Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 58
 1. #1
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Burgjet e Greqis krenohen me shqiptart

  ne te gjitha burgjet qe ndodhen ne greqi,ndodhet nje numer i madh shqiptaresh.me pak fjale dominojme me shume se te gjithe te denuarit e tjere.nder keta ka dhe te pa fajshem. por do te theksoja.se shumica e atyre qe dalin,bien perseri brenda.mendoj se burgjet ne greqi.jane shkolla per shqiptaret.disa dalin me 10, disa dalin 0,disa te tjere mbesin.  . ......................... mendimi juaj cili eshte?
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 2. #2
  zhapik buster Maska e drity
  Antarsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga oliver55 Lexo Postimin
  . ......................... mendimi juaj cili eshte?
  Mendimi im eshte qe ti ja mbyt kot.
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 3. #3
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  nder keta ka dhe te pa fajshem.
  Ke pare ndonje burgaxhi te thote se eshte i fajshem??

  Te gjith te pafajshem jan :P
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #4
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  nuk ke ndonje sqarim me te sakt.? per temen qe hapa kam shume informime. me qe une sipas teje ja fuskam kot. mund te me shpjegosh se si funksionojne burgjet ne.koridhalo...patra,,,,,larisa......trikala,,,,,q io,,,,,dhe ne shume vende te tjera.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 5. #5
  I come back
  Antarsuar
  01-10-2005
  Postime
  345
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Jo vetem ne Greqi por ne do vend vend te botes ka te pafajshem. Ne Greqi eshte me e lehte te futesh nje shqiptar ne burg. Drejtesia greke nuk ka kohe te studioje dosjet nese nje shqiptar eshet me faj apo pa faj. Kur shkelet ligji ne Greqi policia nuk kerkon te dije kush e ka bere kete por ne menyren me te lehte cakton nje fajtor.

 6. #6
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga qafezezi Lexo Postimin
  Jo vetem ne Greqi por ne do vend vend te botes ka te pafajshem. Ne Greqi eshte me e lehte te futesh nje shqiptar ne burg. Drejtesia greke nuk ka kohe te studioje dosjet nese nje shqiptar eshet me faj apo pa faj. Kur shkelet ligji ne Greqi policia nuk kerkon te dije kush e ka bere kete por ne menyren me te lehte cakton nje fajtor.

  kam ndjekur procedura gjyqesore me padi nga me te ndryshmet.kam degjuar denime qe kane qene ne shkalle me te larte, ne krahasim me shtetet e tjera te evropes. dua te theksoj se ligjet e grekut jane nga me te rreptat ne evrope.me vjen keq qe nje numer i madh shqiptaresh nuk e ka mare parasysh qe nje shkelie ligji ne greqi
  te cfardo lloji,eshte me pasoja te renda. ne disa seaca qe kam ndekur, jam habitut per procedurat qe kan pasur ceshtje me shqiptar.si shembull vjedhje qevsh gjuetie
  kan arritur ne sherre per ceshtje qesharake.per sa i perket nje te pafajshmi. ne qoftese esht i rregull ne greqi.merr dem shperblim sipas ligjit brenda nje afati te caktuar.une besoj se kemi nje mungese te malle, per sa i perket informimit rref ligjeve qe ka nje shtet i huaj sic eshte greqia.persa i perket burgjeve ne pes vjecarin e fundit.burgjet e greqis jane bere si hotele ne krahasim me ato te shqiperise.eshte dhe nje pjese tjeter e shqiptareve rreth 400.000 qe jane brenda ligjeve.te cilet mundohen qe te mbajne lart emrin shqiptar.po gjysem milini tjeter cfar behet????????????????????????????????????????????? ????????eshte vertet alarmante.
  Ndryshuar pr her t fundit nga oliver55 : 03-12-2007 m 20:52
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 7. #7
  albania
  Antarsuar
  29-08-2007
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  plako mos ja fut kohe :P

 8. #8
  beby Maska e jesu
  Antarsuar
  08-10-2006
  Vendndodhja
  Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Alarmate perse? Krime ndodhin kudo. Ne shqiperi i kemi pare burgjet dhe krimet qe behen? Dhe sa te ''pa fajshem'' mund te kete. Ligjet jane ligje, duhet ti zbatojme. Shume te rralle jane ata qe denohen kote ose per faje te te tjreve ne burge.
  Ne greqi dominimi i shqiptareve neper burgje ndodh per vete arsyen se ka nje flukse te madh emigrandesh shqiptare si ne asnje shtete tjeter te botes(pervec Shqiperise qe vjene e para).
  Besoj se eshte llogjike.
  Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

  Fuqia ekziston brenda teje!!!

 9. #9
  klesta Maska e klesta16
  Antarsuar
  30-07-2007
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dua t ju them veten tri gjera per kete teme
  1.gjermanit i kan bere kerdin botes me nazimin (ky eshte nje nga popuj me te mire ne bote)
  2.mafja italane eshte mafja qe ka bere kerdin dhe kjo ne te gjithe boten(.............)
  3.neve shqipetra qe kemi qene hajduat xhepas NEVE JEMI POPULLI ME I KEQ NE BOTE DHE ME I DISKRIMINUAR

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga oliver55 Lexo Postimin
  nuk ke ndonje sqarim me te sakt.? per temen qe hapa kam shume informime. me qe une sipas teje ja fuskam kot. mund te me shpjegosh se si funksionojne burgjet ne.koridhalo...patra,,,,,larisa......trikala,,,,,q io,,,,,dhe ne shume vende te tjera.
  Harrove burgun ku shqiptart jan shumica minoren, burgu sht m i keqi dhe droga sht sheshit.
  Ata q bien aty, dalin kriminela edhe sikur t mos ishin..
  Koridhalo dhe Kriti jan parajsa..
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 11. #11
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga elen Lexo Postimin
  Harrove burgun ku shqiptart jan shumica minoren, burgu sht m i keqi dhe droga sht sheshit.
  Ata q bien aty, dalin kriminela edhe sikur t mos ishin..
  Koridhalo dhe Kriti jan parajsa..
  Kete e ke thene si tek "Prefekti": "6 muaj brenda ata, edhe sikur te mos ishin, do jene bere komunista"

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-03-2007
  Postime
  130
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ja fut kot ti mer plak, vjen era grek ti!!!

 13. #13
  Veritas liberatis Vos
  Antarsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime n 46 postime
  3.neve shqipetra qe kemi qene hajduat xhepas NEVE JEMI POPULLI ME I KEQ NE BOTE DHE ME I DISKRIMINUAR
  1- mos e thuaj ne kohen e shkuar, akoma periudhe tranzicioni jemi..... do vazhdoje te "punohet"

  2- Dale te kalojne nja 50 vjet, qe te haroen dhe keto tonat!
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 14. #14
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Kliti1 Lexo Postimin
  Ja fut kot ti mer plak, vjen era grek ti!!!
  kujt i drejtohet kjo pergjigje enigem
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e samer
  Antarsuar
  21-09-2003
  Vendndodhja
  atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga oliver55 Lexo Postimin
  kam ndjekur procedura gjyqesore me padi nga me te ndryshmet.kam degjuar denime qe kane qene ne shkalle me te larte, ne krahasim me shtetet e tjera te evropes. dua te theksoj se ligjet e grekut jane nga me te rreptat ne evrope.me vjen keq qe nje numer i madh shqiptaresh nuk e ka mare parasysh qe nje shkelie ligji ne greqi
  te cfardo lloji,eshte me pasoja te renda. ne disa seaca qe kam ndekur, jam habitut per procedurat qe kan pasur ceshtje me shqiptar.si shembull vjedhje qevsh gjuetie
  kan arritur ne sherre per ceshtje qesharake.per sa i perket nje te pafajshmi. ne qoftese esht i rregull ne greqi.merr dem shperblim sipas ligjit brenda nje afati te caktuar.une besoj se kemi nje mungese te malle, per sa i perket informimit rref ligjeve qe ka nje shtet i huaj sic eshte greqia.persa i perket burgjeve ne pes vjecarin e fundit.burgjet e greqis jane bere si hotele ne krahasim me ato te shqiperise.eshte dhe nje pjese tjeter e shqiptareve rreth 400.000 qe jane brenda ligjeve.te cilet mundohen qe te mbajne lart emrin shqiptar.po gjysem milini tjeter cfar behet????????????????????????????????????????????? ????????eshte vertet alarmante.
  jam dakort me ty
  Kam qelluar te jeme ne ca gjygje te Greqise dhe kam deggjuar disa nga ato por me teper me beri pershtypje nje
  Kishte shkuar nje shqiptar te punonte tre dite tek shtepia e nje greku per te pastruar oborrin, i kishte thene greku preji deget e asaj peme (te komshiut)
  qe futen ne oborrin tim
  Gjyggji behej nga komshiu pse kishte pre deget e pemes
  Vendimi ishte nje pagese per grekun dhe per shqiptarin 6 muj burg pse e kishte pre.
  kur e degjova kete gjygj me iku truni, ato qe ndjeva ne ate cast ishin cfare te them, ati shqiptarit te shkret megjthse nuk e njihja nuk e di car ti thosha
  Durim ti thosha, ska gje ti thosha, cfare ti thosha
  Keto behen ne Greqi
  Pak kane dalur si lajme qe denuan shqiptar dhe pastaj pane se nuk ishte ai fajtori

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime

  Cool

  Ne Shqiperi dhe ne Greqi burg bene ai qe nuk ka leke!

  Oliver eshte normale qe shumicat e atyre qe bien ne burg per here te pare vazhdojne edhe me vone te bien se ai/ajo ate jete zgjodhi tashme,eshte shume veshtire per t'ja nisur perseri nga e para,megjithese jo e pamundur!
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 17. #17
  Larguar
  Antarsuar
  17-11-2006
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  burgjet e greqis krenohen me shqiptaret

  Burgjet e Greqise, jane nje nje skene ku luhet TRAGJEDIA E RINISE SHQIPTARE(me probleme).
  Nese ju ka rene rasti te vizitoni (tis filakes ton anilikon) me gjithe mend ekziston ajo qe BEJNE LIGJIN SHQIPTARET. Ajo qe desha te theksoj eshte se, i gjithe sistemi i drejtesise ne shtetin fqinje eshte nje zinxhir korrupsioni dhe viktimat (sidomos)te miturit qe bien brenda jane ushqim i majme per te siguruar te ardhurat (avokatet apo prokuroret ) ne vazhdim.Te miturit dalin nga keto (sofronistika idhrimata) me te meta mendore, fatkeqesisht.
  Kryerja e denimit ne Shqiperi eshte e vetmja zgidhje (me e pranueshme) sidomos per te miturit dhe nje arsye shume e forte per t'i dhene shansin shoqerise ne rilindje shqiptare nepermjet ligjeve te qeverise , te investojne mbi kete pakice te mjere, qe po humbet pas kangjellave te Greqise.
  Nuk thashe se jane engjej, jane shqiptare dhe ata dhe shteti ka detyrime.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e elen
  Antarsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga DAJO Lexo Postimin
  burgjet e greqis krenohen me shqiptaret

  Burgjet e Greqise, jane nje nje skene ku luhet TRAGJEDIA E RINISE SHQIPTARE(me probleme).
  Nese ju ka rene rasti te vizitoni (tis filakes ton anilikon) me gjithe mend ekziston ajo qe BEJNE LIGJIN SHQIPTARET. Ajo qe desha te theksoj eshte se, i gjithe sistemi i drejtesise ne shtetin fqinje eshte nje zinxhir korrupsioni dhe viktimat (sidomos)te miturit qe bien brenda jane ushqim i majme per te siguruar te ardhurat (avokatet apo prokuroret ) ne vazhdim.Te miturit dalin nga keto (sofronistika idhrimata) me te meta mendore, fatkeqesisht.
  Kryerja e denimit ne Shqiperi eshte e vetmja zgidhje (me e pranueshme) sidomos per te miturit dhe nje arsye shume e forte per t'i dhene shansin shoqerise ne rilindje shqiptare nepermjet ligjeve te qeverise , te investojne mbi kete pakice te mjere, qe po humbet pas kangjellave te Greqise.
  Nuk thashe se jane engjej, jane shqiptare dhe ata dhe shteti ka detyrime.

  Pr Avlonn e kisha llafin dhe un m lart.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 19. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Cool Ujku qimen e nderron por zakonin s'e harron!

  Citim Postuar m par nga oliver55 Lexo Postimin
  ...une besoj se kemi nje mungese te malle, per sa i perket informimit rref ligjeve qe ka nje shtet i huaj sic eshte greqia.persa i perket burgjeve ne pes vjecarin e fundit.burgjet e greqis jane bere si hotele ne krahasim me ato te shqiperise.eshte dhe nje pjese tjeter e shqiptareve rreth 400.000 qe jane brenda ligjeve.te cilet mundohen qe te mbajne lart emrin shqiptar.po gjysem milini tjeter cfar behet????????????????????????????????????????????? ????????eshte vertet alarmante.
  Me pelqen ky shenimi yt.Me kujton kohen kur mendoja kaq naiv si ty si student i juridikut.
  Edhe pse shume shqiptare emigrant ketu ne gjermani i kish ndersyer ramiz alia,fatos klosi dhe gjermani kundra meje,mbaj ment se kisha plane ne koke qe pasi te kisha studjuar ligjet te hapja klasa nder emigrantet shqiptare per popullarizimin e tyre,pra per njohjen e ligjeve vendase nga emigrantet shqiptar.Por as greku as gjermani nuk e do nje gje te tille.Sa ma pane c'mendje kam mi leshuan qente ketu ne gjermani ku jam une dhe praktikisht me zbuan barbarisht nga universiteti gjerman.Nuk do njeri qe shqiptaret ti mesojne ligjet.Greku gezohet kur fut shqiptar ne burg.Jam shume i sigurt se shume prej tyre jane te pafajshem.Kur shoh se si sillet policia gjermane ketu kundrejt ne minoritareve imagjino cfare bene greku qe ka me pak fonde per policine dhe per gjykatat.Me siguri i bihen shkurt.Per drejtesi as qe mund te behet fjale.Flas per policine,jo per gjyqesorin.
  Po mos isha une nje njeri paqedashes me siguri edhe une vete do te kisha perfunduar ne burg per vite me rradhe(se me muaj te tera padrejtesisht me kane mbyllur disa here ) pasi policia ketu me energji kriminale,sigurisht ne ate kuader qe i lejon ligji te provokon e te provokon,vazhdimisht cdo dite te provokon,qe ti te mos guxosh te dalesh rruges ose qe te humbasesh kontrollin mbi vetveten dhe te shkelesh ligjin ta peshtyshe apo te besh ndonje gjest tjeter te kundraligjshem qe emocionalisht per shkak te sjelljes se tyre do ishte me se i justifikuar,pseja eshte e qarte: dje kishin ligjet e Hitlerit qe ju jepte dore te lire t'i mbysnin minoritaret rruges,kurse sot kane ligje qe nuk jau lejojne kete gje,dhe behen si bisha sepse instinktin e gjahtarit kundra minoritarit duket se e kane njesoj te forte si atehere ....
  Nje problem te ngjashem ka dhe policia greke.Deri dje i kish duart e lira,nuk kish media nuk kish konventa nderkombetare,kurse sot instinkti i policit grek kundra shqiptarit duket te jete i njejte,dhe i bien shkurt,rras ne burg,sipas motos po fute 10000 te pafajshem,1,2 mund te fitojne te drejten ne Strasburg,te tjeret do vdesin te denuar padrejtesisht,dhe tokat ne Shqiperi do vije t'i bleje greku e serbi sepse sic e kam thene edhe ne vend tjeter,po e fute ne burg padrejtesisht emigrantin,nder te tjera ke nxjerre jashte loje pa fair play nje aktor te rendesishem ekonomik.
  ----------------------------------------------------------------------------

  (Beethoven,Mozart,List,Chopin,Brahms,Panties,Kohl, Schuman,Schubert,Mendelson,Bach,Friedensgedanken,E isenb ahnwagen,racist german policemen,Guten abend human rights bitte,Schnen Danke,Constitutional,human rights of Ulm)-Humor
  Ndryshuar pr her t fundit nga wittstar : 04-12-2007 m 17:13

 20. #20
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga DAJO Lexo Postimin
  burgjet e greqis krenohen me shqiptaret

  Burgjet e Greqise, jane nje nje skene ku luhet TRAGJEDIA E RINISE SHQIPTARE(me probleme).
  Nese ju ka rene rasti te vizitoni (tis filakes ton anilikon) me gjithe mend ekziston ajo qe BEJNE LIGJIN SHQIPTARET. Ajo qe desha te theksoj eshte se, i gjithe sistemi i drejtesise ne shtetin fqinje eshte nje zinxhir korrupsioni dhe viktimat (sidomos)te miturit qe bien brenda jane ushqim i majme per te siguruar te ardhurat (avokatet apo prokuroret ) ne vazhdim.Te miturit dalin nga keto (sofronistika idhrimata) me te meta mendore, fatkeqesisht.
  Kryerja e denimit ne Shqiperi eshte e vetmja zgidhje (me e pranueshme) sidomos per te miturit dhe nje arsye shume e forte per t'i dhene shansin shoqerise ne rilindje shqiptare nepermjet ligjeve te qeverise , te investojne mbi kete pakice te mjere, qe po humbet pas kangjellave te Greqise.
  Nuk thashe se jane engjej, jane shqiptare dhe ata dhe shteti ka detyrime.
  me thua per burgun e { avlones }.po te shpjegoj se ka pasur nga ata qe kane dale me shkolle qe andej.atje trajtohen ne kushte me te mira se sa ne burgjet e te medhenjve.atje mendoj se eshte tamam shkolle,sa kane deri kompjuter neper klasa.dua te theksoj se flas per ata qe duan te marrin ne duart e tyre jeten. sepse jeta nuk mbaron me kaq.pastaj baza kryesore eshte dhe njeriu vete,varet me cfare brumi eshte punuar.ka pasur raste qe gjukatat greke kane dhene tolerime,por ne te shumtene rasteve ka qene e kote.se shume shqiptare nun kan ditur ta shfytezojne kete shanc.duke rene perseri brenda.dhe duke menduar se do dalin perseri si heren e pare.me vjen shum keq qe ndodhin keto gjera me shqiptaret.ne procedurat penale qe kane te bejne me drogen shumica jane shqiptare dhe ciganet grek.nje rrol te madh dhe ndime na ka dhene evropa, se te ishte vetem per qeverive greke do te ishim shume mbrapa.prandaj duhet ti tregojme dhe ne virtytet tona.ashtu sic i ka zakon shqiptarit te vertet.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Epir + Dardani + Iliri = Shqipri
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 25-08-2007, 21:55
 2. Shqiptaret, sa kokeforte
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2006, 17:55
 3. shtja ame
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 18:56
 4. Lufta Italo-Greke dhe shqiptart
  Nga Eni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-02-2005, 19:07
 5. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •