Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 96
 1. #61
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Jack Watson Lexo Postimin
  Dum vidjon, dum vidjon!


  Edhe ne, edhe ne

  Ajo mesuesja me ate fundin e shkurter - te vinte i her ka shkolla ime se ia tregoja une asaj qejfin. Do ia shperndaja videon gjith forumit pastaj.
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 2. #62
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Ku eshte klipi ta shofim edh ene mesuesen se a ka qen e veshur ne menyre provokative apo jo.
  Sui generis

 3. #63
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  vec ne shqiperi degjon gjera te tilla...ishalla technologjia nuk permisohet ne shqiperi se ku dihet ca do ju punoj mendja njerzis
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e joss
  Antarsuar
  15-09-2005
  Postime
  312
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Zysha duhet te ruaje B*****dhe krahet se ketu t`a FUSIN!!!!

 5. #65
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Citim Postuar m par nga Dita Lexo Postimin
  Mesa di une nga zyrat e qeverise ne Shqiperi e kane vene si kusht veshjen serioze, per femrat psh.:
  fundi deri tek gjuri,

  Dita, ti e di mire qe fundi deri tek gjuri, kur ulesh ngrihet ...nje pellembe ...po njehere.
  Ndodhin edhe aksidente...
  Mbaj mend ne tetevjecare mesuesja e gjuhes ishte 50 e kusur e vishte fund poshte gjurit, te gjere, nga ato fundet e asaj kohe mo..lol
  Por kishte zakon te keq qe ulej pa teklif, me kembe hap, dmth rehatohej ne karrike. Kushedi ishte e lodhur...kishte probleme me shtyllen kurrizore ( nuk e di ). Por ama c'kishte nen fund i dukej sikur ne TV. Ne na kapte e qeshura aq shume sa ska. Pastaj ti e di, qe kur fillon e qesh ndonjehere edhe kot, s'pushon dot. Ajo e ngrinte zerin e kerkonte qetesi se ishte mesuese autoritare, por mbathjet e kofshet e shendosha ia shihnim e shkriheshim se qeshuri. Jo se ishim sick, por se dukej funny per moshen tone.
  Ndersa tek gjuhet e huaja, kishim mesuese te bukura, qe minifundet i vishnin shpesh. Madje shume here, pasi shpjegonin mesimin uleshin tek tavolinat tona, tek pjesa ku ne vinim fletoret, kembe permbi kembe e diskutonim per gjithshka. Fare s'na bente pershtypje. I respektonim dhe i donim shume mesueset . Po ashtu edhe ato ne.
  Po flas per eksperiencen time ne ate shkolle, ne ate moshe.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 6. #66
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime

  ja ne vend te videos artikullin

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Video ishte ne youtube para disa ditesh por e kane hequr (mesa duket me kerkesen e vete mesueses ose ndonje tjetri). Dhe me te vertete ishte skandal. Skishin lene detaj pa kapur (dhe ca te kapure). Skandal me ata femije qe shkojne ne shkolle me kete mendje por po aq skandal dhe ajo mesuese me ate lloj veshje.
  Mesuesja me tanga dhe degradimi i shkolles
  Mentor Kikia


  Pak dit m par, gazeta "Korrieri" botonte n faqe t par disa foto intime t nj gruaje. Ato ishin marr prmes telefonit celular dhe t tilla rinia shkollore qarkullon me dhjetra. Por ato foto nuk ishin imazhe erotike t importuara apo t prodhuara n ndonj orgji adoleshentsh, ato ishin br nga nj nxns n shkolln e mesme teknologjike, "Harry Fulltz" n Tiran dhe prapanica ishte pikrisht e nj msueseje t ksaj shkolle. Ajo ishte prkulur ti shpjegonte nj nxnsi dika mbi libr, ndrsa nj tjetr nxns, n rreshtin tjetr, kishte futur telefonin posht fundit t msues dhe kishte fiksuar…

  M pas, autori nuk kishte ngurruar q "gzimin" e hakmarrjes ndaj msueses ta ndaj me dhjetra t tjer. Me ndihmn e teknologjis, fotot u shprndan rrufeshm n gjith shkolln, kaluan dyert e saj dhe mbrritn deri n redaksin e gazets q i publikoi ato. T nesrmen e botimit, ngjarja kishte marr vmendjen publike dhe njerz t ndryshm diskutonin mbi rinin e shthurur, duke e krahasuar me kohn e tyre, kur fmijt nuk guxonin t flisnin pa leje n klas. Kishte edhe nga ata q kritikonin msuesen, e cila posht fundit t saj nuk kishte veshur ndonj pal benevrek, apo t mbathura basmaje, por tanga. Pr ta ln pas kt debat, shtja q ia vjen ta diskutosh sht pikrisht cilsia e shkolls, niveli i njohurive, disiplina dhe edukimi i brezit t ri n kto institucione.

  Prtej nj rasti t shkputur fshihet fenomeni i degradimit moral t nj brezi, i cili stimulohet dukshm nga nj nivel n rnie i cilsis s arsimimit dhe edukimit n shkolla. Me nga 40, 50 apo m shum nxns n nj klas, m s shumti shkollat jan shndrruar n vende argtimi, ku shkohet "pr nj dor gallat". sht normale q sot nuk mund t mendosh nj disiplin ku nxnsi ka frik t shikoj n sy msuesin, por t fotografosh prapanicn e msueses me telefon tejkalon do kufi t tolerancs. Ndaj minimumi q prisnim pas ktij akti ishte q Ministria e Arsimit t urdhronte q asnj nxns t mos lejohet t prdor telefonin n mjediset e shkolls. Kjo mas disiplinore duhej t ishte n fuqi aforfe, por ky ishte nj rast flagrant q meritonte reflektimin e autoriteteve t arsimit. Thuajse n t gjitha nivelet e shkollave, nga fillorja deri n universitet, nxns e student futen n klasa me telefona celular t ndezur. T gjith ata q drejtojn shkolla e universitete, apo edhe m keq, ata q drejtojn Ministrin e Arsimit, kan vizituar institucione arsimore n vende t tjera dhe kan par q atje askush, as msuesi e as nxnsit, nuk i prdorin telefonat gjat ors s msimit. Ky mjet sht br sot shkaktari m i madh i shthurjes s disiplins n shkoll, prmes t cilve nxnsit qarkullojn imazhe e foto pornografike dhe s fundmi edhe foton e msueses.

  T nesrmen e publikimit t ktyre fotove, ministri i Arsimit, Genc Pollo, fliste gjith krenari n nj t prditshme se si ai dhe qeveria arritn ti mundin rektort e universiteteve, t cilt Pollo po i hiqte se ishin produkt i vitit 1997. Por ai nuk thoshte asnj fjal pr shembullin e fundit t degradimit t shkolls dhe masat q duhen marr pr ta br shkolln nj vatr msimi dhe edukimi, mision pr t cilin edhe sht krijuar.

  N fakt, niveli i edukimit q demonstrohet n shkoll nuk mund t jet i shkputur nga niveli n prgjithsi i rinis. Brezi i sotm fatkeqsisht ka pika t tjera referimi. Idhujt dhe simbolet e tij nuk jan njerz me kontribut n histori, shkrimtar t mdhenj, njerz t shquar t artit dhe sportit, apo personalitete t shoqris. Tani idhujt jan ca femra q kndojn n ekrane t dors s tret kng greke n gjuhn shqipe dhe q e kan pr krenari t pranojn se nj her n jav prfundojn t dehura n polici, t cilat mediat i etiketojn si VIP.

  Kjo tendenc, n fakt, nuk sht tipike shqiptare. N t gjith botn demonstrohen deviacione serioze dhe idhuj fals t prodhuar prgjithsisht nga media. N SHBA, gazetart vrapojn si t mendur pas nj vajze q quhet Paris Hilton. Ajo sprdridhet nn blicet e qindra aparateve fotografike, edhe pse n jetn e saj nuk ka dhn asnj kontribut pr t merituar kt vmendje. E vetmja pun q ajo ka br dhe bn, sht se po shprdoron parat e gjyshit Hilton, i cili punoi tr jetn pr tu br miliarderi Hilton. E gjendur tap n timon, ajo prfundoi nj her n burg dhe pas disa ditsh nj tjetr vajz krkonte t shkonte n burg pr tu futur pikrisht n dhomn ku qndroi "idhulli" i saj. Mediat, pr fat t keq, u bjn jehon ktyre dukurive duke i br idhujt e rrem edhe m t falshm. Duke njohur kt tendenc, Breatny Spears i njoftoi fotoreportert se do t zbriste nga makina dhe do tu jepte mundsi atyre ta fotografonin pa t mbathura. E harruar pr pak koh, ajo u kthye n vmendjen e opinionit pikrisht pse nuk kishte veshur t mbathura.

  N gjuhn e t rinjve kjo sht nj tendenc e kohs, sht trendy dhe n kt kuadr edhe t rinjt shqiptar kan idhuj ca Paris Hilton shqiptare, t cilat ndryshojn vetm nga shkalla e pasuris. Kjo sht nj kriz e madhe morale, q prkthehet si tendenc brezash dhe ta ndryshosh at sht thuajse e pamundur. Por t vendossh disiplin n shkoll sht jo vetm e domosdoshme, por edhe e mundur. Duke u rikthyer srish te skandali i shkolls "Harry Fulltz", mendojm se ai sht nj argument i mir q Ministria e Arsimit ta shfrytzoj pr t urdhruar ndalimin total t prdorimit t telefonave n shkolla. Dhe kt duhet ta nis s pari nga vet msuesit. Kompanit celulare paguajn miliona pr t reklamuar teknologjin e re, e cila mundson q n ast nj foto ta drgosh ku dhe kujt t duash. Ky sht biznes, ndrsa shkolla sht qendr msimi dhe edukimi. Shoqria pretendon q shkolla t fus n rrug t mbar fmij apo t rinj q reflektojn deficenca n edukim. Por shkolla jon, edhe at q mund t jet n rrug t mbar e nxjerr nga binart. sht alarmuese q nj fmij n klas t tret t shqetsohet q telefonin e ka pa kamera, pasi ndjehet keq q shokt e klass bjn fotografi dhe filmime, ndrsa ai jo. Faji buron te familja, por n pamundsi pr t mbyllur kt burim me uj t ndotur, ai nuk duhet lejuar t derdhet n depozitn e shkolls.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 7. #67
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Ndersa tek gjuhet e huaja, kishim mesuese te bukura, qe minifundet i vishnin shpesh. Madje shume here, pasi shpjegonin mesimin uleshin tek tavolinat tona, tek pjesa ku ne vinim fletoret, kembe permbi kembe e diskutonim per gjithshka. Fare s'na bente pershtypje. I respektonim dhe i donim shume mesueset . Po ashtu edhe ato ne.
  Po flas per eksperiencen time ne ate shkolle, ne ate moshe.
  pse mi ke asim vokshi ke qen ti. e ke past njoft doracin
  no glove no love

 8. #68
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  e c'a filmoi aty poshte? Kishte ndonje gje te re , qe femrat e tjera se kane kshu ose se kane pare ndonjehere keto ?

  kalamaj te ndyre qe jane bere sot . Ka faj zysha qe u shpjegon mesimin nga 2 here . loool

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  qe thu ti Pink,

  Jon ca femra qe nje e dy, megjithse kane minifund e ngrejne prapanicen dhe e ngrohin ne diell ate te shkrete si ajo cupa qe po e thante tek filmi "Mengjese lufte".

  Te kane faj kalamojte pastaj

  pale ne burrave, qe na thone ca ka pse sheh? s'ke pare nojhere brk
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #70
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  alla alla qeke prish dynjoja. un mir ju losh juve mtiron hahahahahahaha
  no glove no love

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  tiko,

  s'ka me te shenjes se Virgjereshes, me asnje vend. Do e heqin ene nga roskopi si shenje. Do fusim shenjen e ARIUT :d
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #72
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Mesonjesja eshte figure e shquar , kalamajte ne asnje menyre nuk duhet te abuzojne me to .. gjatesine e fundit. C'u duhet atyre njehere se kuptoj . Mendjen ne mesim , aty ta kene ato . lool

  dhe mire thone Xhuxh , brek skeni pa ndonjehere ? lool

 13. #73
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Citim Postuar m par nga TikTak Lexo Postimin
  pse mi ke asim vokshi ke qen ti. e ke past njoft doracin
  Sa i pameshirshem je ! Luftar...shkon me shume .

  E di ke ka moter ai ? He, gjeje !
  Where does a thought go when it's forgotten?

 14. #74
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  po duksh ndonje gje apo kot...fantazi te adoleshenteve
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 15. #75
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin

  dhe mire thone Xhuxh , brek skeni pa ndonjehere ? lool
  Problemi o, se ne per te pare ku jon breket shohim

  se kshu ne siperfaqe s'duken mo
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #76
  jeta eshte pasion
  Antarsuar
  25-11-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po mire ja beri se do te duhej mesuesja te vishej ne menyre me pak provokative.

 17. #77
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Nuk me habit incidenti, duke pasur parasysh demin, shkaterrimin e fibres sociale ne Shqiperi.
  Plus ne shkolla tani vetem shkollim qe nuk behet. Te gjitha te tjerat po.

 18. #78
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  drejt ke ti liones duhet me vu me detyrim me honger cdo mjes chereal me shum fibra
  no glove no love

 19. #79
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga TikTak Lexo Postimin
  drejt ke ti liones duhet me vu me detyrim me honger cdo mjes chereal me shum fibra
  Yeap, edhe me "2% milk" jo "whole" .

 20. #80
  Perjashtuar Maska e BARAT
  Antarsuar
  20-07-2006
  Vendndodhja
  Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
  Postime
  2,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime
  donna76
  po duksh ndonje gje apo kot...fantazi te adoleshenteve
  Po te jesh donna e vertet dhe jo si ai qe ke ne foto...merr nje celular dhe filmo veten. Nuk do kesh shume ndryshime.
  Videoja per te cilen ju beni gjithe keto llogje dhe qe idiotlleku ia atyre qe e nxorren ne gazete tregon nje pale breke. Nese jeni te gjithe talebane apo iraniane qe laheni me pallto ne plazh, atehere hallall diskutimi.

  Nuk eshte faji i budallait, por budallalleku i normaleve ai qe te habit...
  a thua sikur Sali Berisha u be si Bill Klintoni.... epo hajde do habiteshim ca, po jane adoleshente o milet virtual...kane deshire te shohin

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
  Nga Florim07 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
 2. KOSOVE-1981 - Rrofte Republika Socialiste e Kosoves
  Nga DYDRINAS n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 19-04-2007, 21:30
 3. Valbona Bozgo - Hamndje
  Nga Fiori n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-10-2006, 15:41
 4. 'sht Krishti?
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 23-07-2006, 17:18
 5. Shtate Fjalet e Fundit (Porosia nga Kryqi)
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-04-2006, 19:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •