Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 171 prej 171
  1. #161
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Kush tha se nuk te ka gjykuar si person? Derisa ti shkon ne shkolle me minifund, duke e ditur shum mire se per cfar shkohet ne shkolle, domosdo ai te ka gjykuar, ka menduar me vete "cfar mund te shohin cunat e klases, kur kjo ulet ne banke"


    lol




    Mos doje te ikje vetem me mbathje ne shkolle ti?
    Sa per dijeni nuk ikja ne shkolle asnjehere me fund te shkurter, ok?Jo per gje po te merrnin me sy te keq dhe profesoret.Te pakten jo ne Elbasan.Popull shume fanatik.
    Ishte dite feste me mire te themi dhe isha me pjesetar te familjes (femra).Ishte hera e pare qe ai me shikonte me fund ,se per shkolle vishja vetem pantallona.Fundi nuk ishte shume i shkurter,thjesht mbi gjunje dhe as i ngushte.

  2. #162
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anëtarësuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    kjo varet nga mentaliteti ose emncipimi i cunave
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  3. #163
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Mendimi im eshte ata quna qe vet nuk jan te virgjer skan te drejt te kerkojn te virgjera, ndersa nese qunat kan qen te moralshem dhe nuk kan ber sex kurr ather i kuptoj mir dhe kan te drejt te kerkojn nje nuse te virgjer edhe nuk duhet ti gjykojme. Une jam kunder atyre qunave qe kan te pamoralshem dhe kan provu shum femra ne shtrat dhe ne fund e kerkojn nusen ta ken te virgjer per kete jam kunder, duhet secili ta ket ndergjegjen e vet dhe te mendoj si eshte vet ta kerkoj edhe nusen.

  4. #164
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Citim Postuar më parë nga hope31 Lexo Postimin
    kjo varet nga mentaliteti ose emncipimi i cunave
    Nuk mendoj ashtu se njerzit e emancipuar jan ata qe i pranojn gucat e cvirgjeruara kjo eshte bindje e lir e secilit nje person mund te jet shum i emancipuar dhe i civilizuar por ka deshir ta ket nusen e virgjer dhe e kunderta nje qun mund te jet i pa emancipuar mir me arsim jo te kenaqshem i padalur dhe do te thosha pa eksperienc te duhur per jetn dhe gjendjen faktike dhe mund ta pranon nje femer edhe pse nuk eshte e virgjer personalish e di nje rast te till. Prandaj kjo nuk ka te bej me emancipim por eshte bindje e lir e secilit. Personalisht mendoj se nuk duhet gjykuar njerzit per virgjeri gjithashtu jam kunder rastit qe ka hedhur nga ballkoni se ciftet duhet te jen transparent dhe te hapur te ken sinqeritet maksimal dhe pastaj nuk do te ket edhe probleme.

  5. #165
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Po pse ti mendon se ne nuk i gjykojme djemte.Dhe ne nuk duam nje djale qe ta kete patur gjysma e lagjes.
    Pastaj ju elbasanllinjt mos ma merr per keq ,por jeni shume fanatiker.Nuk besoj te kete me fanatiker per virgjerine se elbasanllinjt.Me kujtohet kur isha ne shkolle atje ,po me vinte rrotull nje djale. Si kallep te merrte me qafe.Perdite e shikoja rruges .Diten qe me pa me fund te shkurter i vari turinjt dhe me qe ate dite se pashe me.Ai me gjykoi nga veshja pa me njohur fare si person.Dhe veshja ishte shume normale ,nuk kishte asgje te ekzagjeruar,pervec fundit qe ishte mbi gjunje.Uauuuuu!
    Dhe une quaj plakat e pallatit fanatike .Edhe gjyshja ime ishte me e emancipuar ,se ai besoj.
    Hahahaha, aq e pati elboja? Per nje mini-fund u dorezua djali?

    Plakat jane te zhvilluara mi atje, jane mesuar me cupllake.Ca me kujtove me punen e ketyre minifundeve: vajta ne vere ne Shqiperi dhe une me fund pencil deri nen gjunj dhe bluze, totalisht e mbuluar sic jemi mesuar kendej. Kur me sheh gjyshja "ca m'je mbuluar mi nena ashtu?"Me vajti plaka 76 vjeçe, hapi valixhet e me gjeti nje minifund qe une e vishja vetem ne plazh dhe nje 'bluze'(bluze i thençin)cupllake dhe me tha vishi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 27-04-2008 më 06:13
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  6. #166
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Blue_sky Lexo Postimin
    Hahahaha, aq e pati elboja? Per nje mini-fund u dorezua djali?

    Plakat jane te zhvilluara mi atje, jane mesuar me cupllake.Ca me kujtove me punen e ketyre minifundeve: vajta ne vere ne Shqiperi dhe une me fund pencil deri nen gjunj dhe bluze, totalisht e mbuluar sic jemi mesuar kendej. Kur me sheh gjyshja "ca m'je mbuluar mi nena ashtu?"Me vajti plaka 76 vjeçe, hapi valixhet e me gjeti nje minifund qe une e vishja vetem ne plazh dhe nje 'bluze'(bluze i thençin)cupllake dhe me tha vishi.
    E di qe te njejten gje me ka thene dhe mua gjyshja''Cfare me vesh pantallona te gjata se plase moj e uruar ,vishi moj te shkurtra''.Dhe te mendosh sa fanatike ka qene ne fillim te demokracise per veshjen .Me vone si bente me pershtypje .I kishte inat dhe fundet e gjata ''si shallvare ''thoshte.Eh gjyshet tona !

  7. #167
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2005
    Postime
    20
    Eshte zgjedhje e individit si nga ana e femres dhe e mashkullit.S'ka te beje vetem me Shqiperine po ne c'do vend te botes ka qe e ruajne veten per martese.S'eshte as mire as keq sipas meje,thjeshte zgjedhje personale.
    Poor old joseph,who wore horns put on him by God himself

  8. #168
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Sa per dijeni nuk ikja ne shkolle asnjehere me fund te shkurter, ok?Jo per gje po te merrnin me sy te keq dhe profesoret.Te pakten jo ne Elbasan.Popull shume fanatik.
    Ishte dite feste me mire te themi dhe isha me pjesetar te familjes (femra).Ishte hera e pare qe ai me shikonte me fund ,se per shkolle vishja vetem pantallona.Fundi nuk ishte shume i shkurter,thjesht mbi gjunje dhe as i ngushte.
    Mendova se kishe vajt ne shkolle e veshur ashtu. Gjithsesi kushedi cfar ka menduar ai djale, nese e dashura ime do i kishte kembet shum te bukura, do i thoja vete te vishte minifund, sdo i thoja hiqe.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  9. #169
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Mendova se kishe vajt ne shkolle e veshur ashtu. Gjithsesi kushedi cfar ka menduar ai djale, nese e dashura ime do i kishte kembet shum te bukura, do i thoja vete te vishte minifund, sdo i thoja hiqe.

    Eh apollyon une e tregova si rast se vertet ishte nje rast ekzemplar fantizmi.Nuk me njihte fare as emrin besoj s'ma dinte.Ai kerkonte nje grua ta mbyllte ne shtepi besoj ,por iu duka cik me emancipuar sic duket.Sa per kembet i kam patur dhe i kam qiri.Me shkojne shume te shkurtrat.

  10. #170
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ai kerkonte nje grua ta mbyllte ne shtepi besoj ,por iu duka cik me emancipuar sic duket.Sa per kembet i kam patur dhe i kam qiri.Me shkojne shume te shkurtrat.
    Sja din vleren bukurise ca tipa.. ske ca ben!! Un ne vend te atij, do ti blija vete minifundet, Nese ke kembet e drejta sdiskutohet
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #171
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anëtarësuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    Citim Postuar më parë nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
    Nuk mendoj ashtu se njerzit e emancipuar jan ata qe i pranojn gucat e cvirgjeruara kjo eshte bindje e lir e secilit nje person mund te jet shum i emancipuar dhe i civilizuar por ka deshir ta ket nusen e virgjer dhe e kunderta nje qun mund te jet i pa emancipuar mir me arsim jo te kenaqshem i padalur dhe do te thosha pa eksperienc te duhur per jetn dhe gjendjen faktike dhe mund ta pranon nje femer edhe pse nuk eshte e virgjer personalish e di nje rast te till. Prandaj kjo nuk ka te bej me emancipim por eshte bindje e lir e secilit. Personalisht mendoj se nuk duhet gjykuar njerzit per virgjeri gjithashtu jam kunder rastit qe ka hedhur nga ballkoni se ciftet duhet te jen transparent dhe te hapur te ken sinqeritet maksimal dhe pastaj nuk do te ket edhe probleme.
    kur them se varet nga emancipimi i cunave, e kam fjalen ne se cunat kerkojne virgjerine apo njeriun, karakterin dhe cilesite e tij

    megjithate secili sipas parimeve qe i ka marre ne familje ose i ka vene vetes per kete problem
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema të Ngjashme

  1. Sa rendesi kane institucionet fetare tek besimi juaj?
    Nga gurl në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 30-06-2011, 16:31
  2. Vendet me rëndësi historike
    Nga Lekë Rezniqi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 18-04-2007, 04:53
  3. Kush ka më shumë rëndësi 'dashuria' apo shoqëria'
    Nga Erindi në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 16:41
  4. A ka rendesi emri i universitetit
    Nga MEDEA në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 25-07-2003, 10:22
  5. Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 12-07-2003, 14:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •