Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Pushi
  Anėtarėsuar
  20-12-2007
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Flm per pergjigjet me ndihmuat shume

 2. #22
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,535
  Faleminderit
  68
  183 falenderime nė 169 postime
  Buke peshku kikirik,(foam peanuts).Copa te vogla buke peshku per amortizim goditjesh per pakot.http://www.airsoftatlanta.com/images/ship2_jpg.jpg

 3. #23
  I zene deri ne Gusht. Maska e )un(
  Anėtarėsuar
  15-11-2007
  Vendndodhja
  te shpia tjeterkuj, edhe ne msn...
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  perkthim i nje fraze...nga anglishtja...

  kush te mundet
  My conceived thoughts were not influenced in a different way to the waking condition during the following suggestions, but in spite of this the greater part of them were realized.

  kush ka mundesi te me jape nje mendim rreth menyres se si e kupton kete...
  p.s e kam edhe une nje ide por dy mendje me mire se nje mendje thote ajo fjala e urte. flm
  .

 4. #24
  I zene deri ne Gusht. Maska e )un(
  Anėtarėsuar
  15-11-2007
  Vendndodhja
  te shpia tjeterkuj, edhe ne msn...
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e bera vete kete perkthim... me te mirin qe mund te arrija...

  Mendimet e mia te krijuara gjate sugjestionimeve pasuese, nuk ishin influencuar ne nje menyre ndryshe nga gjendja e zgjimit, por pavaresisht kesaj nje pjese e madhe e tyre u realizuan.

  sugjerimet e atyre qe kane mbaruar per gjuhe letersi, ose te atyre qe kane nje perkthim me te mire, jane te mirepritura///
  flm
  .

 5. #25
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nuk e bej dot perkthimin e sakte te fjalise, vetem: influencuar - ndikuar.

  Dhe nuk eshte e thene te perkthehet fjale per fjale, se nuk eshte matematike, duhet pak shqiperim. tung.
  Life's too short to remove USB safely.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  273
  Faleminderit
  13
  31 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Fjalor anglisht-shqip-anglisht!

  Citim Postuar mė parė nga ajzberg Lexo Postimin
  Po shprehjen ne shqip; '' Hee me mo hee mo''........?
  kjo eshte e lehte fare hemo com' on


 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  273
  Faleminderit
  13
  31 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Fjalor anglisht-shqip-anglisht!

  Citim Postuar mė parė nga Pushi Lexo Postimin
  [B][FONT="Century Gothic"][SIZE="3"][COLOR="Dark"]
  Buke peshku
  dhe

  gjilpere me koke (e keni prasysh nga ato qe jane te vogla dhe perdoren zakonisht kur merr palen e dickaje)
  Ka disa lloje por buke peshku ne anglisht styrofoam
  gjilpėrė me kokė ne anglisht eshte sewing pin
  por ka edhe ato qe quhen pineska ato jane pushpin

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht
  Nga Albo nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-02-2018, 01:29
 2. A di ndonjeri sesi quhet anti kallo ne anglisht?
  Nga Herman nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-02-2018, 01:28
 3. Shqiptaret qe flasin anglisht midis tyre
  Nga FTN_2004 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 15:43
 4. Fan S. Noli si burre fetar
  Nga Sokrat K. Dhima nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 10-10-2003, 17:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •