Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 60
  1. #41
    shum interesant um duhet edhe pse nuk e kam pasum mundesi kurr
    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  2. #42
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Ne jete duhet provuar gjithcka , nje nder to esht te shofesh dhe lindjen e nje femije .
    I pergezoj ata qe e kan provuar , dhe sdin ckan humbur ata qe se kan par kur dhe skan kurajon per kete gje ..

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    s'o pune kurajo jo,

    o pune shonci
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  4. #44
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Ne jete duhet provuar gjithcka , nje nder to esht te shofesh dhe lindjen e nje femije .
    I pergezoj ata qe e kan provuar , dhe sdin ckan humbur ata qe se kan par kur dhe skan kurajon per kete gje ..
    Nder , privilegj eshte po qe te jepet njehere ne jete te perjetosh nje cast kaq ... ska fjale per ate moment ... po per prinderit dhe jo per lagjen . lol

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e flag
    Anëtarësuar
    24-04-2005
    Postime
    348
    Nuk thuhet kot "Nuk mund te pershkruaj" atë gezim.

  6. #46
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Nder , privilegj eshte po qe te jepet njehere ne jete te perjetosh nje cast kaq ... ska fjale per ate moment ... po per prinderit dhe jo per lagjen . lol
    Ate thash edhe una te perjetosh lindjen e femijes se nje njeriu te aferm , se ajo qe lind femijen sbesoj se ne ate caste shijon ndonje gje te garantoj per kete , dhe jo te shkoj te ruaj e te shof kur lindin grat e lagjes ...

  7. #47
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ikni te youtube edhe shifni film horror.. aty ca nuk gjen. Keni edhe nga kto lindjet, nese dikush eshte i interesuar te shohe se si mund te dale nje top ping-pongu nga nje vrime gjilpere, do bente mire te shikonte kto..lol
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  8. #48
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Si jam ndjere? Ishte eksperience e detyruar ne kuadrin e studimeve dhe ...boh, asgje speciale.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 19-12-2007 më 19:57
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  9. #49
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Ate thash edhe una te perjetosh lindjen e femijes se nje njeriu te aferm , se ajo qe lind femijen sbesoj se ne ate caste shijon ndonje gje te garantoj per kete , dhe jo te shkoj te ruaj e te shof kur lindin grat e lagjes ...
    kush tha qe dhe ajo qe lind nuk shijon gje ? ka ecur teknollogjia sot . E shijon dhe cte shijuari se . Po lere me mire kur ta provosh vete , deri athere ( do kete perparuar akoma dhe me shume teknologjia ) , rrezik ti do jesh ne gjume duke pare endrra te bukura dhe bebi ka dal dhe te pret ty me buzen ne gaz . lool

    Sot mos kene goje te ankohen femrat , dikur poooo .. c'kane heq te shkretat . lol

  10. #50
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    kush tha qe dhe ajo qe lind nuk shijon gje ? ka ecur teknollogjia sot . E shijon dhe cte shijuari se . Po lere me mire kur ta provosh vete , deri athere ( do kete perparuar akoma dhe me shume teknologjia ) , rrezik ti do jesh ne gjume duke pare endrra te bukura dhe bebi ka dal dhe te pret ty me buzen ne gaz . lool

    Sot mos kene goje te ankohen femrat , dikur poooo .. c'kane heq te shkretat . lol
    Po mir me un flas per kohen kur e pash un , ktu e yhyhyh nja 8 vite me par teknologjia ishte akoma ne rrug e siper per te ardhur lol ,po prap ashtu kollaj si e ben ti sesht , po thuaj sa vjen e lehtesohen gjerat , mir e ke per ate qe ckan hequr ,se ime me akoma thot qe si ka harruar dhimbjet e lindjes .

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Pash 2 lindje kete vit .I pash i thencin se vec sa shikoja nga vendi me xham i deres se s'munda te rrija dot brenda .Vecse kur lindi bebja isha aty ,uauuuuu s'kishte kenaqesi me te madhe ,biles ne po prisnim te qante cuni vockel qe erdhi ne jete se ashtu kisha pare ne filma .
    Po pse qau ,aspak Gjeja qe me beri pershtypje mua ishte se kur linde nje bebe ketu ne usa
    ndizeshin te gjitha sinjalet a dritave te spitalit.Per pak shmanga ne vend se thash mos i ndodhi ndonje gje o nenes ,o bebit edhe pse isha aty dhe me gjysme syri po shikoja dhe cdo gje po shkonte ne rregull kembet mu dridhen ,po kur me tha infermjerja it's ok ,tregon se lindi nje femije po qeshja me vete Se ne ate moment po mendoja se ku ?ne c'doktor tjeter te drejtohesha ,ku te vija c'te beja dhe pse ishim 4 veta aty qe prisnim beben .
    Nejse ne ato momente une isha ne tensionim me te madh per shendetin si te nenes dhe bebit dhe cdo gje kaloi per mrekulli
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 26-09-2008 më 22:33

  12. #52
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540

    kjo eshte vajza ime dhe une kam marre pjese ne lindjen e saj jam i pari qe e kam prekur
    nuk e mar vesh po nuk me duket ide e mire mos maresh pjese ne lindjen e femijes tend
    eshte shume e rendesishme per partneren qe ti do ti ndodhesh gjithmone prane
    dhe me e rendesishme eshte qe femijen tend ti ta prekesh i pari
    dhe ajo prekje nuk harohet kurre
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Ate thash edhe una te perjetosh lindjen e femijes se nje njeriu te aferm , se ajo qe lind femijen sbesoj se ne ate caste shijon ndonje gje te garantoj per kete , dhe jo te shkoj te ruaj e te shof kur lindin grat e lagjes ...
    Ku e gjeni garacin ju znj/z?.mos perrallis per gjera te paprovuara.

    nuk ka nene ne bote qe pas gjithe asaj vuajtje mos te emocionohet kur degjon qarjen e pare te femijes. kur ta mbeshtesin mbi gjoks harron gjithcka, bota eshte e jotja dhe e femijes.

  14. #54
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    nuk e kam perjetuar ndonjiher dmth po kena shku vizit kur ka qen bebi nja 3 dite po kaq po te shikojme kur te bej vet femi athere mundem te them se si jam ndjer....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ne shkolle, mbaj mend qe mesuesja po na tregonte nje film kur lindi nje grua, por nuk desha ta shikoja dhe se pash...se di medukej sikur do me vinte veshtir (isha 15 vjece )....por kur pash qe lindi nipcia, wow thash me vete "momenti me i bukur"...kur linda vet sigurisht nuk pash gje, sadoqe ato infermieret me thonin ore minute "shiko shiko ne pasqyr" lol...i was thinking "yeah right that is what i want to see at this moment" lol...saper burrin, e preu umbilical cord dhe me assistoj, dhe sigurisht do ta bej dhe per femijet e ardhshem
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anëtarësuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    Kam pasur fat dhe deri tani as kam parë as kam përjetuar lindje të fëmijës!

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Kanina
    Anëtarësuar
    14-10-2010
    Postime
    542
    njehere kam pare ne tv lindje. dhe qe ateher sdua te shikoj me. nuk me la asnje pershtypje te kendshme. dua te shikoj vetem femijen pasi ka lindur. ndoshta natyra mashkullore nuk e ka shume qejf kete moment prandaj sme la shume pershtypje te mira. me siguri edhe kur te behem vete me femij skam per te qene prezent ne sallen e lindjes.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    stresuese , por me final te bukur
    Ndryshuar për herë të fundit nga Marya : 17-07-2011 më 17:00

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    sidoqofte nuk krahasohen ndjenjat e femres qe e provon menje qe vezhgon. dy gjera krejt te ndryshme larg nga nj-tj

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Dita me e lumtur e jetes sime ka qene lindja e vajzes,per kete ndjenje mund te flasin vetem femrat qe jane nena,meshkujt mos te lodhen kot se te lindesh vet femije dhe te shohesh ,jane gjera krejtesisht te kunderta.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 02-02-2015, 10:30
  2. Në Shqipëri punojn 50 mijë fëmijë
    Nga Hyllien në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
  3. Zamira Caka: “Fëmijëria ime e përjetuar midis pesë qyteteve”
    Nga Xhuxhumaku në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-12-2006, 06:46
  4. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
    Nga StormAngel në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08
  5. Janullatos: Nuk ka përparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •