Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 106
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Eros
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Droga, pėrdorimi dhe pasojat

  Nuk po e kuptoj kete gje? Njerzit e thone me gjith krenari qe pine drog! Me falni dy sekonda, po ju vllezer qe pini drog, cfar ju duket vetja se jeni? Nuk e kuptoj, sot gjendet droga gjithandej. Shkollat me kamera, dhe sa futesh ne WC mban erdha WEED. Une nuk e kuptoj pse duhet te besh drog, nuk ka shije te mire, nuk te jep lek, nuk te shton jet! Atehere pse piet??? Apo vetem qe tju duket vetja si me i mire se tjetri??? Me i mire??? I mire??? I mire eshte ai qe nuk e pin, ai e mendon jeten! Ti thua e di se cfar po ben me jeten tende, ah jo vella, e di droga se cpo ben me jeten tende! Ju inkurajoj te mos i vini afer droges, nuk ka patur te mira, dhe nuk do te kete ndonjeher(vetem po qe ilac i sides)

  Nuk kam azgje kundrra atyre qe pine drog, vetem mendoni per jeten tuaj! Shikoni sa me mire do jet ajo pa ato ilace te pista! Jemi adolishent e sna takon te vdesim kaq shpejt!

  Me Respekt,
  Eros

 2. #2
  Super Girl Maska e dionea
  Anėtarėsuar
  21-11-2003
  Vendndodhja
  In my place
  Mosha
  35
  Postime
  251
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sepse ka njerez qe kane shume pasiguri ne vetvehte dhe pine qe te duken me te "forte".Te pakten keshtu mendojne ata megjithse kjo nuk eshte fare e vertete.
  I can love
  But I need his heart
  I am strong even on my own
  But from him I never want to part
  He's been there since the very start
  My angel Gabriel

 3. #3
  The day will come Maska e Mr_Right
  Anėtarėsuar
  12-10-2003
  Mosha
  30
  Postime
  285
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Droga eshte ajo qe te shkatrron dhe eshte nje rruge pa kthim per shum njerz. Me drogen nuk fiton por do ishte mire me qene tu te marr vetem parat por nuk te merr vec parat por edhe jeten.

 4. #4
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  38
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ketu ku jetoj njoh vajza me shkolle dhe shume te mira qe kur shkojne ne diskotek marrin droge si spit coc xtc , ketyre njerezve nuk ja ndryshon dot mendjen sepse jane mesuar qe adoleshente me droge, dhe e dine shum mire qe droga ste ben mire te demton trupin dhe trute , por a edi si me thojne?
  1 here do vdesim sa te jem e re do shijoj jeten.
  Keshtu qe thuaj e' gerthit sa te duash droga sdo vdesi kurr do jetoj vite e vite ne jeten e njerzve siē ka jetuar gjithmon.
  Me vjen keq per keta njerez por ne qoftese si vjen keq per jeten 'e tyre ?sdo ti vi keq njeriu tjeter jo.
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 5. #5
  ...........
  Anėtarėsuar
  24-12-2002
  Vendndodhja
  home
  Postime
  679
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Gjithashtu kam par dhe vazhdoj te shof njerez qe e pijne drogen si nje glass of lemonade ose sugar cubes lol.
  2 veta derit ani qe kam njohur kan marr vetes jeten nga kjo gje, dhe seshte gje e mir per asnjeri, sepse njerzit e tyre vuajn mbas dickaje te till e pse, sepse ai person mendoi se drog i largonte halle e probleme e sillte vetem gezim ne jet.

  Mendoj eshte thjesht dicka e momentit, por mbrapa se te ka dalur nga systemi do kesh edhe 2-fishin e halleve dhe streseve qe kishe, sikur alokoli.

  Keni ven re qe shumica gocave kur jan te stresuara shumica thojne qe shoping i ndihmon, po thjesht dicka e momentit qe te heq mendjen eshte se nuk i con gjerat ne vend, thjesht harxhon lek kot.

  Kurse droga i vjen afer kesaja por te kushton gjen me te shtrnjte, jeten tende.
  What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  DROGA : Droga per mendimin tim eshte nje ves qe nuk hiqet me , dhe jo thjeshte nje ves por te ben qe ta kerkoje trupi . Vetem njerez me durim te madh mund te ndahen nga kjo "Semundje e shpifur " .
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 7. #7
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Droga

  Pershendetje

  Me pak fjale: kam nje te njohurin tim i cili merr droge. Nuk drogohet perdite por mund te them 1 here ne 3 ose 4 jave. Sipas tij thote qe nuk jam i varur, por mua s'me duket ashtu perderisa ai nuk eshte i zoti te heq dore perfundimisht.

  Pyetja ime eshte:

  Si mund te sillemi me nje njeri te tille?
  Si mund ta ndihmoj qe mos te pi me?


  Ne (rrethi i ngushte i tij), i flasim te gjithe por hic deri tani. Drogen nuk e merr me shiring.

  p.s. Kush ka ndonje informacion me te zgjeruar per efektet e droges do ta falenderoja nqse do e sillte ketu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga green : 03-05-2005 mė 14:09
  :^zilet

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Anėtarėsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Tironsja
  Pershendetje

  Me pak fjale: kam nje te njohurin tim i cili merr droge. Nuk drogohet perdite por mund te them 1 here ne 3 ose 4 jave. Sipas tij thote qe nuk jam i varur, por mua s'me duket ashtu perderisa ai nuk eshte i zoti te heq dore perfundimisht.

  Pyetja ime eshte:

  Si mund te sillemi me nje njeri te tille?
  Si mund ta ndihmoj qe mos te pi me?

  Ne (rrethi i ngushte i tij), i flasim te gjithe por hic deri tani. Drogen nuk e merr me shiring.

  p.s. Kush ka ndonje informacion me te zgjeruar per efektet e droges do ta falenderoja nqse do e sillte ketu.

  Nje gje nuk kuptova, perse u dashka te mos pi me????
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga green : 03-05-2005 mė 14:31
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 9. #9
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga R2T
  Nje gje nuk kuptova, perse u dashka te mos pi me????
  Eshte me ironi kjo apo cfare..?
  Per mendimin tim marijuana ndoshta vertet ste ben te varur,por ne shume raste ato qe e kane nisur me te..ose me thithje,nga hunda..(sdi tamam si quhet po goca se ka specifiku qe behet fjale thjesht per cigare e marijuane..) perfundojne te shiringa
  Ato qe e quajne te mire, normale te mi rreshtojn pak te mirat, se ne e gjithe bota, qe po mundohet ta mbaje rinine larg droges paskemi mbetur injorante ..

  Persa i perket pytjes qe ka shtruar hapsja e temes mund te them shume gjera qe kam degjuar e lexuar mbi efektet po duke mos ditur tamam as llojin e droges e per cfare je e intersuar ti nuk po di cte them..
  Mendoj se me te tille njerez eshte shume e veshtire te besh dicka..sepse sic e ke thene e konsiderojne normale,te pademshme..nese eshte edhe moshe pak e madhe ne shumicen e rasteve as per familjen sdo tja dije shume,e per sigurimin e lekve se ka problem.E vetmja gje qe mbetet eshte ndergjegjsimi per efektet dhe theksimi i asaj qe kthim mbrapa ska..e vetmja rruge eshte te heq dore perfundimisht tani sa seshte vone.Zgjedhja pastaj eshte e tij..
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 10. #10
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ju kerkoj ndjes per injorancen qe kam karshi kesaj teme
  Di qe eshte e bardh ,a heroin a kokain, kush eshte e bardha nga kto te dyja se asnjiher si jam ven ti mesoj kto gjera.
  Nuk behet fjal per marjuan apo ashash as me shiring per kete jam e sigurt.

  Psrandaj kerkova ndonje info me teper per sa i takon droges se jam zero ne ket drejtim..


  flm
  :^zilet

 11. #11
  In God I Trust! Maska e MisCongeniality
  Anėtarėsuar
  02-05-2003
  Vendndodhja
  QHC
  Postime
  419
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tironse, si heroina dhe kokaina mund te "snort (thithet nga hunda), smoked (ta pish si cigare), or injected (ose me shiringe)". Te dyja mund te jene pluhur i bardhe, si shkumes, sidomos nese kokaina eshte pastruar mire. Kshuqe nese do te dish se c'po pin ai, pyete. Menyre tjeter eshte nga simptomat qe ka pasi drogohet, sepse jane diferencuese.

  Si te sillesh me nje njeri te tille? Ndryshimi duhet t'i vije nga vetja; shoqeria pak rol luan, sidomos nese ai ka kohe qe e perdor. Megjithate egzistojne programe per njerez te tille por nga ajo qe kam pare, shumica i futen programit shume here, behen clean per pak kohe dhe pastaj i futen zanatit prape. E vazhdojne avazin deri ne te dyzetat dhe pastaj e lene. Te gjithe ato qe kemi intervistuar thone qe as ato nuk e kuptojne se pse organizmi nuk ua kerkon me drogen ne ate moshe.

  Ilace qe programet rehabilituese perdorin per keta njerez jane: Naloxone/Naltrexone (keto i perdorin dhe per alkoliket). Kurse per perdorim te gjate eshte Methadone 30 mg q day, qe eshte tip droge por me efekt me te ngadalshem. Nuk merret me recete sepse eshte shume i kontrolluar; pacienti regjistrohet ne nje qender mjekesore ku i japin nje numer dhe cdo dite duhet te shkoje atje te mare dozen e asaj dite.
  Me kujtohet rasti i nje burri ne te dyzetat i cili kishte 10 vjet qe merrte Methadone. Ne fillim e kishte filluar nga trishtimi se i vdiq gruaja nga kanceri dhe s'e kishte hequr dot huqin. Shume njeri i mire dhe i urte. Atij nje dite nuk ja sollen ilacin ne kohe dhe gati kishte thyer c'kishte gjetur perpara. Pasi i dhane ilacin, u qetesua dhe kerkonte falje. Talk about dependence!!

  Droga, mjere atij qe i bie sepse eshte veshtire ta heqesh.
  What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  35
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  tironse nqftse shoku jot eshte energjetik ca kohe dhe kohe te tjera duket si i vdekur dhe ka humbur peshe shume athere pi kokaine

  nqftse eshte si i humbur shumicen e kohen athere pi heroine

 13. #13
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Tironce...
  Ti do keshille lal ... Me sa shof ai miku eshte hedh tek kokaina ose heroina...
  Do ishte me ndryshe sikur te perdorte hashash , sepse kishe shance qe te ndikoje tek ai...

  E thane mire disa me lart... Ai shoku ka padiskutim nje rreth tjeter shoqeror qe drogohet...Aty ai ndihet i lumtur...Veshtire ta shkepusesh nga ajo shoqeri...

  E vetmja zgjidhje eshte te shkoje ne nje qender rehabilitimi ...Nese ai shoku ka karakter te forte ,me ndihmen e mjekeve aty , ka shance te shpetoje nga fatkeqesia ...

  Keq me vjen qe shume vete e marrin me te qeshur problemin e droges....
  Problemet qe sjell ne familje apo ne rrethin e ngushte shoqeror nje i droguar jane katastrofike .
  Une kam nje vella me te vogel dhe e ngordh ne dru ta shof qe pi cigare e jo me te marr vesh qe pi hashash ...
  Thone ca ''Nuk ka problem nga hashashi !'' ...Eshte njesoj si me cigaren...pi nje sot , nje neser deri sa fillon ta kerkon trupi...Me pas fillon e provon kokainen ...pastaj kur ngel pa lek hidhesh tek heroina...Ketu jeta mbaron...Merr me qafe vetem dhe gjithe ata qe ke afer...

  Une kam njof personalisht nje goc napolitane qe drogohej me heroine ...Ishte goc e perkryer dhe njeri shpirtmire ...e nisi me hashash dhe crack ...pastaj u hodh tek me te fortat....Ku eshte katandisur sot ?
  Ka shit gjithcka qe kishte ne shtepi ...Familjaret e saj kane frik ta lene vetem ne shtepi , se kane frik se i shet edhe televizorin ....
  Ka provuar disa qendra rehabilitimi , por si duket ka karakter shume te dobet dhe nuk e le dot...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 14. #14
  do kėrkosh
  Anėtarėsuar
  13-11-2004
  Vendndodhja
  NJ
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cfar eshte droga?

  Njė realitet i hidhur pėr shimicėn dhe ...........i ėmbėl pėr pakicėn

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Ka dy arsye qe njerzit pin drog. Njera eshte qe ata duan te konformohen me rrethin e tyre te shoqeris, pra eshte shtytja qe te ben te ndihesh i barabart me shoqerin. E dyta eshte arsye per te shprehur kundershtimin total qe ke ndaj normave dhe moralit te njerzve te afert, pra per te qen rebel. Njerzit behen te varur nga droga ashtu sic behen nga cdo gje tjeter. Psh shum njerez nuk e kalojn dot javen pa shkuar njeher ne mcDonalds ose te tjer nuk rrin dot pa ber nje xhiro mbasdite. Domethen si cdo gje tjeter droga behet zakon dhe ky zakon mund te thyhet vetem duke patur vullnet. Sigurish ai miku yt nuk e ka mendjen fare per ta len drogen keshtu qe menyra e bindjes me fjal eshte e falimentuar. Si cdo njeri tjeter dhe ai ka te drejt te bej cte dot me trupin e tij te vej cte doj ne trupin e tij, perderisa ai nuk i bie njeriu me qaf. Por ajo qe duhet ta bindi ate eshte se nese ai do ti bjeri njeriu me qaf duke qen i intoksikuar ateher ai mund ta pesoi keq dhe kjo duhet ti behet forc shtytese te leri drogen.
  Megjithate nje njeri qe merr drog per mendimin tim eshte nje kufom qe ecen.

 16. #16
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Qendrat e rehabilitimit shpesh here kane efekt te kundert nga ai per te cilin jane krijuar. Njoh plot njerez qe jane keqesuar e kane kaluar ne drogera me te renda duke qene atje.

  Per intervention/nderhyrje eshte vone ne kete faze. Te vjen ne mendje ndonje arsye e forte (per ate) qe e tejkalon perdorimin e droges? Pra, ka dicka/dike qe mund t'i jape te pakten te njejten kenaqesi? Vetem atehere ndoshta ekziston nje fare shprese.

  Gjithe te mirat.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rebele : 14-05-2005 mė 17:25

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  tironse nigjo nimen
  po te jet marjuane lere djalin te pi sa ti dal tym nga veshet, lol
  per sa i perket marjuanes eshte e vertet( ne baze te llojit te njeriut ) qe edhe nuk behesh attrackted 2, edhe nqs ai e pi aq rralle, nqs e pi per qef dhe eshte i zoti ta kontrolloj( qe mos te bjeri viktim e kam llafin me kontroll) lere te pi se nuk e gjen gje nga aq rrall, pastaj nqs eshte noj lloj droge tjeter yllo coje me noj rehabilitation centre se rrug tjeter ska, vec kur ta shofesh te nxjerri plackat e shpis ne shitje pastaj...........

  respekt
  wh

 18. #18
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Anėtarėsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  35
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Humdinger o vlla une e fillova para 6 vjetesh me ane te nje te Dashures time ketu ne Greqi
  Se ajo eshte mekeq se une po une te pakten tani po e rralloj vetem nga ana e internetit
  seshtyj nje kohe te gjate ketu edhe me bie te pi 2here ne dit tani.
  Kurse per Cigare une vlla i kam jashte liste!?


  Me respekt Agroni {PaToSaRaK}
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 19. #19
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga nearta
  Njė realitet i hidhur pėr shimicėn dhe ...........i ėmbėl pėr pakicėn

  Shprehje pa kuptim dhe i pavend ne kete teme...

  Droga eshte ndoshja semundja me e madhe e njerezimit...

  Pa drogen bota do ishte ndryshe sigurisht me e mire...

  Nuk i bej moral njeriu kush don le ta pije !!!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,563
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  Unhappy droga:

  eshte dicka qe e kam provuar vete
  kam nisur me duhanin pastaj cannabis koka te kuqe e ne fund arrita tek heroina
  po shyqyr zotit qe kam dicka te mire cfare bej diten ia tregoj te njeriut me te fashur
  mamase time e fale zotit shpetova
  6 muaj ne spital por e hoqa qafe


  JU JAP NJI KESHILLE SI VELLAI JUAJ
  ju lutem mos e perdorni se ju digjeneron si njerez
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •