Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 116
  1. #21
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Nga një anë nuk kanë faj prindërit pasi siç e ka thënë Perla më sipër fëmijët e shikojnë shkollën si një mundësi për të kaluar ditën dhe të shpëtojnë nga kthetrat e prindërve. Fëmijet në shtëpi bëjnë si engjëj, sapo dalin nga dera nuk i njohin më as prindërit.

    Faji duhet të hidhet mbi institucionet arsimore, e them këtë pasi ato nuk marrin asnjë masë për të lajmëruar prindërit e djalit/vajzës mbi sjelljën e tyre në shkollë. Mjafton të marrë një raport tëk një nga ambulancat e qytetit dhe justifikon 3 ditë rresht pushime. Shkollat duhet të marrin masa për të vënë në dijeni prindërit e nxënësve mbi mungesat që ata bëjnë dhe ecurinë e tyre në mësime.

    Kur kam qënë unë në gjimnaz 1 herë në tre muaj "mbledhja e prindërve", gjysma e prindërve nuk vinin pasi nuk lajmëroheshin. Tani besoj se nuk bëhen më. Nëse institucionet nuk marrin masa jo vetëm ky brez por edhe 2 deri në 3 breza të tjerë po i njëjti problem do jetë.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  2. #22
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Pse kam nje pershtypje une qe keto anketat s'jane formuar sipas nje metodologjie te pershtateshme? Plus, si i kane verifikuar keto perfundimet? Mungesa e seriozitetit te adoleshenteve ne Shqiperi s'me habit sikur 90% e tyre te kene plotesuar anketat sipas fantazive te tyre seksuale dhe jo sipas realitetit te tyre.

    E na e shpifen me keto artikuj qe dalin me tabela akuzuese"ahhh, rinia e sotme, ka dale dore..."
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    oj ti goc e bankes greke

    sa dite rri ne tirone ti kur vje ne shqiperi?

    kshu kur shetit me syze djelli, apo del naten kur s'ka korrent?

    ke noj tetevjecare afer shpis?

    flm
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  4. #24
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    oj ti goc e bankes greke

    sa dite rri ne tirone ti kur vje ne shqiperi?

    kshu kur shetit me syze djelli, apo del naten kur s'ka korrent?

    ke noj tetevjecare afer shpis?

    flm
    Bankat Greke s'i shoh as me shpine

    Ore, ndoshta une vij atje me nje mentalitet komplet tjeter, mentalitet te hapur ndaj lirive personale. Duan seks? Po te bejne seks kur s'demtojne njeri! Kane hormone qe ju bejne bam-bum, pse u deshka t'i gjykojme? Sepse ne s'kemi bere gje? Po neve na kane brainwash prinderit aman, mire qe s'morem ndonji aversion ndaj maredhenieve femer-mashkull totalisht. Boll me ato ndrydhjet ... filloni te respektoni lirite personale.

    Ku eshte faji i tere kesaj? Tek prinderit. Ne EU i pranojne lidhjet dashurore prinderit, madje i lejojne t'i sjellin te dashurit dhe ne shtepi, pra ato qe ato te gjoret ne Shqiperi detyrohen t'i bejne shkurreve e banjove, keto kendej i bejne ne nje ambient te kontrolluar, ne shtepi!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 03-12-2007 më 17:42
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    mos e devijo, problemin,

    me siper kundershtoje anketat.

    ne fakt gjimnazistet e sotem pjsesa me e madhe jane out fare nga ana e dijes. sa per problemin e hormoneve, te bejne si te duan, por qe familja se ka mendjen te ta kjo dihet,

    po e le me kaq, se s'du me polemizuar me ty, se me ke pershendet me kenge,...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    mos i veni kaq rendesi ketyre sondazheve, keto ciliminjte ja fusin kot kshu per te shitur pordh. mbaj mend kur me tregonte nje presor njeher, i kishte bere nje sondazh ca gjimnazistave per llojet e drogave qe merrnin, pothuajse 90 kishin zgjedhur droga qe as nuk ekzistonin fare. kalamaj hesapi.

  7. #27
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Bankat Greke s'i shoh as me shpine

    Ore, ndoshta une vij atje me nje mentalitet komplet tjeter, mentalitet te hapur ndaj lirive personale. Duan seks? Po te bejne seks kur s'demtojne njeri! Kane hormone qe ju bejne bam-bum, pse u deshka t'i gjykojme? Sepse ne s'kemi bere gje? Po neve na kane brainwash prinderit aman, mire qe s'morem ndonji aversion ndaj maredhenieve femer-mashkull totalisht. Boll me ato ndrydhjet ... filloni te respektoni lirite personale.

    Ku eshte faji i tere kesaj? Tek prinderit. Ne EU i pranojne lidhjet dashurore prinderit, madje i lejojne t'i sjellin te dashurit dhe ne shtepi, pra ato qe ato te gjoret ne Shqiperi detyrohen t'i bejne shkurreve e banjove, keto kendej i bejne ne nje ambient te kontrolluar, ne shtepi!
    hahahaha bluje goca tezes teme 30 vjec mtiron ene moma vet i thot ska date. po deshe martoju. po si me u martu mi pa u shoqnu hahahahahaha

    ajo del me te dashmin ene ktyne ju thot po shkoj ke robashqepsi hahahahaha
    no glove no love

  8. #28
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Xhuxho,

    Absolutisht! Vazhdoj te jem e mendimit qe metodologjia statistikore s'besoj qe eshte vene ne praktike ne raste te tilla. Thjeshte fakti qe keto kane kerkuar informacione specifike ne lidhje me sjellje(sipas tyre) seksualisht deviante, tregon qe vete perpiluesit e anketimeve hyjne me paragjykime aty.

    Plus, aman Xhuxho, prinder shqipetar kemi te gjithe ne shtepi. Une jam rritur mu ne mes te EU-se dhe ndryshimet, hiaten, mes mentalitetit shqiptar dhe mentalitetit ku egziston liria personale, i kam ndjere me teper se shumica ketu. Prinderit shqipetar ne pergjithesi kane deshtuar totalisht t'i pershtaten kohes dhe ndryshimeve qe po peson rinia, dine vetem te gjykojne.(dhe ketu s'po flas specifikisht per prinderit e mi se jane njerez intelektual qe botekuptimin e brezit te ri e kane te qarte, e respektojne edhepse s'ndajne te njejtin mendim. Pra keto te mite jane me te zhvilluarit e brezit te tyre) Mirepo nese keto s'behen pjese e botes te femijeve te tyre, thjeshte humbasin femijet. E kote te shtoj qe prinderit shqipetar poashtu kane deshtuar ne informimin seksual te femijeve te tyre.

    Tiko, ashtu e kane prinderit shqipetar qe s'kane dalur jashte, mendojne qe do fejohen si ne kohen e tyre; duke marre fryme ne te njejten hapesire per afersisht 30 min e ti thone nj-tj"ah, qenke i bukur nga pamja, neser ke shkesin ne shtepi"...prapambetje!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 03-12-2007 më 18:08
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    prinderit shqiptare te ketyre adaoleshenteve b_s e kane mendjene o per dashnoret e tyre, ose per te bo leke, ose per te pa telenovela, dhe kalamajte e tyre bejne si ti doje qejfi, sa per ate qe e bojne neepr ferra, harroje , ka plot motele dhe apartamente.

    ne bllokun tim, kam nje ish-gjimnaziste, qe gjithnje sa kthehesha darkave nga ora 10, 11 ne shpi ne ate ore i hipte makines.

    Pastaj prinderit e adoleshenteve te sotem te Tiranes, pjesa me e madhe jane te ardhur keto 10 vjetet e fundit ne Tirane dhe edukata e tyre vete le per te deshiruar, kshu qe kalamajte jane hap si vaji ne laker.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-02-2007
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    187
    Çfare keni more ju kjo eshte natyrore nese ju skeni mundur ne kohen e juaj kush ju ka faj
    Vazhdoni te çoni jet te xhaxhit
    mos ja vuni veshin ketyreve XHELOZAVE.

    hhh prapanikat e dreqit
    "Unë jam mirë kur asht mirë Shqipnia"

    Je vais bien quand l'Albanie va bien

  11. #31
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Ore, ndoshta une vij atje me nje mentalitet komplet tjeter, mentalitet te hapur ndaj lirive personale. Duan seks? Po te bejne seks kur s'demtojne njeri! Kane hormone qe ju bejne bam-bum, pse u deshka t'i gjykojme? Sepse ne s'kemi bere gje? Po neve na kane brainwash prinderit aman, mire qe s'morem ndonji aversion ndaj maredhenieve femer-mashkull totalisht. Boll me ato ndrydhjet ... filloni te respektoni lirite personale.

    Ku eshte faji i tere kesaj? Tek prinderit. Ne EU i pranojne lidhjet dashurore prinderit, madje i lejojne t'i sjellin te dashurit dhe ne shtepi, pra ato qe ato te gjoret ne Shqiperi detyrohen t'i bejne shkurreve e banjove, keto kendej i bejne ne nje ambient te kontrolluar, ne shtepi!
    Blue, po pse o goce, pleq lindem ne te tjeret? S'kishim hormone? . Ta leme menjane metodologjine e anketimit. Kur tha Xhuxhi, e ka mare ferra uraten qe ne tetevjecare. Liri thua ti, seksi nuk eshte vetem liri, por eshte dhe pergjegjesi. Cfare dine 15-vjecaret nga keto pergjegjesi? Apo vuuuu edukata seksuale ne Shqiperi.
    Pergjegjesia e prinderve? C'te bejne prinderit e shkrete me pare? (Po flas per shumicen) ku ta kene mendjen me pare, te shkollimi i femijeve, te buka ne tavoline, etj me radhe.

    Nejse, mbase eshte dhe ceshtje mentaliteti, por kjo s'do te thote detyrimisht qe eshte gabim. Personalisht jam me "kanun" per ca gjera lol.

  12. #32
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Xhuxho,
    Po mire mo, ato s'jane familje. Une jam rritur jashte,ka ca vjete qe kam kaluar adoleshencen, dhe prape, ne ate ore s'mund te dal po s'dhashe koordinata te qarta. Tani per te munduar teorikisht mundem, por per respekt te mentalitetit te tyre dhe botekuptimit te tyre s'bej nje hap te tille.

    Lioness, hormone kishim ne por s'na bombardonin me mesazhe seksuale ne te gjithe anet. Une per seks jam kaq, rritur ne perendim dhe s'flas me prinderit e mi. Deficit i prinderve eshte. Pastaj pse mundoheni t'ju impononi brezit te ri mentalitetin tuaj te ndrydhur?
    Cfare eshte edukata seksuale? Sikur keto do kishin edukate seksuale per t'u mbrojtur nga gjithe stimujt seksuale qe marrin gjate dites, do dinin qe seksi kerkon dhe nje lidhje emocionale. Mungesa e edukates seksuale nuk i lejon te vene ne nje kontekst te qarte seksin. E duke pare qe informimin seksual e marrin nga njeri-tjetri, pra burime vertete te varfera, dhe jo nga prinderit e tyre me nje eksperience te gjere ose nga njerez te specializuar, atehere behen pre e kornizave te dobeta sociale.Prinderit shqipetar kane deshtuar ne kete prizem!

    Se ca bej me veten eshte tjeter pune, ama s'mundohem KURRE qe t'ju imponoj konservatizmin tim te tjereve.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 03-12-2007 më 18:25
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  13. #33
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    bluje ala ta kthejn tv kur filloj e puthen hahahahahahahaha

    po kur bojn sex cohet baba me mush i got uj hahahahahahahaha

    mu mkenoqin kur mvij ktu prej tirone.
    no glove no love

  14. #34
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Xhuxho,
    Po mire mo, ato s'jane familje. Une jam rritur jashte,ka ca vjete qe kam kaluar adoleshencen, dhe prape, ne ate ore s'mund te dal po s'dhashe koordinata te qarta. Tani per te munduar teorikisht mundem, por per respekt te mentalitetit te tyre dhe botekuptimit te tyre s'bej nje hap te tille.

    Lioness, hormone kishim ne por s'na bombardonin me mesazhe seksuale ne te gjithe anet. Une per seks jam kaq, rritur ne perendim dhe s'flas me prinderit e mi. Deficit i prinderve eshte. Pastaj pse mundoheni t'ju impononi brezit te ri mentalitetin tuaj te ndrydhur?
    Cfare eshte edukata seksuale? Sikur keto do kishin edukate seksuale per t'u mbrojtur nga gjithe stimujt seksuale qe marrin gjate dites, do dinin qe seksi kerkon dhe nje lidhje emocionale. Mungesa e edukates seksuale nuk i lejon te vene ne nje kontekst te qarte seksin. E duke pare qe informimin seksual e marrin nga njeri-tjetri, pra burime vertete te varfera, dhe jo nga prinderit e tyre me nje eksperience te gjere ose nga njerez te specializuar, atehere behen pre e kornizave te dobeta sociale.Prinderit shqipetar kane deshtuar ne kete prizem!

    Se ca bej me veten eshte tjeter pune, ama s'mundohem KURRE qe t'ju imponoj konservatizmin tim te tjereve.
    Nuk po i imponojme askujt asgje, thjesht po diskutohet .
    Dalim serish tek edukata seksuale (qe nuk jepet vetem nga prinderit, por dhe nga institucione, klinika, doktore te posatcem.) Prinderit tane s'ka si te "emancipohen" brenda nates, jane produkt i kohes se tyre. E ve "emancipohen" ne thonjeza sepse emancipim nuk matet vetem me ate meter.
    Nga ana tjeter, keto situata jane ujra te patrazuara. Ashtu sic ti akoma dhe sot jashte shtetit respekton mentalitetin e prinderve te tu, ashtu dhe femijet atje nuk pyesin prinderit per te te tilla situata pikerisht ndoshta per shkak "respekti."

    Gjithesesi, vajzes sime (kur ta bej lol) do t'i flisja per marredheniet seksuale ne moshen 15 vjec, por te dashur ne shtepi ne ate moshe perpjete te hidhet nuk ka.

  15. #35
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-11-2006
    Postime
    193
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Bankat Greke s'i shoh as me shpine

    Ore, ndoshta une vij atje me nje mentalitet komplet tjeter, mentalitet te hapur ndaj lirive personale. Duan seks? Po te bejne seks kur s'demtojne njeri! Kane hormone qe ju bejne bam-bum, pse u deshka t'i gjykojme? Sepse ne s'kemi bere gje? Po neve na kane brainwash prinderit aman, mire qe s'morem ndonji aversion ndaj maredhenieve femer-mashkull totalisht. Boll me ato ndrydhjet ... filloni te respektoni lirite personale.

    Ku eshte faji i tere kesaj? Tek prinderit. Ne EU i pranojne lidhjet dashurore prinderit, madje i lejojne t'i sjellin te dashurit dhe ne shtepi, pra ato qe ato te gjoret ne Shqiperi detyrohen t'i bejne shkurreve e banjove, keto kendej i bejne ne nje ambient te kontrolluar, ne shtepi!
    cuna... hapni syte, mos merrni per gra ndonje nga keto qe flasin per barazi seksesh dhe lirine e grave se te gjitha e kane kaluar ndonje ***** evgjiti nen shale thjesht per te treguar liberalizmin e tyre

  16. #36
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    kaq shume pathos e energji.. me duket se kanalizohet ne vende te gabuara..
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  17. #37
    alpha dominant Maska e D@mian
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    1,170
    Ju lutem permbajuni temes, dmth vazhdoni te llafosni per sex mes kalamajsh!
    (Jeremy Irons, t'marrsha t'ligat) lol
    FLUCTUAT NEC MERGITUR

  18. #38
    Per gjimnazistet e forumit (sa per ta kanalizuar ca me teper, lol):

    http://www.bbc.co.uk/worldservice/sc...f/albanian.pdf
    U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
    Usually he takes the clip out

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Duan seks? Po te bejne seks kur s'demtojne njeri! Kane hormone qe ju bejne bam-bum, pse u deshka t'i gjykojme? Sepse ne s'kemi bere gje?

    Ku eshte faji i tere kesaj? !
    --------------------------
    Ne qe kemi qen te ndershem kemi vdekur me ato hormone ????
    po shkolla asht per te mesu apo per te ber sex !
    qa sdegjon njeriu ketu !
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  20. #40
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Doruntina, po pse re nuk mesohet se si me o sex si mas teje ahh???

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •