Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 53 prej 53
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Votat e prgjithshme t fituara nga partite politike jan si mposht:

  PDK: 196207

  LDK: 129410

  AKR: 70165

  LDD PSHDK: 57002

  AAK: 54611

  ORA: 23722

  PD: 9890

  T tjrt 30760

  --------------------------------------------------

  Numri i vendeve (sipas prkatsive partiake) n Parlamentin e Kosovs do t jet si mposht:

  PDK 37

  LDK 25

  AKR 13

  LDD PSHDK 11

  AAK 10

  KDTP 3

  PDAK 3

  VAKAT 3

  SLS 3

  SDSKiM 3

  SDA 2

  SNS 1

  NOVA DEMOKRATIJA 1

  GIG 1

  SKMS 1

  IRDK 1

  SNSDKiM 1

  PREBK 1
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Thai paralajmron fillimin e konsultimeve pr koalicion
  Lideri i PDK-s, Hashim Thai tha sot se koalicioni i ardhshm qeveriss do t jet i bazuar n ruajtjen e unitetit shtetformues. Duke folur para antarve t kryesis s PDK-s, Thai tha se Kosova do t'i formoj institucionet n nj afat t shpejt. Ai paralajmroi fillimin e konsultave me t gjitha subjektet politike t Kosovs para se t marr vendim pr formimin e koalicionit.
  Thai theksoi se s pari do t zhvilloj konsultime me partit politike q iu bashkuan PDK-s para zgjedhjeve e m pas do t takohet me partit e tjera.
  Thai tha se fillimisht do t zhvilloj konsultime me kryetarin e LDK-s, Fatmir Sejdiu e m pastaj do t takohet edhe me lidert e subjekteve tjera politike, prfshir ktu edhe liderin e ORA-s parti kjo q nuk arriti t kaloj pragun zgjedhor.
  "Pas ktyre konsultave e takimeve, do t merret vendimi pr koalicion i cili do t bazohet n ruajtjen e unitetit shtetformues dhe efikasitetin e institucioneve qeveritare t Kosovs. Jemi prcaktuar pr t ndrtuar qeveri t stabilitetit t konceptit t qndrueshm politik, t gjenerozitetit dhe shum etnike, tha Thai.

  Lideri i PDK-s, nuk dha prgjigje konkrete nse zyrat diplomatike n Prishtin e vemas Zyra amerikane do t ken ndikim n ndrtimin e koalicionit qeveriss.
  Natyrisht se kemi bashkpunim t shklqyeshm me t gjitha zyrat diplomatike, por vlersojm lart edhe kontributin e jashtzakonshm t SHBA-ve dhe BE-s. Ky bashkpunim do t vazhdoj t avancohet, tha Thai.

  Gjat takimit t sotm t kryesis s PDK-s, Thai edhe nj her i ka falnderuar t gjitha partit politike dhe popullin e Kosovs pr sjelljet q kan treguar gjat procesit t zgjedhjeve.
  Sipas Thait me kt pjekuri t treguar, Kosova i sht afruar vendimit pr shtet t pavarur dhe sovran.
  rtk 04 dhjetor 2007 - 15:50:14
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Kryetari Thai: Jemi prcaktuar pr t ndrtuar qeveri t stabilitetit, t konceptit t qndrueshm politik, t gjenerozitetit dhe shum etnike

  04.12.2007
  Lideri i PDK-s, kryeministri i ardhshm i Kosovs, z.Hashim Thai tha sot se koalicioni i ardhshm qeveriss do t jet i bazuar n ruajtjen e unitetit shtetformues. Duke folur para antarve t kryesis s PDK-s, kryetari Thai tha se Kosova do t'i formoj institucionet n nj afat t shpejt. Ai paralajmroi fillimin e konsultave me t gjitha subjektet politike t Kosovs para se t marr vendim pr formimin e koalicionit.  Lideri m i votuar n vend, z.HashimThai theksoi se s pari do t zhvilloj konsultime me partit politike q iu bashkuan PDK-s para zgjedhjeve e m pas do t takohet me partit e tjera.

  Kreu i partis m t madhe n vend, z.Hashim Thai tha se fillimisht do t zhvilloj konsultime me kryetarin e LDK-s, kryetarin e AKR-s, at t LDD-s, me prfaqsuesit e AAK-s, me liderin e ORA-s dhe me partit serbe dhe joserbe.

  "Pas ktyre konsultave e takimeve, do t merret vendimi pr koalicion i cili do t bazohet n ruajtjen e unitetit shtetformues dhe efikasitetin e institucioneve qeveritare t Kosovs. Jemi prcaktuar pr t ndrtuar qeveri t stabilitetit t konceptit t qndrueshm politik, t gjenerozitetit dhe shum etnike, tha z.Thai.

  Natyrisht se kemi bashkpunim t shklqyeshm me t gjitha zyrat diplomatike, por vlersojm lart edhe kontributin e jashtzakonshm t SHBA-ve dhe BE-s. Ky bashkpunim do t vazhdoj t avancohet, tha mandatari i qeveris s ardhshme t Kosovs z.Thai.

  Gjat takimit t sotm t kryesis s PDK-s, kryetari Thai edhe nj her i ka falnderuar t gjitha partit politike dhe popullin e Kosovs pr sjelljet q kan treguar gjat procesit t zgjedhjeve.

  Sipas z.Thai me kt pjekuri t treguar, Kosova i sht afruar vendimit pr shtet t pavarur dhe sovran.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Kosov: Balotazhet e zgjedhjeve lokale m 8 dhjetor

  BALOTAZHET N ZGJEDHJET LOKALE PR KRYETAR T KOMUNAVE ME 08 12- 2007

  Dean: Musa Berisha AAK (6736 vota/ 39.4%)- Blerim Bajraktaraj LDD (3479 vota/ 20.3%)

  Gjakov: Pal Lekaj AAK (12.409/ 38%) - Astrit Haraqija LDK (7789/ 23.9%)

  Gjilan: Qemajl Mustafa PDK (13.164137%) - Lirije Kajtazi LDK (7097/ 20%)

  Sharr (Dragash): Salim Jonuzi PDK (4765/ 40%) - Halim Shemsedini LDK (3851/ 32.4%)

  Burim (Istog): Fadil Fetari LDK (6650/ 42.6%) - Idriz Blakaj PDK (3802/ 24.4%)

  Kaanik: Xhabir Zharku PDK (7147/ 41.9%) - Hebib Shehu LDK (3012/ 17.7%)

  Klin: Sokol Bashota PDK (4578/ 31.7%) - Prenk Gjetaj LDK (4013/ 27.8%)

  Fush Kosov: Burim Berisha LDK (3361 / 35%) - Ahmet Krasniqi PDK (2582/ 26.9%)

  Dardan (Kamenic): Begzad Sinani PDK (4272/ 30.9%) - Sevdai Thai LDD (2596/ 18.8%)

  Mitrovic: Bajram Rexhepi PDK (8599/ 36.5%) - Sadri Ferati LDK (5628/ 23.9%)

  Lipjan: Shukri Buja PDK (8879/ 41.4%) - Imri Ahmeti LDK (4462/ 20.8%)

  Kastriot: Rexhep Kelani LDK (2077/ 31.8%) - Haki Mjekiqi PDK (2001/ 30.7%)

  Rahovec: Qazim Oeska PDK (6527/ 35.9%) - Nahit Elshani LDK (4082/ 22.43%)

  Pej: Ali Berisha AAK (8203/ 23%) - Gazmend Muhaxheri ORA (6311/ 17.7%)

  Besian (Podujev): Ilaz Pireva LDK (15008/ 49.1 %) - Muhamet Latifi PDK (11078J 36.2%)

  Prishtin: Isa Mustafa LDK (22954/ 36.1 lo) - Fatmir Limaj PDK (15798/ 24.8%)

  Prizren: Eqrem Kryeziu LDK (15955/ 29.1 %) - Ramadan Muja PDK (15101/ 27.6%)

  Shtime: Naim lsmajli PDK (4308/ 42.5%) - Ahmet Ahmeti LDK (1443114.2%)

  Therand (Suharek): Sali Asllanaj LDK (9470/ 41.2%) - Enver Hoxhaj PDK (9339/ 40.6%)

  Ferizaj: Bajrush Xhemajli PDK (14.562/ 40.3%) - Sahit Krasniqi LDD (9635/ 26.7%)

  Viti: Nexhmedin Arifi PDK (3353/ 23.7%) - Sokol Haliti LDD (3251 / 23%)

  Vushtrri: Bajram Mulaku PDK (7471 / 34.7%) - Muharrem Shabani IOBD (4980/ 23.1 %)

  Malishev: Isni Kilaj PDK (7615/ 45.7%) - Jonuz Kastrati LDK (6629/ 39.8%)
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  BALOTAZHET N ZGJEDHJET LOKALE PR KRYETAR T KOMUNAVE ME 08 12- 2007

  Dean: Musa Berisha AAK (6736 vota/ 39.4%)- Blerim Bajraktaraj LDD (3479 vota/ 20.3%)

  Gjakov: Pal Lekaj AAK (12.409/ 38%) - Astrit Haraqija LDK (7789/ 23.9%)

  Gjilan: Qemajl Mustafa PDK (13.164137%) - Lirije Kajtazi LDK (7097/ 20%)

  Sharr (Dragash): Salim Jonuzi PDK (4765/ 40%) - Halim Shemsedini LDK (3851/ 32.4%)

  Burim (Istog): Fadil Fetari LDK (6650/ 42.6%) - Idriz Blakaj PDK (3802/ 24.4%)

  Kaanik: Xhabir Zharku PDK (7147/ 41.9%) - Hebib Shehu LDK (3012/ 17.7%)

  Klin: Sokol Bashota PDK (4578/ 31.7%) - Prenk Gjetaj LDK (4013/ 27.8%)

  Fush Kosov: Burim Berisha LDK (3361 / 35%) - Ahmet Krasniqi PDK (2582/ 26.9%)

  Dardan (Kamenic): Begzad Sinani PDK (4272/ 30.9%) - Sevdai Thai LDD (2596/ 18.8%)

  Mitrovic: Bajram Rexhepi PDK (8599/ 36.5%) - Sadri Ferati LDK (5628/ 23.9%)

  Lipjan: Shukri Buja PDK (8879/ 41.4%) - Imri Ahmeti LDK (4462/ 20.8%)

  Kastriot: Rexhep Kelani LDK (2077/ 31.8%) - Haki Mjekiqi PDK (2001/ 30.7%)

  Rahovec: Qazim Oeska PDK (6527/ 35.9%) - Nahit Elshani LDK (4082/ 22.43%)

  Pej: Ali Berisha AAK (8203/ 23%) - Gazmend Muhaxheri ORA (6311/ 17.7%)

  Besian (Podujev): Ilaz Pireva LDK (15008/ 49.1 %) - Muhamet Latifi PDK (11078J 36.2%)

  Prishtin: Isa Mustafa LDK (22954/ 36.1 lo) - Fatmir Limaj PDK (15798/ 24.8%)

  Prizren: Eqrem Kryeziu LDK (15955/ 29.1 %) - Ramadan Muja PDK (15101/ 27.6%)

  Shtime: Naim lsmajli PDK (4308/ 42.5%) - Ahmet Ahmeti LDK (1443114.2%)

  Therand (Suharek): Sali Asllanaj LDK (9470/ 41.2%) - Enver Hoxhaj PDK (9339/ 40.6%)

  Ferizaj: Bajrush Xhemajli PDK (14.562/ 40.3%) - Sahit Krasniqi LDD (9635/ 26.7%)

  Viti: Nexhmedin Arifi PDK (3353/ 23.7%) - Sokol Haliti LDD (3251 / 23%)

  Vushtrri: Bajram Mulaku PDK (7471 / 34.7%) - Muharrem Shabani IOBD (4980/ 23.1 %)

  Malishev: Isni Kilaj PDK (7615/ 45.7%) - Jonuz Kastrati LDK (6629/ 39.8%)

 6. #46
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,344
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime
  - LDK: Fitore ne Prishtine dhe ne 5 komuna

  2:25/08.12.07
  Kryesia e Lidhjes Demokratike t Kosovs, bashk me Shtabin Qendror Zgjedhor njoftuan sonte n nj konferenc pr media se ky subjekt politik sipas rezultateve prfundimtare prin n gjasht komuna t Kosovs pr kryetar komune, prfshi edhe kryeqendrn e Kosovs Prishtinn. Sipas zdhnsit t LDK s, Vehbi Miftari rezultat prfundimtare konfirmojn fitoren e LDK s n kto komuna: Prishtin, Podujev, Suharek, Istog, Fush Kosov dhe n Obiliq. N t gjitha kto komuna kandidatt e LDK s kan fituar me nj prqindje t theksuar. N Prishtin Dr. Isa Mustafa ka fituar rreth 60 pr qind t votave dhe afr 40 pr qind pr z. Limaj. N Podujev rezultati sht 56 n Istog me 64 pr qind n Obiliq 51 pr qind n Fush Kosov 58 pr qind ndrkaq n Suharek me 58 pr qind, tha Miftari. Ndrkaq, fituesi i zgjedhjeve pr garn e Prishtins, Prof. Dr. Isa Mustafa tha se fitorja pr t sht nj prgjegjsi ndaj qytetarve t Prishtins q t mund t realizoj t gjith programin e tij q e ka premtuar gjat fushats zgjedhore. Premtimet q u kam dhn qytetarve gjat ksaj fushate do t'i realizoj dhe po ashtu edhe premtimet q nuk i kam dhn e q m von do t dalin, tha Dr. Mustafa.|||Lajme.Net|||
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 7. #47
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  PDK-ja fiton n shumicn e komunave, jo edhe n Prishtin

  Sipas rezultateve preliminare, Partia Demokratike e Kosovs ka fituar n shumicn e komunave, ku t shtunn sht zhvilluar balotazhi pr udhheqsin e kuvendit komunal por jo edhe n Prishtin, ku kandidati i LDK-s, Isa Mustafa, ka mposhtur n gar, Fatmir Limajn. Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs ndrkaq, ka fituar n tri komuna: Pej, Gjakov dhe Dean.

  Pos n Prishtin, Lidhja Demokratike e Kosovs, ka fituar edhe n disa komuna t tjera si n Podujev, Istog, Suharek dhe Fush Kosov, ndrkaq PDK-ja ka shnuar fitore n mbi 15 komuna, si n Prizren, Mitrovic, Ferizaj, Gjilan, Klin, Viti, Vushtrri, Shtime, etj.

  Rezultatet zyrtare do t dihen sot pasdite, kur pritet q KQZ-ja ti publikoj ato.

  Sidoqoft, pjesmarrja e votuesve n 23 komuna n mbar Kosovn, prve Novobrds, Skenderajt dhe Drenasit, ku fituesi sht prcaktuar m 17 nntor, ka qen mjaft e vogl, rreth 30%.

  N tri komunat serbe n veri nuk jan organizuar zgjedhjet, sepse shefi i UNMIK-ut, Joachim Ruecker, ua ka zgjatur mandatin udhheqsve aktual.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 8. #48
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Rekomandime t prgjithshme pr raundin e dyt

  T shqyrtohet seriozisht shtja e votave me kusht, madje ndoshta edhe t hiqet fare kjo praktik. Rastet e raportuara tregojn pr persona q kan votuar me kusht ne vendvotime shum afr vendbanimit, ndrsa n raste t tjera raportohet pr shkall t gjr t prdorimit t votimit me kusht.

  T prditsohen listat e votuesve.

  T trajnohen m seriozisht zyrtart e vendvotimeve, si b.f. pr procedurn e votimit me kusht.

  T merret m seriozisht shtja e fletvotimeve. Fletvotimet pa emra t kandidatve kan qen problematik pr nj numr t votuesve dhe ka pasur raste kur votuesit kan shnuar emrin e tyre, n vend t emrit t kandidatit

  Certifikimi i zgjedhjeve duhet t bhet n mnyr shum m t shpejt.

  Me shpalljen e zgjedhjeve, duhet caktuar edhe datn e raundit t dyt.


  Nj arsye n dit pr t votuar:

  "Zgjedhjet jan konkurs ku ne

  punsojm prfaqsuesit tan."
  Ndryshuar pr her t fundit nga Qendi : 09-12-2007 m 09:43

 9. #49
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Rezultatet:

  Fush Kosov: Burim Berisha (LDK)

  Mitrovic: Bajram Rexhepi (PDK)

  Prizren: Ramadan Muja (PDK)

  Prishtin: Isa Mustafa (LDK)

  Obiliq: Rexhep Kelani (LDK)

  Ferizaj: Bajrush Xhemajli (PDK)

  Viti: Nexhmedin Arifi (PDK)

  Pej: Ali Berisha (AAK)

  Gjakov: Pal Lekaj (AAK)

  Gjilan: Qemajl Mustafa (PDK)

  Dragash: Selim Jonuzi (PDK)

  Istog: Fadil Ferati (LDK)

  Klin: Sokol Bashota (PDK)

  Podujev: Ilaz Pireva (LDK)

  Rahovec: Qazim Qeska (PDK)

  Shtime: Naim Ismaili (PDK)

  Suhareke: Sali Asllani (LDK)

  Lipjan: Shukri Buja (PDK)

  Vushtrri: Bajram Mulaku (PDK)

  Malishev: Isni Kilaj (PDK)

  Deqan: Musa Berisha (AAK)

  Dragash: Selim Jonuzi (PDK)

  Kaqanik: Xhabir Zharku (PDK)

 10. #50
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  RAPORT I HERSHM PR RRJEDHN E PROCESIT ZGJEDHOR N RAUNDIN E DYT T ZGJEDHJEVE PR KRYETAR T KOMUNAVE

  Raundi i dyt i zgjedhjeve pr kryetar t komunave prgjithsishft ka kaluar n rregull. Nuk ka pasur parregullsi t shkalls s till q t mund t ken ndikuar n rezultatin prfundimtar.

  Vzhguesit e ‘Demokracia n Veprim’ kan evidentuar nj numr parregullsish, t cilat jan raportuar gjat dits s djeshme e t cilat prgjithsisht mund t prmblidhen si raste t votimit familjar, raste kur votuesve u jan dhn nga disa fletvotime, raste kur zyrtart e vendotimit kan ndikuar n votues pr t votuar pr kandidat t caktuar e t ngjashme.

  N shumicn drrmuese t rasteve prgatitjen pr hapje t vendvotimeve dhe hapja e tyre sht br me koh. N 29 raste prgatitjet pr hapje t vendovimit kan filluar me vones, dhe at rreth ors 7:30.

  N 334 raste (vendvotime) nuk ka pasur informata se si t votohet. N 440 vendvotime nuk ka pasur lista t subjekteve politike dhe t kandidatve pr kryetar t komuns.

  N pak raste kan munguar pajisje elementare, si vula zyrtare (9 raste), llampa (6 raste), ngjyra e padukshme (6 raste). Gjithashtu, n gjasht raste nuk sht treguar kutia e zbrazt e votimit para se t hapet vendvotimi.

  N 51 raste kontrollimi i ngjyrs s padukshme nuk sht br pr t gjith votuesit q jan procesuar n ato vendvotime. N 43 raste kontrollimi i dokumenteve nuk u sht br t gjith votuesve. N 30 vendvotime nuk jan nnshkruar t gjith votuesit pran emrit t tyre n listn e votuesve.

  N 160 vendvotime ka pasur votues t shumt emrat e t cilve nuk ishin n listn e votuesve.

  N 48 raste nuk sht sprkatur gjithmon ngjyra e padukshme n gishtrinj t votuesve. Problematike gjithashtu ka qen edhe cilsia e ngjyrs dhe llampave, duke pamundsuar detektim t personave q kan votuar m par. N 24 raste sht lejuar t votoj personi q ka refuzuar t’i sprkatet me ngjyr gishti.

  N 99 vendvotime ka pasur raste t votimit jasht kabinave t votimit.

  N 933 vendvotime ka pasur raste kur kan hyr m tepr se nj votues brenda kabins s votimit.

  N 58 vendvotime ka pasur tensione t shkurta t cilat kan prishur atmosfern e votimit, por q t njjtat jan evituar m pas.

  N 144 vendvotime nuk sht ruajtur fshtehtsia e vots dhe ka pasur forma t ndryshme t votimit t hapur.

  Ne 17 vendvotime ka pasur propagand politike t vazhdueshme brenda qendrs s votimit.

  N 383 vendvotime ka pasur forca t siguris t pranishme brenda vendvotimit.

  N 45 vendvotime ka pasur t pranishm prsona t pa autorizuar.

  N 62 vendvotime jan vrejtur prsona q kan votuar m shum se nj her.

  18 vendvotime jan mbyllur para ors 18:50, ndrsa 10 vendvotime jan mbyllur pas ors 20:00.

  N 48 vendvotime kishte persona t paautorizuar t pranishm gjat numrimit t votave.

  N 24 vendvotime shiritat sigurues t kutis s votimit ishin t dmtuar.

  Numrimi vlersohet mir, prve n 5 raste ku prmendin parregullsi serioze t cilat mund t ken ndikuar n rezultat dhe n 45 ka pasur parregullsi gjat numrimit mirpo jo pr ta ndikuar n rezultat.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  KQZ-ja shpalli rezultatet preliminare: PDK edhe zyrtarisht sht fituese e zgjedhjeve, edhe pr kryetar t Komunave

  Prishtin, 9 dhjetor 2007 (Kosovapress) Koha 16:40
  KQZ-ja shpalli rezultatet preliminare t zgjedhje t balotazhit pr kryetar komunash

  Partia Demokratike e Kosovs nga zgjedhjet pr kryetar t komunave sht fituse

  PDK
  n Gjilan me 67.4, pr qind, me Qemail Mustafn,
  Dragash, Salim Jenuzi, 54.8 pr qind,
  Kaanik, Xhabir Zharku, 75.3 pr qind,
  Klin, Sokol Bashota, 57.8 pr qind,
  Kamenic, Begazd Sinani, 69.8 pr qind,
  Mitrovic, Bajram Rexhepi, 55.9 pr qind,
  Lipjan, Shukri Buja, 63.5 pr qind,
  Rahovec, Qazim Qeska, 62.3 pr qind,
  Prizren, Ramadan Muja, 55.0 pr qind,
  Shtime, Naim Ismaili, 71.3 pr qind,
  Ferizaj, Bajrushe Xhemaili, 62.8 pr qind,
  Viti, Nexhmedin Arifi, 52.4 pr qind,
  Vushtrri, Bajram Mulaku, 57.5 pr qind,
  Malishev, Isni Kikaj, 54.9 pr qind.

  pa Balotazh

  PDK
  Skenderaj,Sami Lushtaku 80%
  Drenas,Nexhat Demaku-65.6%
  Shtrpc.Beqir Fejzullahu
  -------------------------------------------------------------------

  LDK :
  Isa Musatafa n Prishtin ka fituar me 58.8 pr qind,
  Fadil Ferati n Burim 63.4 pr qind,
  n Fush Kosov, Burim Berisha, 55.9 pr qind,
  Obiliq, Rexhep Kelani, 51.5 pr qind,
  Besian, Ilaz Pireva, 54.1 pr qind,
  Therand, Shit Selmanaj, 57.4 pr qind.

  --------------------------------------------------------------------
  AAK:
  N Dean, Musa Berisha, 68.1 pr qind,
  Gjakov, Pal Lekaj, 56.5 pr qind,
  Pej, Ali Berisha, 67.9 pr qind.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,878
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  te gjitha komunat nuk bejn sa prishtina

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,177
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  drenicaku
  Urime Per Kryeministrin e Kosoves
  qe vjen nga Treva e Drenices Heroike
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema t Ngjashme

 1. Dosja e krimit politik në Kosovë
  Nga kosovar n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 378
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 15:05
 2. E kaluara dhe e tashmja e Xhavit Halitit
  Nga Llapi n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 298
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 06:01
 3. Mbulimi i krimeve te kryera gjate luftes ne Kosove
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 06:43
 4. Moisiu deklaron datn e zgjedhjeve, opozita kundrshton
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:45
 5. Nga ideja deri te realizimi i spastrimeve etnike t shqiptarve
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 25-01-2004, 05:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •