Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 60
 1. #1
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime

  Si jeni ndjer kur keni par ose prjetuar "lindjen" e nj fmije?!

  Tani kisha nje si lloj pyetje ,pak te cuditshme por normale per mua besoj.
  Tek po shikoja discovery channel ishte tema per grat kur lindin , dhe doli nje grua ne lindje e siper , e mu kujtua qe para disa vitesh u bera kumbara 2 vajzave qe i pash edhe te lindin . Nuk e di sa njerezve tu kete ndodhur te shofin dike te lindin life , por pasi e kam provuar vete dhe esht nje ndjenj e mrekullushme tek shef dike qe vjen ne jete , kshuqe me erdhi idea te pyes nese dikush ka perjetuar te njejten gje si mua .
  Kjo vlen per femrat dhe meshkujt .Do ju pelqente ta perjetonit nje ngjarje te till ? dhe pse eshte pak e frikshme ju garantoj .
  Dhe ju lutem mos ma beni temen chit chat .lol.
  Ps . Vetem ata qe e kan perjetuar dmth vezhguar , jo provuar ,lol.
  Ndryshuar pr her t fundit nga WALCHIRIA : 08-12-2007 m 22:41

 2. #2
  HIJA E ZEZ Maska e Elmo
  Antarsuar
  26-09-2006
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  29
  Postime
  101
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sme ka ndodhur asnjiher.
  Edhe pse dua ta perjetoj nji rast t till.
  HIJA E ZEZ

 3. #3
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Walchira, kam pare ne TV qindra here keso gjerash, te theme te drejten une si mashkull (ose si qenie pak e ndryshme njerezore, se ku e di une si e perjetojne te tjeret). Mua me duket shume refuzuese dhe nuk kam deshire ta shoh asnjehere. Aq me pak femiun tim, -jam i sigurt se do te me binte te fiket nga bezdia. Nuk gjej fjale ta pershkruaj ate emocion. Flas gjithnje nga ana ime personale e natyres mashkullore - ku di une; ndoshta te tjeret do te kenaqen?!
  Kam pare shume skena filmash ku merrte pjese edhe babai; ne shumcen prej tyre kam pare e u bie te fiket! -Per vete, -s'u ve faj.

  Shpresoj te jesh e kenaqur me pergjegjen. Te mos them se neveritem se mund ofendohet ndokush por me duket gje teper e ... pa .. s'di
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Une kam qene prezente po si shqiptare qe jam , nuk jam dakort ose nuk me pelqen qe te asistoje nje mashkull.
  Njoh persona shqiptare qe kane qene dhe e bejne me shume per support te femres dhe per emocionet e parjes se femijes.
  Them jo.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 5. #5
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  Kam pare te SKY nje emision vetem me lindje.
  me operim pa operim nga te gjitha llojet.

  Une si person nuk impresionohem shpejt dhe mu duk nje gje natyrale dhe delikate. ne fakt eshte gje intime ,jo te gjithe reagojne ne te njejten menyre.

  meqe ra fjala per macet,kur isha e vogel kam pare macen qe po lindte. mbase qe aty kuptova qe kalamajt s'dilin nga sqetulla.
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  785
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  un i kam prer vet kerthizen djalit tim se ne itali ekziston kjo lloj tradite ku baba merr pjes ne lindje.(na shqiperi me sa kam degjuar nuk ekziston kjo)eeeeeee gjeja me e bukur ne bot

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  785
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga elen Lexo Postimin
  Une kam qene prezente po si shqiptare qe jam , nuk jam dakort ose nuk me pelqen qe te asistoje nje mashkull.
  Njoh persona shqiptare qe kane qene dhe e bejne me shume per support te femres dhe per emocionet e parjes se femijes.
  Them jo.
  pse esht keq ti japesh zemer gruas ne te tilla raste?pastaj mos ki turp se ai qe do te jet pran teje kur te lindesh do jet shoku yt.do te ket par nudo ai ty qe.....hajt mos s vrit menjen

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Une kam vajtur njehere deri te dera e spitalit dhe kur pashe se sa keq ishte ,ika ,megjithse dhe vete ajo qe do linde nuk pranoj as burrin e as nje nga ne te tjret qe ta shikonim .
  Une kam shume qef te rastis ndonjehere vec te shoh se si vjen ne jete bebja .

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga WALCHIRIA Lexo Postimin
  Tani kisha nje si lloj pyetje ,pak te cuditshme por normale per mua besoj.
  Tek po shikoja discovery channel ishte tema per grat kur lindin , dhe doli nje grua ne lindje e siper , e mu kujtua qe para disa vitesh u bera kumbara 2 vajzave qe i pash edhe te lindin . Nuk e di sa njerezve tu kete ndodhur te shofin dike te lindin life , por pasi e kam provuar vete dhe esht nje ndjenj e mrekullushme tek shef dike qe vjen ne jete , kshuqe me erdhi idea te pyes nese dikush ka perjetuar te njejten gje si mua .
  Kjo vlen per femrat dhe meshkujt .Do ju pelqente ta perjetonit nje ngjarje te till ? dhe pse eshte pak e frikshme ju garantoj .
  Dhe ju lutem mos ma beni temen chit chat .lol.
  Ps . Vetem ata qe e kan perjetuar dmth vezhguar , jo provuar ,lol.

  sna the ca ngjyre i kishte floket  Pervoj e mrekullueshme me te pare
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 10. #10
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Autorja nuk krkon t dij nse keni par ndonj kafsh duke lindur.

  Prmbajuni tems!
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 11. #11
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga Elmo Lexo Postimin
  sme ka ndodhur asnjiher.
  Edhe pse dua ta perjetoj nji rast t till.
  Te uroj ta perjetosh se ska gje me te bukur, me te vertet .

  Citim Postuar m par nga Baptist Lexo Postimin
  Walchira, kam pare ne TV qindra here keso gjerash, te theme te drejten une si mashkull (ose si qenie pak e ndryshme njerezore, se ku e di une si e perjetojne te tjeret). Mua me duket shume refuzuese dhe nuk kam deshire ta shoh asnjehere. Aq me pak femiun tim, -jam i sigurt se do te me binte te fiket nga bezdia. Nuk gjej fjale ta pershkruaj ate emocion. Flas gjithnje nga ana ime personale e natyres mashkullore - ku di une; ndoshta te tjeret do te kenaqen?!
  Kam pare shume skena filmash ku merrte pjese edhe babai; ne shumcen prej tyre kam pare e u bie te fiket! -Per vete, -s'u ve faj.

  Shpresoj te jesh e kenaqur me pergjegjen. Te mos them se neveritem se mund ofendohet ndokush por me duket gje teper e ... pa .. s'di
  Neper filma gjithmon ekzagjerohen gjerat , se di un raste qe kan qen te pranishem baballaret dhe e kan filmuar , dmth jo se esht kushedi se cfare kur ta shofesh pas disa kohesh , por prap ke pare femijen tend te vij ne jet , dhe ndoshta arrin te kuptosha sadopak dhimbjen e gruas dhe mendoheni 2 her paras e te nisni te dytin ,lol.
  Nejse kjo gje esht me deshir .  Citim Postuar m par nga elen Lexo Postimin
  Une kam qene prezente po si shqiptare qe jam , nuk jam dakort ose nuk me pelqen qe te asistoje nje mashkull.
  Njoh persona shqiptare qe kane qene dhe e bejne me shume per support te femres dhe per emocionet e parjes se femijes.
  Them jo.
  Ke te drejten tende , ama emocionte till se provon shpesh here .


  Citim Postuar m par nga donna76 Lexo Postimin
  Kam pare te SKY nje emision vetem me lindje.
  me operim pa operim nga te gjitha llojet.

  Une si person nuk impresionohem shpejt dhe mu duk nje gje natyrale dhe delikate. ne fakt eshte gje intime ,jo te gjithe reagojne ne te njejten menyre.

  meqe ra fjala per macet,kur isha e vogel kam pare macen qe po lindte. mbase qe aty kuptova qe kalamajt s'dilin nga sqetulla.

  Provo te shikosh njerzit jo kafshet ,lol .


  Citim Postuar m par nga bar/bunja Lexo Postimin
  un i kam prer vet kerthizen djalit tim se ne itali ekziston kjo lloj tradite ku baba merr pjes ne lindje.(na shqiperi me sa kam degjuar nuk ekziston kjo)eeeeeee gjeja me e bukur ne bot
  Nje mashkull qe e paska perjetuar , qenke per te te dhen doren ..


  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin
  Une kam vajtur njehere deri te dera e spitalit dhe kur pashe se sa keq ishte ,ika ,megjithse dhe vete ajo qe do linde nuk pranoj as burrin e as nje nga ne te tjret qe ta shikonim .
  Une kam shume qef te rastis ndonjehere vec te shoh se si vjen ne jete bebja .

  Ishalla sa me shpejt e shef , vetem ishalla ste ze frika te besh femije vet .


  Citim Postuar m par nga BaBa Lexo Postimin
  sna the ca ngjyre i kishte floket  Pervoj e mrekullueshme me te pare

  Te zi si nata i kishte , dhe ishte gjith ngjyr vjollc , ama kur e pastruan gje me te mrekullushme skishte , sidomos ta mbaje ne krah .

  Mos e le pa provuar ,lol .

 12. #12
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Neper filma gjithmon ekzagjerohen gjerat , se di un raste qe kan qen te pranishem baballaret dhe e kan filmuar , dmth jo se esht kushedi se cfare kur ta shofesh pas disa kohesh , por prap ke pare femijen tend te vij ne jet , dhe ndoshta arrin te kuptosha sadopak dhimbjen e gruas dhe mendoheni 2 her paras e te nisni te dytin ,lol.
  Nejse kjo gje esht me deshir .
  Na ke bo kokn lomsh, knej thu "ekzagjerohet" knaj thu mendoni dy her para se t nisni t dytin.
  Nuk m duket ndjenj e mir si thu, po t qndrosh aty duket shenj solidariteti.

 13. #13
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  rrusho,

  doktoreshe je apo mami

  Xhuxhu te thash edhe dje po e kan fshir , sjam as njera as tjetra ..


  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Na ke bo kokn lomsh, knej thu "ekzagjerohet" knaj thu mendoni dy her para se t nisni t dytin.
  Nuk m duket ndjenj e mir si thu, po t qndrosh aty duket shenj solidariteti.

  Ekzagjerohet me ate qe i bien te fiket e kisha fjalen , po duket qe se ke provuar prandaj flet , se per te qen esht nje emocion qe provohet rrall ne jet , dhe pse esht pak i frikshem duhet ta pranoj .

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  flm, prandaj desha me e kap sa jam ketu

  se e mora me mend qe o fshi
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 15. #15
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ekzagjerohet me ate qe i bien te fiket e kisha fjalen , po duket qe se ke provuar prandaj flet , se per te qen esht nje emocion qe provohet rrall ne jet , dhe pse esht pak i frikshem duhet ta pranoj .
  S'ma merr mendja q do ta provoj ndonjher. Ndrsa pr t shiku,. do ta provoj :d

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga WALCHIRIA Lexo Postimin


  Te zi si nata i kishte , dhe ishte gjith ngjyr vjollc , ama kur e pastruan gje me te mrekullushme skishte , sidomos ta mbaje ne krah .

  Mos e le pa provuar ,lol .
  jo aty afer me ke , ti e di qe un si lej te me ikin keto raste


  Respekt.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BaBa : 09-12-2007 m 16:52
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 17. #17
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  S'ma merr mendja q do ta provoj ndonjher. Ndrsa pr t shiku,. do ta provoj :d
  Po ate thash edhe un provim me shikim , se me e provu me lind vet ehe ske shonse ..hahhaha cme bone me qesh .

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  S'ma merr mendja q do ta provoj ndonjher. Ndrsa pr t shiku,. do ta provoj :d
  E ke degjuar ate kuriozitetin ti se tani do fillojne te lindin dhe burrat ?Ka lindur njeri biles dhe binjak

 19. #19
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  E ke degjuar ate kuriozitetin ti se tani do fillojne te lindin dhe burrat ?Ka lindur njeri biles dhe binjak
  E kam pa ni film kshtu, luan arnold shfarceneger edhe aj artisti i shkurt se emrin s'po di si e pat. Ka qen shum interesant, ata barkun e fryr, dhe n fund t filmit lindin.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  po DENI DEVITO E QUAJNE
  E SHIKON PRA
  Ndryshuar pr her t fundit nga alnosa : 09-12-2007 m 17:08

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Cili sht mendimi juaj mbi adoptimin e fmijve jetim?!
  Nga DI_ANA n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 02-02-2015, 09:30
 2. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 3. Zamira Caka: Fmijria ime e prjetuar midis pes qyteteve
  Nga Xhuxhumaku n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-12-2006, 05:46
 4. Qendra Teatrore per Femije ne Shkup
  Nga StormAngel n forumin Voglusht shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2004, 12:08
 5. Janullatos: Nuk ka prparim me djegien e kishave dhe xhamive
  Nga Jesushaus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •