nje njeri qe ju gjendet ne te mire e ne te keq,qe qesh e qan me ju,qe i perjeton si te tijat/sajat problemet tuaja.
    Do ta quaja veten shume me fat dhe do e respektoja nje njeri te tille ne maksimum..

    Nje njeri qe ja ndjeni mungesen cdo minute e kur jeni me te perpiqeni sepaku per te harruar problemet e monotonise dhe per nje moment ta mendoni jeten te bukur,si nje shprese e re,e bukur,qe ju ka lindur diku ne zemer !
    Nje fjale e brishte ngroh nje shpirt ndonese te vetmuar & si nje akull nis e shkrin .
    Nuk duhet ta besh vetem kur te jesh me te dhe nuk duhet ta perdoresh per te thyer problemet e shpirtit dhe monotonise...Duhet te ndjesh edhe mungesen e humbjes se besimit ne vetvete...sado dore e forte te jete,po sdeshe ti te ngrihesh nuk arrin dot dhe akulli do ngelet akull!

    Pyetja eshte : E keni patur ju prane nje njeri te tille qe ju eshte gjendur gjithmone prane deri aq sa tju ndryshoje jeten ? Nqs po cfare keni ndjere per te ?Mirenjohje,respekt apo dashuri ?
    Po e kam patur nje njeri te tille dhe kam qene une ajo qe nuk kam dashur te ngrihem dhe e kam larguar,pasi me eshte dukur meshire dhe jo "dore e ngrohte"!
    Dhe kur e largon,e humb dhe kur te kuptosh humbjen do jete vone dhe do vuash me teper.
    Varet pastaj çfare mund te ndjesh....mirenjohje po e po,respekt nuk diskutohet!
    Dashuri?.....Nuk eshte e thene gjithmone!

    Perla....e di vleren e nje dore te tille?!Nqs nje dite e ke mos e humb dhe pranoje si respekt,vleresim,miqesi,dhe ndoshta edhe dashuri.
    Meshire nuk eshte kurre nje dore e tille,eshte diçka e paster dhe e rralle,por kurre negative.

    Respekte

    Diana
    "Carpe Diem"

  8. #8
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Do te thoja shumica....E njoh kete situate dhe kete ndjenje izolimi.



    Jo te gjithe e dashur e kane patur fatin dhe nderin te kene nje njeri te tille prane.Ky njeri qe te ngre dhe te jep doren...e ku ka me mire!



    Do ta quaja veten shume me fat dhe do e respektoja nje njeri te tille ne maksimum..



    Nuk duhet ta besh vetem kur te jesh me te dhe nuk duhet ta perdoresh per te thyer problemet e shpirtit dhe monotonise...Duhet te ndjesh edhe mungesen e humbjes se besimit ne vetvete...sado dore e forte te jete,po sdeshe ti te ngrihesh nuk arrin dot dhe akulli do ngelet akull!



    Po e kam patur nje njeri te tille dhe kam qene une ajo qe nuk kam dashur te ngrihem dhe e kam larguar,pasi me eshte dukur meshire dhe jo "dore e ngrohte"!
    Dhe kur e largon,e humb dhe kur te kuptosh humbjen do jete vone dhe do vuash me teper.
    Varet pastaj çfare mund te ndjesh....mirenjohje po e po,respekt nuk diskutohet!
    Dashuri?.....Nuk eshte e thene gjithmone!

    Perla....e di vleren e nje dore te tille?!Nqs nje dite e ke mos e humb dhe pranoje si respekt,vleresim,miqesi,dhe ndoshta edhe dashuri.
    Meshire nuk eshte kurre nje dore e tille,eshte diçka e paster dhe e rralle,por kurre negative.

    Respekte

    Diana

    Thnx DI_ANA per prgj tende. Si gjithmone e perpikte dhe drejte.

    Ceshtja ne fjale nuk eshte nje problem i imi por nje dukuri qe e shof shume te perseritet ne grup mosha te ndryshme. Jo gjithmone ndodhin gjerat ashtu siç ne duam qe te ndodhin.Gjerat te shkasin nga duart deri ne nje pike sa ja humbet fillin. Sigurisht qe ndaj nje personi qe te ndihmon e te qendron prane mirenjohje e respekt siç thua e ti po e po qe do ndjesh ... ndonjehere dhe me shume.

    Lexova postimin e ClaY_MorE dhe mendoj se gabon paksa.

    NUk eshte ne doren e askujt ndjenja,nqs ndodh ndodh.Nuk behet me qellim perfitimi dhe asnjehere per te "lenduar" ate qe i ka ndenjur aq prane.Dhe per te thurur plane me ate si ai e si ajo ... nuk do ta benin kurre pasi mendoj se do tu duhej nje marreveshje.Nuk ka endrra e fantazi per dike qe e ka ndjere dhimbje.Nuk ja lejon vetvetja qe ne nje moment te gjitha ti shemben dhe perseri "kriza te filloje nga fillimi.

    Per mendimin tim nuk mund te perjashtoj asnjeren nga hipotezar.Gjithçka eshte e mundur ... problemi eshte ... hec e gjeje kete "dore te ngrohte" pastaj mendo me tutje
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  9. #9
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Pyetja eshte : E keni patur ju prane nje njeri te tille qe ju eshte gjendur gjithmone prane deri aq sa tju ndryshoje jeten ? Nqs po cfare keni ndjere per te ?Mirenjohje,respekt apo dashuri ?
    E ke fjalen per nenen besoj!

  10. #10
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    E ke fjalen per nenen besoj!
    Per nenen keto ndjenja jane te natyrshme ....

    Ndodh ndonjehere qe ne jeten tone hyn njeres qe na ndihmojne dhe shderrohen per ne syte tane. Ndjen respekt e mirenjohje ... rrall here ndoshta dicka me shume !
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  11. #11
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Rruga per te dashuria gjithmone nis nga respekti dhe mirenjohja... Per te gjithe ne besoj ka patur njerez te tille ne jete. Dhe fitimtari eshte ai qe te del ne krah atehere kur ke nevoje, ai qe nuk te braktis kur humbet gjera te cmuara.
    Ai qe eshte i gatshem te ulet prane teje ne nje divan te bute apo ne nje trotuar te ftohte. Sepse te do per ate qe je dhe jo per ate qe mund te jesh.
    Po me duket sikur po shkruaj premtimet e marteses ... lol

  12. #12
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Rruga per te dashuria gjithmone nis nga respekti dhe mirenjohja... Per te gjithe ne besoj ka patur njerez te tille ne jete. Dhe fitimtari eshte ai qe te del ne krah atehere kur ke nevoje, ai qe nuk te braktis kur humbet gjera te cmuara.
    Ai qe eshte i gatshem te ulet prane teje ne nje divan te bute apo ne nje trotuar te ftohte. Sepse te do per ate qe je dhe jo per ate qe mund te jesh.
    Po me duket sikur po shkruaj premtimet e marteses ... lol
    Na na na mo e co deri aty !!!!!

    Nuk eshte e thene qe me sezben gjerat te shnderrohen ne dashuri. Nqs nuk eshte deshira e te dyve eshte normale qe jo. Nqs ky njeri te jep doren per te te ndihmuar nuk duhet te kete asnje qellim tjeter veç aq ... nqs gjerat lindin me vone atehere ok. Duhet te jete e ndersjellte qe ne fillim.
    Mendoj se lidhje te tilla jane te forta sepse nje njeri me te cilin ke qare nuk mund ta harrosh kurre.E ke njojtur ne situaten me te veshtire dhe ka qene aty per te ndihmuar ... kjo vlen vertete.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  13. #13
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Mesa duket nuk e ke kuptuar fare se çfarë kam dashur të them!
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  14. #14
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Çdo njeri qe ka ndjenja eshte gjendur sepaku njehere ne gjendje pothuajse depresive, nqs mund ta quaj keshtu. Eshte mbyllur ne vetvete, nuk ka dashur te flase e te bisedoje me njeri, ka vuajtur e shume e shume gjera te tjera. Dhe une kam qene ne gjendje te tille, si çdokush tjeter dhe kam patur fatin e mire qe dikush me eshte gjendur prane, qe do ti jem gjithnje borxhli ne jete.

    Ne keto raste, nuk e diskutoj, familja eshte nje shtylle e forte ku mund te mbeshtetesh, por, per mua, edhe nje shok/shoqe shume i/e afert dhe qe mund ti besosh gjithçka te ndihmon jashtezakonisht shume. Mua me eshte gjendur prane dikush, perveç familjes flas, qe me ka rikthyer humorin kur vajtoja dhe qe ka qeshur e gezuar me mua kur gezoja.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  15. #15
    i/e larguar Maska e baby_bù
    Anëtarësuar
    19-10-2007
    Vendndodhja
    A la isla bonita
    Postime
    278
    Shume e ngrohte tema zemer

    Vete fakti i te jetuarit po te thote te rrethohesh nga dashuria e njerezve qe te do zemra e te dikujt ne veçcanti.Kjo eshte normale kur apo si ndodh nuk ka rendesi, mjafton vetem ta gjesh e te bindesh qe eshte njeriu i duhur. Femrat kane nje shqise te gjashe per ta dalluar nqs ajo cfare ndjejne per nje person te caktuar eshte dashuri apo mirenjohje ! Qendrojne shume larg njera tjeres ta siguroj. Askush nuk duhet te beje gabimin qe ti ngaterroje sepse do te jepte shprese te kote tek personi tjeter ose do te lendonte ndjenjat sic ishte thene me siper !

    Per mendimin tim .... Mund te harrosh njeriun me te cilin ke qeshur por kurre jo ate me te cilin ke qare .... Nqs ky dikush eshte ndodhur prane teje dhe ne nje menyre apo tjeter te ka treguar DASHURI & RESPEKT (mbi te gjitha) mendoj se meriton jo vetem mirenjohje por shume me shume ! Nqs te ngacmojne pak fluturat ne stomak ... Eh keq me vjen , ke vajtur me te shumtit

    Prsh Hon

  16. #16
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    baby

    Nuk ka flutura tani , dalin ne pranvere ato lol !

    Me pelqehu shume prgj jote dhe pse e ke bere shume personale . Gjithesesi ajo qe thua eshte e vertete.. shume e vertete por shpesh here gjerat nuk behen ashtu sic duhet e ndonjehere per dreq krijohet nje lemsh i madh e jo gjithmone eshte deshira e te dyja paleve per ta zgjidhur.
    Nje dashuri e lindur nga lotet ashtu si ty mendoj se eshte unike sepse ai/ajo ka qene me ty atehere kur me shume se cdo kush ke dashur ... Dashuria nuk eshte te thuash "te dua" se kam nevoje per ty por ... KAm nevoje per ty sepse " te dua"

    Dicka e bukur !!! Dhe jane me fat njerezit qe kjo u ka ndodhur apo do tu ndodhe,sepse ndoshta do te njohin e do te ndjejne ate dashuri qe gjithmone kane kerkuar sa qe ate 2 fjalesh te brishte tja thone dikujt qe vertet ja vlen dhe qe te meritoje dashurine dhe respeketin e pakushtezuar !

    Respekte !
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Kërkimi dhe nevoja që kemi për një "dorë të ngrohtë"!
    "Kohet e fundit me eshte dashur te dyshoj edhe tek vetja; te tjeret (efektin [-/+] e tyre tek une) e kam te pamundur t'i llogaris..."

    p.s Me pelqen dimri (stina) jashte mase, sidomos kur ben acar; ndjenjat, emocionet jane papershkrueshme...pertej euforikes! Ne te ardhmen, nese kushtet do te me lejojne, kam vendosur te shkoj e te jetoj ne Alaske, deri ne fund te jetes sime.

    Tani me duhet te dal jashte prej ketij ambienti ku po shkruaj. Kam filluar te kuptoj se "te ngrohtit"me ben dem!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e PaLLaTi176
    Anëtarësuar
    28-01-2008
    Vendndodhja
    uSa
    Postime
    12
    Gjithmone njeriu ne cdo moment te jetes ka nevoje per nje 'Dore te ngrohte' qe do te thote nje fjale nje mbeshtetje psikologjike etj . Kjo shikohet mire kur nje person kalon nje traum apo person nje humbje te nje personi te aferm dhe kjo verehet shume tek personat shume sensibel.

    Jovan Bregu

  19. #19
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Zemra asnjehere nuk bashkepunon me trurin veprojne ne te kundert te tyre.Mendja thote nje gje e shpirti thote nje tjeter.Ndjenjat shpesh ngaterrohen ndermjet tyre dhe per te gjetur rrugen e per te kuptuar me shume , asnjehere nuk mund ta besh vetem. Kjo dore e ngrohte rrethon me dashuri e perkujdesje ne ato moment kur e ndjen vetem te vetmuar e gjithe bota te ka braktisur.

    NJe tik tak ne zemer eshte nje magji qe lind ne fundin e erret te nje tuneli. Ngadale e ngadale e kupton ate qe mendje gjithmone e ke menduar dhe ne fund do te shofim driten e diellit fale nje njeriu qe na dha nje dore ..... qe mund te jete ose jo duke na pritur ne fundin e ketij tyneli ku erresira nuk trembi pasi me vete kishim dashurine qe ndriste si nje udhe rrefyese ....
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  20. #20
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    E sakte Perle, mendja dhe zemra jane ne konflikt me njera-tjetren, deri ne nje fare pike. Dhe, qe te mund ti besh balle ketij konflikti, duhet patjeter qe te kesh nje dore te ngrohte qe te te ndihmoje ne çastet e veshtira, eshte menyra me e mire qe te besh qe lufta ndermjet zemres dhe mendjes te pushoje.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Wehhabizmi sipas Ehl-i Sunnetit
    Nga Bani gjk në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 22-10-2009, 12:28
  2. Njohja, Nevoja Dhe Frika Ndaj Zotit!
    Nga Muhameti-plisi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-11-2008, 11:33
  3. Femra dhe kërkimi i dijës
    Nga GoLdeN në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-01-2007, 22:41
  4. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
    Nga hasanii në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44
  5. Google, motor kërkimi në kompjuterin personal
    Nga Miremengjes në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 08-03-2005, 09:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •