Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3

Tema: ndihm

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-11-2007
    Postime
    7

    ndihm

    Ju pershendes te gjithve dhe kerkoj ndihme per njo problem prej njerzve qe kan pervoj ne kete problem,jam 22 vjeqar dhe kurr ma heret skom pas ndonje problem me jashqitjen ,qe njo 1 jav qashtu kur po e kryej nevojen e madhe kom verejt qe kom edhe gjakqitje se di a o naj problem i madh apo duhet me vizitu doktorrin ,pres keshillat tuaja..

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Gjakderdhjet jan gjithmon nje simptom.Pra gjakderdhja nuk eshte semundje,por lajmetare i nje semundje ose qrregullimi.Arsyet jan te shumta.
    1.Hemoroidet
    2.Inflamacion i zorres(divertikulitis)
    3.Karcinom i zorres(ne rastin me te keq)
    Ka edhe disa arsye te tjera,por sido qe te jete,puna e pare qe ti duhet ta beshe mu ne kete moment eshte ta fikesh kompjuterin dhe te nisesh menjehere per tek mjeku.Nuk eshte nje gjendje kur ti guxon te presesh,as edhe nje dite me shume.
    Ekzaminimi behet me "palpacion",por gjithsesi duhet ta beshe nje rektoskopi dhe se fundi edhe nje koloskopi.

    Ne kete rast nga zemra te deshiroj qe te keshe hemoroide.(ik menjehere te mjeku)

  3. #3
    Betimi i Hipokratit
    Anėtarėsuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Nickon daja-goni te ka sqaruar mire.gjakderdhja nga rektumi apo sic quhet ndryshe rektoragjia mund te kete shkaqe te ndryshme.Une mendoj qe mund te jete nga hemorroidet(inflamacion i eneve te gjakut rreth anusit) duke e ditur qe eshte me e shpeshte nga ato te tjerat qe tha parafolesi dhe duke pare edhe moshen tende.Zakonisht hemorroidet nuk jane per tu shqetesuar pasi zhduken pas pak kohe.nese kjo vazhdon per nje kohe te gjate duhet te vizitohesh per te marr mjekimin perkates.
    Ne kemi nje teme rreth hemorroideve dhe une aty kam sqaruar me holleisht.nese je i interesuar mund te lexosh :http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=89661
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miki_al2001 : 08-01-2008 mė 01:01
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •