Close

Rezultati i Sondazhit: si jane mardheniet profesor nxenes dhe nxenes profesor ne shkollen tuaj

Votues
4. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • shum te mira

  0 0%
 • te kqija

  1 25.00%
 • mir por nxenesit nuk kuptojne

  1 25.00%
 • pergjithsisht mir

  2 50.00%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e linda2
  Anėtarėsuar
  04-12-2007
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  si jane mardheniet profesor nxenes dhe nxenes profesor ne shkollen tuaj?

  un mendoj se ndoshta jane te mira mirpo edhe ne si nxenes e teprojme ndonjeher

 2. #2
  INTER Maska e Fittox
  Anėtarėsuar
  05-12-2007
  Postime
  1,152
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  mesatarish sepse profesorat nuk perzihen me nxenesit me perjashtim te pak prof. mendojn qe jan dikushi ( gabim po qka me ju bo )

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2006
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga linda2 Lexo Postimin
  un mendoj se ndoshta jane te mira mirpo edhe ne si nxenes e teprojme ndonjeher
  Te pergezoj per temen linda2!
  Arsimimi ne pergjithesi e sidomos raporti nxenes- arsimtar, jane ceshtje shume me rendesi per cdo shoqeri.Ceshtja e arsimimit dhe raportet nxenes - arsimtare ,ne rrethanat tona ne Kosove mbartin tipare te vecanta.
  Ne kuptimin e raportit nxenes-arsimtar, une kam kujtime jo te kendshme nga koha kur isha nxenes…Une jam nga Kosova.

  A na trego ti, ku qendrojne gabimet e nxenesve e ku te arsimtareve,ne klasen- shkollen tende?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kandili 1 : 20-12-2007 mė 08:17

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e linda2
  Anėtarėsuar
  04-12-2007
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  flm shummm.Gabimi i nxenesve se edhe vet jam nxene jane se kur nuk msoj un p.sh smuj me ndejt ne ate ore me merzitet dhe menxi qe priti me ba naj gjest ose dicka qe krejt klasa me humb koncentrimin edhe profesori mos me mujt me spjegu msimin pergjithesisht shumica e klases e bejme ket sen edhe pse soshte mir.e profesort duhet me fjale sa me te mira me na keshillu edhe me na msu qysh ma mir me dasht ni lend.Mendim jem ky.

 5. #5
  DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  It's not your business....
  Postime
  461
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Aq te mira dhe te ngushta sa s'behet me....
  EVERYBODY'S BUSINESS IS NOBODY'S BUSINESS

 6. #6
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Per mua asnjera nga te 4-ta.Raportet ndermjet tyre shume te ndryshme,varet nga profesoret dhe varet dhe nga nxenestit.na te tille qe jane shume moskokecares,apo shkojne trangull ne shkolle dhe duan ta marin me leke,presoret perfillojne dhe bejne shkollen biznes.ka dhe nga ata qe mesojne shume nuk vleresohen aq sa japin pasi presoreve u eshte futur ne gjak leku leke leke dhe harrojne te bejne edhe vete profesionin e tyre ,Pike se pari ne mesues eshte prind ne radhe te pare ,eshte shperndares per dije dhe edukim brezaash.
  Ka mesues qe kerkojne shume dhe ne ane tjeter gati nuk shpjegojne ,kane nje diplome te marre me leke e kushedi cu duket vetja.Duan te shfrytezojne nxenesit ne max dhe harrojne te sillen si qenie njerezore.

  ne keto kushte eshte e pamundur qe ndermjet nxenesve e mesuesve te krijohen raportete te mira aq me pak miqesore,dhe pse kjo do te ishte ne interes te te dyja paleve.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2006
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga linda2 Lexo Postimin
  flm shummm.Gabimi i nxenesve se edhe vet jam nxene jane se kur nuk msoj un p.sh smuj me ndejt ne ate ore me merzitet dhe menxi qe priti me ba naj gjest ose dicka qe krejt klasa me humb koncentrimin edhe profesori mos me mujt me spjegu msimin pergjithesisht shumica e klases e bejme ket sen edhe pse soshte mir.e profesort duhet me fjale sa me te mira me na keshillu edhe me na msu qysh ma mir me dasht ni lend.Mendim jem ky.
  E po, nuk eshte lehte me qene mesues.Siq nuk eshte lehte te jesh ne kohe puberteti.
  Ne kohen e pubertetit, hormonet fillojne e luajne..here ping – pong e here cka t`u teket….Kryesorja:
  Te behen te merzitshem zerat (keshillat), qe vazhdimisht ta thone(ose te duket se ta thone!) te njejten gje…
  …“mos e be ate…se s`ben, duhet ta besh kete..“etj.
  qofshin ato keshilla nga prindi,vellau i madh(apo motra e madhe) etj.
  E sidomos te merzisin ata mesuese qe nuk kane zotesi ,as per lenden qe e ligjerojne ,as zotesi te ta ngjallin interesimin per nje lemi te caktuar.

  Kur qellon mesuesi i zoti i lendes , ka me te ndodh qe ka me te pelqye lenda e cila me pare te ka sjelle neveritje!
  Kjo ka kuptim te madh ,sepse ky mund te jete momenti kur ti vendose per profesionin tend te ardhshem.

  Mesuesit jane zakonisht si populli, prej te cilit dalin.
  Po te kisha pushtet une, do te beja rregulla te rrepta per zgjedhjen mesueseve.
  Jam i sigurt qe se paku gjysma e arsimtareve te tashem do te punonin ne tjeter profesion.
  Ata qe do te mbeteshin do ta kishin dinjitetin e respektuar, sepse do t`i paguaja siq e meritojne.
  Me mesuese te afte ,probleme me nxenes do te kishte por gjithsesi shume me pak se qe ka sot,
  sepse nje mesues(mesuese) i tille ta ben lenden interesant dhe ti zor se ndjen monotoni ne oren e tij(saj).
  Me mesuese te afte ardhemerija e gjeneratave te reja do te ishte shume-shume me e sigurt,ky eshte thelbi.

 8. #8
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Une studioj ne FIE ne Tr dhe ne pergjithesi marrdheniet jane korrekte, me perjashtim te ndonje rasti te veēante ku mund te kalohet ne fyerje midis nxenesit dhe profesorit per arsye absurde.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Tema tė Ngjashme

 1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parė i Republikės sė Kosovės
  Nga Albanino nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 2055
  Postimi i Fundit: 27-11-2014, 10:11
 2. Shkolla e parė shqipe nė Labovė, jo nė Korēė
  Nga Albo nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-04-2009, 02:40
 3. Shkup, Nje nxenes 14 vjecar vret me thike nxenesin e klases 8 MireC'kaKeq
  Nga Adela Vogel nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2007, 09:46
 4. Helmohen nė Shqipėri nxėnės nga Kosova
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 04-10-2005, 17:35
 5. Gjergj Fishta, per gjuhen dhe shkollen shqipe
  Nga Albo nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-12-2002, 23:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •