Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 58
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Ke pare ndonje burgaxhi te thote se eshte i fajshem??

    Te gjith te pafajshem jan :P
    ne gjithe boten te burgosurit ndihen te pafajshem e dini pse,se nuk ka denim te barabart,kurse ne greqi ligjet jane aq te renda qe as mesjeta nuk i mban mend e per ket pune te burgosurit ndihen te pafajshem,nejse ka edhe arsye tjera

  2. #22
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    kurse ne greqi ligjet jane aq te renda qe as mesjeta nuk i mban mend
    ja dhe nje i ngeshem qe i di me themel ligjet e Greqise dhe te mesjetes bashke. Bravo!
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  3. #23
    Larguar
    Anëtarësuar
    17-11-2006
    Postime
    282
    Elen
    Për Avlonën e kisha llafin dhe unë më lart
    Po Elen .
    Kjo "shkolle" eshte per te marre $ ata qe jane punesuar atje , pak gjera mund te ofrojne ne thelb per te miturit e huaj ne pergjithesi dhe sidomos ata shqiptare. Kthim ne Shqiperi , kjo eshte zgjidhja mendoj.... .


    Oliver55
    Nuk ka dyshim qe tolerime behen.
    Kur degjon ceshtjet per te cilat akuzohen shqiptaret po te them me plot bindje se 30%jane kurthe ku i futin per te shpetuar greket e implikuar ne ate veper qe ndiqet penalisht , sidomos per ceshtjet e droges.Nuk apsolutizoj ne asnje menyre shqiptaret si engjej ose greket si baloze , perkundrazi kam respekt per drejtesine dhe te verteten.Nese ke fatin te kryesh nje (dhimoshio liturgjima) gjithmone duhet t'i vleresosh monedhat nga te dyja anet .
    Ajo qe dua edhe njehere te theksoj eshte se KRYERJA E DENIMEVE SIDOMOS E TE MITURVE DUHET TE BEHET NE SHQIPERI. Vetem nena i do femijet e "keqij"akoma, ata kane shanse me shume te ndreqen ne ATDHE.
    Dajo.

  4. #24
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga Korcar-L1 Lexo Postimin
    ja dhe nje i ngeshem qe i di me themel ligjet e Greqise dhe te mesjetes bashke. Bravo!
    te ngeli hatri ty qe shau drejtesin greke?tamom e ka per nje vjedhje shqiptari denohet me burgim te perjetshem.e drejt esht?deri tani greqia ka humbur nja 3 gjyqe ne strsburg me shqiptaret.prit se ka ene shum ceshtje te tjera qe po shqyrtohen

  5. #25
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga bar/bunja Lexo Postimin
    te ngeli hatri ty qe shau drejtesin greke?tamom e ka per nje vjedhje shqiptari denohet me burgim te perjetshem.e drejt esht?deri tani greqia ka humbur nja 3 gjyqe ne strsburg me shqiptaret.prit se ka ene shum ceshtje te tjera qe po shqyrtohen
    ne rradhe te pare ka shume lloj vjedhjesh. { vetem vjedhje }.
    dhe te denohet me burgim te perjegshem.eshte shume e ekzaxhiruar.ti merakosesh per denimin qe marin apo per vjedhit qe kryhen, se nuk po te kuptoj.domethene sipas teje te ulin denimet qe kan te bejne me vjedhjet ???.apo te mos vjedhim????.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    ne rradhe te pare ka shume lloj vjedhjesh. { vetem vjedhje }.
    dhe te denohet me burgim te perjegshem.eshte shume e ekzaxhiruar.ti merakosesh per denimin qe marin apo per vjedhit qe kryhen, se nuk po te kuptoj.domethene sipas teje te ulin denimet qe kan te bejne me vjedhjet ???.apo te mos vjedhim????.
    Koment interesant Mire e ke thene. Gjithmone na i kane fajet te tjeret per rracizem, na bien ne qafe kot, na fusin neper burgje kot tani edhe denimet na i japin me shume se cduhet. Po mire po ata qe bejne krime, vjedhin, shperndajne droge, merren me prostitucion etj... skane faj ata? Apo mire ja bejne grekut e italianit ata?

  7. #27
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Koment interesant Mire e ke thene. Gjithmone na i kane fajet te tjeret per rracizem, na bien ne qafe kot, na fusin neper burgje kot tani edhe denimet na i japin me shume se cduhet. Po mire po ata qe bejne krime, vjedhin, shperndajne droge, merren me prostitucion etj... skane faj ata? Apo mire ja bejne grekut e italianit ata?
    Mirë ja bëjnë sepse Europa na ndau 6 copësh në konferencën e Londrës.

  8. #28
    ILIR NË GEN Maska e flory80
    Anëtarësuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzë Vjosës Kaltëroshe
    Postime
    1,531
    Citim Postuar më parë nga augusta b Lexo Postimin
    burgu eshte per burrat,dhe Shqiptaret jane burra,te tjeret jane bura me r qe me zor degjohet.
    A i ke ment ne koke ti more djale? Kesh eshte burr sipas teje? Se ne burg vetem ata qe vrasim grate e tyre k*rva shkojne
    Shkojne ata qe nuk e nxjerrin dot buken e gojes me djerse dhe shkojne grabisin buken e tjetrit
    E mos ti permendim te tëra se nuk shkojne burrat ne burg. Ne burg shkojne spurdhjaket edhe frikacaket
    Burrat rrine ne kuvendin e burrave
    Kur kan nje hall e zgjidhin me maturi
    Kur jane ne nevoje ekonomike marrin borxh dhe i lajne me djersen e ballit
    Edhe jane te respektuar nga komuniteti sepse nuk meren me dallavere
    Mos ja fut kot tani me budalleqe te kohes se Baba Qemos
    EH I ZIU NJERI, GËLLTIT DIKU NJE LUGË ÇORBË TË PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PËR GJITHË JETËN!

  9. #29
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga flory80 Lexo Postimin
    A i ke ment ne koke ti more djale? Kesh eshte burr sipas teje? Se ne burg vetem ata qe vrasim grate e tyre k*rva shkojne
    Shkojne ata qe nuk e nxjerrin dot buken e gojes me djerse dhe shkojne grabisin buken e tjetrit
    E mos ti permendim te tëra se nuk shkojne burrat ne burg. Ne burg shkojne spurdhjaket edhe frikacaket
    Burrat rrine ne kuvendin e burrave
    Kur kan nje hall e zgjidhin me maturi
    Kur jane ne nevoje ekonomike marrin borxh dhe i lajne me djersen e ballit
    Edhe jane te respektuar nga komuniteti sepse nuk meren me dallavere
    Mos ja fut kot tani me budalleqe te kohes se Baba Qemos
    ti shqip i thua keto gjera, por a te kuptojne dot disa. a ka te tjere si puna jote se me sa di une jan te rralle. bravo te qofte nga ana ime per pergjigjen.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    vertet shqiptaret iu kan dorzu fatit ku me gjet punê e ku strehim e ku shkollim.
    ne shumicen e rasteve prindi ska kqa ti ofroj as siguroj femijs as vetit keshtu qe rinija pa bagazhe te jetes hudhet ne nji humner te pa njohur (iperialiste) duke u bazu se jan shtete me ta civilizuara se ne e ne realitet ma shtazarake se ne .Pa meshir ta pin deri piken e fundit te gjakut duke te shfrytzu .
    Shqiptaret kan nevoj per njerz te urt , si prift si shoqata humane , si mjek pa kufi ku shkojn e bisedojn me ta kudo ne burg ne lokale ne pune e aty ku jan ,e per ta lajmeru median qka po ndodh !Politikanet e bejn ket mir me te pasur , kan ardh qe dhjetra vite duke u informu ku ka shqiptar te pasur !!!!

    jem njerz te humbur mbas ...mosdijes ....
    thojn kur te rrxohesh msohesh mu qu ! jo qebesa ne zdom mu qu kurr ......si duket na ka lon kamben e rend cezari qe kurr e shkeli ket tokê ! se prej at dit su ben te zotet me ja zbardh ftyren Piros,Agronit e Teutes as sot Lekes II
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dorontina : 15-12-2007 më 13:05
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  11. #31
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    ne te gjitha burgjet qe ndodhen ne greqi,ndodhet nje numer i madh shqiptaresh.me pak fjale dominojme me shume se te gjithe te denuarit e tjere.nder keta ka dhe te pa fajshem. por do te theksoja.se shumica e atyre qe dalin,bien perseri brenda.mendoj se burgjet ne greqi.jane shkolla per shqiptaret.disa dalin me 10, disa dalin 0,disa te tjere mbesin.



    . ......................... mendimi juaj cili eshte?
    Edhe pse menyra se si je duke e sqaruar problemin nuk me pelqen , por nuk e nese ke degjuar ti ose jo se burgjet jane per BURRA e jo per BURECA.
    Ata Burra qe sot jane ne burgjet e greqise po kalisin frymen e tyre patriotike dhe urrejtjen ngaj grekut akoma me shum.
    Dhe kjo e ben shqiptarin, shqiptar te vertete.
    Patriot per kombin e vet dhe nga ana tjeter GREK URREJTES.

    Gostivari_usa
    WE WILL NOT GO DOWN!

  12. #32
    Maska e *Babygirl*
    Anëtarësuar
    06-07-2006
    Vendndodhja
    Local Disk :D
    Postime
    910
    Citim Postuar më parë nga drity Lexo Postimin
    Mendimi im eshte qe ti ja mbyt kot.


    Po mos te kishte shqipetar ne Greqi burgjet Greke s'do kishin pune
    Mos jeto pa buzëqeshur...sepse dikush në këtë botë jeton nga buzëqeshja jote ...!

  13. #33
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Edhe pse menyra se si je duke e sqaruar problemin nuk me pelqen , por nuk e nese ke degjuar ti ose jo se burgjet jane per BURRA e jo per BURECA.
    Ata Burra qe sot jane ne burgjet e greqise po kalisin frymen e tyre patriotike dhe urrejtjen ngaj grekut akoma me shum.
    Dhe kjo e ben shqiptarin, shqiptar te vertete.
    Patriot per kombin e vet dhe nga ana tjeter GREK URREJTES.

    Gostivari_usa
    tamam!!
    si celiku i Partise qe bie si grusht ne surratin e monarkofashistave! gyldyrym, cok gyzel, sagapw poli.
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    Kjo na qenka krenari se jo mahi. ncncncnc
    Vallai keta shqiptaret qe jane atje ne shqiperi skam degjuar aspak fjale te mira per ta. Edhe greku pastaj urren shqiptarin aq shume sepse keta shko vjedh bej gjera te ndyra atje
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  15. #35
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Edhe pse menyra se si je duke e sqaruar problemin nuk me pelqen , por nuk e nese ke degjuar ti ose jo se burgjet jane per BURRA e jo per BURECA.
    Ata Burra qe sot jane ne burgjet e greqise po kalisin frymen e tyre patriotike dhe urrejtjen ngaj grekut akoma me shum.
    Dhe kjo e ben shqiptarin, shqiptar te vertete.
    Patriot per kombin e vet dhe nga ana tjeter GREK URREJTES.

    Gostivari_usa
    domethene sipas teje, te biem neper burgje, qe te behemi patriot dhe shqiptare te vertet.nuk besoj se e ke provuar burgun? qe pastaj te flasesh per patriotizem.po per familiet e tyre cfar ke per te thene.apo mos valle dhe ato mburren per njerezit qe kane neper burgje. ke te drejten e fjales,por une mendoj se nuk tregohet ne kete menyre patriotizmi, o shqiptar.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  16. #36
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    domethene sipas teje, te biem neper burgje, qe te behemi patriot dhe shqiptare te vertet.nuk besoj se e ke provuar burgun? qe pastaj te flasesh per patriotizem.po per familiet e tyre cfar ke per te thene.apo mos valle dhe ato mburren per njerezit qe kane neper burgje. ke te drejten e fjales,por une mendoj se nuk tregohet ne kete menyre patriotizmi, o shqiptar.
    Akoma je i ri per te kuptuar metaforen ne postimin tim . Po0 ska problem , nese ke nevoje per sqarim me trego dhe do te jap sqarim te plote pse e kam thene ate.

    Gostivari_usa
    WE WILL NOT GO DOWN!

  17. #37
    DR-GR Maska e oliver55
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Akoma je i ri per te kuptuar metaforen ne postimin tim . Po0 ska problem , nese ke nevoje per sqarim me trego dhe do te jap sqarim te plote pse e kam thene ate.

    Gostivari_usa
    nuk behet fjale qe te bejme debate te kota, mos vall dhe ti nuk me ke kuptuar.une nuk dua qe te ket asnje shqiptare neper burgje.dhe me sa kam pasur mundesi kam ndihmuar shume nga ata qe jam brenda. dhe do vazhdoj ti ndihmoj.ky esht piksynimi im kryesor. aty ku hapet nje shkolle, mbyllet nje burg.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  18. #38
    zhapik buster Maska e drity
    Anëtarësuar
    11-01-2006
    Postime
    1,237
    Citim Postuar më parë nga *Babygirl* Lexo Postimin


    Po mos te kishte shqipetar ne Greqi burgjet Greke s'do kishin pune
    Po pse ja pret mendja aq larg atij thua ti ?!
    When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

  19. #39
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    14-11-2007
    Vendndodhja
    ne kabul tu bo plazh
    Postime
    784
    Citim Postuar më parë nga oliver55 Lexo Postimin
    ne rradhe te pare ka shume lloj vjedhjesh. { vetem vjedhje }.
    dhe te denohet me burgim te perjegshem.eshte shume e ekzaxhiruar.ti merakosesh per denimin qe marin apo per vjedhit qe kryhen, se nuk po te kuptoj.domethene sipas teje te ulin denimet qe kan te bejne me vjedhjet ???.apo te mos vjedhim????.
    UN PO THEM VRET SHQIPTARI denohet me burgim te perjetshem,vret greku denohet me gjob.kupton apo sdo te kuptosh

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Milla
    Anëtarësuar
    19-10-2006
    Vendndodhja
    në zvicër
    Postime
    60
    Citim Postuar më parë nga Meritaaa Lexo Postimin
    Kjo na qenka krenari se jo mahi. ncncncnc
    Vallai keta shqiptaret qe jane atje ne shqiperi skam degjuar aspak fjale te mira per ta. Edhe greku pastaj urren shqiptarin aq shume sepse keta shko vjedh bej gjera te ndyra atje
    Kjo çfarë thua ti Meritaaa nuk po më pëlqen fare. Jo pse po thua se ka hajna në Shipëri por po thua se" Vallai këta shqiptarët që janë atje s'kam dëgjuar aspak fjalë të mira". Së pari hajni nuk emërohet me komb sepse ata mund të jenë kudo. Hajni mund të jetë nga Ksova Mali Zi nga Shqiperija etj. Këtu ku jeto unë në EVROPË KA EDHE NGA ATO QË JU I QUANI HAJNA. Ata janë nga Kosova nga Shipërija ose nga viset tjera. Pra mos thuaj të lutëm se vetëm në Shqipëri ka hajna. Unë kam pasur mjaft raste të ndërhyj në këto çështje për ti ndihmuar njerëzit, por jo hajnat. Hajni nuk ka komb. Ata duhet të luftohen me çdo mjet. Ata na e marrin ftyrën.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Epir + Dardani + Iliri = Shqipëri
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 25-08-2007, 21:55
  2. Shqiptaret, sa kokeforte
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-02-2006, 18:55
  3. Çështja Çame
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
  4. Lufta Italo-Greke dhe shqiptarët
    Nga Eni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 20-02-2005, 20:07
  5. C'ka eshte Shqiptaria?
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •