Close
Faqja 13 prej 45 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 891
  1. #241
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga anthem Lexo Postimin
    Unë i kam tregu dhe në Mesazh privat për sarkazmën dhe i kam dhanë sqarim. Pastaj ma ktheu mesazhin dhe tha

    Tash prapë del këtu e më kundërshton, plus shan e ofendon thu ti se është shqiptar i pastër që t'i shajë të tjerët.
    per te vertetuar kete qe ti po genjen eshte fare lehte e kuptueshme nga te gjithe antaret e f sh!!
    e them kete pasi ti nuk me ke shkruajtur as dhe nje here ne mp!kjo verteton me se miri genjeshtren tende pasi nuk je ne gjendje te sillesh prova te mjaftueshme per nje gje te tille!kete mund ta pergenjeshtrojne dhe stafi i forumit!!!

    ajo qe ti thua se me ke shkru dhe une sipas teje te paskam dhan ok ty eshte vetem nje censurim i joti dhe genjeshter e rradhes!!

    kurse prova sa per te injoruar ty me ato shkrimet e tuja te pista mund te sjell sa te duash si p.sh kjo me poshte!!
    Citim:
    Postuar më parë nga anthem
    Çfarë dukurie e keqe mer, ai serbi shkon në kishë për çdo ditë, ai i falet Jezusit, është fetar, mos deshe të martohen këto vajzat me ateistë nga Shqipëria apo me muslimanë nga Kosova?

  2. #242
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Me sa e kam kuptuar unë, këto martesa me pleq nga fshatrat serbe nuk bëhen nga dashuria. Si duket kanë dorë edhe dofarë shkuesish. Sa janë, vërtet nuk ka shumë rëndësi numri.

  3. #243
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Ne Mesfush!!
    Postime
    387
    Thuajse nuk ka djemë shqiptar...Poj epshi fundi i fundit nuk e zgjedh racen apo kombesin ...Jan bere edhe shqiptaret njerez epshor si Shtazë....

  4. #244
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    per cfar morali e ke fjalen ti zotrrote??
    ku e ke moralin ti??
    sa per dieni malsoret e shkodres punojne dhe jetojne mbi 99%e tyre ne kushte shum me te mira se ti une apo cili do ne shqiperi!!keshtu qe mos ju qaj hallin ti atyre!!
    Vetem kjo batuta jote mjafton per te injoruar komplet se duket qe nuk di ca thua. Ik njeher dhe shiko si jetojn, ato vuajn dhe per buken e gojes, dhe su ka mbetur te gjykohen nga barkplotet e diaspores.

    Neqoftese ju intereson kaq shume gjendja e femrave shqiptare, qahini hallin atyre qe po shiten neper rruget e Europes si cope mishi nga vet shqiptaret, se keto te tjerat nuk kane nevoj per ju, ne fund te fundit po e jetojne jeten e tyre si mama dhe si grua, jo si kurve neper bordello.

  5. #245
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Ne jemi duke gjykuar prej nje kendi tjeter dhe e shohim ndryshe situaten nga ato gra qe martohen me sllave te piste.
    Ne nuk duhet ti gjykojm nese nuk ja plotesojm kushtet per jetes dhe nese nuk i llogarisim qenie njerzore sepse ne shum vende ne Shqiperi kam pare qe femra eshte ne dore te dyte por pa perjashtuar edhe Kosoven.
    Po te shikojm nga ajo qe ndosta ato martohen per buke te gojes nuk mund ti gjykojm sepse ne kemi faj , por nese martohen per deshire ajo eshte tjeter gje dhe kjo eshte e demeshme per kombin tone .

  6. #246
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Ne jemi duke gjykuar prej nje kendi tjeter dhe e shohim ndryshe situaten nga ato gra qe martohen me sllave te piste.
    Ne nuk duhet ti gjykojm nese nuk ja plotesojm kushtet per jetes dhe nese nuk i llogarisim qenie njerzore sepse ne shum vende ne Shqiperi kam pare qe femra eshte ne dore te dyte por pa perjashtuar edhe Kosoven.
    Po te shikojm nga ajo qe ndosta ato martohen per buke te gojes nuk mund ti gjykojm sepse ne kemi faj , por nese martohen per deshire ajo eshte tjeter gje dhe kjo eshte e demeshme per kombin tone .

    Me fal xhamia,por kesaje rrdhe nuk ndaj mendimin me ty.
    Rralle ndonjehere ne histori shqiptaret kan jetuar me mire se sa ne kete kohe.Mirepo armikun gjithmone per armik e kan mbajtur,dhe ashtu e kan pritur.
    Deshira per luks me te madh na ka kapluar te gjitheve,dhe kjo eshte arsyeja e nje dukurie te tille,jo varferia,dhe jo keqtrajtimi.

  7. #247
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Pse s'po martohesh ti me to për bukë të gojës?

    Ose pse ne paskemi faj?

    Po a vetëm femrat po vujkan nga varfëria, LOL, ne meshkujt qenkemi rrobotë.

  8. #248
    Konservatore Maska e Dita
    Anëtarësuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Paska arritur faqja 13 e kesaj teme.

    A jane keto vajzat nga ato qe quhen se u ka "ikur mosha" e kane frike se do i mbeten prinderve ne dere gjithe jeten? Atehere c'te bejne ato? Cfare alternative kane qe te kene mundesine te jene nena, zonja shtepie, etj?

    Djemte jo vetem ketu ne forum, por te gjithe qe e kane perhapur lajmin nepermjet emaileve tek shoqeria e tyre, behuni bashke e me aksion shkoni neper fshatrat nga te cilat po i marrin keto vajza te pamartuara per t'i bere shkuesi me serbe e martohuni me to.

    Ose nxitini bashkfshataret e tyre te martohen me to. E gjeni ju menyren.

    Ose behuni bashke (s'ka nevoje te gjithe, mjaftojne nje grup qe di sesi e do te fitoje) e beni biznes me agjensi martesore qe t'i martoni ne ndonje shtet tjeter qe nuk eshte Serbi, mundesisht me ato kombesi qe i quani te mbara per shqiptaret.

    Keshtu mbyllet kjo ceshtje njehere e pergjithmone dhe ato vajza lihen te qeta ne fatin a fatkeqesine e tyre.

    Nese e vini ne jete sa me lart apo dhe ndonje variant tjeter me te mencur dhe ato vajzat vazhdojne te lidhen me pleqte serbe, atehere po qe keni goje te flisni e t'i vini perfund me te shara ato e prinderit e tyre. Ne te kundert mos beni te forte kot duke u share e duke u grire me njeri-tjetrin e duke u krenuar se kush eshte me shqiptar, duke share e vene perfund ato vajza dhe familjet e tyre.

  9. #249
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    Vetem kjo batuta jote mjafton per te injoruar komplet se duket qe nuk di ca thua. Ik njeher dhe shiko si jetojn, ato vuajn dhe per buken e gojes, dhe su ka mbetur te gjykohen nga barkplotet e diaspores.

    Neqoftese ju intereson kaq shume gjendja e femrave shqiptare, qahini hallin atyre qe po shiten neper rruget e Europes si cope mishi nga vet shqiptaret, se keto te tjerat nuk kane nevoj per ju, ne fund te fundit po e jetojne jeten e tyre si mama dhe si grua, jo si kurve neper bordello.
    i thojne nje fjale te urte qe:kur te djeg qumshti i fryn dhe kosit!!
    keshtu qe me duket se ti paske nje pervoje te hillur ne keto qe shkruan!
    prandaj mos kujto se malesoret apo shqiptaret e ndershem kan nxjerr ne andkand moralin e tyre sic mund te beje ndonje maskara i lloit tend!!
    ik tani dhe mos na bej moral ketu,qe ti besh moral dikujt tjeter duhet te kesh per vehte ne rrall te pare,keshtu qe mesa ti hell ne treg nga llogjika jote nuk ke moral per te i bere kujt tjeter!!

  10. #250
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Une moral spo i bej askujt, moral kerkoni te beni juve duke besuar se ju ka dhene zoti te drejten ti thoni te tjerve se si ta jetojne jeten. Per cfaredo arsye qe keto vajza po martohen qofshin ekonomike ose arsye te 'zemres', nuk eshte problemi juaj, ato nuk ja kane borxh jeten dhe lumturine e tyre askujt.

    Nejse, te trashegohen ciftet dhe ju te tjeret vazhdoni e pellisni (se mos po ja u ve veshin njeri).

  11. #251
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    Une moral spo i bej askujt, moral kerkoni te beni juve duke besuar se ju ka dhene zoti te drejten ti thoni te tjerve se si ta jetojne jeten. Per cfaredo arsye qe keto vajza po martohen qofshin ekonomike ose arsye te 'zemres', nuk eshte problemi juaj, ato nuk ja kane borxh jeten dhe lumturine e tyre askujt.

    Nejse, te trashegohen ciftet dhe ju te tjeret vazhdoni e pellisni (se mos po ja u ve veshin njeri).
    Ketu jemi per te diskutuar dhe nese ju personalisht nuk dini apo nuk deshironi te diskutoni mos merni pjese ne teme.
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  12. #252
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Ju nuk po diskutoni, po po gjykoni. Keto njerez po i quani tradhtar vetem sepse kerkojne lumturine e tyre ne nje vend 'armik' me popuj 'armik' (cuditerisht nuk degjova asnje testimonial nga keto vajza te jene trajtuar ne menyre armiqesore, derisa kerkonin te sillnin dhe motrate e tjera aty besoj se jane te kenaqura).

    Tashti juve nuk e njihni realitetin ne ato vende ca dreqin keni qe hidheni perpjet? Po jeni kaq te indinjuar, beni detyre patriotike, veni dyfekun ne funksion dhe mjaft me llafe.

  13. #253
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Bute malo.mere shtruar muhabetin?

  14. #254
    [QUOTE=malo666;1818826]Vetem kjo batuta jote mjafton per te injoruar komplet se duket qe nuk di ca thua. Ik njeher dhe shiko si jetojn, ato vuajn dhe per buken e gojes, dhe su ka mbetur te gjykohen nga barkplotet e diaspores.

    Neqoftese ju intereson kaq shume gjendja e femrave shqiptare, qahini hallin atyre qe po shiten neper rruget e Europes si cope mishi nga vet shqiptaret, se keto te tjerat nuk kane nevoj per ju, ne fund te fundit po e jetojne jeten e tyre si mama dhe si grua, jo si kurve neper bordello.[/
    QUOTE]

    Ti me te vertet te like shume per te deshiruar. Me vjen shume keq per ty.

  15. #255
    epo me u martu me serbe se nuk paska shqiptare kristiane - keta dhe fiset e tyre qeka me i shujt gjenetikisht nga ekzistenca, e paskan pas hak enverin keta degjenerata

  16. #256
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Postime
    235
    Vajza shqiptare???????

    keto nuk jane vajza shqiptre por mbeturina bio-genetike serbe qe na jane futur me kohe neve ne trungun ton te paster dhe te shenjte shqiptar.
    ka ardhur koha qe te bejme dhe ne nje pastrim genetik sic e kane bere kosovaret

  17. #257
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    Ju nuk po diskutoni, po po gjykoni. Keto njerez po i quani tradhtar vetem sepse kerkojne lumturine e tyre ne nje vend 'armik' me popuj 'armik' (cuditerisht nuk degjova asnje testimonial nga keto vajza te jene trajtuar ne menyre armiqesore, derisa kerkonin te sillnin dhe motrate e tjera aty besoj se jane te kenaqura).

    Tashti juve nuk e njihni realitetin ne ato vende ca dreqin keni qe hidheni perpjet? Po jeni kaq te indinjuar, beni detyre patriotike, veni dyfekun ne funksion dhe mjaft me llafe.
    Ngadal he trim dai mos merr kaq turr. Njerezit qendrimin e tyre po e shprehin.
    Qendrimet nuk jane qeshtje diskutimi. Edhe ti, qendrimin tend po e shpreh.

    Jam thellesisht i bindur se po te ishte e kunderta, keshtu si hidhesh ti perpjete, do te kercnoheshe edhe me dyfek, se po shiten motrat tuaja si mall i pllenueshem per te shtuar popullin shqiptar.

    Por me qe keto jane shqiptare, per mendimin tend as ligjet nderkombtare kunder krimit te tregtise me qenie njerezore per ty nuk vlejne.

    Po kur nje shqiptar merr nuse me paje, (si gjithe kombet me tradite), hiq s'nguroseni te shani e te ulerini, duke e quajtur krim. Tregti mishi e qeniesh njerezore. Plot kercnim, vrull, e histeri.

    Po tani?!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Baptist : 03-02-2008 më 05:39
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  18. #258
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Daja-GONI Lexo Postimin
    Me fal xhamia,por kesaje rrdhe nuk ndaj mendimin me ty.
    Rralle ndonjehere ne histori shqiptaret kan jetuar me mire se sa ne kete kohe.Mirepo armikun gjithmone per armik e kan mbajtur,dhe ashtu e kan pritur.
    Deshira per luks me te madh na ka kapluar te gjitheve,dhe kjo eshte arsyeja e nje dukurie te tille,jo varferia,dhe jo keqtrajtimi.
    Daja-Gjoni ne shumicen e popullates eshte permisuar standarti jetesor por ka edhe nje pakic (mos te themi gati gjysma) qe jetojn ne varferi .
    Nuk kesh tu i arsyetu une ato sepse une nuk e di per qfar lloj te qikave apo grave jan martuar por nese per luks jan martuar nuk ka asnje lloj arsyetimi sespe me mir me gjakun tende ne varferi sesa ta shtosh armikun ne pasuri

  19. #259
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Shkoni i here ne Vermosh e ne ato zona te veriut te shihni jeten dhe se cfare alternative kan keto vajza, pastaj gjykoni.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  20. #260
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    Shkoni i here ne Vermosh e ne ato zona te veriut te shihni jeten dhe se cfare alternative kan keto vajza, pastaj gjykoni.
    I kam pare e i kam vizituar te gjitha ato vise. Edhe kam kam ndejt te ta. S'kish vend me te mire se Vermoshi me rrethine, edhe kushtet i kishin te gjitha si cdo fshat i mire, bile shume me mire se ata ne Serbi. Tjeter eshte fakti se 24h ne dite po shinin vetem BallkanTV.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

Faqja 13 prej 45 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Si mund të ulet ndikimi grek në shqipëri ?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
  3. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •