Close
Faqja 9 prej 45 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 891
  1. #161
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    standardit i thuhet standard me "d" ndersa standardi ne shqiperi eshte rezultat i pa aftesise suaj per ta dalluar te miren nga e keqja dhe dashuria e tepruar ndaj fitimit pa djerse qe me kujton piramidat ose varrosjen e standardit tuaj te mundshem atehere per tri dekada qe vijne.

    Geqia nuk ka kushte me te mira she shqiperia as italia nuk i ka kushtet me te mira per zhvillim se shqiperia. Kushtet krijohen aty ku ka shtet e pushtet qe di te orientoje energjite e rinise dhe forces punetore ne rast se nuk eshte deri ne fyt i zene me luften kunder komploteve opozitare sankcionimit e shantazhimit te punes se saj ne cdo hap duke mo i lene asnje mundesi te merret me qeshtjet konkrete te popullit qe perfaqson.

    ne nje situate tjeter te qeverisjes dhe luftes konstruktive te partive kontratat ndershteterore do te ishin shume me te dobishme, me te lehta, me te mira, me dobiprurese, me te sigurta dhe me te garantuara para se gjithash jetet e azilanteve qe vdesin perdite.

    do te kishin status, do te kishin, shtetesine e tyre, nderin e tyre, e gjera tjera qe nga mosdija ju tani as ne enderr nuk mund t'i shikoni.

    ne mos asgje nuk do te kishin nevoje te fsheheshin nga policia e vendit ku kane ikur, nuk od te kishin nevoje te punojne pa sigurimet obligative shteterore, pa pension pa asgje. -ne mos asgje nuk do te kishin nevoje te jetojne dhe te punojne ne konspiracion te thelle dhe me frike te perhershme, - ne mos asgje nuk do te shtrengoheshin te felliqin emrat e tyre dhe te femijeve me emra te shemtuar grek italian etj...

    shoh se nuk paskeni vesh per keto fjale te mija, andaj po e le me kaq.
    "nuk ka kushte" dhe "nuk ka kushte per zhvillim" nuk jane e njejta gje. Une te thashe te paren, ti me shpjegon te dyten.

    Besoj se nuk ka nevoje njeri per shpjegim qe te kuptoje se Shqiperia dhe shqiptaret jane ne pike te hallit per faj te vete njerzve dhe politikaneve.

  2. #162
    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    standardit i thuhet standard me "d" ndersa standardi ne shqiperi eshte rezultat i pa aftesise suaj per ta dalluar te miren nga e keqja dhe dashuria e tepruar ndaj fitimit pa djerse qe me kujton piramidat ose varrosjen e standardit tuaj te mundshem atehere per tri dekada qe vijne.
    per sa i perket standardit (faleminderit shume per korigjimin) pastaj un te shpjegova pse nuk ka rendesi se cfare bejne ne Serbi. Nje familje qe marton femijen pa e pyetur, per mua eshte e prapambetur, pavaresisht se sa e prapambetur eshte Serbia. E kupton pse nuk ka rendesi sa te prapambetur jane fshatrat serbe?

    se di si doli muhabeti te piramidat ktu

  3. #163
    Citim Postuar më parë nga cizmja Lexo Postimin
    ore u martu ca ka se na bet koken daulle.donte u martua ropt ku ti ket.skeni pse gjykoni tjetrin.pse un qe kam nuse gjermane sduhet ta kisha se na kan vra para 50 vitesh.ikni mer se lat nam


    nuse gjermane ky

    ti qenke tradhtar, anti-shqiptar, nazist grek, serb

    Propozoj te perjastohet cizmja nga forumi dhe ti hiqet pasaporta shqiptare ketij te paudhi

    P.S. shaka se mos ma merr per keq. Po prit se do te te vijne mesazhe te tilla ka mundsi nga kta rob qe ka ktu

  4. #164
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Its all fiction. Cudi si i besoni ketyre pallavrave.

    Ju e kuptoni vete se cfare etike kane gazetat e Ballkanit. Me beni nje lajm bombastik, tua njerr neser ne cdo gazeta ne Shqiperi...!
    Jo mor vlla e ka thene serbi ose maqedonasi, do jete e vertete patjeter

  5. #165
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Per ata qe kane gjykime internacionaliste , "moderne", me nje fjale si do te duhej te jete kam vetem kaq: keni te drjte te mendoni sic mendoni perderisa nuk impononi te na mesoni c'eshte kultura , qytetrimi dhe si behen riparimet e mardhenjeve mes dy popujve te armiqesuar perjetesisht.Rastet sporadike kane qene gjithmone dhe do te jene gjithmone, ndersa dukuria si e keqperdorimit-shitjes, dhe shitjes bleresit me palaco ne Ballkan qe s'eshte i hajrit t bleje breke per vehte, eshte tjeter duhet te gjykohet, nga shteti , dhe cdo pjestare i kombit.Nuk e dij ne ka kuptim ta quaj njeri vehten shqiptar nese justifikon martesat me serbet qe si barbare erdhen ne Ballkan dhe kurre nuk u shperlane nga ky gjen ashtu te PERGJITHESUAR si komb .( vetem keta kane djege njerez te gjalle ne Ballkan, vetem keta kane nxjerre me bajoneta fetusin e palindur dhe e kane shtri ne tavoline me dhune kane detyruar te ushqejne familjen e viktimes...vetem keta kane bere ata qe nuk i mban letra dhe interneti...dhe keshtu do te perfundojne fatkeqesisht edhe shumica e atyre qe martohen me serbet me kete gjen perbindshi -sa qef kam te jeme gabim ...dhe sa s'harrova te them une keshtu mendoj dhe per kete nuk nderroj mendje as nese denohem me pushkatim.Por sigurisht as kam fuqi dhe sikur te kisha nuk do ta perdorja ti imponoj tjetri te mendoje si une.


    Por, ta le kete teme me meselen e Nastradinit kur i eshte lodruar grueja... i kane thene Nastradin Hoxhe keshtu eshte tuj be nje grua ne fshat...ai pergjigjet .qoft larg mehalles time,.. thone se eshte ne mehallen tende....larg shtepise sime thote Nastradini.....mor thone se ne shtepine tende mor Hoxhe eshte ajo grua....Pergjigja e fundit eshte nga Nastradini:" Larg b..... time"........Kjo pergjigja e tij e fundit eshte edhe pergjigja ime e fundit ne kete teme, me vjen keq qe s'eshte origjinale....por ne jemi edhe ashtu kopje e kopjes ...kopjes ne infinit...

    me nderime,
    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 09-01-2008 më 18:10
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  6. #166
    "Nuk e dij ne ka kuptim ta quaj njeri vehten shqiptar nese justifikon martesat me serbe qe kane vrare e persekutuar shqiptare"

    po ta kishe shkruajtur keshtu do isha shume dakort

  7. #167
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin


    nuse gjermane ky

    ti qenke tradhtar, anti-shqiptar, nazist grek, serb

    Propozoj te perjastohet cizmja nga forumi dhe ti hiqet pasaporta shqiptare ketij te paudhi

    P.S. shaka se mos ma merr per keq. Po prit se do te te vijne mesazhe te tilla ka mundsi nga kta rob qe ka ktu
    shaka sa te dush vlla se jemi njerez
    o qyfyre mu sme intereson se ca thon te tjeret.po ta vesh re jan vetem kosovaret qe e bejn alarmante.edhe nese esht i vertet lajmi qe jan martuar me serbe edhe un njof cuna tirone qe jan martu me serb ketu ne dortmund.jan tradhtar ata simas tyre.pffffffffff
    Ndryshuar për herë të fundit nga offspring : 09-01-2008 më 17:23

  8. #168
    po te pergjigjem me fjalet e bili99

    Nuk e dij ne ka kuptim ta quaj njeri vehten shqiptar nese justifikon martesat me serbet

  9. #169
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    vec 1 pytje .pse serbi ka inat kosovaret dhe jo shqiptaret e shqiperis

  10. #170
    Per mendimin tim sepse ata jane shqiptare te vertete, kurse shqiptaret e Shqiperise sic del nga shume postime ne kete teme nuk jane shqiptare tamam.

    Nga ata qe kam takuar nuk kane pasur inat asnjerin, as kosovaret as shqiptaret. Megjithate nje pjese e mire e serbve e quajne sikur kosovaret u kane zene tokat besoj dhe tani duan tjua marrin fare.

  11. #171
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga cizmja Lexo Postimin
    vec 1 pytje .pse serbi ka inat kosovaret dhe jo shqiptaret e shqiperis
    Serbi eshte nje absurditet i gjalle..
    Serbet thone se shqiptaret e Shqiperise jane antropoligjikisht dhe etnikish te ndryshem nga ata te Kosoves, por kur vjen pune te Kosova, ata thone se shqiptaret aty erdhen nga Shqiperia ne vitet 1930-1950 dhe pastaj u shtuan dhe i kaluan ne numer serbet, te cilet perballe mizorise shqiptare u detyruan te largohen megjithese kishin shtetin ne dore
    Ende pallavrat e serbeve degjoni????

  12. #172
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Citim Postuar më parë nga cizmja Lexo Postimin
    vec 1 pytje .pse serbi ka inat kosovaret dhe jo shqiptaret e shqiperis

    hahahah cizme, po qeshi edhe pse nuk eshte tema te qeshi. Me te vertet pyetjes tuaj nuk i duhet koment por ja qe me shtyre madje te komentoj qeshjen time, kete edhe me fjalë.

    Me nderime
    Flag

  13. #173
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin


    nuse gjermane ky

    ti qenke tradhtar, anti-shqiptar, nazist grek, serb

    Propozoj te perjastohet cizmja nga forumi dhe ti hiqet pasaporta shqiptare ketij te paudhi

    P.S. shaka se mos ma merr per keq. Po prit se do te te vijne mesazhe te tilla ka mundsi nga kta rob qe ka ktu
    Qyfyre, o i/e nderuar, ky qenka djal e djali Shqiptar nuk abuzohet nga prindi sikur qe abuzohet vajza.

    Kete Gjermane qe ky e ka martuar, nuk ka kush dhe pse te quan tradhtar, sepse eshte martuar me vetdeshire dhe vetdije, ndersa ketu po flasim per vajzat Shqiptare te cilat jan detyruar te martohen me pleq dhe jo me vetdeshire te tyre. Nuk eshte problemi vetem te ironia qe jan martuar me Serb, armik i perbetuar i Shqiptareve.

    Prandaj cka e ben te dhimbshme kete dukuri patriarkale eshte fakti qe lere qe nuk pyeten fare per fatin e tyre, por aq me keq, i detyrojn te martohen me armikun.

    Mua po me habit me disa komente tuaja, ne nje moment shprehesh lidhje me temen dhe jep nje pergjigje shume te mencur, si psh kur thua se keto dukuri apo anomali te ne jan te prapambetura dhe duhet zhdukur ndersa me von i thua ketij se do te quhesh tradhtar nga disa ketu, me kete implikon se ne po gjykojm edhe vajzat qe martohen me vetdeshire e ne rastin konkret edhe mashkujt qe martohen me te huaja. Te lutem mos impliko gjera qe nuk duhet, njekohesisht te ndrrosh kahjen e temes.

    Sidoqofte, shpresoj se ne kete koment do te gjej pergjigjen edhe cizmja qe po e merr shembull veten dhe gruan e tij Gjermane. Gjithashtu shpresoj se do te kupton dallimin ne mes te detyruar te martohen me jan martuar me vetdeshire

    Me respekt
    Flag

    P.S kete anomali e denoj, edhe nese ne te njejten menyre, i martojn me pleq Shqiptar. Ndersa nese keta pleq kishin me qen te vetmit mashkuj ne bote dhe njerin prej tyre duhet te marr kjo vajz e re Shqiptare, atehere gjithesesi plakun Shqiptar kisha me sugjeruar sepse do te lind nje Shqiptar nga kjo lidhje, ndersa me Serbun plak, nje armik me shume per Shqiptaret e nje Shqiptar me pak. Shume thjesht.

  14. #174
    Manitu Maska e kiniku
    Anëtarësuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos të na vijë cudi se cdo frymor nga vete natyra priret të kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Thenia (margaritari) e dites,

    "un kam degjuar qe shume kombe ne bote duan gjenin fisnik shqiptar. Amerikanet vdesin per kte, kinezet gjithashtu, japonezet jane me te nderuarit po moren gjen shqiptar".

    Cka nuk degjon njeri keto dite.



    Takova njehere pas luftes nje Kroat (i derguar nga nje kompani gjermane) qe kishte ardhur ne vendin ku punoj per te riparuar dicka. Fjale-pas-fjale, edhe tha se ishte i martuar me nje arabe te mbuluar dhe se ishte i lumtur me te pas dy martesave te deshtuara, nje me kroate edhe nje gjermane. Tha se kjo arabja (qe i ka dal hallall) e priste me dreke gati, me shtepine e paster, asnjehere pa shtruar kerkesa, ankesa, komente cinike apo dicka te tille. Asnjehere nuk e pyste se perse vonohet apo ku ka qene naten deri vone.

    Nga pershkrimi i tij kuptohej se e kishte si vocalis instrumentalis ne kuzhine, shtepi dhe ne shtrat. Ajo ishte njezet vjet me e re se ky kroati fetyra te cilit i shkelqente nga gezimi qe ka nje te tille ne shtepi.

    Edhe ky artikulli thote se serbet jane shume te knaqur me nuset Shqiptare sepse jane te vyeshme dhe respektojne burrat e tyre.

    Thojne, "Kur te gjejsh budalle, haja dreken".
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  15. #175
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar më parë nga kiniku Lexo Postimin
    Thenia (margaritari) e dites,

    "un kam degjuar qe shume kombe ne bote duan gjenin fisnik shqiptar. Amerikanet vdesin per kte, kinezet gjithashtu, japonezet jane me te nderuarit po moren gjen shqiptar".
    Damn sa larg na paska dale nami deri ne Japoni

    Kush e ka thene se s'po e gjej dot se eshte gjithe ajo teme

  16. #176
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    D&G Feminine, krejt cka eshte dashur te beni eshte te kerkoni ne lidhjen me lart Kerko dhe te shkruani gjenin fisnik

    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    te besh kalama gjys shqiptar qenka urrejtje per shqiptaret?

    kur them nuk jane njerez te keqinj flas se nuk u interesonte fare a isha shqiptar apo jo. nuk kishin asnje urrejtje per shqiptaret. po sigurisht un nuk e kam kutpuar mire se une nuk i njoh, vetem ju i njihni.

    ne nuk kuptojme asgje. jemi rritur ne pyje.

    un kam degjuar qe shume kombe ne bote duan gjenin fisnik shqiptar. Amerikanet vdesin per kte, kinezet gjithashtu, japonezet jane me te nderuarit po moren gjen shqiptar.

  17. #177
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Sharjet me dhi e me kope e te tjera epitete te larmishme u fshine. Nqs s'jeni ne gjendje te debatoni ne menyre te kulturuar (sikur dhe per inat te shkijeve barbare) mos debatoni fare.


  18. #178
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    ironite e qyfyres , nuk kane te sosur ne kete teme. Lol dhe me te drejte......
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  19. #179
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga cizmja Lexo Postimin
    vec 1 pytje .pse serbi ka inat kosovaret dhe jo shqiptaret e shqiperis
    sepse shqiptaret e shqiperise nuk i konsiderojne shqiptar fare por dele te askujte ose ne rastin me konkret, te vetat! Ata ende edukojne femijte se "Skadar" dhe "Solun" jane pjese te serbise.
    Por sipas teje dhe nipit nga korca -kane te drejte.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  20. #180
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    vec 1 pytje .pse serbi ka inat kosovaret dhe jo shqiptaret e shqiperis
    divide et impera, edhe ne kosove nuk i ka inat te gjithe, ne sy te keq i ka me shum drenicen,. gjakoven, deqanin,

Faqja 9 prej 45 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Si mund të ulet ndikimi grek në shqipëri ?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •