Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 65
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20

    Pse cdo gjėje negative i vihet firma "Shqiptar"?

    mua per vete me ben te ndihem shum keq kur degjoj se njerzit e perdorin fjalen ''te ne shqiptaret''
    sa her ndodh ndonje gje e keqe ndonje papasterti ne rrug etj
    un per vete iu kam terhjekur vemendjen atyre qe e perdorin ket fjal sa her qe i kam degjuar dhe me vjen ti vras ata njerez qe thon ashtu qe e njellosin popullin SHQIPETAR
    a nuk mendoni edhe ju keshtu?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    te them te drejten nuk e kuptova mire ē'fare kerkon te thuash.
    mund te jesh me i qarte?

  3. #3
    1.2.3...I
    Anėtarėsuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    As une qe 2 here po e lexoj,,,,ku e ka tamam llafin nuk po e kuptoj....

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Citim Postuar mė parė nga ultimo004 Lexo Postimin
    mua per vete me ben te ndihem shum keq kur degjoj se njerzit e perdorin fjalen ''te ne shqiptaret''
    sa her ndodh ndonje gje e keqe ndonje papasterti ne rrug etj
    un per vete iu kam terhjekur vemendjen atyre qe e perdorin ket fjal sa her qe i kam degjuar dhe me vjen ti vras ata njerez qe thon ashtu qe e njellosin popullin SHQIPETAR
    a nuk mendoni edhe ju keshtu?
    Me sa e kuptova un, ky deshi te thonte se, gjerat e kqija qe ndodhin, apo qe i bejn Shqiptaret, ateher njerzit thon se vetem te ne Shqiptaret ndohin keto gjera (te kqija ne kete rast). Sa here qe ndodh nje gje e keqe, disa prej shqiptareve ja mveshin at veti te keqe te gjith shqiptareve duke pohuar se vetem ne shqiptaret jemi te prirur per gjera te kqija.
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcėn e njė populli

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20
    ehehheh
    te ne ne kosove thon psh "te shqiptaret keshtu papasterti,pamoralitet,etj etj" pra per qdo gje qe eshte e keqe psh ndonje gjest i keq ose ndonje gje tjeter te ne thon ''te shqiptaret''
    e kuptuat?

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20
    Citim Postuar mė parė nga celyy Lexo Postimin
    Me sa e kuptova un, ky deshi te thonte se, gjerat e kqija qe ndodhin, apo qe i bejn Shqiptaret, ateher njerzit thon se vetem te ne Shqiptaret ndohin keto gjera (te kqija ne kete rast). Sa here qe ndodh nje gje e keqe, disa prej shqiptareve ja mveshin at veti te keqe te gjith shqiptareve duke pohuar se vetem ne shqiptaret jemi te prirur per gjera te kqija.
    kjo eshte ajo qe desha te them

  7. #7
    Manitu Maska e kiniku
    Anėtarėsuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos tė na vijė cudi se cdo frymor nga vete natyra priret tė kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Citim Postuar mė parė nga ultimo004 Lexo Postimin
    a nuk mendoni edhe ju keshtu?

    Jo.

    Pse cdo gjėje negative i vihet firma "Shqiptar"?
    Ndoshta pse tani ne Kosove ka vetem Shqiptar e rruget Shqiptaret i ndotin? Prano, tash nuk mund te themi se berllogun na lane Serbet!!!
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20
    Citim Postuar mė parė nga kiniku Lexo Postimin
    Jo.



    Ndoshta pse tani ne Kosove ka vetem Shqiptar e rruget Shqiptaret i ndotin? Prano, tash nuk mund te themi se berllogun na lane Serbet!!!
    shiko un e di qe berllogun ne e bejme vet por kur behet pse nuk themi ne e kemi bere por shqiptaret un me ket nuk pajtohem se per berllog e dim kush e ka bere
    ama shum me vret mua kjo fjal

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    po se ka grek qe i thone vetes shqipetar prandaj na mbet dopjo gjashta ne
    JO SEKS PARA MARTESE

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anėtarėsuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    se shqiptaret jane te njohur per gjera te keqija prandaj...
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  11. #11
    Perjashtuar Maska e _Matrix_
    Anėtarėsuar
    07-06-2007
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    489
    Marrim nje shembull konkret ne Greqi ku ne vitet 90 mbas hapjes se kufirit shum shqiptare u nisen ne emigracion. Greket ne fillim i strehuan , u dhan ushqim , u dhna pun por shqiptaret abuzuan me miresjellejn e tyre dhe filluan te vrasin , te vjedhin , te perdhunojn dhe qe nga ajo periudhe ka ngelur emri i keq per shqiptaret .Sic e theksova ne fillim greket kan mbajtur qendrim te mir por me von sic e dim tegjith filloi diskriminimi

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Glamorous
    Anėtarėsuar
    31-03-2005
    Vendndodhja
    Pak ne Qiell me Engjejt... Pak ne Toke me Djajt.. Kryesisht ne Zemer me Veten!
    Postime
    354
    Sepse na duan shume, por se kuptoni ju
    Puthja eshte ushqimi i zemres...

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20
    un mendoj se ne nuk duhet t'iu themi shqiptar atyre te keqijve sepse keshtu e njellosim kulturen dhe historin tone

  14. #14
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anėtarėsuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Citim Postuar mė parė nga ultimo004 Lexo Postimin
    un mendoj se ne nuk duhet t'iu themi shqiptar atyre te keqijve sepse keshtu e njellosim kulturen dhe historin tone
    e vetmja gje e urte te kjo teme.....
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  15. #15
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Shume e urte,jam dakord!...ok po c'fare t'ju themi?!...c'fare ti them une asaj gruas se katit te peste qe me hedh pampersat e kalamajve dhe te sajat perpara ballkonit?..e gjeta!...do ta quaj vrrome..

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anėtarėsuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,878
    Citim Postuar mė parė nga chamillionare Lexo Postimin
    Marrim nje shembull konkret ne Greqi ku ne vitet 90 mbas hapjes se kufirit shum shqiptare u nisen ne emigracion. Greket ne fillim i strehuan , u dhan ushqim , u dhna pun por shqiptaret abuzuan me miresjellejn e tyre dhe filluan te vrasin , te vjedhin , te perdhunojn dhe qe nga ajo periudhe ka ngelur emri i keq per shqiptaret .Sic e theksova ne fillim greket kan mbajtur qendrim te mir por me von sic e dim tegjith filloi diskriminimi
    Nuk ėshtė tamam ashtu.Unė jam njė nga tė parėt dhe po deshe...i kam parė gjėrat nė sfondin e njė studjuesi e publicisti.E vėrteta fillimisht ashtu siē e pohoni ju ėshtė,por mė mbrapa tė mos ju hidhet barra Shqiptarėve.Si shėmbull do t'ju tregoj vetėm filmin qė i kushtohet Flamur Piclit.Ėshtė 1/1000 kjo!Zjarrin e akuzave e tė pėrēmimit e ndezi politika vėndase qėllimisht,nėpėrmjet levave tė saj.
    Nuk mund tė radhisim 1 rast tė keq pėr tė personifikuar 1000 tė tjerė.
    Nuk mund tė shkruaj mė tepėr.Kėto jam munduar t'i tregoj natyrshėm nė tregimet e mia.
    Pėrshėndetje

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e ultimo004
    Anėtarėsuar
    22-06-2007
    Postime
    20
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Shume e urte,jam dakord!...ok po c'fare t'ju themi?!...c'fare ti them une asaj gruas se katit te peste qe me hedh pampersat e kalamajve dhe te sajat perpara ballkonit?..e gjeta!...do ta quaj vrrome..
    nuk duhet ti thuash shqiptare sepse shqiptaret nuk e kan pasur zakon qe mbeturinat e tyre t'ia hedhin tjeter kujt

  18. #18
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Po c'fare ta quaj mor vlla,ajo Shqiptare eshte pamvaresisht se linesat qe me hedh perpara ballkonit jane prodhim eksporti..

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Citim Postuar mė parė nga chamillionare Lexo Postimin
    Marrim nje shembull konkret ne Greqi ku ne vitet 90 mbas hapjes se kufirit shum shqiptare u nisen ne emigracion. Greket ne fillim i strehuan , u dhan ushqim , u dhna pun por shqiptaret abuzuan me miresjellejn e tyre dhe filluan te vrasin , te vjedhin , te perdhunojn dhe qe nga ajo periudhe ka ngelur emri i keq per shqiptaret .Sic e theksova ne fillim greket kan mbajtur qendrim te mir por me von sic e dim tegjith filloi diskriminimi
    Se ke kaluar ndonjehere kufirin e Greqise ti prandaj i shkruan keto gjera.Kush ju dha buke shqiptarve?Greku ?Ata flinin rrugeve 1 jave edhe e shtynin me kembe.Punonin shqiptaret nga mengjesi deri ne darke dhe kur vinte ora per ti paguar merrnin policine ne telefon ose si paguanin fare sepse ishin pa letra edhe pa te drejta atehere.Detyrimisht qe Shqiptari do ta vriste ate sepse nga puna e tij kishte nje familje per te ushqyer.Prandaj ngeli emri.Tani ka ikur ai mentalitet qe Shqiptari per cdo gje sepse ketu vrasin vellaji- motren per nje cop toke.
    Mos te harrojme qe Greket sa tortura kane bere ne kufi me shqiptaret ne vitet 90.Mos ti shreh se cfare benin Greket tek shqipetaret se do rrini 3 dite pa gjume.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga YaSmiN : 19-11-2007 mė 00:12

  20. #20
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Shume e urte,jam dakord!...ok po c'fare t'ju themi?!...c'fare ti them une asaj gruas se katit te peste qe me hedh pampersat e kalamajve dhe te sajat perpara ballkonit?..e gjeta!...do ta quaj vrrome..
    Po, ashtu quaje. Edhe ate qe vret, kriminel; edhe ate qe vjedh, hajdut...e me rradhe. Por keto nuk kane te bejne me te qenurit shqiptar, prandaj nuk ka pse te thuhet -eh, shqiptar - por: hajduti, krimineli, injoranti, ...vroma ...po e le listen me kaq lol. Ēdo nacionalitet ka lloj lloj njerezish, nuk mund te perfshihen te gjithe nen nje grup.
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. A jane shqiptaret pozitive apo negative?
    Nga altruisti_ek84 nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 08:09
  2. AC Milan vs FC Inter, edhe nė Evropė...[2]
    Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 79
    Postimi i Fundit: 07-04-2005, 02:12
  3. Stereotipet negative shqetėsojnė shqiptaro-amerikanėt
    Nga Arb nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-01-2005, 06:11
  4. Klubi i Interistave # 2
    Nga Hyllien nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 150
    Postimi i Fundit: 05-02-2004, 06:54

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •