Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-11-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Fjalori gegnisht-tosknisht

  a din kush se a egziston fjalori gegerisht - toskerisht se pom duhet me perkthy ni tekst nga gegerishtja.

 2. #2
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga fyshti Lexo Postimin
  a din kush se a egziston fjalori gegerisht - toskerisht se pom duhet me perkthy ni tekst nga gegerishtja.
  Nga era keshtu sme dukesh as nga Geget e as Tosk nuk je ti, keshtu qe po te jap nje informacion shume te vyer per injorant si puna jote
  Gegerishtja dhe Toskerishtja jane dialekte te te njejtes gjuhe. Ashtu sic jane dialektet e Shqiperise se mesme apo dhe vet brenda Gegerishtes ka shume dialekte si ndryshon ai Shkodran me ate Dibran, ashtu si edhe Toskerishtja ka disa dialekte ku ai am ndryshon nga dialekti Korar apo ai Vlonjat ndryshon nga ai Permetar...........
  Prandaj ne jemi nje popull kaq i veant sepse brenda nesh jemi kaq te shumellojshem por prap jemi te njejte dhe kemi nje gjak
  Edhe gjuhen megjithese kemi shume dialekte prap kemi nje gjuhe qe eshte e shenjte, edhe Zoti vet e flet
  Hajt gjith te mirat
  Ndryshuar pr her t fundit nga flory80 : 13-12-2007 m 16:39
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

Tema t Ngjashme

 1. Fjalori i "pist".
  Nga DI_ANA n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 12:00
 2. Fjalori enciklopedik shqiptar mbarkombtar
  Nga Davius n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2006, 08:14
 3. Fjalori i rrugs q shitet pr humor
  Nga Alda1 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 14:08
 4. Gjuha: Fjalori i Toskrishtes nga Pano Tase
  Nga Pasiqe n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-03-2006, 10:06
 5. Fjalori i Vedat Kokones
  Nga Brari n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-06-2002, 10:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •