Close
Faqja 21 prej 45 FillimFillim ... 11192021222331 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 420 prej 891
  1. #401
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Qyfyre Po me turkun jemi pran njëri tjetrit përsa i përket "Kontestit Kombetar apo Nacional" ?

    Bën mirë të vësh Shqipërinë përpara fesë se kshu si flet ti është thjesht rastësi që je pro turk. Të kishe qënë ortodoks do ishe pr grek, të kishe qënë budist do ishe pro kinez. Dhe gjithashtu do nxirrje dhe arsyet pse duhet të ishim me grekun apo kinezin, siç po bën dhe tani për turkun.

    Të paktën ato që janë martuar me serbë e kanë bërë nga injoranca apo varfëria e ka mundësi nuk dinë ç'të thonë për ta mbrojtur atë martesë, po ti jo vetëm që je pro martesave me turq po dhe e arsyeton mirë e bukur.
    Shiko ,Une krejt qfar thash deri tash ,ishte diskutim i bazuar ne jeten Faktike qe mbreteron tash....

    Turku ishte Armiku Ynë Me shekuj ,por tash nuk eshte ,tash Turku eshte Miku Ynë me I madh i deshmuar deri me tani (Normal pas Amerikes)...
    Me kujtohet gjat Bombardimeve ne Kosove ,ka qen vendosur ne nje Kodrin nje Kamp Ushtarak Serb me Tanke dhe arsenal Luftarak te lart...e pat shkrumu at vend nje Avion Luftarak Turk(kete e kam te ditur sepse UQKja e asaj Zone e kishte te njoftuar per kete aksion luftarak),britshin shkiet sikur femija.

    Tash Krahasimi ndermjet Shkaut dhe Turkut eshte Absurd ...sepse Armiqesia ndermjet Turkut dhe Shqiptareve i perket se kaluares,ndersa Armiqesia ndermjet Shkaut (sllaveve) perpos qe i perket te kaluares dhe te Tashmes ,jam i bindur se edhe te ardhmes...

    Nuk eshte problemi se jam Musliman dhe kam kendveshtrim anesor,por une po flas me fakte se Momentalisht Turku eshte Nje Lule Kuqe per Shqiptaret ,ne krahasim me Sllavet qe jan per ne Nje Gjem me Therra apo si ato lule Ngreneset...
    Dhe nese Ke miqesi me nje person ateher edhe Martesa Nuk eshte Penges te thurret me at person...

    Për mua është njësoj nëse martohesh me turk, grek apo serb. Nëse vajza e bën prej dashurisë, nuk ka asnjë të keqe. Nëse e detyrojnë aëherë më vjen keq për injorancën dhe prapambetjen që akoma ekziston në Shqipëri.
    Shiko ,shpesh nDegjoj keto vlersime ndaj nje qeshtje siq qeshte Martesa apo Dashuria ,por mendoj se jan vlersime te gabuara keto...

    "Dashuria nuk eshte Vetem Sexi dhe Bukuria apo Pamja Jashtme"

    apo

    "Seksi apo Mardhenja Intime perbene Vetem 20% te Jetes Bashkeshortore-Tash Ku na Mbeti 80%"

    Ky 80% perbene raportin apo mardhenjet ne familje,FareFisnore apo edhe problemet te identiteti Kombetare dhe Fetar qe lindin me Vone gjat jetes ...Thjesht Dashuria nuk eshte vetem Sex siq e kuptojn te tjeret...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  2. #402
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Jo luft , se ato skan ... per te luftu , dot jet ekzekutim .
    Ki pak kujdes se po kalon kufijte e diskutimit. Mblidh mendjen se thirrje te tilla per vrasje nuk te cojne me pushime te perkohshme nga forumi shqiptar por me perjashtim te perhershem. S'ke pune tjeter ti, vetem te shash shqiptaret e Shqiperise lart e poshte neper forum. Tani s'mjaftohesh me vetem me sharje por ben dhe kercenime.

    Paralajmerim i fundit.

    PS: Per fatin tend te keq kam punuar nja dy vjet me disa individe nga Kumanova, dhe ua di mendjen. E di qe keto muhabete qe ben ti nuk jane thjesht llogje forumi.

  3. #403
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Shiko ,Une krejt qfar thash deri tash ,ishte diskutim i bazuar ne jeten Faktike qe mbreteron tash....

    Turku ishte Armiku Ynë Me shekuj ,por tash nuk eshte ,tash Turku eshte Miku Ynë me I madh i deshmuar deri me tani (Normal pas Amerikes)...
    Me kujtohet gjat Bombardimeve ne Kosove ,ka qen vendosur ne nje Kodrin nje Kamp Ushtarak Serb me Tanke dhe arsenal Luftarak te lart...e pat shkrumu at vend nje Avion Luftarak Turk(kete e kam te ditur sepse UQKja e asaj Zone e kishte te njoftuar per kete aksion luftarak),britshin shkiet sikur femija.

    Tash Krahasimi ndermjet Shkaut dhe Turkut eshte Absurd ...sepse Armiqesia ndermjet Turkut dhe Shqiptareve i perket se kaluares,ndersa Armiqesia ndermjet Shkaut (sllaveve) perpos qe i perket te kaluares dhe te Tashmes ,jam i bindur se edhe te ardhmes...

    Nuk eshte problemi se jam Musliman dhe kam kendveshtrim anesor,por une po flas me fakte se Momentalisht Turku eshte Nje Lule Kuqe per Shqiptaret ,ne krahasim me Sllavet qe jan per ne Nje Gjem me Therra apo si ato lule Ngreneset...
    Dhe nese Ke miqesi me nje person ateher edhe Martesa Nuk eshte Penges te thurret me at person...



    Shiko ,shpesh nDegjoj keto vlersime ndaj nje qeshtje siq qeshte Martesa apo Dashuria ,por mendoj se jan vlersime te gabuara keto...

    "Dashuria nuk eshte Vetem Sexi dhe Bukuria apo Pamja Jashtme"

    apo

    "Seksi apo Mardhenja Intime perbene Vetem 20% te Jetes Bashkeshortore-Tash Ku na Mbeti 80%"

    Ky 80% perbene raportin apo mardhenjet ne familje,FareFisnore apo edhe problemet te identiteti Kombetare dhe Fetar qe lindin me Vone gjat jetes ...Thjesht Dashuria nuk eshte vetem Sex siq e kuptojn te tjeret...
    Kjo që thua ti për turkun është sikur të të vij njëri të ta fusi me grusht dhe pastaj të të japi dorën e të thotë hajde bëhemi shokë, dhe ti ja jep dorën dhe e konsideron mik të ngushtë.

    Se di ku e lexove që martesa është vetëm seks dhe bukuri e jashtme, unë të paktën se kam thënë. Kur më përgjigjesh mua është mirë të merresh me gjëra që kam thënë unë. Megjithatë se kutpoj se çdo të thuash me problemet e identitetit kombtar që mund të lindin gjatë martesës. Me turqit nuk mund të lindin këto probleme?

  4. #404
    Citim Postuar më parë nga Lioness Lexo Postimin
    Ki pak kujdes se po kalon kufijte e diskutimit. Mblidh mendjen se thirrje te tilla per vrasje nuk te cojne me pushime te perkohshme nga forumi shqiptar por me perjashtim te perhershem. S'ke pune tjeter ti, vetem te shash shqiptaret e Shqiperise lart e poshte neper forum. Tani s'mjaftohesh me vetem me sharje por ben dhe kercenime.

    Paralajmerim i fundit.

    PS: Per fatin tend te keq kam punuar nja dy vjet me disa individe nga Kumanova, dhe ua di mendjen. E di qe keto muhabete qe ben ti nuk jane thjesht llogje forumi.
    Po llafe i kanë se të ishin me vërte për luftë, do e kishin bërë luftën për veten e tyre. Aq sa kanë luftuar për vete, aq do vijnë dhe të luftojnë në Shqipëri.

  5. #405
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga Lioness Lexo Postimin
    PS: Per fatin tend te keq kam punuar nja dy vjet me disa individe nga Kumanova, dhe ua di mendjen. E di qe keto muhabete qe ben ti nuk jane thjesht llogje forumi.
    Ti vet tani bere pergjithsim , ne baz te disa individave nga Kumanova po don ta zbulojsh karakterin tim.
    Un po gjykoj grupe njerzish , qe jan ndoshta rreth 500 deri 1000 familje qe kan vajza te shitura per sllav , ka edhe disa mijra te tjer qe ndrrojn kombesin e tyre .
    Kercenimet e mia si nje person fizik jan shum te parendesishme , sepse un skam asgje ne doren time (fatkeqsisht) per te ber dicka. Ndersa kur i ndegjon kto gjera nga nje Bollano , nga nje mitropolit i kishes orthodokse greke ose nga ndonje politikan grek , e ateher gjerat jan shum me te rrezikshme , sepse ata udheheqin me njerez dhe drejtojn institucione . Pse asnjeri nuk gjykon Bollanon per kercenimet dhe aktet kriminale qe i ben ne Shqiperi , ai esht person juridik , per kto persona cdoher denimi esht me i madh .
    Un thjesht e dua Shqiperin dhe me vret kjo qe po ndodh , smundem ta ofendoj Shqiperin , sepse ajo esht memdheu im , por ofendoj disa raca te dyshimta qe po jetojn ne Shqiperi , dhe qe po e ofendojn dhe po e nxijn emrin SHQIPETAR .
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  6. #406
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Ti vet tani bere pergjithsim , ne baz te disa individave nga Kumanova po don ta zbulojsh karakterin tim.
    Un po gjykoj grupe njerzish , qe jan ndoshta rreth 500 deri 1000 familje qe kan vajza te shitura per sllav , ka edhe disa mijra te tjer qe ndrrojn kombesin e tyre .
    Kercenimet e mia si nje person fizik jan shum te parendesishme , sepse un skam asgje ne doren time (fatkeqsisht) per te ber dicka. Ndersa kur i ndegjon kto gjera nga nje Bollano , nga nje mitropolit i kishes orthodokse greke ose nga ndonje politikan grek , e ateher gjerat jan shum me te rrezikshme , sepse ata udheheqin me njerez dhe drejtojn institucione . Pse asnjeri nuk gjykon Bollanon per kercenimet dhe aktet kriminale qe i ben ne Shqiperi , ai esht person juridik , per kto persona cdoher denimi esht me i madh .
    Un thjesht e dua Shqiperin dhe me vret kjo qe po ndodh , smundem ta ofendoj Shqiperin , sepse ajo esht memdheu im , por ofendoj disa raca te dyshimta qe po jetojn ne Shqiperi , dhe qe po e ofendojn dhe po e nxijn emrin SHQIPETAR .
    Ti djale e ke bere te udhes te flasesh per Shqiperine si te teket. Ne fakt jo flet por vjell vrer. Mos na trego llogje per Bollanon, se i lakohet e i nxihet emri 100 here ne kete forum e gjetke. Kete qeveri kemi, se mos eshte fajtore vetem per Bollanon.
    Por thirrjet e tua nuk jane kunder qeverise, por anti-shqiptare deri ne kercenime. Per te mos permendur (qe eshte vene ne pah me lart) standarti i dyfishte qe perdor (martesat me sllav vs martesat e tjera ne Kumanove e gjetke.) Per te cilat as me prishet gjiza, por nuk pashe njeri ketu te thoje hec e vemi ne Fyrom e te azgjesojme shartuesit.

    Karakterin tend nuk e njoh, e as nuk me intereson ta njoh. Por mentalitetin e asaj zone e njoh, sepse e perjetova vete.

    Nejse, se s'kam ndermend te harxhoj me kohe per kete pune. Sic te thashe me lart, frenohu nga thirrje e kercenime te tilla, ndryshe perjashtohesh. Kaq.

  7. #407
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Renea, sa jeni ju te turqizum (veçanërisht andej nga je ti), nuk është Jugu i Shqipërisë i greqizum. Të jesh i bindur për këtë gjë.
    Life's too short to remove USB safely.

  8. #408
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Renea, sa jeni ju te turqizum (veçanërisht andej nga je ti), nuk është Jugu i Shqipërisë i greqizum. Të jesh i bindur për këtë gjë.
    A mund te ma sqarosh ku esht kjo dhe cka pellet ky ?

    Shqiperi eshte edhe Cameria

  9. #409
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    A mund te ma sqarosh ku esht kjo dhe cka pellet ky ?
    Plako pyll pa derra nuk ka. Ti meqe, ke qejf keto kunderpergjigjet, kalo pak nga faqja tjeter, pergjigjiu atyre qe te ka thene Zarathustra, se gjoja i ke harruar. Nuk duhet te tregoheni hipokrite. Grate dhe burrat e Anadollit shume i doni, dhe vajzat e djemte i jepni pa "teklif", martoheni lirshem me to, e pastaj vini ketu e na flisni per nacionalizem e tradheti kombetare. Apo me turqit e boshnjaket s'ka problem, se jane myslo? Heeh...

    Dhe siç ta thash, ju jeni shume shume here me te turqizuar (ne mentalitet, ne kulture, ne edukate kudo..s'dua te bie ne perseritje po lexo edhe njehere ate postimin e Zarathustres, sepse s'kam c'ti shtoj me shume), sesa eshte jugu i Shqipërisë i greqizuar . Ne te vërtete disa gjera ne jug ekzagjerohen prej medias, dhe duket sikur po behet qameti. Mos u merakosni, nuk po ndodh qameti (ne realitet).
    Life's too short to remove USB safely.

  10. #410
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Sja vlen ti pergjigjem , sepse ne qytetin tim nuk ekzistojn keto martesa , as qe ka turq , merre shikoje numrimin e popullsis ne vitin 2002 , nga 104.000 banor vetem rreth 200 jan deklaru turq , un as qe mund ti gjej kto 200 , me siguri jan ne ndonje fshat andej me sllavet.
    Kultura jon esht shum e ngjajshme me ate te shqiptarve te Kosoves , sepse shumica kemi lidhje familjare dhe me rrenj jemi prej andej . Mentaliteti jon esht i bazuar ne Kanun, e quajn kanun i Karadakut ( esht fjal turke , mirpo ket emer e perdorin edhe sllavet, perfshin zonat : Shkup , Kumanov , Preshev , Gjilan , Viti , kto kan qen zona te izoluara , ku edhe besimi katolik ka arrit te mbijetoje , sidomos ne anen e Kosoves , ke fshatra te pastra katolike).
    Lidhjet me Turqin jan krijuar , sepse andej jan me mijra shqiptar , un kam ne Turqi shumicen e familjes , qe jan andej para vitit 1960 , dhe ende i mbajm lidhjet familjare , mirpo komunikimi mes nesh behet ekskluzivisht ne gjuhen shqipe , sic thash me heret , un aspak nuk di turqisht . Familjaret ton andej , poashtu strehuan refugjat te luftes ... nuk e mohoj se kultura turke ka len gjurmet e veta , mirpo kto gjurma i ke te gjith popujt ballkanas , edhe te sllavet ka ndikim shum te madh , tek ata sllav qe jan te pashkolluar dhe ne mosh , mundesh te ndegjojsh shum fjal turke , kjo esht normale , sepse 500 vjet kemi qen te pushtuar , Dora... per 10 vite e harroj shqipen ne Greqi ...
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  11. #411
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    nuk po i kuptoj disa qe po i broni kto lloj martesash e i jeni hedh ne fyt Reneas sikur me qon ky fajtori

    ju po justifikoni fajin e ktyne bushtrave pa familje tu sha shqiptaret e maqedonis per turqizim

    kjo teme nuk flet per turqizimin e shqiptarve te maqedonis, po patet fakte me filmime hapni teme tjeter e diskutojm ne per at pun

    kjo teme flet per femna shqiptare katolike nga shkodra qe po u shiten pleqve serb me nga 500 euro ne fshatra te htelle qe as vete serbet nuk po dun me jetu.
    e ky asht ni turp i madh per ne, edhe un me plot gojen e them se babalaret e vllezrit a tyne femnave duhen ekzekutu ene pik.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  12. #412
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-04-2003
    Postime
    1,348
    Nje shoqeri e varfer gjithmone do kete perversitete te tilla. Patriotizem me barkun bosh nuk ka. Keshtu qe nuk eshte as krishterimi dhe as jo te qenit shqiptar qe i shet keto vajza ne Serbi, por eshte varferia.

    Skandali ketu eshte se ne driten e kesaj "tragjedie" do te thosha, fronin me te larte te patriotizmit e pretendojne shqiptaret me te arabizuar dhe qe po ti shohesh se si sillen, si jetojne, moralin, vyrtytet, tradiat dhe zakonet nuk gjen thuajse asnje fije kulture shqiptare. Sot kete fron pretendojne ata qe perfaqesojne shqiptarizmin me pervert dhe me te pabaze. Ai qe as shqip nuk falet dot sot te thote se je grek, ai qe zakonet dhe traditat shqiptare i ka zevendesuar 100% me ato arabo-magjype sot te thote qe nuk je shqiptar aq sa duhet.

    U martuan disa vajza te reja shqiptare me pleq serbe, eshte fatkeqesi ne aspektin personal por jo kombetar, se keto qindra vajza shqiptare jane shume pak per ta kercenuar shqiptarizmin, dhe identitetin tone kombetar.

    Por cfare tu bejme atyre qindra mijera shqiptareve te arabizuar qe vecse gjuhes nuk shpalosin asnje vyrtyt te shqiptarizmit ne asnje aspekt. Ky eshte problemi yne kombetar.

  13. #413
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Martesa ,dashuria, interesi ,lakmia, nacionalizmi ,dhe politika , kane shume dallime ne mes veti. Personalishte nuk jame kunder martesave te femrave shqipetare me sllavet , pore jame kategorishte kunder kurre disa prinder shqipetare nga Shqiperia , e bejne shitjen e bijave te tyre per sllavet.Ka shume raste ku shume shqipetare nga Jugoeslavia, ishin te martuare me femra sllave,per shkak te karieres se tyre politike .

  14. #414
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Zarathustra. Lexo Postimin
    Nje shoqeri e varfer gjithmone do kete perversitete te tilla. Patriotizem me barkun bosh nuk ka. Keshtu qe nuk eshte as krishterimi dhe as jo te qenit shqiptar qe i shet keto vajza ne Serbi, por eshte varferia.

    Skandali ketu eshte se ne driten e kesaj "tragjedie" do te thosha, fronin me te larte te patriotizmit e pretendojne shqiptaret me te arabizuar dhe qe po ti shohesh se si sillen, si jetojne, moralin, vyrtytet, tradiat dhe zakonet nuk gjen thuajse asnje fije kulture shqiptare. Sot kete fron pretendojne ata qe perfaqesojne shqiptarizmin me pervert dhe me te pabaze. Ai qe as shqip nuk falet dot sot te thote se je grek, ai qe zakonet dhe traditat shqiptare i ka zevendesuar 100% me ato arabo-magjype sot te thote qe nuk je shqiptar aq sa duhet.

    U martuan disa vajza te reja shqiptare me pleq serbe, eshte fatkeqesi ne aspektin personal por jo kombetar, se keto qindra vajza shqiptare jane shume pak per ta kercenuar shqiptarizmin, dhe identitetin tone kombetar.

    Por cfare tu bejme atyre qindra mijera shqiptareve te arabizuar qe vecse gjuhes nuk shpalosin asnje vyrtyt te shqiptarizmit ne asnje aspekt. Ky eshte problemi yne kombetar.

    pse do ta shpetoj nga varferia ai plaku serb me dy derra e me tre lope ket familje, ato ishin te varfer e te pikellu per vete or shok.
    martoje ciken me italian, me gjerman me kinez ene me mongolez po deshe vec jo me serb qe neser mas neser kjo nana me origjin shiqiptare te lindi e te rrisi Arkana.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  15. #415
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga Zarathustra. Lexo Postimin
    Nje shoqeri e varfer gjithmone do kete perversitete te tilla. Patriotizem me barkun bosh nuk ka. Keshtu qe nuk eshte as krishterimi dhe as jo te qenit shqiptar qe i shet keto vajza ne Serbi, por eshte varferia.

    Skandali ketu eshte se ne driten e kesaj "tragjedie" do te thosha, fronin me te larte te patriotizmit e pretendojne shqiptaret me te arabizuar dhe qe po ti shohesh se si sillen, si jetojne, moralin, vyrtytet, tradiat dhe zakonet nuk gjen thuajse asnje fije kulture shqiptare. Sot kete fron pretendojne ata qe perfaqesojne shqiptarizmin me pervert dhe me te pabaze. Ai qe as shqip nuk falet dot sot te thote se je grek, ai qe zakonet dhe traditat shqiptare i ka zevendesuar 100% me ato arabo-magjype sot te thote qe nuk je shqiptar aq sa duhet.

    U martuan disa vajza te reja shqiptare me pleq serbe, eshte fatkeqesi ne aspektin personal por jo kombetar, se keto qindra vajza shqiptare jane shume pak per ta kercenuar shqiptarizmin, dhe identitetin tone kombetar.

    Por cfare tu bejme atyre qindra mijera shqiptareve te arabizuar qe vecse gjuhes nuk shpalosin asnje vyrtyt te shqiptarizmit ne asnje aspekt. Ky eshte problemi yne kombetar.
    Pershendetje !!!

    Personalishte mendoje se per ju zoteri i nderuare Zarathustra , duhet te hapet nje teme ,posacerishte per shqipetaret e turqizuare ,arabizuare, maxhupizuare etj. etj.

    C'eshte s'imbas menimit te juaj vyrtytet shqipetare ???

  16. #416
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    ...
    martoje ciken me italian, me gjerman me kinez ene me mongolez po deshe vec jo me serb qe neser mas neser kjo nana me origjin shiqiptare te lindi e te rrisi Arkana.
    Ky eshte me te vertete humor...
    Une ste marr vesh ty, ti e ke hallin qe te mos martohen vetem me serb, por nga ana tjeter me thua qe mijera familje e kane tradhetuar vendin…, duke dhene vajzat nder popuj te tjere. Ti ke hallin te ruash te paster rracen shqiptare apo je kunder VETEM BASHKIMIT ME SERBET…? Pse mos mendon qe nje vajze apo djale i martuar me Italian, gjerman, kinez…, do ta ruaj rracen, apo me keq akoma traditat, gjuhen, po i njejti fat prêt edhe ate qe bashkohet me nje serb, grek, turk apo harap…
    ,

  17. #417
    Un thjesht e dua Shqiperin dhe me vret kjo qe po ndodh , smundem ta ofendoj Shqiperin , sepse ajo esht memdheu im , por ofendoj disa raca te dyshimta qe po jetojn ne Shqiperi , dhe qe po e ofendojn dhe po e nxijn emrin SHQIPETAR .
    Ti vjen e na thua qe e dashke Shqiperine, pastaj ben thirrje per ekzekutime ne mase kundrejt femrave shqiptare dhe familjeve te tyre, po a e di ti qe tek ne nuk eshte ne fuqi ligji i sheriatit?
    Ta dish, femrat tona nuk jane mall qe vlen me pak se kafsha, ashtu siç e konsiderojne afgano-pakistanezet dhe marokino-indonezianet…? Ato nuk shiten nga familjet!
    Ja duket sa considerate ke ti per femren shqiptare, qe ndoshta eshte me shqiptare se ty dhe miqte e tu! Ja shiko se ç’shkruan bashkeatdhetari i shquar…, te cilit i dogji zemra per vajzat shqiptare…!
    Dashuri ?? Jo , kjo esht maqineri prodhuese . Kafsh intelegjente qe ska nevoj ti biesh me shkop per ta levru token.
    Ti sje asgje me shum , faktikisht gjithcka qe je ti esht ajo lecka qe mban ne trup ( nese e mban)

    ... ndoshta don ti kesh mushteri ne profesionin tend , sdi.
    Po e tregon ftyren tende sllave , e po mundohesh te na mashtrosh se je shqiptare pfffffffffff , kot .
    Te deshiroj te kalbesh andej ku je , se sna duhesh ne Shqiperin e shqiptarve , sikur qe sna duhen kta qe martohen me sllav.
    Sepse jan te shitura . Sklleverit skan te drejta. Ato vetem i sherbejn skllavopronarit. Skllaveri e shekullit 21.
    Mizerje , ani shkodrane po a si njohin sllavet ato a , po nejse qka s ka tek ne .
    Na moren ftyren kto vajza , se edhe sllavet po na tallin.
    Atehere me vijne disa dyshime...
    Mos valle doni te beni ate qe bene ne Iran?
    Apo ate qe i shkoi huq, ne Turqi?
    Po atehere, si ti kuptoj keto britmat e tua alla-talebançe???

    pra ju qe arsyetoni kto martesa jeni te njejt me ata qe martohen.
    Po flasim per grupe njerzish , qe besa nuk jan te pakt . Shqiperia nuk shuhet , do ti shuajm jetat e disa mij personave , ndersa ata te tjeret dot mbushen me mend.
    Jo luft , se ato skan ... per te luftu , dot jet ekzekutim .
    Un pres qe te vije ne Shqiperi nje frym e re patriotike , e cila pa frik dot luftoje per popullin shqiptar ,
    E pra une keto thirrjet e tua nuk i duroj dot, si shqiptar, pasi ti do te ngresh ne lufte shqiptarin me shqiptarin, tamam tipa si ti, luajne lojen e atij qe s'na do, si serbet!!!

  18. #418
    i/e regjistruar Maska e Humanisti
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    278
    Martesat qe behen ne mes shqiptareve dhe grekeve dhe shqiptareve dhe serbeve vjen nga kushtet e veshtira ekonomike, sociale, ndoshta edhe nga infiltrime te agjenturave te huaja.

    Ne rend te pare te vjen inat kur lexon e ndegjon, pastaj mendohesh dhe thua a qaq ne zor paska qen ajo vajz? sa te martohet me nje serb apo me nje grek?

    Keto jan fenomene te cilat pa nderhyrjen e ndonje OJQ-je dhe propagandimit nuk mund te ndalen sepse siq e dim ketu e kemi Keshillin e Evropes, e kemi Unmikun, OKB etj, te gjitha keto po punojn per nje perzierje ne mes popujve te Ballkanit njejt si ne kohen e ish-Jugosllavise qe ka pasur martesa, kumbari, etj etj.

    Edhe diqka eshte fakt qe turqit i kemi aleat diplomatik e ekonomik, mirepo ti klasifikojm si lule apo karanfil nuk ma thot mendja!!!
    Sepse mire i dim gabimet e tyre ne te kaluaren, veq tju permendi nenshkrimin e Ataturkut ne v. 1938 per shpernguljen e shqiptareve ne shkretetiren e Anadollit. Femijet e tyre jan martuar me turq!!! sot nuk din prej nga jan haj haj, veq din qe jan nga Kosova asgje tjeter, i kan asimiluar, ec e ta permendin veten si minoritet prej 6 milionesh shqiptaret atje haj medet haj. do ti kallin bre mazi se kurdet.
    E ne qytetin tim te famshem kah perzierje familjare ku njeri vlla thot jam shqiptar perderisa tjetri thot jam shqiptar ne ID, mbiemrin e kan shqip Gashi, Bytyqi, Krasniqi, ej a dini more qi i kan kthyer ne alfabet turk mbiemrat tone haj haj medet,

    Keshtu te nderuar thon nje fjal tek ne si "domuzi qashtu edhe topuzi"
    Serbet shkojn me forma ashiqare, ndersa turqit ngadal ngadal, derisa te asimilojn krejt.

  19. #419
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Sa me vije inate kur i permendni kushtet ekonomike , kure para viteve "90" njerzit kane qene pa pune , pa te ardhura shtetrore , kane jetuare ashtu si kane mujtur , e kurre s'ju ka shkuare mendja ta shesin femijun e vete per sllave , apo turke kurrê........
    Se kane pase identite dhe moral , kure ne dite te sotême , e shohim ate filmik me dasum ku serbi ju jape leke shqiptarve per qike.

    une poti kisha komshi ata njerze , do shkoja do ju minoja shtepijat sikur ne filma dhe do i eksplodoja me cfar kane , dhe nuk do lejoja qe te krijon familje me sllave .

  20. #420
    une poti kisha komshi ata njerze , do shkoja do ju minoja shtepijat sikur ne filma dhe do i eksplodoja me cfar kane , dhe nuk do lejoja qe te krijon familje me sllave .
    Me duket se kam ngaterruar adrese..., ketu qenka forumi i talebaneve!
    Vetem per lufte, ekzekutime, per minime shtepiash, per te justifikuar me qellim keqedashes realitetin...
    Po pse more te gjore, nuk jane perzier shqiptaret edhe me raca te tjera, nuk eshte vetem faktor ekonomik jo, ka edhe bashkime per aresye dashurie.
    Megjitheate, po te kish qene e vertete tema ne vazhdim, prap se prape, kurre njeri nuk do te guxonte te shprehej ne kete menyre talebançe.
    Pasi nuk kam degjuar njeri te thoje, hajt ti veme bomben asaj shtepie qe eshte pleksur me turq dhe harap.
    Ketu duket toleranca!
    Ndryshuar për herë të fundit nga arbereshi_niko : 08-07-2008 më 09:40

Faqja 21 prej 45 FillimFillim ... 11192021222331 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Si mund të ulet ndikimi grek në shqipëri ?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •