Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 60
  1. #1
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159

    Si jeni ndjerë kur keni parë ose përjetuar "lindjen" e një fëmije?!

    Tani kisha nje si lloj pyetje ,pak te cuditshme por normale per mua besoj.
    Tek po shikoja discovery channel ishte tema per grat kur lindin , dhe doli nje grua ne lindje e siper , e mu kujtua qe para disa vitesh u bera kumbara 2 vajzave qe i pash edhe te lindin . Nuk e di sa njerezve tu kete ndodhur te shofin dike te lindin life , por pasi e kam provuar vete dhe esht nje ndjenj e mrekullushme tek shef dike qe vjen ne jete , kshuqe me erdhi idea te pyes nese dikush ka perjetuar te njejten gje si mua .
    Kjo vlen per femrat dhe meshkujt .Do ju pelqente ta perjetonit nje ngjarje te till ? dhe pse eshte pak e frikshme ju garantoj .
    Dhe ju lutem mos ma beni temen chit chat .lol.
    Ps . Vetem ata qe e kan perjetuar dmth vezhguar , jo provuar ,lol.
    Ndryshuar për herë të fundit nga WALCHIRIA : 08-12-2007 më 23:41

  2. #2
    HIJA E ZEZË Maska e Elmo
    Anëtarësuar
    26-09-2006
    Vendndodhja
    Italy
    Postime
    101
    sme ka ndodhur asnjiher.
    Edhe pse dua ta perjetoj nji rast të tillë.
    HIJA E ZEZË

  3. #3
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Walchira, kam pare ne TV qindra here keso gjerash, te theme te drejten une si mashkull (ose si qenie pak e ndryshme njerezore, se ku e di une si e perjetojne te tjeret). Mua me duket shume refuzuese dhe nuk kam deshire ta shoh asnjehere. Aq me pak femiun tim, -jam i sigurt se do te me binte te fiket nga bezdia. Nuk gjej fjale ta pershkruaj ate emocion. Flas gjithnje nga ana ime personale e natyres mashkullore - ku di une; ndoshta te tjeret do te kenaqen?!
    Kam pare shume skena filmash ku merrte pjese edhe babai; ne shumcen prej tyre kam pare e u bie te fiket! -Per vete, -s'u ve faj.

    Shpresoj te jesh e kenaqur me pergjegjen. Te mos them se neveritem se mund ofendohet ndokush por me duket gje teper e ... pa .. s'di
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Une kam qene prezente po si shqiptare qe jam , nuk jam dakort ose nuk me pelqen qe te asistoje nje mashkull.
    Njoh persona shqiptare qe kane qene dhe e bejne me shume per support te femres dhe per emocionet e parjes se femijes.
    Them jo.
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  5. #5
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anëtarësuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    Kam pare te SKY nje emision vetem me lindje.
    me operim pa operim nga te gjitha llojet.

    Une si person nuk impresionohem shpejt dhe mu duk nje gje natyrale dhe delikate. ne fakt eshte gje intime ,jo te gjithe reagojne ne te njejten menyre.

    meqe ra fjala per macet,kur isha e vogel kam pare macen qe po lindte. mbase qe aty kuptova qe kalamajt s'dilin nga sqetulla.
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    un i kam prer vet kerthizen djalit tim se ne itali ekziston kjo lloj tradite ku baba merr pjes ne lindje.(na shqiperi me sa kam degjuar nuk ekziston kjo)eeeeeee gjeja me e bukur ne bot

  7. #7
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga elen Lexo Postimin
    Une kam qene prezente po si shqiptare qe jam , nuk jam dakort ose nuk me pelqen qe te asistoje nje mashkull.
    Njoh persona shqiptare qe kane qene dhe e bejne me shume per support te femres dhe per emocionet e parjes se femijes.
    Them jo.
    pse esht keq ti japesh zemer gruas ne te tilla raste?pastaj mos ki turp se ai qe do te jet pran teje kur te lindesh do jet shoku yt.do te ket par nudo ai ty qe.....hajt mos s vrit menjen

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Une kam vajtur njehere deri te dera e spitalit dhe kur pashe se sa keq ishte ,ika ,megjithse dhe vete ajo qe do linde nuk pranoj as burrin e as nje nga ne te tjret qe ta shikonim .
    Une kam shume qef te rastis ndonjehere vec te shoh se si vjen ne jete bebja .

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Tani kisha nje si lloj pyetje ,pak te cuditshme por normale per mua besoj.
    Tek po shikoja discovery channel ishte tema per grat kur lindin , dhe doli nje grua ne lindje e siper , e mu kujtua qe para disa vitesh u bera kumbara 2 vajzave qe i pash edhe te lindin . Nuk e di sa njerezve tu kete ndodhur te shofin dike te lindin life , por pasi e kam provuar vete dhe esht nje ndjenj e mrekullushme tek shef dike qe vjen ne jete , kshuqe me erdhi idea te pyes nese dikush ka perjetuar te njejten gje si mua .
    Kjo vlen per femrat dhe meshkujt .Do ju pelqente ta perjetonit nje ngjarje te till ? dhe pse eshte pak e frikshme ju garantoj .
    Dhe ju lutem mos ma beni temen chit chat .lol.
    Ps . Vetem ata qe e kan perjetuar dmth vezhguar , jo provuar ,lol.

    sna the ca ngjyre i kishte floket



    Pervoj e mrekullueshme me te pare
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  10. #10
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Autorja nuk kërkon të dijë nëse keni parë ndonjë kafshë duke lindur.

    Përmbajuni temës!
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  11. #11
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga Elmo Lexo Postimin
    sme ka ndodhur asnjiher.
    Edhe pse dua ta perjetoj nji rast të tillë.
    Te uroj ta perjetosh se ska gje me te bukur, me te vertet .

    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    Walchira, kam pare ne TV qindra here keso gjerash, te theme te drejten une si mashkull (ose si qenie pak e ndryshme njerezore, se ku e di une si e perjetojne te tjeret). Mua me duket shume refuzuese dhe nuk kam deshire ta shoh asnjehere. Aq me pak femiun tim, -jam i sigurt se do te me binte te fiket nga bezdia. Nuk gjej fjale ta pershkruaj ate emocion. Flas gjithnje nga ana ime personale e natyres mashkullore - ku di une; ndoshta te tjeret do te kenaqen?!
    Kam pare shume skena filmash ku merrte pjese edhe babai; ne shumcen prej tyre kam pare e u bie te fiket! -Per vete, -s'u ve faj.

    Shpresoj te jesh e kenaqur me pergjegjen. Te mos them se neveritem se mund ofendohet ndokush por me duket gje teper e ... pa .. s'di
    Neper filma gjithmon ekzagjerohen gjerat , se di un raste qe kan qen te pranishem baballaret dhe e kan filmuar , dmth jo se esht kushedi se cfare kur ta shofesh pas disa kohesh , por prap ke pare femijen tend te vij ne jet , dhe ndoshta arrin te kuptosha sadopak dhimbjen e gruas dhe mendoheni 2 her paras e te nisni te dytin ,lol.
    Nejse kjo gje esht me deshir .



    Citim Postuar më parë nga elen Lexo Postimin
    Une kam qene prezente po si shqiptare qe jam , nuk jam dakort ose nuk me pelqen qe te asistoje nje mashkull.
    Njoh persona shqiptare qe kane qene dhe e bejne me shume per support te femres dhe per emocionet e parjes se femijes.
    Them jo.
    Ke te drejten tende , ama emocionte till se provon shpesh here .


    Citim Postuar më parë nga donna76 Lexo Postimin
    Kam pare te SKY nje emision vetem me lindje.
    me operim pa operim nga te gjitha llojet.

    Une si person nuk impresionohem shpejt dhe mu duk nje gje natyrale dhe delikate. ne fakt eshte gje intime ,jo te gjithe reagojne ne te njejten menyre.

    meqe ra fjala per macet,kur isha e vogel kam pare macen qe po lindte. mbase qe aty kuptova qe kalamajt s'dilin nga sqetulla.

    Provo te shikosh njerzit jo kafshet ,lol .


    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    un i kam prer vet kerthizen djalit tim se ne itali ekziston kjo lloj tradite ku baba merr pjes ne lindje.(na shqiperi me sa kam degjuar nuk ekziston kjo)eeeeeee gjeja me e bukur ne bot
    Nje mashkull qe e paska perjetuar , qenke per te te dhen doren ..


    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    Une kam vajtur njehere deri te dera e spitalit dhe kur pashe se sa keq ishte ,ika ,megjithse dhe vete ajo qe do linde nuk pranoj as burrin e as nje nga ne te tjret qe ta shikonim .
    Une kam shume qef te rastis ndonjehere vec te shoh se si vjen ne jete bebja .

    Ishalla sa me shpejt e shef , vetem ishalla ste ze frika te besh femije vet .


    Citim Postuar më parë nga BaBa Lexo Postimin
    sna the ca ngjyre i kishte floket



    Pervoj e mrekullueshme me te pare

    Te zi si nata i kishte , dhe ishte gjith ngjyr vjollc , ama kur e pastruan gje me te mrekullushme skishte , sidomos ta mbaje ne krah .

    Mos e le pa provuar ,lol .

  12. #12
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Neper filma gjithmon ekzagjerohen gjerat , se di un raste qe kan qen te pranishem baballaret dhe e kan filmuar , dmth jo se esht kushedi se cfare kur ta shofesh pas disa kohesh , por prap ke pare femijen tend te vij ne jet , dhe ndoshta arrin te kuptosha sadopak dhimbjen e gruas dhe mendoheni 2 her paras e te nisni te dytin ,lol.
    Nejse kjo gje esht me deshir .
    Na ke bo kokën lomsh, knej thu "ekzagjerohet" knaj thu mendoni dy herë para se të nisni t dytin.
    Nuk më duket ndjenjë e mirë siç thu, po të qëndrosh aty duket shenjë solidariteti.

  13. #13
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    rrusho,

    doktoreshe je apo mami

    Xhuxhu te thash edhe dje po e kan fshir , sjam as njera as tjetra ..


    Citim Postuar më parë nga alibaba Lexo Postimin
    Na ke bo kokën lomsh, knej thu "ekzagjerohet" knaj thu mendoni dy herë para se të nisni t dytin.
    Nuk më duket ndjenjë e mirë siç thu, po të qëndrosh aty duket shenjë solidariteti.

    Ekzagjerohet me ate qe i bien te fiket e kisha fjalen , po duket qe se ke provuar prandaj flet , se per te qen esht nje emocion qe provohet rrall ne jet , dhe pse esht pak i frikshem duhet ta pranoj .

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    flm, prandaj desha me e kap sa jam ketu

    se e mora me mend qe o fshi
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  15. #15
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Ekzagjerohet me ate qe i bien te fiket e kisha fjalen , po duket qe se ke provuar prandaj flet , se per te qen esht nje emocion qe provohet rrall ne jet , dhe pse esht pak i frikshem duhet ta pranoj .
    S'ma merr mendja që do ta provoj ndonjëherë. Ndërsa për të shiku,. do ta provoj :d

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin


    Te zi si nata i kishte , dhe ishte gjith ngjyr vjollc , ama kur e pastruan gje me te mrekullushme skishte , sidomos ta mbaje ne krah .

    Mos e le pa provuar ,lol .
    jo aty afer me ke , ti e di qe un si lej te me ikin keto raste


    Respekt.
    Ndryshuar për herë të fundit nga BaBa : 09-12-2007 më 17:52
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  17. #17
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga alibaba Lexo Postimin
    S'ma merr mendja që do ta provoj ndonjëherë. Ndërsa për të shiku,. do ta provoj :d
    Po ate thash edhe un provim me shikim , se me e provu me lind vet ehe ske shonse ..hahhaha cme bone me qesh .

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga alibaba Lexo Postimin
    S'ma merr mendja që do ta provoj ndonjëherë. Ndërsa për të shiku,. do ta provoj :d
    E ke degjuar ate kuriozitetin ti se tani do fillojne te lindin dhe burrat ?Ka lindur njeri biles dhe binjak

  19. #19
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    E ke degjuar ate kuriozitetin ti se tani do fillojne te lindin dhe burrat ?Ka lindur njeri biles dhe binjak
    E kam pa ni film kshtu, luan arnold shfarceneger edhe aj artisti i shkurtë se emrin s'po di si e pat. Ka qenë shumë interesant, ata barkun e fryrë, dhe në fund të filmit lindin.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    po DENI DEVITO E QUAJNE
    E SHIKON PRA
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 09-12-2007 më 18:08

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 02-02-2015, 10:30
  2. Në Shqipëri punojn 50 mijë fëmijë
    Nga Hyllien në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
  3. Zamira Caka: “Fëmijëria ime e përjetuar midis pesë qyteteve”
    Nga Xhuxhumaku në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-12-2006, 06:46
  4. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
    Nga StormAngel në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08
  5. Janullatos: Nuk ka përparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •