Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 171
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga XX22
    .virgjeria per mendimin tim eshte dinjitet.

    paska dhe te zgjuara .... su paskan ik mendte te gjithve ...

  2. #22
    Made_In_Gallata Maska e Angjelini
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Tu Gjujt
    Postime
    473
    Tju jap nga nje dopjo raki dhe pastaj diskutoni me mire rreth kesaj qeshtjehahahah

  3. #23
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Briana nese nje person te do ashtu sic duhet nuk besoj se e ka ne mendje qe ti duhet te jesh se s'ben e virgjer

    Shoqeria shqiptare (dmth meshkujt shqiptare) e kane per mburje qe te gjejne nje femer te virgjer per me teper mundesisht mos te kete patur asnje te dashur sikur ti kete puthur dhe buzet.. megjithate.. kohet kane ndryshuar e shume veta smund ti perballojne dot nje ndiesije sic eshte dashuria..

    Po cfaj ka nje femer se ka shkuar me dike dhe ai person eshte sjell si bishe me te.. ene e le ne fund te fundit pa patur pik faji?.. A duhet vall kjo goc te rrije si qyqe pa patur askend ne jeten e vet me? E pse? Jeta ka ofruar shume mundesi .. meshkujt shqiptare mundesisht ta pertypin pak kete ide.. sepse ashtu si ata kane prishur dike.. ashtu do e kene prish ene nusen e tyre lol
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Sa ju intereson virgjeria e nje femre??

    ASPAK, Sme Intereson !!!

    Tuneli Pa Drrita Di te Nxjerri Kollaj matan

  5. #25
    Fine Wine Maska e ildushja
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Rr. A Kasemi, N'ajër
    Postime
    832
    Citim Postuar më parë nga XX22
    Qe nje femer te mos gaboje dhe te zhgenjehet ne jete,zhgenjim i cili do ta coje ne paragjykime dhe sforcime ne jete ndaj meshkujve ose dhe ndaj te gjithe shoqerise ,duhet te jete e qarte ne ate qe kerkon ne jete.Gjithmone ne çfaredo situate qe lidhet me dashurine femra eshte e humbura,jo se ka dhene virgjerine dhe behet pishman,por sepse ka raste qe mendon se ai djali e donte shume dhe menjehere sapo ai arrin qellimin qe ka largohet prej saj.kjo gjendej e krijuar e vret dhe e lendon edhe me shume nje femer.eshte njesoj si te thuash,mos shko me djem se te thone se je k***,por se lendohesh vete.
    Disa kategori femrash mendojne se gjithçka ne jete eshte fat dhe ia lene veten ketij fati ne mashtrim e siper nga partneri ne krah,kur shume mire ato mund te marrin frenat e jetes se tyre ne dore dhe te arrijne ne gjithçka perfekte.Kur nje djali i jepesh menjehere dhe lehte ai e humb simpatine per ty,sepse shija qe i ke dhene ti i ka zgjuar edhe me shume epshet e tij burrerore dhe te arritjeve qe mendon se i ben edhe me te tjera si ne rastin tend.Qe te bindesh se dikush te do duhet qe te arrish te realizosh dhe te bindesh se qe te dy jeni dashuruar me zemrendhe mendimet e njeri-tjetrit,sepse gjithmone themi meshkujt largohen mbas aktit te pare,por ka edhe femra qe largohen njesoj si te kene thyer nje tabu dhe tani i duket vetja me e lire per te kerkuar risi te reja.Nese me dike jeni dashuruar vertete dhe me bindje edhe nga pala tjeter atehere edhe nese virgjeria vendoset te mos jete me pengesa per t'ju cuar edhe me shume ne lidhej kjo do te ishte pa pasoja per ju.Si t kuptohet dikush nese qendron me ju vetem per te arritur qellimet e tij epshore:Ne diskutime ai gjithmone gjen diçka per te te kundershtuar,qofte edhe per te kenaqur sedren e tij.nese ai hedh veshtrime te shumta mbi shoqet e tua,apo mbi femrat ne rruge e lokale ne pranine tende.Nese ai gjithmone te prek ne vende intime dhe nuk i intereson te te shikoje ne sy,por diku me poshte.etj se ka kaq shume sa te rrime gjithe diten.Nje femer e zgjuar arrin ta dalloje se mashkulli e dashuron me te vertete apo jo.Asnjehere te mos mendohet se dhenia e virgjerise do ti zgjoje atij nje dahsuri ndaj teje,sepse shume femra kur shikojne qe shoqeria e tyre po zbehet menjehere gjene zgjidhje krevatin i cili behet per to nje zhgenjim i paharrueshem ne jete.Nje femer ndjehet krenare kur eshte e virgjer dhe i duket kjo nje arme ne dore kundrejt mashkullit,dhe e di qe do ta lumturoje tjetrin heren e pare e cila do te mbetet e paharrueshme,por kur shperdorohet atehere shume lehte mund te kalohet ne anen tjeter te medaljes,per to tashme asgje nuk eshte e parealizueshme qofte dhe per nje nate.Te tilla femra bien ne eshperim dhe ngushellimi i vetem i duket shtrati me njerez te rastit.Edhe meshkujt kete e dine mjaft mire ,prandaj ne pergjithesi(shumica)pelqejne femer te virgjer ne menyre qe te jene dhe me te sigurte qe fitimi ''i keshtjelles''u be vetem nga ato.ka shume raste qe femrat bien viktima,duke menduar se djali i do shume etj,dhe nuk do te thote se edhe keto mund te behen deri ne degradim sa te shkojne me çdo te rastit qe ia lyp,prandaj permenda dhe me siper duhet maturi dhe zgjuarsi ne çdo hap,kjo vetem per tu ndjere me mire e jo per tu ndjere e fyer gjate gjithe jetes.
    Shpresoj qe te kem cekur te gjitha rastet e mundshme.virgjeria per mendimin tim eshte dinjitet.
    Jam plotesisht dakort me ty, por eshte e veshtire te mendoj se akoma ka tipa qe marrin virgjereshat me lajka sa per ti zhvirgjeruar... e per cfare????????
    "and..nothing makes us so lonely... as our own secrets..."-Nebelstern

  6. #26
    dua ate qe me do Maska e ELDORADO
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
    Postime
    817
    re ballakumo ku i gjen kto batuta ti mer la,apo i pergatit vet?
    nejse dikush siper ka thene qe po nuk qe femra e virgjer per martese nuk bohet fjale?????!!!sa per dashnore te jete si te jete!!!!!!!!!??
    po mire mor njerez le ta marrim pak shtruar ,per cunat e kam llafin doshnore duam ne po e sigurt kjo,ti çaplojme duam prap ne e sigurt dhe kjo(((gje qe e duan dhe vete femrat jo se jemi ne egoistat qe te themi vec ne)))po tere keto dashnore anej knej simas mendimit tuaj skane me u martuar kurrre?????!!!!
    jo mer cuna jo iku ajo kohe se te gjithe do martohemi......
    duhet ta mendojme mire se te gjithe kemi motra dhe cdo gje eshte reciproke ............ndaj ajo koha e marteses kur duhej se zben qe femra te ishte e virgjer iku na la shendene....
    do ishte dicka e bukur po ja qe iku dhe ktu tek ne (((jo se iku tani ne kohen e demokracise por tani u mor vesh mire se kjo gje ka ik me kohe)))
    me respekt niku
    DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

  7. #27
    Gjak_Shqiptari_Londer Maska e Fatrii
    Anëtarësuar
    28-10-2006
    Vendndodhja
    " Para Allahut "
    Postime
    153
    "Une e vleresoj shume virgjerine e nje femre,. edhe pse shancet jane te pakta per ta gjetur nje te tille ne ditet e sotme" Me prejashtim te atyre vajzave qe e kane ruajtur virgjerine per hir te besimit fetar, dhe Pergjegjesise perpara Zotit, ka edhe vajza te thjeshta qe e ruajne ndetrin e tyre, dhe i kushtojne rendesi ceshtjes se nderit. Por keto jane shume te rralla.
    Por gjithsesi virgjeria e nje vajze vleresohet shume nga meshkujt pavaresisht se mendimet e tyre nuk i shprehin ketu , se kane per qellim per tu lidhur per pak kohe me to , por per te kaluar jeten me dike djemte jane shume te shqetesuar per te gjetur nje vajze te ndershme!!
    "Lutja e atyre qe u behet e padrejte, eshte me e shpejte se era"

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-10-2007
    Postime
    9

    Virgjëria, vërtet virgjëri apo...?!

    Pse meshkujt shqiptar dhe sidomos ata kosovar i duan femrat e virgjera?

    Prej qe jam kthyer ne Kosove po i shoh disa gjera qe spo me pelqejn aspak ketu. Psh. shume femra shkojne te mjeku dhe qepen per tu bere te virgjera perseri. Por a jane ato te virgjera se... normalisht se jo. Por i mashtrojne meshkujt tone te cilet duan qe femra- gruaja e tyre e ardhshme te jete e virgjer.Pse ndodh kjo ? une personalisht se kuptoj.

    Po te flasesh per kete gje ne perendim do te ishte dukur shume qesharake. Dhe po te shkosh te nje mjek ne perendim per tu qepur -bere e virgjer kinse .. nuk do e kishin bere kurr.

    E hapa kete teme sepse e lexova edhe nje artikull ne gazete ku flitej pikerisht per kete gje. Dhe aty ishin emrat e mjekeve qe i virgjerojne femrat ! lol


    tung
    njehere

  9. #29
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Prape u hap kjo teme?!...cudi!...nuk u lodhem duke diskutuar ne simotren e saj te hapur pak muaj me pare!...po nejse...si tha femra?...ne Kosove u beka nami!...paska edhe mjeke qe te dhurojne serish virgjerine...po coj urgjentisht gjyshen se me mbeti ne dere,nuk ma merr njeri..
    U pa puna,ta virgjeroj serish edhe ta martoj me ndonje kosovar..

  10. #30
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anëtarësuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Sepse ashtu e do Kanuni moj femer
    • The rest is silence.


  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2007
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga femer Lexo Postimin
    Pse meshkujt shqiptar dhe sidomos ata kosovar i duan femrat e virgjera?

    Prej qe jam kthyer ne Kosove po i shoh disa gjera qe spo me pelqejn aspak ketu. Psh. shume femra shkojne te mjeku dhe qepen per tu bere te virgjera perseri. Por a jane ato te virgjera se... normalisht se jo. Por i mashtrojne meshkujt tone te cilet duan qe femra- gruaja e tyre e ardhshme te jete e virgjer.Pse ndodh kjo ? une personalisht se kuptoj.

    Po te flasesh per kete gje ne perendim do te ishte dukur shume qesharake. Dhe po te shkosh te nje mjek ne perendim per tu qepur -bere e virgjer kinse .. nuk do e kishin bere kurr.

    E hapa kete teme sepse e lexova edhe nje artikull ne gazete ku flitej pikerisht per kete gje. Dhe aty ishin emrat e mjekeve qe i virgjerojne femrat ! lol


    tung
    njehere
    Mirmbrema!Me fal po nga momenti qe meshkujt kerkojne vajza te virgjera ne kete periudh qe eshte dicka e pamundur te gjejne vajza te virgjera ca do bejne dhe kosovaret e shkreta??????????????Sidomos vajzat kosovare!Kane ardh dite te veshtira djema prandaj behuni me realista dhe merrini gjerat ashtu sic jane!

  12. #32
    sexy_mama Maska e nadule
    Anëtarësuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    235
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Prape u hap kjo teme?!...cudi!...nuk u lodhem duke diskutuar ne simotren e saj te hapur pak muaj me pare!...po nejse...si tha femra?...ne Kosove u beka nami!...paska edhe mjeke qe te dhurojne serish virgjerine...po coj urgjentisht gjyshen se me mbeti ne dere,nuk ma merr njeri..
    U pa puna,ta virgjeroj serish edhe ta martoj me ndonje kosovar..
    Tanku mba radhen se une timen sapo e rivirgjerova, ja gjeta dhe burrin (amerikan po deshe) dhe tani ngeli te bejne parjet e paraparjet, e rakite e bufete e ca jane keto...

    Ti Fieri_girl mos fol me kaq kopetenca qe qenka e pamundur te gjesh vajza te virgjera sot... Une kam zene radhen te materniteti dhe po pres te lindi ndonje cupe e bukur ta marr nuse per djalin, se ashtu e do dhe ai te virgjer. E shikon pra qe ka dhe te virgjera plot te materniteti?!....
    Dhe kur te jem nen toke
    Qe vdiqa ti mos thuaj
    Me shkruaj dhe nen toke
    Se une do te te shkruaj...

  13. #33
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Pse meshkujt shqiptar dhe sidomos ata kosovar i duan femrat e virgjera?

    Prej qe jam kthyer ne Kosove po i shoh disa gjera qe spo me pelqejn aspak ketu. Psh. shume femra shkojne te mjeku dhe qepen per tu bere te virgjera perseri. Por a jane ato te virgjera se... normalisht se jo. Por i mashtrojne meshkujt tone te cilet duan qe femra- gruaja e tyre e ardhshme te jete e virgjer.Pse ndodh kjo ? une personalisht se kuptoj.

    Po te flasesh per kete gje ne perendim do te ishte dukur shume qesharake. Dhe po te shkosh te nje mjek ne perendim per tu qepur -bere e virgjer kinse .. nuk do e kishin bere kurr.

    E hapa kete teme sepse e lexova edhe nje artikull ne gazete ku flitej pikerisht per kete gje. Dhe aty ishin emrat e mjekeve qe i virgjerojne femrat ! lol


    tung
    njehere
    Ka kohë të gjatë që s'kam dëgju këso gjona, prandaj kjo që thu ose është rren, ose vlen vetëm për të njohurit e tu.
    Se për njerëzit që njoh unë nuk kam dëgju. Kam dëgju për një femër të lagjes që u virgjërua por kjo ishte para 6 viteve.

  14. #34
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Meshkujt qe duan me çdo kusht vajza te virgjera jane idiote klasike,harojne te shkretet qe mund te behet sex oral dhe pa u çvirgjeruar....shume e praktikojne kete atje ku tabute jane ende gjalle.....kur do mesohen me idene qe virgjeria nuk eshte asgje?mund ta maresh te virgjer,por ajo ka bere sex oral me te tjere para teje,ose dhe eshte qepur,dhe me vone te tradheton per gjith jeten.Ne fakt keta lloj meshkujsh jane CORNUTO-T me te medhenj.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Meshkujt qe duan me çdo kusht vajza te virgjera jane idiote klasike,
    Sot e kesaj dite jane kthyer ne idiokrate .

    Sa per temen, nese dashuria percaktohet nga virgjeria, atehere me mire mos kish lindur si koncept.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-10-2007
    Vendndodhja
    Tirona Metropol
    Postime
    77

    Question sa e rendesishme eshte per djemt virgjeria e nje femre?

    mendoni se ajo eshte vler per 1 femer apo jo?do ta gjykonit nje femer duke u nisur nga kjo gje?mbase eshte nje tem qe eshte trajtuar shpesh,por qe eshte e rendesishme per te zbuluar nivelin e intelektit te rinis se sotme.pres pergjigje.gjithashtu ju pershendes te gjithve se jam anetare e re.

  17. #37
    e embel
    Anëtarësuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    per kete teme duhet te japin pergjigje meshkujt me shume pasi ne femrat normal qe nuk paragjykojme per dicka te tille.
    gjithkush ka te drejte te dashuroj dhe te kete mardhenie intime me ate qe do por nga ana tjeter askush nuk mund ta mbaj nje lidhje me zor per hir te virgjerise ndaj cdo femer mund te gjendet ne nje situate te tille....
    po cduhet te ndodh me te me pas???
    kjo ju takon djemve!!
    nuk eshte me e denje per te pasur nje lidhje normale?
    per tu martuar?
    per tu quajtur vajze e mire?
    besoj se eshte e denje per te gjitha keto.
    eshte turp madje te diskutohen me te tilla tema ne vitin 2007.

  18. #38
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Xhensila,ka dhe tema te tjera per virgjerine,por ti je e re dhe e ke hapur ne vend te gabuar,nuk ka problem.........virgjeria per shume meshkuj nuk eshte me problem,per mua jo se jo.....shikoi dhe ato temat e tjera.....gjithesesi,mireseerrdhe.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  19. #39
    Nese nje femer e ruan virgjerine e saj per ceshtje morale ose fetare atehere per mua eshte dicka mese e respektueshme. Tregon nje karakter te forte per nje femer. Ndersa ne rastin kur virgjeria humbet per arsye inertesie, psh meqe e kane humbur shoqet e mia hajde ta humbas dhe une, atehere per mua tregon injorance te paster. Kjo e fundit shume e perhapur ne rinine e sotme perfshire dhe ate shqiptare.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  20. #40
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    as qe me intereson fare
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Sa rendesi kane institucionet fetare tek besimi juaj?
    Nga gurl në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 30-06-2011, 16:31
  2. Vendet me rëndësi historike
    Nga Lekë Rezniqi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 18-04-2007, 04:53
  3. Kush ka më shumë rëndësi 'dashuria' apo shoqëria'
    Nga Erindi në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 16:41
  4. A ka rendesi emri i universitetit
    Nga MEDEA në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 25-07-2003, 10:22
  5. Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 12-07-2003, 14:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •