Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 58 prej 58
  1. #41
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    UN PO THEM VRET SHQIPTARI denohet me burgim te perjetshem,vret greku denohet me gjob.kupton apo sdo te kuptosh
    mund te me thuash se cfar eshte ky burgimi i perjetshem,se ne greqi nuk ka nje denim te tille. vetem ne qoftese i burrgosuri i shton vet vitet e tij, nga sjellja qe ka.a e din se ne greqi ndodhen rreth 3000 shqiptare neper burgje, nga 8000.qe ka gjith greqia.per drogen eshte. Ne 5 vite ben 4. Dhe per te tjerat,ne 5 vite ben 3 ,sipas denimit qe merr.PERVEC SHKOLLES DHE PUNES QE BEN, KETO JANE ULJE TE TJERA.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  2. #42
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    mund te me thuash se cfar eshte ky burgimi i perjetshem,se ne greqi nuk ka nje denim te tille. vetem ne qoftese i burrgosuri i shton vet vitet e tij, nga sjellja qe ka.a e din se ne greqi ndodhen rreth 3000 shqiptare neper burgje, nga 8000.qe ka gjith greqia.per drogen eshte. Ne 5 vite ben 4. Dhe per te tjerat,ne 5 vite ben 3 ,sipas denimit qe merr.PERVEC SHKOLLES DHE PUNES QE BEN, KETO JANE ULJE TE TJERA.
    jo mor jo qeka bo i mir greku kto 3 vitet e funit se dija.rrofsh qe po ma thu,por thuaju ene atyre qe i kan hedh ne gjyq ne hag drejtesin greke

  3. #43
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    jo mor jo qeka bo i mir greku kto 3 vitet e funit se dija.rrofsh qe po ma thu,por thuaju ene atyre qe i kan hedh ne gjyq ne hag drejtesin greke
    NUK BESOJ SE VETEM GREQIA ESHTE PER NE HAGE, KA DHE SHTETE TE TJERA.MOS HARRO SE GREQIA SHKON NE HAGE ME 3000 SHQIPTARE, APO TE DUKET SI NJE NUMER I VOGEL.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  4. #44
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    E Mira Do Te Ishte Qe Mos Ta Provonim Drejtesine E Grekut,ne Fund Te Fundit Denimi Sa Do I Vogel Qe Te Jete Te Nxin Per Tere Jeten.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    dakort vlla.mjafton

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-06-2005
    Postime
    297

    Lightbulb

    Une do te doja qe te krenohen universitetet dhe akademit me shqiptar kudo ne bote e jo burgjet.

  7. #47
    Perjashtuar Maska e BlackEagle
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    500 Miles a way from home.
    Postime
    260
    Kjo tregon se sa te kulturuar jemi ne shqiptaret !!!!!

  8. #48
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    nuk behet fjale qe te bejme debate te kota, mos vall dhe ti nuk me ke kuptuar.une nuk dua qe te ket asnje shqiptare neper burgje.dhe me sa kam pasur mundesi kam ndihmuar shume nga ata qe jam brenda. dhe do vazhdoj ti ndihmoj.ky esht piksynimi im kryesor. aty ku hapet nje shkolle, mbyllet nje burg.
    Oliver55 , po te jap nje sqarim me te gjeresuar pse kam thene qe me shum shqiptare duhet te mbyllen ne burgjet e Greqis.
    Nese nuk e ke verejtur, por eshte e vertete se ekziston nje opinion shum i hapur midis shqiptareve , sidomos atyre te Shqiperis, se Greqia eshte nje shtet mik dhe i do te miren ketij vendi, pra Shqiperis.
    Ne fakt kjo eshte nje ender qe nuk do te realizohet kurre, sepse Greqia qe nga dita kur ajo ka vendosur truallin shqiptar mbrenda kufijve te vet eshte be armiku i yne dhe me e keqja eshte se lene qe ka marre nje pjese te tokes sone por ka pretendime edhe per pjeset tjera te vatanit tane.
    Pra nje shtet qe synon te okupoj ne nje menyre ose ne nje menyre tjeter vendin e nje shteti tjeter , kur nuk ka per te qene mik i atij shteti , cdo here do te jete vetem armik.
    duke pasur parasysh ate qe thash me larte se ekzistojnde shqiptare te cilet menodje se Greqia eshte vend mik, e vetmja menyre per ta qe te kuptojne realietetin eshte te kalojne dy ose tre dite ne burgjet greke.
    Nuk dua qe ti shoh shqiptaret neper burgje , ne asnje menyre, por nese burgu eshte e vetmja menyre qe dikush te bindet nje shtet i caktuar eshte armiku i yne , atehere pso jo, lete burgosen qe te kuptojne te verteten dhe mos jetojne neper endra.

    Gostivari_usa
    WE WILL NOT GO DOWN!

  9. #49
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Oliver55 , po te jap nje sqarim me te gjeresuar pse kam thene qe me shum shqiptare duhet te mbyllen ne burgjet e Greqis.
    Nese nuk e ke verejtur, por eshte e vertete se ekziston nje opinion shum i hapur midis shqiptareve , sidomos atyre te Shqiperis, se Greqia eshte nje shtet mik dhe i do te miren ketij vendi, pra Shqiperis.
    Ne fakt kjo eshte nje ender qe nuk do te realizohet kurre, sepse Greqia qe nga dita kur ajo ka vendosur truallin shqiptar mbrenda kufijve te vet eshte be armiku i yne dhe me e keqja eshte se lene qe ka marre nje pjese te tokes sone por ka pretendime edhe per pjeset tjera te vatanit tane.
    Pra nje shtet qe synon te okupoj ne nje menyre ose ne nje menyre tjeter vendin e nje shteti tjeter , kur nuk ka per te qene mik i atij shteti , cdo here do te jete vetem armik.
    duke pasur parasysh ate qe thash me larte se ekzistojnde shqiptare te cilet menodje se Greqia eshte vend mik, e vetmja menyre per ta qe te kuptojne realietetin eshte te kalojne dy ose tre dite ne burgjet greke.
    Nuk dua qe ti shoh shqiptaret neper burgje , ne asnje menyre, por nese burgu eshte e vetmja menyre qe dikush te bindet nje shtet i caktuar eshte armiku i yne , atehere pso jo, lete burgosen qe te kuptojne te verteten dhe mos jetojne neper endra.

    Gostivari_usa
    Ne rradh te pare,sa per tokat tona as mos e vrit mendjen. se dhe tja japesh grekut nuk i don. a e din se fshatrat e greqis qe ndodhen afer kufirit me shqiperine greku i ka boshatisur, dhe ato fshatra po i mbajme ne shqiptare me punet tona.dhe per pak kohe do te qeverisen nga ne shqiptaret.une me sa shoh nuk ka mbetur vend pune pa shqiptar,si ne fshatra ashtu dhe ne qytete.jan me mijra familje shqiptare qe kan vene baza te forta ne kete shtet te huaj, te cilet mendojne qe te len tek femijet e tyre nje te ardhme te sigurt,dhe pa konfluenca ne shoqerine greke. a e mendon dot se cfar mendimesh ka ky brez i ri shqiptaret qe u lind dhe po rritet ne vend te huaj.shumica e ketyre e quajne memedhe te dyte.prandaj nuk mund te vin ata mbas nesh , por ne mbas atyre.se ata kane te ardhmen perpara.ata jane frymezuar me nje menyre tjeter jetese.qe shumica nga ne te medhenjte nuk i kuptojme dot.te them dhe nje gje.tjeter populli grek dhe tjeter politika e shtetit grek,eshte si nata me diten.SA ME LART FLAMURI YNE.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  10. #50
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    04-02-2003
    Postime
    444

    Arrow Oferte Per Ndihme!

    Citim Postuar më parë nga qafezezi Lexo Postimin
    Jo vetem ne Greqi por ne çdo vend vend te botes ka te pafajshem. Ne Greqi eshte me e lehte te futesh nje shqiptar ne burg. Drejtesia greke nuk ka kohe te studioje dosjet nese nje shqiptar eshet me faj apo pa faj. Kur shkelet ligji ne Greqi policia nuk kerkon te dije kush e ka bere kete por ne menyren me te lehte cakton nje fajtor.
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    NUK BESOJ SE VETEM GREQIA ESHTE PER NE HAGE, KA DHE SHTETE TE TJERA.MOS HARRO SE GREQIA SHKON NE HAGE ME 3000 SHQIPTARE, APO TE DUKET SI NJE NUMER I VOGEL.
    Mbase ju ngushelloj t'ju them se vete ata qe burgosin padrejtesisht shqiptaret qe prej dekadash,serbet,grekerit apo gjermanet,jane vete sot kombe burgaxhinjsh,ne kuptimin qe nuk jane te lire te bejne si t'u doje qejfi.Po mos ishin nden fre serbet e grekerit nga kapistallet nderkombetare do na kishin zhdukur me kohe,e po mos ishin nden fre gjermanet nga kapistallet nderkombetare me siguri Polonia,Cekia,etj do perjetonin Deja Vus,ku sic e kemi thene gjermanet jane mjeshtra!

    Vete jam nje i burgosur i privilegjuar.Meqense policia gjermane ashtu si dhe vite me pare deshtoi para gjyqesorit te ketij vendi edhe ne nje perpjekje tjeter pak kohe me pare per te me damkosur "kriminel" e per te me mbyllur perjetesisht pas hekurave,(kete here per-desh-fajtor per shkak te interpretimit sipas qefit te tyre te disa shkrimeve te mija) jam i lire te rroj jashte burgut,kam telefon madje qe prej nje viti nuk ma ndalojne me as internetin.
    Jam i bindur se ashtu si dhe ne Greqi edhe ketu ne Gjermani ka me siguri shqiptare te denuar padrejtesisht,e jo vetem shqiptar.
    Ne keto kushte te mijat prej te burgosuri te "privilegjuar",meqenese ambasadat e konsullatat jane te frenuara nga kalkulime interesash nacionale(ne heshtim per padrejtesite qe ju beni shqiptareve ne Greqi,Gjermani,ju thoni nje llaf te mire ne filan forum nderkombetar e me the e te thashe)ju ofroj si me poshte ndihme te gjithe atyre qe kane njerrez ne burgje te Gjermanise:

    Me dergoni nje email:shahmat15@yahoo.com.Me informoni per vendin ku i afermi apo i njohuri tuaj ndodhet ne burg.Ne se keni nje numer telefoni te atij burgu eshte me praktike.
    Premtoj te vendos kontakt me te afermin tuaj,dhe te komunikoj(My phone is unjustly under watch since 17 anyway) e te interesohem per te aq sa ma lejon ligji,dhe shendeti im,
    KJO PAVARESISHT NGA NACIONALITETI QE KENI(Shqiptar,Rom,Ashkali,Grek,Italian,Francez,
    Amerikan,Kinez,Kanadez,Rus,Polak,Cek,Libjan,Algjer ian.etj,etj.)Kete ndihme jau ofroj vetem per te burgosur brenda territorit nacional te R.F.Gjermane,dhe asnje here per te burgosur ne vende te tjera.
    Nga kjo ndihme perjashtohen ata njerrez te cilet jane arrestuar apo denuar pasi eshte provuar qofte edhe vetem ne formen e perjpjekjes: veprimtari spiunazhi,terrorizem shteteror-Iran-bashkepunim me Alkaiden,apo me grupe te tjera terroriste!

    -----------------------------------------------------


    Complainte d'un occupe

    Du soir au matin
    Voir les Fridolins
    Moi j'en ai marre!...
    Penser que des porcs
    Collaborent,..
    Ces salauds!
    Moi j'en ai marre
    Entendre leur radio,
    lir' leurs sal's journaux
    Moi,j'en ai marre!

    Si c'est l'Ordre' Nouveau
    Eh bien,je vous l'declare!
    C'est pas rigolo.
    Faut qu'ca cess' bientot
    Car moi,j'en ai marre.

    Kenge e transemtuar nga BBC ne dhjetor 1940
    Ndryshuar për herë të fundit nga wittstar : 18-12-2007 më 22:20

  11. #51
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Ministri grek i Drejtësisë ka kërkuar mbështetjen e homologëve të tij të Këshillit të Europës dhe BE-së në një fushatë për të mundësuar transferimin e të burgosurve me shtetësi të huaj në vendet e tyre. Fushata synon të lehtësojë mbipopullimin e burgjeve të Greqisë, ku rreth një e katërta e numrit të përgjithshëm të të burgosurve janë shtetas shqiptarë. Sipas të dhënave që ka publikuar ministria e Drejtësisë këto ditë, deri në fund të muajit tetor në gjithë burgjet greke ndodheshin 10 983 persona që vuajnë dënime të ndryshme. Gati gjysma e tyre, ose 48 % janë shtetas të huaj dhe nga këta, 2 668 janë shtetas shqiptarë. Shifrat dëshmojnë një mbipopullim dramatik të burgjeve greke, kapaciteti i të cilave është faktikisht më i vogël. Shqetësimi i vazhdueshëm i ministrisë greke të drejtësisë, ka sugjeruar një zgjidhje të vetme transferimin e të burgosurve, sidomos atyre nga vendet ballkanike, në burgjet e vendeve të tyre. Por kjo është një procedurë që ecën jashtëzakonisht ngadalë, ndërsa programet e komunikuara nga autoritetet greke për të kontribuar në ndërtime burgjesh të reja në disa vendeve fqinje, ende nuk janë konkretizuar. Ministri i ri i Drejtësisë, Sotiris Haxhigakis, në konferencën e ministrave homologë të Këshillit të Europës, njoftoi për fushatën e Greqisë me qëllim lehtësimin e mbipopullimit, duke sugjeruar të shtohet një protokoll tjetër në konventën për transferimin e personave të dënuar. Ai kërkoi mbështetjen e homologëve në këtë fushatë, ndërsa shtoi se do kontaktojë me gjithë ministrat e Drejtësisë të BE-së, por edhe në takime dypalëshe me homologë të rajonit. Shqipëria zë një vend të veçantë në axhendën e kësaj fushate, për vetë faktin se personat nga vendi fqinj përbëjnë gjysmën e gjithë të burgosurve me shtetësi të huaj, që arrijnë sot në 5 253 vetë.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  12. #52
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Greqi nje nder kater te burgosur eshte shqiptar
    Lajme ShqipTë burgosurit e huaj në Greqi janë gjithsej 5.253 vetë që përbëjnë 48 për qind të numrit total të të burgosurve. Nga këta, 2.668 janë shqiptarë.

    Sipas të dhënave të fundit që jep Ministria greke e Drejtësisë, 25 për qind e të burgosurve në burgjet greke ose një ndër katër të burgosur janë shqiptarë. Në Greqi, çdo ditë, dy persona, një grek dhe një i huaj kalojnë derën e qelisë dhe numri i tyre rritet çdo ditë. Ky fenomen, sipas mediave vendase, ka shkaktuar shok në shoqërinë greke edhe për arsyen se sistemi i sotëm i burgjeve nuk mund ta përballojë këtë rritje. Por ajo që shton më tepër shqetësimin është rritja e numrit të të burgosurve me nënshtetësi të huaj, një faktor ky që shton rritjen e diskriminimit të tyre. Përqindja e burgimit të shtetasve të huaj është 6 herë më e madhe se ajo e burgimit të shtetasve grekë. Kështu, në 100 mijë banorë grekë, 6 prej tyre burgosen. Ndërsa për të njëjtën shifër banorësh të huaj, rezulton se burgosen 35. Raporti i Ministrisë greke të Drejtësisë tregon se numri i përgjithshëm i të burgosurve në Greqi është deri më sot 10.983 persona, kundrejt 8.284 persona që ishin në vitin 2002, pra një rritje prej 32,5 për qind. Tendenca e burgosjes së të huajve me shumicë në krahasim me grekët duket qartë në shifrat që japin organet greke. Çdo muaj, 60-70 persona marrin rrugën e burgut. Prej tyre, 35, pra gjysma janë të huaj dhe prej këtyre të fundit 17 janë shqiptarë.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  13. #53
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-04-2003
    Postime
    1,348
    Une do beja dicka tjeter.

    Te gjithe te burgosurit ne Greqi vec atyre me burgim te perjetshem do ti sillja ne Shqiperi. Poooor, do ti vija te gjithe te punonin gjate kohes qe vuajne denimin. Ne cfare?

    Shume e thjeshte, brezare agrumesh, kanale vaditje qe kaq shume ka nevoje buqesia, rruge rurale, pyllezime, ndertime ndertesash publike etj etj. Haku i punes nuk paguhet, ose paguhet vetem kontributi social, pasi haku i pune perdoret per shpenzimet e mbajtjes se te burgosurit ne burg, ushqim, etj. Stimuj mund te perdoren ketu gjithashtu, psh 2 dite pune sjellin nje dite ulje ne denim, sigurisht per veprat penale jo shume te renda ose psh me 20 vjet e poshte.




    Per 5 vjet Shqiperia fillon te prodhoje perseri agrume, madje edhe per eksport.

  14. #54
    Citim Postuar më parë nga samer Lexo Postimin
    jam dakort me ty
    Kam qelluar te jeme ne ca gjygje te Greqise dhe kam deggjuar disa nga ato por me teper me beri pershtypje nje
    Kishte shkuar nje shqiptar te punonte tre dite tek shtepia e nje greku per te pastruar oborrin, i kishte thene greku preji deget e asaj peme (te komshiut)
    qe futen ne oborrin tim
    Gjyggji behej nga komshiu pse kishte pre deget e pemes
    Vendimi ishte nje pagese per grekun dhe per shqiptarin 6 muj burg pse e kishte pre.
    kur e degjova kete gjygj me iku truni, ato qe ndjeva ne ate cast ishin cfare te them, ati shqiptarit te shkret megjthse nuk e njihja nuk e di car ti thosha
    Durim ti thosha, ska gje ti thosha, cfare ti thosha
    Keto behen ne Greqi
    Pak kane dalur si lajme qe denuan shqiptar dhe pastaj pane se nuk ishte ai fajtori
    tani shume e padrejte nuk eshte. 6 muaj burg eshte skandal per nje prerje peme, po fakti qe jane denuar te dy nuk eshte cudi.

    Se te thote njeri prishi pronen tjetrit dhe ti e ben, nuk do te thote qe je i pafajshem.

  15. #55
    Citim Postuar më parë nga Zarathustra. Lexo Postimin
    Une do beja dicka tjeter.

    Te gjithe te burgosurit ne Greqi vec atyre me burgim te perjetshem do ti sillja ne Shqiperi. Poooor, do ti vija te gjithe te punonin gjate kohes qe vuajne denimin. Ne cfare?

    Shume e thjeshte, brezare agrumesh, kanale vaditje qe kaq shume ka nevoje buqesia, rruge rurale, pyllezime, ndertime ndertesash publike etj etj. Haku i punes nuk paguhet, ose paguhet vetem kontributi social, pasi haku i pune perdoret per shpenzimet e mbajtjes se te burgosurit ne burg, ushqim, etj. Stimuj mund te perdoren ketu gjithashtu, psh 2 dite pune sjellin nje dite ulje ne denim, sigurisht per veprat penale jo shume te renda ose psh me 20 vjet e poshte.




    Per 5 vjet Shqiperia fillon te prodhoje perseri agrume, madje edhe per eksport.


    ishalla behet

  16. #56
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga Zarathustra. Lexo Postimin
    Une do beja dicka tjeter.

    Te gjithe te burgosurit ne Greqi vec atyre me burgim te perjetshem do ti sillja ne Shqiperi. Poooor, do ti vija te gjithe te punonin gjate kohes qe vuajne denimin. Ne cfare?

    Shume e thjeshte, brezare agrumesh, kanale vaditje qe kaq shume ka nevoje buqesia, rruge rurale, pyllezime, ndertime ndertesash publike etj etj. Haku i punes nuk paguhet, ose paguhet vetem kontributi social, pasi haku i pune perdoret per shpenzimet e mbajtjes se te burgosurit ne burg, ushqim, etj. Stimuj mund te perdoren ketu gjithashtu, psh 2 dite pune sjellin nje dite ulje ne denim, sigurisht per veprat penale jo shume te renda ose psh me 20 vjet e poshte.




    Per 5 vjet Shqiperia fillon te prodhoje perseri agrume, madje edhe per eksport.
    Ujku qimen e ndërron por zakonin s'e harron
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  17. #57
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    A ka statistika per cfare jane denuar?
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    Greqi nje nder kater te burgosur eshte shqiptar
    Lajme ShqipTë burgosurit e huaj në Greqi janë gjithsej 5.253 vetë që përbëjnë 48 për qind të numrit total të të burgosurve. Nga këta, 2.668 janë shqiptarë.

    Sipas të dhënave të fundit që jep Ministria greke e Drejtësisë, 25 për qind e të burgosurve në burgjet greke ose një ndër katër të burgosur janë shqiptarë. Në Greqi, çdo ditë, dy persona, një grek dhe një i huaj kalojnë derën e qelisë dhe numri i tyre rritet çdo ditë. Ky fenomen, sipas mediave vendase, ka shkaktuar shok në shoqërinë greke edhe për arsyen se sistemi i sotëm i burgjeve nuk mund ta përballojë këtë rritje. Por ajo që shton më tepër shqetësimin është rritja e numrit të të burgosurve me nënshtetësi të huaj, një faktor ky që shton rritjen e diskriminimit të tyre. Përqindja e burgimit të shtetasve të huaj është 6 herë më e madhe se ajo e burgimit të shtetasve grekë. Kështu, në 100 mijë banorë grekë, 6 prej tyre burgosen. Ndërsa për të njëjtën shifër banorësh të huaj, rezulton se burgosen 35. Raporti i Ministrisë greke të Drejtësisë tregon se numri i përgjithshëm i të burgosurve në Greqi është deri më sot 10.983 persona, kundrejt 8.284 persona që ishin në vitin 2002, pra një rritje prej 32,5 për qind. Tendenca e burgosjes së të huajve me shumicë në krahasim me grekët duket qartë në shifrat që japin organet greke. Çdo muaj, 60-70 persona marrin rrugën e burgut. Prej tyre, 35, pra gjysma janë të huaj dhe prej këtyre të fundit 17 janë shqiptarë.
    Kjo ndodh ngaqe jan race barbaresh raciste dhe cdo krim ja faturojne te huajve e aq me teper shqiptareve
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema të Ngjashme

  1. Epir + Dardani + Iliri = Shqipëri
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 25-08-2007, 21:55
  2. Shqiptaret, sa kokeforte
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-02-2006, 18:55
  3. Çështja Çame
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
  4. Lufta Italo-Greke dhe shqiptarët
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 20-02-2005, 20:07
  5. C'ka eshte Shqiptaria?
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •