Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 44
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anëtarësuar
    19-09-2002
    Postime
    79

    Unhappy Kënga magjike dhe fituese e Mira Konçit

    Mira Konci ne Kenga Magjike ,u prezantua me kengen "ekzistoj"
    Aman me thoni kjo macka ekziston se e meriton apo nga i shoqi i saj ,Kujtim Saraci......??Pyetje retorike kjo ,pergjigjen e paska brenda ..............hihihihiiiii
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  2. #2
    I shoqi i Mires quhet Shpetim Saraci dhe eshte nje nga kompozitoret me talentuar shqiptare.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anëtarësuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    E mo se u ngatarrova ,Shpetim desha me thene(prandaj s'po me kumbonte mire emri i tij ,por hajde mo s'bera ndonje gje kushedi )Pardon.....................
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  4. #4
    Fitoj Mira?
    He mo se ka 10 vjet qe kendon e 1 cmim te pare s'baj mend te ket marr.I takon dhe Mire nje
    :^zilet

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    22
    Mira Konci kendon shume bukur edhe e miriton ate cmimi ne qofte se e ka fituar. Sa per Shpetimin Saracin eshte pianist i shkelqyer por nuk besoj se kjo ndikon aspak ne vleresimin e karieres te Mira Koncit. GEZUAR FESTEN QE DO VIJE SE SHPEJTI, PER TE GJITHE

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Agim Doçi
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranë, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799

    MIRA Konçi është një nga DIV-AT SHQIPTARE!

    Të nderuar FORUMAS.
    Në Tiranë në kapërcyell të viteve '90 -të, kur Mira Konçi sapo kishte mbushur 17 vjeç organizon një spektakël nën drejtimin artistik të Gjergj Lekës në teatrin e Operas dhe të Baletit DUKE BEFASUAR publikun kryeqytetas me mjeshtërinë e saj, zërin e saj, interpretimin e saj, vokalin e saj, talentin e saj!
    Dhe mos harroni Mira Konçi asht EKONOMISTE E LARTË!
    Ajo këndon në anglisht, italisht, frëngjisht, spanjisht në mënyrë virtuoze! Mira dhe bashkëshorti i saj virtuoz Shpëtim Saraçi kanë 12 çmime nderi në festival kombëtare, nga të cilat 4 çmime të Para!! Ka fituar çmime në festival të Pranverës apo si quheshin Këngët e Stinës. Sivjet ajo fitoj çmimin e Parë tek Kënga Magjike me një tekst "Fjala e pathënë". Kam bashkëpunuar shumë me të dhe nëse një ditë do dëgjoni tek WEB SITE "fajtori" diskun e saj, do shikoni se më shumë se gjysma e ALBUMIT përmban tekste të mijat dhe unë e kam për nder që Mira Konçi - kjo DIV e këngës shqiptare, ka pranuar bashkëpunimin me mua!
    Agimi

  7. #7
    i/e larguar Maska e dora
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    75
    Mira konci me ka pelqyer gjithmon dhe me bhete shume qiefi qe ka fituar.
    se eshte kengetare e persosur.
    uRIMET E MIA MIRA KONCIT:

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e zima
    Anëtarësuar
    23-07-2002
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    32
    More po cpo thoni kshtu kenga magjike mbaron ne dat 27 sot eshte nata e par .Apo ti rea ke babin antar komisioni?

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e lozonjare
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    46
    Me vjen vertet mire qe Mira Konci ka fituar pasi eshte vertete kengetare teper e talentuar .Pa dashur ta reklamoj pasi e njoh dhe personalisht( ciao mira ) jam plotesisht dakort me zotin Agim Doci , zeri i saj te imresionon. Nese do ti japesh nje kenge te cdo lloj zhanri muzikor Mira te mahniht me frekuencat e zerit . Dhe nuk mendoj se bashkeshorti i saj ka ndikuar ,pasi Mira mund te them se qe ne moshe adoleshente ka krijuar reputacion me zerin e saj dhe interpretimin e saj virtuoz

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anëtarësuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    Sa per guximin e saj bravo i qofte ,e zonja dhe i lumte asaj per fatin e mire qe ka pasur dhe qe ka , i ka hecur ,ama per talent s'ma mbush syrin ......Miren e njofim qysh prej recitalit te saj te pare dhe e njejta me duket edhe sot ,i njejti ze feminor .....
    Z. Agim ,une nuk kam te drejte te gjykoj per nje kengetar rreth intelektit te tij ,se cfare eshte Mira ,puna e saj ,po diskutojme per talentin e nje kengetari.Megjithese ,shumica e kengetareve te famshem sot ne bote ,nuk dolen nga fakultetet dhe u bene te famshem por ka nga ata qe kane mbaruar a s'kane mbaruar 8 vjet klase ................Pastaj nuk e kuptoj ,ku e paska bukurine kjo kenga e sivjetshme ...............bo!
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-10-2002
    Vendndodhja
    france
    Postime
    3
    mendimi im eshte ; sa per mira koncin pergjigjen e ka dhene agim doci dhe besoj se nuk ka vend per diskutim tjeter gezuar festat te gjithe shqipetareve kudo qe jane
    Ndryshuar për herë të fundit nga vaso : 27-11-2002 më 06:53
    html

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e peshkatari
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Vendndodhja
    Anonim
    Postime
    103
    Une them se nuk mund te gjykojme nje kengetare se ka qene e mire apo e keqe. Fjala e urte thote me thuaj kush je dhe jo cfare ke qene.
    Mira Konci ne momentin qe doli si talent qe e vetmja qe beri nje recital por me vone me duket se nuk u ngrit ne nivelin e Recitalit te saj. Ndersa Shpetim Saraci duam apo nuk duam ju dha mundesi per tu ngritur profesionalisht dhe ai sot eshte per mua 1-shi orkestracionit dhe kam respekt per nivelin e tiuj artistik.
    Ndersa per (Mira Saracin) tani them se eshte hija dhe merita e burrit te saj dhe jo merita e vokalit te saj. Mira me gjithe pjekurine e moshes nuk ka ecur si vokal.
    Persa i perket festivalit them se nuk ishte kenga e Mires qe duhet te merte piket maksimale. Mua mu duk se juria nuk ishte ne pozite te barabarte vleresimi me llojin e pikezimit qe ju la dhe ky lloj pikezimi i dha efektet qe ne vleresimin e pare ku juria i perdori dhjetat dhe kur e kuptuan qe nuk kishin mundesi te benin vleresime te njejta gjithesecili ja ruajti dhjeten kengetarit te tij te preferuar dhe jo kengetarit qe ndoshta kishte nje kenge me te arrire ose ne ate moment duhet te ishte me i vleresuari. Kjo u pa dhe ke kokat ose fytyrat e jurise qe kur nxirnin piket leviznin mimiken ose koken ne menyre qe kengetari te kuptonte se ai ose ajo antar jurie nuk kishte se me cfare ta vleresonte edhe pse juria e kuptonte se kengetari qe po vleresonte duhesh vleresuar me shume. Besoj se ti Gimi e kupton me mire se une se cfare do te thote juri se me duket se nga haterlleqet e jurise sikur je djegur ca si shume.
    Une do te ftoja qe ti te jepje mendimin tend per kengen qe ty tu duk me e arrira them ne te gjitha drejtimet (Tekst, Muzike, Orkestracion, Kengetar ose Kengetare).
    instruktori

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anëtarësuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    Peshkatari ,e vleresoj shume mendimin tuaj , une kaq do shtoj ,nje kenge ,reziston kur zgjidhet dhe votohet nga pupliku dhe jo nga nje juri qe per mua ishte ne nivelin me te dobet....
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Agim Doçi
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranë, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    ReA 8
    "Nuk kam asgjë kontra! Për nderë të familjeve,... por e shkrova atë letër anonime. që m'u thaftë dora m'u thaftë, se nuk kisha shkruar asnjë herë!..." - monologu i Jovan Bregut (aktruar nga i shquari Roland Trebicka)....LOL!
    ....Përsa i përket JURIVE (me nder jush ) asnjëherë nuk kanë dhënë çmimin që ka dëshiruar publiku! E ku merr vesht populli i vogël (LOL) se kush është "juria e madhe"!
    Ju përqafoj fort se të tjerat nuk kanë rëndësi!
    (tekstaxhiu i vogël i këngëtarve të mëdhenj - Agim Doçi)

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anëtarësuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    I madhi i tekstaxhinjve ,mendoj une ,por nese do me degjonit nje cik fare ,mundohu te gjesh kegetaret e duhur ,hiq dore nga Bleona Qereti e Mira Konci, Jua kam thene dhe diku tjeter qe ne programin tim(prej 500 kengesh),nuk kam kenge nga Bleona Qereti ,tani u kujtova qe nuk kam as nga Mira Konci dhe nga Sami Kallmi.....
    Me respekt nga ReA!!
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e SwEeT-VLoNjaTe
    Anëtarësuar
    17-11-2002
    Vendndodhja
    I LuV VloRa!!
    Postime
    41
    Zt Agim meqe e ke permendur diku qe ti ke shkruar ate kengen e bleones.."ik rrugac, meso si dashurohet"..Kenge shume e thjeshte, edhe vetem me rrefren fillon, dhe mbaron kenga..

    Mira, e mire eshte s'ke se c'thua..ka pak zerin e holle, mgjth me pelqen si kengetare, e vendosur, e cilter, dhe e talentuar.
    PeRsE o ZoT??

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mad_about
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Vendndodhja
    fushave
    Postime
    75
    une nuk do ndalem ne aspak ne velresimine Mires,po desha vetem nje gje te kujtoj.skuptoj dot pse duhet fajsuar Mira qe fitoi cmimin kur juria ia dha ate.pastaj dhe nje gje tjeter te them.kishte kengetare te cilet kishin me teper pike gjate tre neteve biles edhe gjate nates finale apo edhe gjate vleresimit te tre kengeve qe mbeten ne fund,edhe booof papritmas doli fituese mira.a nuk eshte emjaftushme kjo per te kuptuar se si vajten punet ne ate festival.
    po sdq Mira fitoi edhe kete gje se ndryshon dot askush,edhe pse gjate festivalit kishte kenge me me shume reputacion edhe padyshim me shume pike.
    Great minds have purposes, others have wishes!!

  18. #18
    SiMp^tIkJa Maska e Enkela B.
    Anëtarësuar
    12-05-2002
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    550
    mira konci nuk ka ndonje ze kushedi se qa po nuk eshte as e keqe.

  19. #19
    Per Inat te maliqit,per inat te priftit dhe per qejfin tuaj po ju shkruaj kete nga Mira Konci:

    Mos ik

    Ne mengjes kur vishesh edhe shkon
    kur me puthje me thua lamtumir
    me thot zemra ti mos ik
    ti mos ik te lutem
    lamtumira nuk me pelqen
    Ti se di a ndoshta se kupton
    Se larg teje dashuria me trishton
    rri pran meje edhe pak
    edhe pak te lutem
    me nje puthje mos me genje
    rri te lutem,mos shko
    nuk do ndarje dashuria
    mos shko
    po kur te kthehesh
    nje cast prane meje
    une e di se do me kthehet
    dashuria
    ne zemren time do jete gezimi
    dhe ti atehere do t'me kuptosh
    dhe kur vjen i cilter si femi
    jam e lumtur se s'do ikesh perseri
    ti me ndjen e embel me qorton
    dashuria zemres falje i kerkon
    rri prane meje edhe pak edhe pak te lutem
    rri te lutem mos shko
    po kur te kthehesh nje cast prane meje ....

    ty ryty ryty

    rri te luteeeeeeem........
    me thot zemraaaaa....


    )))

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e ReA_8
    Anëtarësuar
    19-09-2002
    Postime
    79
    Aman na e shkruaj edhe kete kengen e festivalit se na kernaqi fare Mira Konci me te ,po e tha mire drejtori i RTSH - ,"juria ,shkon e vjen por publiku eshte i pavdekshem" Nuk e di a do te kete me forca ajo ti dali publikut perpara ,apo ku i ben me pershtypje asaj ,se mos eshte hera pare qe i merr cmimet ne kete menyre ..........o Zot, sa ndot me vjen me kete korrupsion qe s'na la kurre te bejme para ............................
    .....Mesoni dicka per cdo gje dhe gjithcka per nje gje .....!!
    .....Kujdes nga duartrokitjet !Kenaquni me to ,por asnjehere mos u besoni......!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përkufizimi i dashurisë!!
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 233
    Postimi i Fundit: 13-03-2024, 07:04
  2. Sondazhi i "Ora News": PS fituese me 43% dhe PD 42%
    Nga prenceedi në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 30-06-2009, 12:15
  3. Motivi - kjo force magjike
    Nga Psikostudenti në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 14-09-2003, 22:09
  4. Skandali Rama -"2K" fituese pa kritere ne tendera.
    Nga ChuChu në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 15-05-2003, 15:35
  5. Ankesa / Stuhia Magjike
    Nga Augert Rakipi në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-11-2002, 15:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •