Close

Rezultati i Sondazhit: Cfare Shenje Jeni ?

Votues
398. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Dashi (21 Mars-20 Prill)

    39 9.80%
  • Demi (21 Prill-21 Maj)

    43 10.80%
  • Binjaket (22 Maj-21 Qershor)

    44 11.06%
  • Gaforrja (22 Qershor-23 Korrik)

    35 8.79%
  • Luani (24 Korrik-23 Gusht)

    40 10.05%
  • Virgjeresha (24 Gusht-23 Shtator)

    28 7.04%
  • Peshorja (24 Shtator-23 Tetor)

    25 6.28%
  • Akrepi (24 Tetor-22 Nëntor)

    32 8.04%
  • Shigjetari (23 Nentor-21 Dhjet)

    26 6.53%
  • Bricjapi (22 Dhjetor-20 Janar)

    26 6.53%
  • Ujori (21 Janar-19 Shkurt)

    26 6.53%
  • Peshqit (20 Shkurt - 20 Mars)

    30 7.54%
  • Karkaleci (Sipas qejfit)

    4 1.01%
Faqja 4 prej 25 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 488
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Citim Postuar më parë nga shakespeare Lexo Postimin
    Kisha shfrytezu, rastin, me ket rast, pasi eshte fjala per horoskop, me shtru pyetjen:
    A besoni ne horoskop apo then me tjesht, ne astrologjy...?
    Ka asi njerez, sigurtiisht e dini, qe saktesisht ne baze te yjeve, planeteve etj etj, saktesisht e din, per ndonje person x, nje fjale, perndryshe vet kam pas rastin, kur me ka ndodhe nje "aksident" i tmerrshem, qe per nje fije floku nuk e humba jeten, ndersa nje astrologe franceze, qe e kishte punuar horoskopin tim dhe me kishte derguar email, me heret dhe me titull Urgjent, une nuk e kisha hapur.. pas daljes nga spitali e pash dhe jashtezakonisht shume isha i befasuar , i tronditur..., nuk mund ta peshkruaj, se e sakt ishte.

    po e them edhe nje rast, nje shok imi, nese astologja , i shkrun, qe ne diten te caktuar mos te del nga shtepia, per arsye te rrezikut, ai absolutishtnuk del ate dite...

    hajt shnet
    Une i besoj shume oroskopit, sidomos ai i MSN eshte llahtare fare.
    Tani persa i perket kesaj punes tende..
    50/50 eshte.
    Sepse po te vdiste dynjaja sa here qe kane patur aksidente...ehh sdo kish mbetur nje ne kembe,...
    Dhe prape ai oroskopi eshte per mijera veta ne bote...eee thua vdiqen te gjithe??

    Personalisht pa e lexuar ne mengjes nuk dal perjashta po sa kam vajt te dera e kam harruar se c thoshte..
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  2. #62
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Shenjen me te mire kam vet.

    Bricjapi (22 Dhjetor-20 Janar) ...25 Dhjetor(Christmas - Day)



    Eshte nje Muaj qe e festojne te gjithe..bashk me mue.




    -Alda-
    Kiss/maj/naqe/paskemi nje shenj.




    S
    e
    L
    i
    N
    a==>21

  3. #63
    jeta eshte pasion
    Anëtarësuar
    25-11-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    4
    taurus o plako taurus

  4. #64
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anëtarësuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Ku ka shenje me persmari se Demi???
    Edhe un jo kot jam e tille!!!

  5. #65
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    binjaket !!! ...
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  6. #66
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga Robery Lexo Postimin
    Ku ka shenje me persmari se Demi???
    Edhe un jo kot jam e tille!!!
    Thuajua ktyre se smarrin vesh nga shenjat.. lol
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e samer
    Anëtarësuar
    21-09-2003
    Vendndodhja
    atje ku ka ere te paster dhe qiell te kalter
    Postime
    129
    PERSHENDETJE!
    Akrep jame dhe une me te gjite rendesine e fjales

  8. #68
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    mbreti luan

    /me i duket vetja i rendesishem me kete shenj horoskopi qe ka
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  9. #69
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Thone : " Shiu i Prillit sjelle lulet e Majit"............ jam DEM baba DEM sic ka thene me lart master 2006, me leje ta vjedh nga Ty dhe M.Kuteli....

    per xfiles- do ta marrim ne Alienated ne skuader dhe do ta quajm ekipin tone "Demat Kuqezinj"
    Kur i shoh Demat them se do te kemi nje ekipe te forte...mund ti marrim edhe binjaket qe jane tek edhe pse kane emrin bineq...

    Pershendetje per te gjithe....Perpara Demat*


    me nderime,
    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 30-11-2007 më 10:13
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  10. #70
    edhe nje vote per demin
    Welt Meister 2014

  11. #71
    Manitu Maska e kiniku
    Anëtarësuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos të na vijë cudi se cdo frymor nga vete natyra priret të kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Citim Postuar më parë nga FlorI_
    Gaforrja (2 Korrik)
    Same here. Pikerisht me 2 Korrik, dite e premte....
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Centaurus
    Anëtarësuar
    10-04-2007
    Postime
    166
    Une kur jam kan i vogel ...
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    [[[[[[Proudly to be a son of the Eagle]]]]]]

  13. #73
    Moderator
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009

  14. #74
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Jam Dashi sepse kam lindur ne muajin Prill, me 11 me saktesisht
    Sui generis

  15. #75
    Hakuna Mattatta Maska e AngryAngel
    Anëtarësuar
    19-09-2006
    Vendndodhja
    Askund
    Postime
    263
    Dash jam.....

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga Centaurus Lexo Postimin

    (FLM Xhuxhumaku qe me paske kuptuar dhe i paske sqaruar gjerat )


    Hajdeni Shigjetar hajdeni, ku jan te tjeret, a vetem 7 qenkemi ketu a ?
    Ka qene nje drame komuniste,...lol

    Shenomeni dhe mua

    Shigjetar,

    Centaurus+Pegasus
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  17. #77
    i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
    Anëtarësuar
    16-08-2007
    Postime
    3,216

    Ju vlen deri ne fund te muait dhejtor 2oo7 hahahh

    DarkOrange"]Dashi 22 mars-22 prill
    Për të lindurit në shenjën e Dashit, lëvizja e yjeve do të rezervojë një fillim të mirë të vitit 2007. Falë stacionimit të Saturnit tek Luani, do të lëvizni qysh në fillim të vitit me qetësi ekstreme dhe racionalitet. Tranziti i Marsit, që do të lërë Demin të spostuar tek binjakët ditën e Shën Valentinit, do të sjellë një atmosferë pozitive. Situata do të përkeqësohet nga gjysma e vitit, kur Mërkuri do të kalojë tranzit tek "DarkSlateBlue"]Gaforrja. Gjithçka do të përmirësohet në mes të korrikut dhe parashikohet një verë me surpriza plot me lumturi dhe dashuri. Gjatë shtatorit dhe tetorit do të ketë një periudhë "RoyalBlue"]ngarkesash, stresi dhe nervozizmi ndërkohë që më i mirë do të jetë fundi i 2007-ës për dashin.
    Dashuria
    Dashuria do t’ju rezervojë surpriza të bukura për vitin 2007. Kush është në kërkim të lidhjeve të reja do të ketë shumë okazione, sidomos gjatë periudhës së verës.
    Puna
    Për atë që është në kërkim të një pune të re, do të ketë në horizont disa raste gjatë pjesës së parë të vitit. Për ato që duan të ndryshojnë punën aktuale, periudha ideale do të jetë menjëherë paspushimeve të verës



    Demi 22 prill-22 maj
    Viti 2007 për Demin do të jetë intensiv dhe i pasur me emocione dhe sigurisht impenjativ nga pikëpamja e punës dhe e ndjenjave. Do të shijoni falë ndihmës së Mërkurit në periudhën e parë të vitit një pamje të mirë të diellit deri në pranverë. Më pas marsi, në periudhën mes prillit dhe qershorit, do të kalojë tek gaforrja duke ju liruar kështu nga disa pengesa. Fillimi i verës do të jetë një periudhë e rëndësishme për sa i përket fushës së ndjenjave. Kush ka një raport stabël mund të vendosë përfundimisht për t’u martuar. Ndërsa për ata që po jetojnë lidhje të paqarta, ky mund të jetë momenti për ta mbyllur atë dhe për t;u hapur ndaj njohjeve dhe historive të reja falë mundësive të pafund që të krijon vera. Muajt e verës do të jenë më të mirët për sa i përket punës dhe fushës së ndjenjave. Duke u nisur nga fundi i tetorit për shkak të tranzitit të marsit në pozicion të kundërt me diellin, do të përjetoni një periudhë paksa negative dhe demotivuese.
    Dashuria
    Periudha e verës do të jetë më e mira për ju. Për shumë prej jush do të fillojnë histori dhe aventura të reja, për të tjerët do të arrihet në një vendim të rëndësishëm.
    Puna
    Periudha më e përshtatshme për iniciativa në vendin e punës si dhe për ndryshime të rëndësishme, do të jetë pak para fillimit të verës, në muajt qershor dhe korrik.


    Binjaket 22 maj-22 qershor
    Në fillim të vitit, të gjithë të lindurit në shenjën e binjakëve do të shohin transitin e Saturnit tek Luani, shumë pozitiv, i cili do t’iu ndihmojë që të jeni sa më mirë në raportin tuaj në çift, të jeni sa më afër me partnerin dhe të bëni sa më konkrete projektet që do të keni mbi tavolinë e që presin të materializohen. Në dashuri në këtë periudhë të vitit do të ndjeheni shumë të tërhequr prej partnerit tuaj, në një mënyrë shumë të veçantë, duke konsoliduar shumë mirë raportin. Por kujdes me pasionet për të tjerë njerëz, sidomos duke u nisur nga marsi deri në fund të verës. Viti 2007 binjakëve iu rezervon një periudhë të mirë për sa i përket punës sidomos në trimestrin e fundit të vitit falë kalimit të Jupiterit, i cili deri në fillim të dhjetorit do të ndriçojë sektorin e gjashtë. Kjo periudhë mund të jetë e përshtatshme për ata që kanë vendosur të bashkëjetojnë bashkë, ose që kanë vendosur të martohen me partnerët e tyre.
    Dashuria
    Periudha më e mirë për raportet me partnerin tuaj do të jetë fillimi i vitit 2007 dhe trimestri i fundit. Në periudhën qendrore të vitit mund të lindë një flirt me persona të tjerë, ose më shumë akoma. Një ndryshim programi për shumicën prej jush. Gjithsesi, është një vit pozitiv.
    Puna
    Shumë i mirë fillimi i vitit për projekte të shumta që kishin mbetur prej kohësh në sirtar dhe që do të nisin të konkretizohen në trimestrin e fundit të vitit.


    Gaforrja 22 qershor-22 korrik
    Gjatë vitit 2007, të lindurit nën këtë shenjë do të arrijnë që të çojnë deri në fund shumë projekte të lëna në mes, duke gjetur përgjigjet e duhura për gjithçka çfarë kishin kërkuar në vite. Planeti i Jupiterit do të ndriçojë një pjesë të mirë të vitit, duke iu ndihmuar në mënyrë të dukshme në jetën tuaj sentimentale dhe për të ndërtuar marrëdhënie sa më të mira me partnerin tuaj, ose dhe për të kërkuar personin e duhur nëse jeni vetëm. Muajt më të mirë do të jenë maji dhe qershori, më pas do të hyni në një periudhë të vdekur, sidomos nga shtatori në tetor për të rifilluar në mënyrë optimale nga fundi i vitit. Nëntori dhe dhjetori do të jenë muajt ku pasionet tuaja sentimentale do të ndizen në mënyrë pasionale dhe kjo do t’ju ndihmojë shumë në marrëdhënie me partnerin tuaj.
    Dashuria
    Periudhë optimale mes fundit të prillit dhe fillimit të qershorit, por kujdes në verë, pasi ndonjë moment xhelozie mund ta vërë në rrezik raportin tuaj me partnerin. Fundi i vitit do të jetë jashtëzakonisht shumë pasional.
    Puna
    Për sa i përket punës, një fillim i mirë do të jetë vetëm në fund të vitit, por kujdes pas pushimeve të verës, sepse mund të lindë ndonjë problem i vogël me kolegët apo me shefin.


    Luani 22 korrik-22 gusht
    Horoskopi i 2007 për të lindurit në shenjën e Luanit nuk rezervon një fillim viti të mirë, për shkak të transitit negativ të Marsit tek Demi dhe të Jupiterit tek Akrepi. Do të jetoni një periudhë fillimviti në një krizë totale qoftë në fushën sentimentale ashtu edhe atë punës por që do të jeni në gjendje ta menaxhoni shumë mirë edhe pse humori juaj do të jetë për tokë. Një ndihmë do të vijë nga Saturni, i cili do ta largojë këtë periudhë të keqe nga ju, duke iu bërë që të ruheni nga njerëzit negativë dhe falsë që do të kërkojnë t’ju pengojnë. Do ta merrni veten diku nga fundi i pranverës dhe fillimi i verës, kur yjet në qiell do të jenë jashtëzakonisht të qetë. Vera do të jetë një periudhë e mirë, sidomos nga pikëpamja sentimentale. Kështu beqarët do të bëjnë njohje të reja dhe do të përjetojnë darka të pasura me emocione
    Dashuria
    Fillimi i 2007 do të jetë i vështirë, sidomos për atë që e ka një partner, por vera do të sjellë përsëri qetësinë, si dhe dashurinë për të gjithë beqarët. Kujdes në tetor dhe në nëntor kur xhelozia mund ju hapë probleme dhe si pasojë do të grindeni keq me partnerin.
    Puna
    Mos i besoni atyre që nuk i njihni si duhet, dikush mund të kërkojë t’jua a hedhë me mashtrime sidomos në periudhën e parë të vitit.



    Virgjeresha 22 gusht-22 shtator
    Fillimi i vitit 2007 do të jetë entuziast dhe plot me ide dhe projekte, të cilat jo pa vështirësi do të realizohen për gjatë gjithë vitit. Sidomos duke u nisur nga gjysma e parë e janarit do të ndjeheni të pathyeshëm dhe askush nuk do të arrijë t’ju a heqë kurajën. Një fillim i mbarë i vitit nga pikëpamja sentimentale falë pamjes së mirë që Afërdita dhe Marsi do të formojnë së bashku me diellin. Një periudhë lodhjeje e lehtë, e cila do të zgjasë deri në fund të shkurtit, për shkak të transitit të marsit tek Binjakët, duke stimuluar Uranin, sidomos për të lindurit në gjysmën e dytë të gushtit. Muajt qershor, korrik dhe gusht do të sjellin të reja të shumta dhe ndonjë rast për t’u vlerësuar në mënyrë të veçantë. I mirë fundi i vitit.
    Dashuria
    Do të jetoni një periudhë shumë intensive, sidomos në dy muajt e parë të vitit 2007, si dhe menjëherë pas pushimeve të verës. Kujdes me tundimet e verës, të cilat mund t’ju shkaktojnë ndonjë problem me partnerin. Mund të jetë viti i një vendimi të rëndësishëm, mbase edhe i një martese.
    Puna
    Do të dominojnë zgjedhjet e punës me projekte të shumta, duke shfaqur një aftësi të jashtëzakonshme për t’i çuar ato deri në fund. Idetë e fillimvitit do të konkretizohen shumë mirë pasi të ktheheni nga pushimet e verës.


    Peshorja 22 shtator-22 tetor
    Për të lindurit në shenjën e Peshores, horoskopi 2007 rezervon një transit të favorshëm të planetëve të Saturnit dhe Jupiterit, të cilat do t’ju udhëheqin në mënyrë solide përgjatë gjithë vitit. Do të jetë një vit investimesh dhe i afareve dhe rastet nuk duhet t’i lini t’ju shpëtojnë nga dora. E mirë edhe atmosfera sentimentale, sidomos në fillim të vitit, si dhe në tre muajt e fundit. Kujdes në verë, kur tundimet e ëmbla mund të vënë në rrezik raportin tuaj në çift. Në muajt prill, maj dhe qershor kujdes, sepse partneri juaj mund të ketë ide për të bërë ndonjë aventurë, por ju me inteligjencën tuaj mund të arrini ta frenoni.
    Dashuria
    Një fillim i mbarë për të lindurit nën shenjën e Peshores nga pikëpamja sentimentale. Mund të keni ndonjë problem në pjesën qendrore të vitit, që do të zgjidhet më së miri në fund të vitit, ndoshta edhe me ndonjë partner të ri.
    Puna
    Të shumta do të jenë mundësitë dhe oportunitetet e punës dhe në fushën ekonomike, nën influencën pozitive të Jupiterit dhe Saturnit, por duhet të jeni të zotë për të shfrytëzuar situatat sa më mirë.


    Akrepi 22 tetor-22 nëntor
    Fillimi i vitit 2007 do të jetë paksa i rrëmujshëm për akrepat, për shkak të kalimit të Marsit në opozitë me diellin tuaj, i cili do të stimulojë në mënyrë negative kuadraturën e Saturnit tek Luani. Prandaj duhet të bëni kujdes në zgjedhje dhe nuk duhet t’i besoni shumë instinktit, dhe ruhuni nga janari deri në shkurt. Gjithçka do të rifillojë mirë duke filluar nga marsi, falë kalimit të Afërditës tek Peshqit. Parashikohet një ndërprerje e marrëdhënies me partnerin aktual për të kaluar në një lidhje tjetër. Mund të jetë periudhë edhe e zgjedhjeve të rëndësishme, mbase edhe e ndonjë martese. Gjithçka do të fillojë të shkojë mirë në punë dhe në jetën afektive, duke filluar nga fundi i gushtit. Do të kaloni një periudhë të vogël krize pas pushimeve në muajt shtator dhe tetor më pak nervozizëm. Do të jetë Afërdita, e cila në dhjetor do t’u sjellë qetësinë dhe paqen.
    Dashuria
    Do të jetë një vit i zgjedhjeve të rëndësishme, sidomos në muajt mars dhe prill. Kujdes në fillim të vitit, i cili nuk do të jetë shumë pozitiv. Në muajt janar dhe shkurt kujdes, mos u bëni xheloz dhe nervoz kot së koti, sepse në këtë mënyrë mund të shkatërroni një lidhje shumë të mirë.
    Puna
    Pjesa qendrore e vitit do të jetë ajo më e mira në të cilën mund të shpreheni më mirë edhe me kolegët tuaj. Kujdes në muajt shtator, tetor dhe nëntor.


    Shigjetari 22 nëntor-22 dhjetor
    Influenca pozitive e Saturnit do t’ju shoqërojë për të gjithë vitin. Fillimi i 2007-ës do të jetë optimal për t’ju hapur horizonte të reja dhe rrugë të reja. Impostoni gjithçka duke filluar nga janari, duke shfrytëzuar atmosferën optimale. Duke filluar nga marsi, me Mërkurin në opozitë do të jetoni një periudhë krize, sidomos në fushën afektive. Muajt më të mirë për të gjithë ata që janë në kërkim të shpirtit binjak do të jenë qershori, korriku dhe gushti. Kështu që do të jetoni aventura të reja dhe të pëlqyeshme. Periudha e vjeshtës do të jetë e përshtatshme për të bërë zgjedhje, që kanë të bëjnë me punën tuaj falë influencës së Saturnit, ku do të arrini të gjeni një rrugë të duhur. Duke filluar nga 25 nëntori, Jupiteri do të hyjë në shenjën tuaj dhe gjithçka do të bëhet shumë më e lehtë.
    Dashuria
    Për të gjithë ata që po jetojnë histori të paqarta, ky do të jetë viti i ndryshimeve, për shkak të krizës me partnerin e vjetër në muajt e pranverës. Vera do të jetë intensive, me njohje dhe histori të reja.
    Puna
    Një periudhë shumë e ngjeshur me punë do të jetë vjeshta, ku do t’ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme
    .[/COLOR]


    Bricjapi 22 dhjetor-22 janar
    Yjet do të ndihmojnë të gjithë të lindurit në shenjën e Bricjapit, duke fshirë periudhat e vështira të tremestrit të fundit të vitit 2006. Falë Afërditës dhe Marsit tremestrin e parë të 2007-ës do ta kaloni në mënyrë shumë pozitive, sidomos për sa i përket anës sentimentale. Kush ka një partner do të jetojë një periudhë emocionesh dhe pasionesh të forta, pasi rastet për t’u njohur do të jenë të shumta. Puna do ju japë siguri dhe mundësi për të përmirësuar kushtet ekonomike. Kujdes në muajt prill dhe maj, kur Marsi në opozitë mund t’ju bëjë që të takoni vështirësi të paparashikuara, sidomos për projekte të reja. Mund të kaloni një periudhë të vogël krize, duke filluar nga tetori, kur do t’ju duhet të vlerësoni me kujdes situatën e punës dhe sidomos atë ekonomike. Kujdes, mos krijoni besim tek disa njerëz për të menaxhuar paratë tuaja. Sidoqoftë, do të jenë vetë evenimentet që do t’ju vijnë përballë e që do t’jua zgjidhin nyjat dhe do t’ju largojnë andrallat.
    Dashuria
    Raste të mira nga pikëpamja sentimentale, sidomos në tremestrin e parë të vitit. Të reja në mbërritje për të gjithë beqarët. Për të gjithë ata që po jetojnë raporte të konsoliduara, mund të arrihet në zgjedhje të rëndësishme.
    Puna
    Të shumta mundësitë për ndryshim gjatë javës, kujdes në muajt e fundit, kur do të mund të takoni ndonjë problem të vogël të paparashikuar.


    Ujori 22 janar-22 shkurt
    Që nga fillimi i vitit parashikohen ndryshime të shumta për ju, por duhet të jeni ju vetë që të stimuloni evenimente me një impenjim të mirë dhe me një dëshira për këto ndryshime. Do të keni një influencë negative nga Saturni për të gjithë vitin, deri në nëntor, por duhet të bëni kujdes në gjithçka që bëni. Do të gjeni tek miqtë tuaj një ndihmë te mirë për të zgjidhur situatat e komplikuara. Kujdes me partnerët, të cilët do të jenë gjithnjë e më pak të disponueshëm për t’ju dhënë të njëjtën liri që keni pasur në të kaluarën. Nëse do të arrini të menaxhoni mirë situatën, do të keni një raport akoma më të stabilizuar, përndryshe do të rrezikoni ndarjen. Do ta mbyllni vitin 2007 me një përmirësim të jashtëzakonshëm falë kalimit të Jupiterit në shenjën e Shigjetarit, i cili do të sjellë optimizëm dhe fat për të gjithë ju.
    Dashuria
    Kujdes nga konfliktet me partnerin, sidomos në pjesën qendrore të vitit. Mund të keni nj thyerje definitive, por do ta merrni veten nga nëntori e më pas.
    Puna
    Do të jetë një vit shumë i ngarkuar për sa i përket punës, por që ju do të arrini të keni rezultate vetëm nëse impenjoheni pozitivisht. Do të keni edhe gjëra të paparashikuara, të cilat duhet t’i vlerësoni mirë.


    Peshqit 22 shkurt-22 mars
    Peshqit do të përjetojnë një fillimviti të mbarë falë influencës pozitive të Jupiterit, që do të sjellë shumë të reja për t’u pasur menjëherë. Ndihmë do të kenë edhe nga Afërdita dhe Marsi dhe duke filluar nga javët e para do të prireni për të arritur një sukses që e prisni prej kaq kohësh. Muajt fillestar të vitit, deri në maj, do t’ju ndihmojnë të kurorëzoni ëndrrat e dashurisë. Për sa i përket punës dhe financave, periudha më e kirë do të jetë gjysma e shkurtit deri në gjysmën e prillit, kur Mërkuri do të rrijë gjatë në shenjën tuaj. Periudha e verës do të jetë ajo që do të shënojë ndryshimet për të gjithë ata që janë të lodhur sentimentalist. Me Marsin në opozitë do të jetë më e vështirë për të nisur raporte të reja. Në punë mos keni frikë të merrni përgjegjësi të reja, sepse do t’ju ndihmojnë për të ardhmen e karrierës tuaj dhe kështu do të arrini të fitoni më shumë para. Pranojini pa rezerva edhe nëse nuk jeni të përgatitur.
    Dashuria
    Viti 2007 do të jetë i mrekullueshëm për peshqit, të cilët më në fund do të mund të konsolidojnë ëndrrat e një date të vjetër për raportet që jetojnë, apo edhe për ato të sapokrijuarat. Për ata që janë në kërkim të partnerëve të rinj, muajt korrik dhe gusht do të jenë më të mirët.
    Puna
    Mundësi të reja pune gjatë vitit 2007, të cilat do t’ju ndihmojnë edhe në fushën ekonomike dhe financiare. Merrni përsipër iniciativa të reja, sepse nuk do të gaboni.
    Ndryshuar për herë të fundit nga biligoa : 01-12-2007 më 19:24
    Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e *mjalta*
    Anëtarësuar
    02-12-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    6
    peshku,,,,,,,,,,,,,,,,,

  19. #79
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Shenja ime e horoskopit: DOLLARI

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Infinite
    Anëtarësuar
    04-06-2007
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    275
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Demi mjaft qenkemi 4 veta...

    Pak edhe te sakte sic thote nje fjale.. lol

    pse me donit te ishit ee???
    meqe ra fjala une jam Peshqit, te emblit e horoskopit hihihihihihi :P
    Nese ti nuk e kontrollon mendjen tende dikush tjeter do ta beje...

Faqja 4 prej 25 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. horoskopi i luleve
    Nga bombona në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 12-10-2009, 13:48
  2. Horoskopi Dhe Astrologjia
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 21-02-2007, 13:39
  3. Një nga bashkëpunimet më me vlera të forumit
    Nga denku në forumin Humor shqiptar
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 16-02-2006, 15:55
  4. Cfarë shënje horoskopi jeni?
    Nga LeNNoN në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 234
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 14:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •