Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 21
 1. #1
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime

  Kuptimi i emrave shqiptarė

  a kish mujt dikush me ma dhan naj web faqe per me gjet kuptimin e emrave shqiptar se shume po me nevojitet...
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 2. #2
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Anėtarėsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  34
  Postime
  489
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  kerko ne google per fjalorin shqip dhe ia te vjen ne ndihme

 3. #3
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  nuk me vjen ne ndihme sepse un se pari e kerkova ne google por pa sukses
  kur kekoj ne google ma jep vetem listen e emrave e mua me nevojitet kuptimi i tyre
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  "Nuk ka avokat te kqij nese ska njerz te kqij dhe nuk ka njerz te kqij nese ska avokat te kqij" ...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
  Anėtarėsuar
  04-11-2007
  Postime
  424
  Faleminderit
  9
  8 falenderime nė 8 postime

  Angry

  POJ SPAKU NE SHQIPTARET KEMI ME SHUM SE KUSHDO TJETER PERVOJE NEKET DREJTIM + -

 6. #6
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
  "Nuk ka avokat te kqij nese ska njerz te kqij dhe nuk ka njerz te kqij nese ska avokat te kqij" ...
  qka lidhet me temen?
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  kisha nji avokat siper, kyrioziteti nuk te mbyt por te len akasan keshtu kan than
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  optimus prime,
  te leverdis me teper te hapesh nje teme , ose ketu direkt ose nje teme tjeter, ku te na pyesesh ne per emrat, jam i sigurte se do te jemi ne ndihme.

 9. #9
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  optimus prime,
  te leverdis me teper te hapesh nje teme , ose ketu direkt ose nje teme tjeter, ku te na pyesesh ne per emrat, jam i sigurte se do te jemi ne ndihme.
  hmmmm i mir sugjerimi por eshte problemi qe mua me nevojitet per pune gogja zyrtare dhe duhet t'iu tregoj se ku pra ne cilin web i kam marr ato informata
  nese do tme kishit ndihmuar kishit bere mire...
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 10. #10
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime nė 17 postime
  http://www.tirana-online.de/docs/Fja...a_Shqiptar.pdf
  o dost mere ti kete faqe dhe zgjith ne emer qe tingellon per veshin tend bukur jane emra shqip.
  e gezofte dhe te te ritet me fat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga biligoa : 24-11-2007 mė 04:23
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga optimus.prime Lexo Postimin
  hmmmm i mir sugjerimi por eshte problemi qe mua me nevojitet per pune gogja zyrtare dhe duhet t'iu tregoj se ku pra ne cilin web i kam marr ato informata
  nese do tme kishit ndihmuar kishit bere mire...
  edhe forumi nje sit web eshte.
  pastaj, kuptimi i emrave shqiptare nuk eshte shkence , shqiptaret zakonisht ia dine kuptimin, nuk ka nevoje per reference, mjafton ti shpjegosh me fjalet shqipe dhe aq ishte muhabeti. Nuk di te kete nje website te tille enkas per shpjegimin e emrave.

 12. #12
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga biligoa Lexo Postimin
  http://www.tirana-online.de/docs/Fja...a_Shqiptar.pdf
  o dost mere ti kete faqe dhe zgjith ne emer qe tingellon per veshin tend bukur jane emra shqip.
  e gezofte dhe te te ritet me fat
  oooo shoki nuk kam per ti ngjitur kujt emer un por me duhet kupimi i emrit tim
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 13. #13
  elixirs
  Anėtarėsuar
  25-09-2007
  Postime
  1,447
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  O Optimus, nje gje eshte e vertete, kuptim te emrava shqip s'besoj qe ka edhe eshte jo logjike qe te ket dicka te tille..,per spjegimin e emrave, sepse e din, qe gjithe emrat shqiptar, flas per emrat e vjeter shqiptar, ata emra, jane ose emra te vendeve ilire, mbreter ilir, mund te jene edhe fjale shqipe, ku sipas nje fjale vnohet nje emer dhe ka kuptimin e kjart etj etj,
  E ke pa, psh, nese eshte x emri, mbas tij shkruan, vend ilir ..,etj erj
  Ndersa emrat e rinj shqip, apo fjalet e tjera shqipe gjithashtu iu duhet kutpimi, seps ejane ne shqip...
  por ti sa e lexova dhe e kuptova une, nese nuk e din kuptimin e emrit tend, thuaje emrin dhe besoj, qe ketu ne forum do ta gjejme kuptimin e tij..
  shendet, gjithe te mirat.
  shakespeare!

 14. #14
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  ok po ju tregoj vellau im ky qe ka kerkuar kete sqarim quhet Arbnor,profesori i informatikes ju ka dhene nje detyre ku nxenesit duhet ta gjejne kuptimin e emrit te tyre ne nje website dhe pastaj t'i tregojne atij se ne ēfare websiti e kane marre.Ne e dime kuptimin e emrit Arbnor mirepo problemi qendron te websiti (P.S. me pare ka shkruar vellau me nick timin.)
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  ky profesori paska ik per lesh me duket, se ēa hyn informatika ketu....
  e di ēa ke ti?
  krijo nje website kshu shpejt e shpejt, nga ato qe jane falas, jep shpjegimin e disa emrave, dhe jepi si burimin e informacionit tend sitin qe krijove.
  thjesht.

 16. #16
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  po ē'di une mundet ta kene planprogramin e tille,megjithate do ta marre ne konsiderim idene tende,faleminderit.
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga optimus.prime Lexo Postimin
  po ē'di une mundet ta kene planprogramin e tille,megjithate do ta marre ne konsiderim idene tende,faleminderit.
  po deshe ndihme per sitin me thuaj.

 18. #18
  Optimus Prime Maska e optimus.prime
  Anėtarėsuar
  05-08-2007
  Postime
  846
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 17 postime
  me thot vellau se informacioni duhet te jet i sakt nga ndonje faqe e sakt e jo sapo krijuar sepse ky profesori na qenka shum strikt edhe shkon e e kontrollon ate web faqe kshtu qe ju lutem ende te me ndihmoni!!!!!
  Nėse dėshiron ta dish tė vėrtetėn duhet tė jesh i gatshėm ta pranosh.

 19. #19
  -_- Maska e jack_sparow
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Clidhje ka kjo me informatiken ,gjej kuptimin e emrit !!!!!!!
  Beje sic tha xfiles ,hap nje faqe interneti veri tere emrat qe gjen ne fjalor te gjuhes shqipe dhe ver edhe nja dy emra njerezish duke perfshire dhe kete arbnorin

 20. #20
  -_- Maska e jack_sparow
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  http://www.aboutnames.ch/albanian.htm#gnArbnor
  nje faqe ne anglisht qe ka nje cike shpjegim

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Diaspora shqiptare nė mbrojtje tė ēėshtjes sonė kombėtare
  Nga altin55 nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Mesjeta e hershme shqiptare
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2006, 14:10
 4. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •