Close
Faqja 11 prej 12 FillimFillim ... 9101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 224
  1. #201
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Cool

    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    ka vetem 3 rregulla qe te humbesh peshe ne menyre te shendetshme dhe te mos i shtosh prape kilet e humbura:
    1. sport
    2. sport
    3. sport

    ej se mos harroni sportin ee

    opo sa te ngjashme qenka keto tre rregullat e tua me njera tjetren mi
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  2. #202
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    opo sa te ngjashme qenka keto tre rregullat e tua me njera tjetren mi
    qe te mbahen mend kollaj.

  3. #203
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    qe te mbahen mend kollaj.

    ouuu, thank you doc, you're a very nice person

    po ti e praktikon na nje cik sportin vet, apo ju doktorat jeni vetem per keshilla :P
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  4. #204
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    broken po ata qe skan shume qejf sportet skan shance te humbin ?
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #205
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Rexhi kjo eshte e vetmja menyre, vrapi do ishte menyra ideale por cdo lloj aktiviteti fizik tjeter ndihmon. per vete shtova peshe kur lashe volejbollin qe e kam praktikuar per disa vjet duke bere tre here ne jave stervitje plus te shtunat dhe te dielat ndeshje. u shendosha jo sepse fillova te ha me shume por sepse djegia e kalorive nuk ishte me njesoj. per ca muaj provova dieta te ndryshme sepse sportin nuk doja me as qe te ma permendnim, por ishte e kote. kur me kaloi merzia nisa prap sportin dhe atehere u duken rezultatet

  6. #206
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    Rexhi kjo eshte e vetmja menyre, vrapi do ishte menyra ideale por cdo lloj aktiviteti fizik tjeter ndihmon. per vete shtova peshe kur lashe volejbollin qe e kam praktikuar per disa vjet duke bere tre here ne jave stervitje plus te shtunat dhe te dielat ndeshje. u shendosha jo sepse fillova te ha me shume por sepse djegia e kalorive nuk ishte me njesoj. per ca muaj provova dieta te ndryshme sepse sportin nuk doja me as qe te ma permendnim, por ishte e kote. kur me kaloi merzia nisa prap sportin dhe atehere u duken rezultatet
    e fort paske qen dhe je besoj, sepse mbaj mend ne gjimnaz shkova me motrat te futeshim per volejball, kur pam sa shume stervitje dhe vrap benim, u kthyhem direkt ne shtepi

    por ke te drejt stervitia te ndihmon shume te humbesh, por prap por nuk hengre mire nuk behet gje, per vete me pelqen te perdor treadmill dhe bicikleten per stervitje meqe skam mundesi te merrem me sporte sadoqe do ishte me mire dhe me qejf te lozesh duke humbur kalori
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #207
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    normal atehere haja cdo gje dhe nuk shtoja as nje gram, tani bej me shume kujdes me ushqimin por nuk mbaj asnje lloj diete, kur dua dal per vrap ose shkoj ne palester, ose thjesht nje shetitje. prandaj duhet t'i hash te gjitha ushqimet pa perjashtim, sepse je e re dhe trupi ne kete moshe ka nevoje, mjafton te reduktosh pak porcionet. po litarin e ke qejf? edhe ai eshte zbavites dhe mund ta besh edhe ne shtepi

  8. #208
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    po kam por sme pelqen te hidhem me litar shume lol...jeesh i sound so lazy ...dhe vrapin se kam qejf shume dhe spara e bej, pshm kur bej treadmill ve ate programin qe mund te ngresh "incline" dhe te ecesh me shpejt
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  9. #209
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    po shume mire, ate qe te pelqen bej mjafton ta vesh trupin ne levizje. pastaj ekzistojne edhe ato lojrat me xbox apo ps, te tipit tennis apo ping pong, edhe ato te lezetshme jane. yhy ke plot alternativa, vetem cik vullnet te duhet

  10. #210
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    i thought ato stervitje qe shikon ne xbox nuk bejn gje, do lexoj reviews te shikoj cfare thon
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #211
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    une kam luajtur nje here tennis me xbox apo wii (s'e mbaj mend mire) dhe ishte fantastike. te lodheshin krahet tamam sikur po luaje tennis prej verteti

  12. #212
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    do ket qen wii
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  13. #213
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Une nuk mbaj dot diete. Ha cfare te me hahet, por me kriter. Ha healthy dhe kjo ka rendesi. Kaq ne lidhje me ushqimin. Por mundohem te work out nga pak. Sepse puna qe bej ( ulur) dhe jeta ketej qe per cdo levizje - ja hip maqines lol, gjeja me e mire eshte vrap! Po kam vene re dicka- vrapi ne treadmill me lodh me shume se vrapi ne natyre. E njejta distance apo kohe, telef me Ben treadmill.I hate the treadmill. Po skemi cbejme kur bie shi. Lol

  14. #214
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    i thought ato stervitje qe shikon ne xbox nuk bejn gje, do lexoj reviews te shikoj cfare thon
    Bli nje trampoline, fut gocat dhe veten edhe fiu .. Up u jump. 20 min te Ben telef. Great work out! Eshte fun po dhe lodhesh.

  15. #215
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Une nuk mbaj dot diete. Ha cfare te me hahet, por me kriter. Ha healthy dhe kjo ka rendesi. Kaq ne lidhje me ushqimin. Por mundohem te work out nga pak. Sepse puna qe bej ( ulur) dhe jeta ketej qe per cdo levizje - ja hip maqines lol, gjeja me e mire eshte vrap! Po kam vene re dicka- vrapi ne treadmill me lodh me shume se vrapi ne natyre. E njejta distance apo kohe, telef me Ben treadmill.I hate the treadmill. Po skemi cbejme kur bie shi. Lol
    hahah mua me lodh me shume ecia ne natyre per cudi, me pelqen treadmil sepse shikoj sa kohe me ka mbetur dhe sa kalori humba
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  16. #216
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Really?! Mua treadmill me lodh shume. Mbase eshte psikologjike. Je duke challenge nje machine. Lol. Nuk e di, dje bera nja 30 mins, mezi prisja ate minuten 25 qe fillon te cool off. Kur e bej ne park, nuk lodhem aq shume. Mendoja se ndikon dhe fresh air dhe gjelberimi apo njerezit qe shikon... Nuk e di. Di te them qe kam filluar ta 'urrej' . Te tregon kur djeg kalori dhe fat lol, apo rrafjet e pulsit po te Ben telef

  17. #217
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ne park ne fakt nuk do ishte keq, un kur eci eci reth e rrotull shtepirave, dhe mamit tim si pelqen hic treadmill, kur dal me te te eci, gjithemone jam nja dy blloqe mbrapa asaj se ecen me shpejt se mua lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  18. #218
    ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
    Anëtarësuar
    16-05-2006
    Vendndodhja
    mEs iLuzionesh te hUmbura
    Postime
    2,718
    rexhina kujdes me dietat se te bejn te humbasesh kur i ben dhe mer dyfishin kur i ndalon
    me mir nje regjim te ekulibriuar dhe sport
    ndryshe i bie te rish me dieta gjith kohes
    La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
    sur tout quand elle a
    le Diable au corps...
    ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

  19. #219
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ke te drejt Albela
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. #220
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    nese jep gji mos e vrit mendjen , kunata ime per 9 muaj vetem duke i dhen gji pa asnje lloj diete humbi 10 kile ...

    un i kam shtuar nja 7-8 kile po se vras mendjen shum ne fakt do ti humbas ngadal ngadal se ashtu nuk kthehen me ...

Faqja 11 prej 12 FillimFillim ... 9101112 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Uji ne dietat qe perdoren !
    Nga inter_forever në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 22-01-2023, 07:12
  2. RECETA ( te provuara)
    Nga Lule Portokalli në forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-02-2010, 15:32
  3. Përmbledhja e recetave
    Nga [Perla] në forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:18
  4. ju lutem kush ka receta te embelsirave dhe gjellerave
    Nga gjuli në forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 01-05-2009, 14:34
  5. Receta nga kuzhiniere me fame boterore
    Nga Dita në forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 20-06-2003, 02:37

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •