Close

Rezultati i Sondazhit: Me cilin është më mirë të qëndrojë femija?

Votues
98. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Me babain!

    23 23.47%
  • Me nënën!

    75 76.53%
Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 269
  1. #-19
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911

    Kur një çift ndahet, me cilin duhet të qëndrojë fëmija?

    Kur nje cift vendos te divorcoje, duke patur parasysh Shqiperine, me cilin mendoni se eshte me mire te qendroje femija? Me nenen apo me babain?

  2. #-18
    zhapik buster Maska e drity
    Anëtarësuar
    11-01-2006
    Postime
    1,237
    Me gjysherit.
    When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

  3. #-17
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Varet per shembull nese cifti eshte ndare per shkaqje tradhetije nga ane bashkeshortes?Atehere une

    them qe femija duhet te vazhdoje te jetoje me baban(komeshiun) hehehe
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  4. #-16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Varet nga ngjarja ose nga ceshtja.Por shpresh here ne disa ceshtje te tilla femija duhet te qendroji me nenen.

  5. #-15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Me kete gje merret gjykata ,ska asnje tjeter te drejte te vendosin ,biles as prinderit ndonjehere kur arrijne ne konsesus me njeri tjetri .Nuk jam e sigurt ne shqiperi po ketu ku jam ekzistojne ligje nga me te ndryshmet se kush merr te drejten e marrjes se femijve .Por kam vene re sikur po i jepet prioritet dhe babait .............

  6. #-14
    Me Nenen duhet te qendroje deri ne moshen 18 vjec, pastaj eshte i/e lire te shkoje nga te doje.

  7. #-13
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    seriozisht tani.femija duhet te shkoje me prindin me te afte.nuk ka rendesi gjinia.ndonjehere nena eshte e paafte.ndonjehere....babai.

  8. #-12
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    fëmija duhet të shkoje me prindin që ka mundësi ta rritë më mirë.
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  9. #-11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Postime
    33
    femija duhet te qendroj me nenen dhe mardhenia e tyre me babain te jet plotesisht ne harmoni...

  10. #-10
    BeLeGu Maska e KaLajsi
    Anëtarësuar
    19-05-2004
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    365
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    Me kete gje merret gjykata ,ska asnje tjeter te drejte te vendosin ,biles as prinderit ndonjehere kur arrijne ne konsesus me njeri tjetri .Nuk jam e sigurt ne shqiperi po ketu ku jam ekzistojne ligje nga me te ndryshmet se kush merr te drejten e marrjes se femijve .Por kam vene re sikur po i jepet prioritet dhe babait .............

    Po e vertet gjykata e vendos , gjykata ka te drejte qe deri ne 7 vjec femijen tja lej te jemes , pastaj kur mbush 7 vjec femija pyetet se me ke do te rrij .
    Jufka ime ...

  11. #-9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga viktoria123 Lexo Postimin
    femija duhet te qendroj me nenen dhe mardhenia e tyre me babain te jet plotesisht ne harmoni...
    Kjo ndodh kur nena eshte ne rregull nga trute, ne rast te kundert perse jo me babain?
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  12. #-8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Jam i mendimit se duhet pyetur femija, gjithmon, perveç se kur eshte 4 vjeç e poshte.
    sado te gjykoje gjykata kurre nuk mund ta dije se me ke ndihet me mire shpirterisht femija,
    nuk eshte vetem ana ekonomike qe duhet pare por dhe harmonia mes prindit dhe femijes.
    Nuk eshte leku qe edukon.

  13. #-7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Postime
    33
    pio ..poli......nqs themi fjalen nene...kjo ka nje kuptim shume te gjere ,pergjithsisht nena eshte e predispozuar te sakrifikoj jo per femijet e saj qe po e po , por edhe per nje qenje njerzore qe nevojit ndihm...pastaj ka dhe raste te vecanta qe ndofta nuk mund ta meritojn kete fjale kaq te madhe...dhe ne keto raste pse jo dhe babai ..edhe ai mund te jet nene dhe baba per femijen e tij por kjo ndodh shume rrall.....ky eshte mendimi im ...ndofta jam gabim..

  14. #-6
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Kush te jete me i afte per te rritur femijen.
    Nuk e vecantoj dot nena ose baba sepse si dihet kush eshte prinderi me i mire, midis nje cifti.

  15. #-5
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Femija do rrije me ate qe e ka mbajtur per 9 muaj ne barkun e vet. E ka ushqyer, nderruar. Ka prishur gjumin e nates per ti ndejtur te koka kur ka qene semure. Ka ndare cdo minute me te duke lene pas dore veten, dhe eshte privuar nga kenaqesite e jetes personale. Ai/ajo qe ve femijen para vetes.
    Vetem ne rast se ka c'rregullime mendore, apo abuzuese alkooli, bixhozxhie, drogaxhie ta mbaj babai.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 02-02-2010 më 16:48

  16. #-4
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Mbase jo ne shoqerine Shqiptare...por ka edhe nga ato femrat qe ngelin me barre me burra te ndryshem per ti marre leke shtetit. Kur babai i njerve nga keto femije do ta rrise vete gocen/cunin atehere si mendon ti? Per mua nje nene e tille nuk eshte e afte ta dashuroj e ta rrise me aq vemendje e dashuri sesa babai qe ben lufte kundra shtetit per te mbajtur vete femijen e tij.

  17. #-3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Mbase jo ne shoqerine Shqiptare...por ka edhe nga ato femrat qe ngelin me barre me burra te ndryshem per ti marre leke shtetit. Kur babai i njerve nga keto femije do ta rrise vete gocen/cunin atehere si mendon ti? Per mua nje nene e tille nuk eshte e afte ta dashuroj e ta rrise me aq vemendje e dashuri sesa babai qe ben lufte kundra shtetit per te mbajtur vete femijen e tij.
    Te rralle jane dhe ata baballare soni. Pjesa me e madhe tremben kur mendojne te paguajne child support e jo me te rritin vet femijen.
    Nena ka instiktin e kujdesjes, sakrifices, dhembshurise, por normal qe ka dhe nga ato qe nuk e meritojne te jene nena.

  18. #-2
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Femija rri me mamin dhe pike. Unless mami eshte ndonje drug addict dhe atehere e marr daddy. Nobody mess me kalamajte e nenave. LoL

  19. #-1
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Te rralle jane dhe ata baballare soni. Pjesa me e madhe tremben kur mendojne te paguajne child support e jo me te rritin vet femijen.
    Nena ka instiktin e kujdesjes, sakrifices, dhembshurise, por normal qe ka dhe nga ato qe nuk e meritojne te jene nena.

    Mbase, por me vjen keq per baballare te tille sepse njoh, edhe i shkreti ka 4 femije per te cilet kujdeset. Per dy nga femijet paguan akoma child-support gruas edhe pse per shumicen e kohes kalamajte qendrrojne me te (edhe kjo me deshiren e femijve). Duan te rrine me te atin, por ai nuk ka pare qe te hedhi ne gjygj ex-gruan te kete full-custody te femijve, e vazhdon te paguaj child support.

    Nejse, se si i ndrryshojne marrdheniet me njeri-tjetrin keta te huajt...s'ja ka fajin njeri qe fusin veten ne keto ngatarresa. Gjynah femijet qe rriten ne nje rremuje te madhe.

  20. #0
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Femija duhet te rri me nenen, vetem nqs nena eshte rujna zot .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Vlera e fëmijëve në Islam
    Nga Drini_i_Zi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 19:56
  2. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Meditime të krishtera
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 135
    Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36
  4. Prindi dhe fëmija inatçi
    Nga forum126 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-02-2007, 10:19
  5. Problemet shëndetësore të fëmijëve
    Nga Foleja_ në forumin Të jesh prind
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 06-05-2006, 05:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •