Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    A ka tartuf ne shqiperi?

    E di qe ne vendin tone ka shume lloje kepurdhash,por per tartufin nuk kam ndegjuar ndonjeher.di kush dicka

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    mbase dhe ka , po ne nuk e njohim fare, nuk e perdorim.
    Se si e hane ate lloj gjeje, ka nje ere te keqe qe ē'te te them, pu pu pu, larg qoft.

    Sikur te gjeje ndonje vend ku ka, do beje alamet biznesi,
    Kushton rreth 500-1000 euro kilja, ndoshta dhe me shume ne disa vende si qytet e medha.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    mbase dhe ka , po ne nuk e njohim fare, nuk e perdorim.
    Se si e hane ate lloj gjeje, ka nje ere te keqe qe ē'te te them, pu pu pu, larg qoft.

    Sikur te gjeje ndonje vend ku ka, do beje alamet biznesi,
    Kushton rreth 500-1000 euro kilja, ndoshta dhe me shume ne disa vende si qytet e medha.
    po pra
    Shqiperise i ka rene rrufeja, tartufi i ka ngel..
    ka ca gure andej nga ne ..po je i interesuar( drague)....
    hi file'
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  4. #4
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    une kam degjuar se nga zonat e Shkodres aty perreth ka tartuf.
    po cohej per exportim .
    a e dini sa ka vajtur qilloja e tartufit tani ....
    me kan thene me mijra euro kilen




    une megjithate e kam provuar po nuk e tres dot me lehtesi.
    shijen te mire e ka.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga donna76 : 21-11-2007 mė 03:52
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  5. #5
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    mbase dhe ka , po ne nuk e njohim fare, nuk e perdorim.
    Se si e hane ate lloj gjeje, ka nje ere te keqe qe ē'te te them, pu pu pu, larg qoft.

    Sikur te gjeje ndonje vend ku ka, do beje alamet biznesi,
    Kushton rreth 500-1000 euro kilja, ndoshta dhe me shume ne disa vende si qytet e medha.
    xfiles tartufi i bardhe shkon deri 8000 euro kilja.sa per eren un kam qe ne 1992 qe gatuaj me tartuf dhe vetem e kam provuar(per forza).gjithmone dicka e rralle zgjon kuriozitetin tek njerzit.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ka ndonje botanist ketu?

    nuk besoj se eshte kepurdhe Tartufi..
    me duket eshte rrenje.. si karrota si patatja etj.. pra ajo cka do njeriu nga bima tartuf eshte nen dhe ne mos gabonj..
    he mo.. tere me shkolla ini..

  7. #7
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    ka ndonje botanist ketu?

    nuk besoj se eshte kepurdhe Tartufi..
    me duket eshte rrenje.. si karrota si patatja etj.. pra ajo cka do njeriu nga bima tartuf eshte nen dhe ne mos gabonj..
    he mo.. tere me shkolla ini..
    ke te drejte brari eshte rrenje, por hyn tek familja e kepurdhave mesa di un

  8. #8
    human Maska e LAINA
    Anėtarėsuar
    13-03-2007
    Vendndodhja
    waiting...
    Postime
    348
    Tartufi nuk eshte rrenje por kerpudhe qe rritet nen shtresen e gjetheve dhe humus-it. Nuk e di me ekzaktesi, por mendoj se duhet te kete. Kushtet klimatike jane te pershtatshme per rritjen e tij dhew terreni natyror po ashtu( tartufi ndeshet me shpesh ne pyjet me lisa dhe dushqe). Personalisht e kam shume qejf...
    ....asgje teper e bukur ose teper e shemtuar zgjat per nje kohe teper te gjate....

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar mė parė nga LAINA Lexo Postimin
    Tartufi nuk eshte rrenje por kerpudhe qe rritet nen shtresen e gjetheve dhe humus-it. Nuk e di me ekzaktesi, por mendoj se duhet te kete. Kushtet klimatike jane te pershtatshme per rritjen e tij dhew terreni natyror po ashtu( tartufi ndeshet me shpesh ne pyjet me lisa dhe dushqe). Personalisht e kam shume qejf...
    Me duket e ke llafin per Truffle


    Tartufi eshte kerpudhe qe rritet nen toke. Qente me nuhatje e nxjerrin nga toka. Perpara francezet perdorinin derrat por derri e hante dhe filluan te stervisin qente.

  10. #10
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga lovefcs09 Lexo Postimin
    Buying Bushnell riflescope here we have sell it ! Bushnell rifles cope we also have list on ebay and almost 100% Positive feedback! Congratulations on your choice of a Bushnell riflescope . It's a precision instrument constructed of the finest materials and assembled by highly skilled craftsmen for a lifetime of trouble-free use under the most demanding conditions !EYEPIECE FORCUSINGThe Eyepiece is designed to provide a precise fast focus. The eyepiece will focus faster than your eye can compensate for any inaccuracy in your adjustment.Look at a distant object for several seconds without using your scope.Then shift your vision quickly,looking through the scope at a plain background. Turn the fast-focus eyepiece clockwise or counter clockwish to adjust to your eyes.The reticle pattern should be shrp and clear before your eye can refocus.After you have made your adjustment, with a quick glance recheck the image.CENTERING THE RETICLEThe reticle was carefully set at the optical center of your rifle scope at our factory. This setting provides you with the ideal adjustment range from the center position. The riflescope's adjustment to correct.We accept The payment method.1、Paypal We only accept verified Paypal account. Paypal Pending e-check payments may be required to clear before delivery can be made.2、Moneybooks3、Westernunion All copyright from http://www.gt-optic.com/bushnell-rif...e28_page1.html
    ka na miu ky pallavesh ktu mer jahu

  11. #11
    Argjentinas Maska e ArberXYZ
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Postime
    867
    osht stampist

  12. #12
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga ArberXYZ Lexo Postimin
    osht stampist
    KE mine peza puno ky maēiste?

  13. #13
    Argjentinas Maska e ArberXYZ
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Postime
    867
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    KE mine peza puno ky maēiste?
    po mu aty puno, kepucar grash.

  14. #14
    Ne pyllin e Divjakes eshte gjetur tartuf i zi.Shume kohe me pare nuk e mbaj mend vitin po kur te vij babi do ta pyes dhe do ju them vitin...Po qe ka pasur dhe mbase ka eshte e sigurt.Personalisht kam ngrene dhe eshte nje ushqim fantastik kur kam qene ne italy kam ngrene me makarona....E jashtezakonshme,,,.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema tė Ngjashme

  1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  2. Misioni Amerikan Nė Shqipėri (1946)
    Nga DriniM nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
  3. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
  5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
    Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •