Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 60
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    pse esht keq ti japesh zemer gruas ne te tilla raste?pastaj mos ki turp se ai qe do te jet pran teje kur te lindesh do jet shoku yt.do te ket par nudo ai ty qe.....hajt mos s vrit menjen
    Për mua nuk ekziston i till shanc për të patur turp apo jo. Për shumë arsye.
    nejse, e lëmë me mua..

    Si të ta them unë ty tani? Shih keq ti japesh femres zemer nuk është.
    Po unë të them se kam assistuar ne të tilla evente..nejse ju meshkujt e dini më mirë, ndoshta unë jam në kohën e Noes akoma.
    Po të isha mashkull do më ngelej mendja dhe më pas, kupton?
    Sjellja në jetë e një fëmije është dicka hyjnore..ska diskutim..
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  2. #22
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga elen Lexo Postimin
    Sjellja në jetë e një fëmije është dicka hyjnore..ska diskutim..
    Ke shume te drejte Elen...

    Me te vertete eshte diçka hyjnore,magjike dhe nje ndjenje teper e bukur,e forte dhe e pashpjegueshme!

    Teme interesante Walchiria dhe ja vlen te diskutohet.

    Respekte
    "Carpe Diem"

  3. #23
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA Lexo Postimin
    Ke shume te drejte Elen...

    Me te vertete eshte diçka hyjnore,magjike dhe nje ndjenje teper e bukur,e forte dhe e pashpjegueshme!

    Teme interesante Walchiria dhe ja vlen te diskutohet.

    Respekte


    Flm , besova se kishte cte diskutohej prandaj dhe e hapa , mu duk dicka interesante dhe e pa prekur me pare me sa kam arritur te lexoj .

    Respekte .

  4. #24
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga elen Lexo Postimin
    Për mua nuk ekziston i till shanc për të patur turp apo jo. Për shumë arsye.
    nejse, e lëmë me mua..

    Si të ta them unë ty tani? Shih keq ti japesh femres zemer nuk është.
    Po unë të them se kam assistuar ne të tilla evente..nejse ju meshkujt e dini më mirë, ndoshta unë jam në kohën e Noes akoma.
    Po të isha mashkull do më ngelej mendja dhe më pas, kupton?
    Sjellja në jetë e një fëmije është dicka hyjnore..ska diskutim..
    ti ke menimin tat por duke asistuar ne lindjen e djalit tim dhe duke pa sa vuajti nena e djalit tim me beri qe kuptoj se ca esht dashuria e nje nene dhe dhe ta respektoj per ate qe ka ber per 9 muaj.ky esht menimi im.respekte

  5. #25
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    ti ke menimin tat por duke asistuar ne lindjen e djalit tim dhe duke pa sa vuajti nena e djalit tim me beri qe kuptoj se ca esht dashuria e nje nene dhe dhe ta respektoj per ate qe ka ber per 9 muaj.ky esht menimi im.respekte
    Un kam asistuar ke te dy lindjet e kalamajve,biles vajzes i kam prere dhe kordonin.Ne Shqiperi do me dukej absurde ta beja.Kompliment plako(Qeke dhe tifozi partizonit!)

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    kam ndier emocione aq te medhaja sa qe nuk mund te pershkruhen
    me te vertet nje gje e bukur qe te qellon rralle ne jete
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    Kam pare ne TV dhe jam frikesuar. shume veshtire e ka femra kur lind femijet.
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Ishalla sa me shpejt e shef , vetem ishalla ste ze frika te besh femije vet .
    Walkira kur te behem une mami do kete kaluar dhe 1 shekull apo me shume ,ndoshta dhe sdo e kem kete fat fare me kete tru qe kam ,por qe kam qef te shoh njeher kam ,dhe me frike dhe pa frike do e mbaj veten dhe do shkoj te shoh se si lind bebja .

    Une behem teze per here te dyte dhe per ca kohe dhe kete here me mbese ,keshtuqe besoj se do shkoj te shohe se per fat te mire do i kem afer pergjithmone tani
    Ndryshuar për herë të fundit nga alnosa : 12-12-2007 më 10:31

  9. #29
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Kujdes me fjalorin!

    Postimi juaj ishte jashtë teme dhe për këtë arsye u fshi nga unë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ClaY_MorE : 12-12-2007 më 13:37
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  10. #30
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Une s'kam pare per vete dhe as qe mendoj te shoh. Duhet 'zemer' per keto gjera e une s'kam.Edhe kur jep tv dicka te tille e ndroj stacionin. As tek kafshet s'mund te shikoj dicka te tille.

    Por te jem plotesisht e sinqerte, e vetmja lindje qe kam pare ka qene tek filmi "Big momma's house". Edhe tani qe e kujtoj shkrihem fare. Mos filloj tani nga batutat, se i prish temen walchirias.

    P.S. Po ti tiktak a ke pare dhe c'ke ndjere, qofte edhe ne tv... Mos me thuj, qe t'bje t'fiket, se ate impression kam. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  11. #31
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    Walkira kur te behem une mami do kete kaluar dhe 1 shekull apo me shume ,ndoshta dhe sdo e kem kete fat fare me kete tru qe kam ,por qe kam qef te shoh njeher kam ,dhe me frike dhe pa frike do e mbaj veten dhe do shkoj te shoh se si lind bebja .

    Une behem teze per here te dyte dhe per ca kohe dhe kete here me mbese ,keshtuqe besoj se do shkoj te shohe se per fat te mire do i kem afer pergjithmone tani
    Shko shifi yllo , gje me te bukur ska , ishalla esht me fat edhe ka lindje normale e pa probleme motra jote , e ta kesh mbesen ose nipin me fat e me jet te gjat .

    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Une s'kam pare per vete dhe as qe mendoj te shoh. Duhet 'zemer' per keto gjera e une s'kam.Edhe kur jep tv dicka te tille e ndroj stacionin. As tek kafshet s'mund te shikoj dicka te tille.

    Por te jem plotesisht e sinqerte, e vetmja lindje qe kam pare ka qene tek filmi "Big momma's house". Edhe tani qe e kujtoj shkrihem fare. Mos filloj tani nga batutat, se i prish temen walchirias.

    P.S. Po ti tiktak a ke pare dhe c'ke ndjere, qofte edhe ne tv... Mos me thuj, qe t'bje t'fiket, se ate impression kam. (lol)

    Un te dija trime ty mi , ti me dole frykacake , shko mi mso li lindin kalamojt , se me duket se se ke msu akoma , e di qe vin ka farat e lule diellit ,lol.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin

    Un te dija trime ty mi , ti me dole frykacake , shko mi mso li lindin kalamojt , se me duket se se ke msu akoma , e di qe vin ka farat e lule diellit ,lol.

    Ene un qashtu e dija Koren, po kjo e ka harru zborin ne Droje

    Po Mitit qe i lindi ne are? dmth Margarita Xhepa
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  13. #33
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nga farat e lulediellit thote kjo...S'e isha degju, me shkrive ! (lol)

    Xhuxhito, ke Miti s'dha gje se si lind ajo, dha vetem qe shkuli thupren e gardhit vendit. Sa fare je..

    Edhe ajo skene me shume dukej erotike , se sa skene lindjeje.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  14. #34
    VrAsEs Maska e Andriy
    Anëtarësuar
    22-02-2003
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    28
    Vallahi personalisht se kam perjetuar nje gje te tille e sbesoj se do me pelqente ta perjetoja.. sepse nuk arrij te shikoj gjera te tilla.. gjithcka ca ka te bej me mjekesine... nje kurim plage.. aq me shume ajo gje :S se dija nese do isha ne ate te femise time.. por gjer ateher besoj do kem ndryshuar mendje

    teme interesante
    Nese sonte ndihesh vetem, :F
    dhe ke frik te shohesh endrra,
    shuje driten ndize zemren,
    do t'me gjesh mua brenda.
    :^Shpat

  15. #35
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Ene un qashtu e dija Koren, po kjo e ka harru zborin ne Droje

    Po Mitit qe i lindi ne are? dmth Margarita Xhepa
    E dije , ene un e dija , po na doli nryshe pa , corazon nrysho sa je ne koh ,lol.

    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Nga farat e lulediellit thote kjo...S'e isha degju, me shkrive ! (lol)

    Xhuxhito, ke Miti s'dha gje se si lind ajo, dha vetem qe shkuli thupren e gardhit vendit. Sa fare je..

    Edhe ajo skene me shume dukej erotike , se sa skene lindjeje.

    Emi ashtu thoshim ne kalamojt , ose mos puth cuna se ngelesh me barr ,lol .
    Shife shife i her ene ke me me kujtu do thuash sa mir bona qe te degjova .

    Citim Postuar më parë nga Andriy Lexo Postimin
    Vallahi personalisht se kam perjetuar nje gje te tille e sbesoj se do me pelqente ta perjetoja.. sepse nuk arrij te shikoj gjera te tilla.. gjithcka ca ka te bej me mjekesine... nje kurim plage.. aq me shume ajo gje :S se dija nese do isha ne ate te femise time.. por gjer ateher besoj do kem ndryshuar mendje

    teme interesante
    Ah mor djal te te lind femija jot , dhe mos ta shofesh do jet gjeja me pa kuptim per mendimin tim , mos e humn kete rast nese te jepet .
    Respekte yllo..

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Une kam qene prezent ne te dy femijet e mi dhe kam ndihmuar gruan biles mund te them se ne rastin e dyte arrija te kuptoja edhe momentin e lindjes me mire se vete infermieret.

    Eksperience shum e dobishme dhe mjaft domethenese.

    Ne te dyja rastet kam thene vetem nje fjale :

    Shyqyr qe kam lindur MASHKULL se po te isha femer nuk e di a do duroja dot dhe a do isha gjalle.
    larguar forever

  17. #37
    Un per vete deri tani nuk kam par te lindi nje femije live, se ne tv dhe programe te ndryshme sa te duash, po nuk eshte e njejta gje si te shofesh nje mrekulli te tille live. Vitin e kaluar e ksiha mundesine te shifja nje lindje ne realitet, po e nderrova mendjen ne minuten e fundit dhe kur me pyeten do i vishja ato palicetat e bardha dhe te futesha ne dhome u mendova nje her pastaj thash me mire jo, se me ca po shikoja m'kishte hyr nje frike qe ta mbaj mend ... dhe kujt mua qe deri dje thoja se do kem 4 femije (2 cuna e 2 goca, qe te kishe secili moter e vlla) tani them nje boll eshte, per te dytin me te par e me te ber

    sa per keta djemte "trima" ose me mire te them burrin tim te ardhshem nqs nuk rri me mua ne dhome pa me dal mire narkoza ja firmosa divorcin ne vend pa nje pa dy ose ose do ta lidh me pranga tek fundi i krevatit atje te vuaj, se duhet ti mendonte mire gjerat 9 muaj me pare.

  18. #38
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    clay more !!! shume here po me fshin postime pa te drejte !!! kujdes ti !!! nese nuk ke bere edukate seksuale po te them atehere edhe po te kujtoj qe fjala vagine perdoret per organin gjenital femeror !!! fjala penis per organin gjenital mashkullor !!!


    sa per temen !!! kam pare ne tv si eshte procesi i lindjes edhe me eshte dukur shume i shpifur !!! por eshte tjeter gje kur shikon femine tend te dal ne jete !!!
    eshte shume ndryshe mendoj !!! nje rast qe nuk do doja ta humbja per asgje ne bote !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  19. #39
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    nje i njojturi tim pas kesaj experience shokuese filloi te vizitonte psikollogun. kur pa nga dhe si doli bebja ju fiksua ideja se qe atej e tutje do ishte e pamundur te kenaqte (seksualisht) gruan e tij. shit happens. ajde me binjake. hahahahah
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Mendoj se per ate nene eshte dicka e mbrekullushme kur lind nje femije por per te tjeret eshte dicka qe ndonjehere nuk duan ta mendojne.Besoj une per vete nuk kam pare ndonjehere lindje por nje njeriu familjar ka punuar ne matenitet edhe eshte dicka e mbrekullshme te mendosh qe ajo nene eshte e rritur ne turp edhe ne mendje.Por gjithesesi eshte psikologjike kjo gje se shume nena ndryshojne karakter pas lindjes.Ka qene nje raste ketu ne Greqi qe nena 2 dite pas lindjes vrau veten edhe foshnjen ra nga ballkoni.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 49
    Postimi i Fundit: 02-02-2015, 10:30
  2. Në Shqipëri punojn 50 mijë fëmijë
    Nga Hyllien në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
  3. Zamira Caka: “Fëmijëria ime e përjetuar midis pesë qyteteve”
    Nga Xhuxhumaku në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-12-2006, 06:46
  4. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
    Nga StormAngel në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08
  5. Janullatos: Nuk ka përparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •