Close
Faqja 4 prej 9 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 171
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Auroraa
  Antarsuar
  02-07-2007
  Vendndodhja
  KOSOVA dhe USA
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Kur kihet parasysh numri i madh i popullsis n Prishtin, nuk jan dhe aq shum raste. Un informata kam, por them se nuk sht aq i prhapur ky ves.

  Alibaba te them qe e ki gabim se nje numer i madh i femrave kosovare po bejn ashtu. Une njoh shume raste. psh nje rast qe njoh te tregoj . ajo vajza ka pasur nje lidhje me nje djal, lidhje e cila ka deshtuar. Ai djali e ka lene --- thjesht e ka mashtruar. Me pas , pas asaj lidhje ka pasur edhe kater lidhje tjera, dhe ajo me thoshte ne te gjitha lidhjet qe kisha , cdo njeri prej ketyre meshkujve me thoshte ti nuk je e virgjer, kush e di sa meshkuj ke pasur ti. ndoshta ai numer eshte mbi 13 e keshtu me radh... dhe i thoshin une nuk po te le ty por ty te kane lene me heret. imagjino sa e veshtire per te. Ajo eshte detyruar te bej ate" rivirgjerohet" dhe tani eshte martuar me nje djal nga nje fshat ne Kosove, ka nje vajze dhe po pret tani nje femije tjeter. Por ka qene shume e veshtire per te. Ajo ka dashur qe lidhja e pare ti funksionoj por ja qe nuk funksionoj. dhe ska dashur te bej avantura. Ka dashur te rehatohet. Por ama faji eshte i gjithi tek meshkujt se kerkojn patjeter qe femra te jete e virgjer .e cuditshme shume.jam kunder kesaj. me mire te jesh i sinqert dhe te thuash kam pasur kete lidhje , sme ka dashur tipi edhe keshtu, e jo te genjesh une jam per nje JO te madhe per keto gjera... vertet si ka thene ai siper eshte kunder ligjit te natyres kunder Zotit ... no koment.Por ja qe ne vendet si Kosova ndodhin. ne vendet e zhvilluara kjo quhet cmenduri ...!
  Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

 2. #62
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Fakti qe disa femra shkojn neper maternitete dhe i qepin ,kjo eshte nja Matrapazellek qe sipas mendimit tim nuk ndikon qe e ardhmja te premton suksese tek nje femer...

 3. #63
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ajo ka dashur qe lidhja e pare ti funksionoj por ja qe nuk funksionoj. dhe ska dashur te bej avantura. Ka dashur te rehatohet. Por ama faji eshte i gjithi tek meshkujt se kerkojn patjeter qe femra te jete e virgjer .e cuditshme shume.jam kunder kesaj. me mire te jesh i sinqert dhe te thuash kam pasur kete lidhje , sme ka dashur tipi edhe keshtu, e jo te genjesh une jam per nje JO te madhe per keto gjera... vertet si ka thene ai siper eshte kunder ligjit te natyres kunder Zotit ... no koment.Por ja qe ne vendet si Kosova ndodhin. ne vendet e zhvilluara kjo quhet cmenduri ...!
  E si paska dashur t rehatohet?
  Ajo n fakt sht rahatuar posa e ka hequr qafe at cip t mallkuar q e ka pasur q nga lindja.
  Po si t'ia bj un q krkoj jo-virgjine, se ktu n Kosov t gjitha femrat po qepkan?

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e Azucena
  Antarsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mendoj qe kjo ka te beje me mos emancipimin e meshkujve Shqiptar!
  Eshte per te ardhur keq, qe nje femer duhet te varet nga nje cipe e holle!
  Per mendimin tim karakteri mbi te gjitha...Thone qe: Ka edhe "k... te virgjera"!
  Nje pyetje per meshkujt, do donin nje vajze qe te ishte realiste dhe tu thoshte
  qe nuk eshte e virgjer, apo...nje vajze qe eshte qepur normalisht e virgjer?!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DI_ANA : 01-12-2007 m 18:10

 5. #65
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  785
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ne shqiperi ka akoma shum katunar qe akoma mendojn se femra e virghjer esht e mir por po e humben behen akoma me te mira.merre me filozofi lal.cdo e mir e ka 1 te keqe &cdo e keqe e ka 1 te mir

 6. #66
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne Te Gjitha Poret e Jetes ,Ka Perparsi Provoja ,Vetem Ne Kete Rast Jo

 7. #67
  Shih me sy,s`jam per ty! Maska e juliana_86
  Antarsuar
  21-05-2007
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju cunat jeni shume te cuditshem,keni dhe pretendime,kur juve te iu kerkohet virgjeria,atehere kerkoni qe edhe e dashura/e fejuara/gruaja juaj te jete e virgjer.Njerezit nuk martohen vetem per nje cope virgjeri.Nuk ka pse te ndikoje virgjeria ne marredheniet e nje cifti.
  Kam pershtypjen qe nqs vendos ta marresh nje vajze per faktin qe ajo eshte e virgjer,atehere kjo do thote qe jeta juaj e ardhshme do te ndertohet mbi bazen e nje kompromisi,qefi qe ishit i pari per ate person me kalimin e kohes do ju largohet ma kalimin e kohes dhe kjo nuk mund te mjaftoje per nje jete te tere,pra virgjeria...
  Keshtu qe kur lidheni me nje vajze,nuk merret ne baze vetem virgjeria,ka plot faktore te tjere qe e mban ciftin te lidhur.
  "T hM hpt M,

  'R Th L р I 4 TH WծL KP"

 8. #68
  CeRrIkS & Albanian-4-EvEr Maska e CERIKSI-CHICAGO
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  CHICAGO
  Mosha
  32
  Postime
  178
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  qik qef kemi ti marim nuset virgjer por eshte qik e vishtire keshtu kan ardh kushtet per mua te te shkojm mire se ca do bej une tani edhe ca do bej nusja nuk do me interesoj mua shume se te gjith kemi lind per te ber na i qik qef . prandaj beni ca keni per te ber kur jeni beqar se kur martohesh do ndryshoj gjithcka
  JUVENTUS # 1

  ITALIA WORLD CHAMPION

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Asnje cike !!!
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 10. #70
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime

  Virgjiniteti, tradit apo frik nga jondershmria?

  Nocioni i virgjris, n shum kultura njihet si norm morale, veanrisht n familjet me patriarkalitet t lart, ku pozita e gjinive shtrihet n nj stratifikim t theksuar. N kt rast viktim e ktij stratifikimi sht padyshim gruaja. Asaj, prvese i mohohen t drejtat elementare, ajo bhet edhe pre e ktyre traditave dhe zakoneve q hyjnizohen si vlera nga shum shoqri. Ekzistojn shum arsye pse nj femr me devotshmri ruan virgjinitetin e saj. Ai, prvese i nevojitet femrs si fuqi pr t hyr n jetn bashkshortore, e bn at edhe t mos turprohet para familjes s saj dhe t burrit, me t ciln ajo do ta kaloj pjesn m t madhe t jets s saj. Me tu martuar, humba virgjinitetin, thot nj grua 54 vjeare, duke shtuar se Nuk do t doja ti falja dikujt tjetr prveq burrit tim, sipas s cils virgjria ishte e krijuar prej Zotit, pr tia falur vetm burrit.

  T jesh e virgjr nuk do t thot t jesh e ndershme, sikundr q t jesh e zhvirgjr nuk do t thot t jesh e pandershme. N shum shoqri bota mashkullore sht e prirur q paprekshmrin femrore, prher ta lidh me jondershmrin. N shoqrin ton ende ka nj mendim kaotik sa i prket vajzave t zhvirgjruara. Njra pal akuzojn, prderisa pala tjetr, sadoq mundohen ta kalojn kt shtje dhe ta vshtrojn prej prizmit t modernes, megjithat nuk mund t shkputen plotsisht nga e vjetra. T etur pr ta shijuar bukurin femrore, meshkujt kan dshir q secila nga femrat q u plqejn, t jen pre e tyre. Ata, madje nuk brengosen, sepse nuk humbin asgj nga vetja, nuk kan cip, sikundr q ka gjinia e kundrt. Kshtu q, t rrall jan ata meshkuj, pr t mos thn nuk ka fare, t cilt do t pranonin pr grua t tyre nj femr jo t virgjr. Sado q sht avancuar mendimi pr kt fenomen femror, megjithat, evoluimi sht m shum simbolik se prmbajtsor.

  Natyrisht, ta kesh femrn e virgjr sht nj plus, sepse ke n dor di t paprekur, e q n mendjen e njeriut gjrat ksisoj konceptohen si m me vler, thot Arbeni (24 vjear), student. Ndonse ai nuk e ka provuar, nuk sht i sigurt se si do t kishte reaguar nse femra e tij do t dilte jo e virgjr. Sinqerisht nuk e di, sht problem q sht rrahur pak edhe n aspektin e njohurive t prgjithshme, prandaj nuk mund ta imagjinoj reagimin tim, sqaron Arbeni. Pr dallim prej tij, Blerimi (25), pohon me gojn plot dhe me vendosmri se nuk do t kishte pranuar q nj femr e provuar nga dikush tjetr, t jet pjes e tij.

  Gjinit duke iu nnshtruar nj edukimi tradicional, pak dallojn njra prej tjetrs, kshtu q ky dallim sht m shum shtje interpretimi se sa e mendimit ndryshe. Kjo qndron mbi bazn e mitizimit t disa vlerave, t cilat shoqrit moderne q moti i kan glltitur.


  Virgjiniteti n Kosov, ndeshje e tradicionales me modernen

  T pyetura pr virgjinitetin, femrat shqiptare edhe mtej vazhdojn t ngurrojn t flasin pr prjetimin e tyre t par me nj mashkull. Nuk kam pas marrdhnie me askend prve me burrin, prgjigjet koklulur dhe fytyrmrdhezur Ajshja, 34 vjeare. Megjithat, pas fjals s par ajo me afsh dhe ndjenj t veant vazhdon rrfimin pr gjn t ciln si shprehet ajo e ka br sefte. Dhembjet q mu shkaktuan n natn e par, ishin t prziera me knaqsi, sepse kt e kisha pritur me vite t tra, shprehej ajo, derisa rikujtonte aktin e par seksual. Prkundr, ksaj ajo nuk e fsheh q nuk ka fort dshir t bisedoj pr gjra t tilla, qoft edhe n shoqri t gjinis s cils i prket ajo. Kjo mbase nuk sht udi. Edhe sot e ksaj dite, n familjet kosovare, t biseduarit pr temat e nxehta sht shtje tabu, madje edhe n familjet me pedigre intelektuale.

  N shoqrit e zhytura n tradicionalizm, prve mohimit t t drejtave tjera, femra rndohet edhe me inspketimin e gjendjes trupore t saj. N kt kontekst, sht shum me rndsi pastrtia e femrs, q pr shoqrit e tilla sht treguesi m domethns i nderit dhe i sjelljeve t saja. Femrat, t cilat hynin n jetn bashkshortore pa himenin e tyre, ktheheshin t nesrmen n shtpin e t atit, duke fituar epitetin e t pandershmes. Ne na plqen t bjm seks, por kur vie puna t martohemi e duam nusen t virgjr, thot Blerimi (29). N ann tjetr Arta (31), thot se virgjiniteti nuk ka kuptim t vihet para dashuris. Sipas ksaj logjike, femrat e divorcuara dhe te veja, nuk duhet t martohen, shprehet ajo dhe shton m tej se: Kjo sht e papranueshme dhe diskriminim ndaj femrave n prgjithsi dhe asaj shqiptare n veanti. Prandaj n shum shoqri ka ligje t veanta sa i prket virgjris.

  Dshira naive pr njohjen e virgjris s femrs n disa zakone prcaktohej dhe prcaktohet n mnyr konkrete pr t provuar kt nder, duke mos marr n konsiderim aspak dshirn e nuses pr ekspozimin e vagins s saj. Madje, n disa zakone kjo gj provohej para dasmorve dhe at menjher pas daljes s nuses nga xherdeku. Ky lloj anamneze, bhej prmes dy pikave gjak q do t mund t ishin shfaqur n plhurn e bardh q mbulonte shtratin ku kishte br natn nusja n ditn e par t martess s saj.

  Aleks Luarasi shkruan: Kanunet shqiptare e respektonin dinjitetin e tjetrit edhe n raste t tilla, por vendimi ishte i paraevokueshm. do gj kthehej mbrapsht, e prcjellur me nj heshtje mortore dhe me theks t qart pr nusen Sa pru si duhet. N Kanunin e Lek Dukagjinit, virgjiniteti z vend t veant edhe mbase sht nj nga gjrat q sanksionohet bukur rnd. N Pjesn e pest t KLD-s, flitet pr virgjrin, por duke u interpretuar at me fjalt e asaj kohe Po su pru grueja si duhet, burrit, kanunja i jep leje me i pre thekun a flokun a me lshue. Domethn, pr t zhvirgjrat, martesa nuk sillte stabilitet emocional, por prkundrazi qelte nj kapitull t vshtir jetsor. Pikrisht, joekzistenca e virgjris s vajzs llogaritej munges e sinqeritetit dhe nderit t saj, e cila bhej moll sherri edhe n krijimin e konflikteve t thella ndrmjet familjes s dhndrrit dhe t nuses. O prish dynjaja, na ktynihere e kemi pas zanat me shku pa prish te burri e tash nuk e kan gajle kto trejat, thot me gjysm zri, Hatixheja (68). Pr kt gj, ajo fajson burrat, t cilt sipas saj jan ba burreca e nuk jau merr kush ndor. Ksisoj mendonj edhe shum tjer, t cilt konsiderojn se prishja e cips femrore para martess sht hap drejt kiametit. Kjo asje religjioze z vend n logjikn e t menduarit edhe n kohn m t re, madje jo vetm n vendin ton, por edhe n vendet m t largta.

  N vende t ndryshme t bots, prishja e virgjris manifestohet n mnyra t ndryshme dhe t cilat si emrues t prbashkt kan zakonin, respektivisht sanksionet q i v nj grupacion i caktuar shoqror. N Australi, shkatrrimi i himenit kombinohet me nj akt zyrtar t marrdhnies seksuale. Sipas Spenserit dhe Gillenit: Himeni shpohet n mnyr artificiale dhe burrat q kan qen t pranishm n kt operacion kryejn sipas nj rradh t caktuar nj koitus (ceremonial). Sipas tyre, ky operacion prcillet me dy akte: prishjen e himenit dhe m pas marrdhnien seksuale t dhunshme. Pr dallim prej ktu, n Malajzi, Sumatra dhe Alforos n Celebes, sipas Frojdit zhvirgjrimi bhet nga babai i nuses, i cili dhndrrit ia shpien nusen t gatshme. Prmasat edhe m tragjike t ktij zakoni i gjejm n Filipine, ku zhvirgjrimi kryhet nga gra t moshuara q kan pr profesion zhvirgjrimin e nuses. Kurse te disa fise eskimeze, zhvirgjrimi bhet nga angekoku apo prifti. N Franc ka rajone ku miqt e t martuarit qndrojn pas ders s dhoms martesore, duke qeshur dhe knduar derisa burri ta shpalos triumfalisht para syve t tyre arafin e skuqur nga pika gjaku ose prindrit e djalit ua tregojn arafin n mngjes fqinjve t tyre.

  Simone De Beauvoir, shkruan se: Ky zhvirgjrim nuk sht arritja harmonike e nj evolucioni t vazhdueshm, ai sht nj shkputje me t kalurn, sht fillimi i nj cikli t ri. Prandaj, jo rrall her vajzat e reja i nnshtrohen nj virgjrie t betuar, t ciln grekt e quajn Parthemos ademos.

  Krijimi i tabuve pr virgjrin sht nj hendikep i madh pr shoqrin mbi t ciln rri varur dlirsia dhe nderi i nj vajzeje. Sido q t jet, edhe n shoqrit m t zhvilluara, virgjria ka marr nj vler morale, fetare e mistike dhe kjo vler njihet edhe sot si universale. Kt e dshmojn edhe ceremonit e organizuara gjat martess. N nj form pak t ashpr zakoni i nats s martess sht ende i prhapur. Ai ekziston, sepse ekziston forma arkaike e martess. E tr kjo mbshtet n ndjenjn e superioritetit t bots mashkullore, qysh prej fmijris, respektivisht prej zhvillimit t tyre gjenital. Madje jo rastsisht pr Beauvoir dallimi anatomik (ekzistenca e penisit te mashkulli, e jo ekzistenca e t prekshms te femra), vrteton ndasin natyrore dhe t pashmangshme. N kt kontekst: Anatomia mashkullore prbn nj form t fort q i imponohet shpesh vajzs s vogl, dhe ajo nuk e sheh m fare trupin e saj, thot ndr t tjera Simone De Beauvoir.

  Pikrisht, kjo frym e organizimit t raporteve ndrseksiste, bri q n mnyr arbitrare t mohohet knaqja e instinktit seksual t femrs, t ciln, Fon Kraft Ebinku e quan kt bujkrobri seksuale.


  Gjymtimi gjenital, diskriminim femror apo vazhdimsi e tradits

  Sot n bot afr 100 milion femra jan viktim e ksaj norme, e cila gjen streh n moralin tradicional. Ndonse, kjo sht form tejet e vrazhd dhe e papranueshme e ruajtjes s nderit, megjithat n 24 vende praktikohen disa mnyra t gjymtimit t organeve gjenitale t femrs.

  N Nigeri, Togo, Somali, dhe Egjipt, femrave u gjymtohet organi gjenital dhe me kt rast atyre u eleminohet knaqsia t ciln e ofron akti seksual dhe ruhet paprekshmria. Kjo gj bhet me anestezion natyror nga mamit apo plakat. Njra nga viktimat q ka prjetuar n trupin e saj kt norm sht edhe Meserak Ramsey, nj vajz e lindur n Etiopi e cila ushtron profesionin e infermieres n Californi. Ajo sht privuar prjetsisht q t ndjej knaqsin seksuale (Femal Genital Mutilation; Violence in the name of Morality, John J. Macionis Sociology).

  Pasojat e gjymtimit gjenital prfshjin katr operacione: prerjen rrethore, e cila arrihet me prerjen e kapuit t kliotorisit. N vendet muslimane, ky operacion njihet si synet, dhe q ka kuptimin e fjals tradit (cirkumcizion-lat). Eksizioni ka kuptimin e prerjes s gjith klitorisit ose e nj pjese t tij. Iinfibulacioni sht kur dy ant e vulvs qepen s bashku me sature mndafshi ose me kapse, duke e penguar ksisoj introtusin, me prjashtim duke e ln me an t drurit apo kallamit pr kalimin e urins dhe menstruacioneve. Vajzs ia lidhin t dy kmbt dhe ajo rri pa lvizur pr dyzet dit, derisa t mbyllet plaga dhe operacioni i katrt sht i ashtuquajturi Mesatar, q do t thot heqjen e klitorisit.

  Nj tradit e till haset sot edhe n Turqi. Autoritetet e organizats Human Rights, para disa vitesh kan krkuar q ky shtet islamik t parandaloj ekzaminimin e virgjinitetit t femrave turke (State Controll of Womens Virginity in Turkey: A Matter of Power). Pr dallim prej ktyre shteteve, n disa tjera, shtja e virgjinitetit sht sanksionuar me ligj. N Sudan, ekziston nj ligj zyrtar i miratuar m 1946 dhe i cili ndalon gjymtimin gjenital. Sipas ktij ligji, personat q e kryenin kt akt dnoheshin me 5 vite burg ose me gjob. Ligje t tilla funksionojn edhe n shum shtete evropiane. Prderisa n Suedi dhe Angli ka ligj t posam pr kt akt, n Franc, ekziston nj nen n kuadr t Kodit Penal Francez dhe sipas nenit 312-3, gjymtimi konsiderohet si vepr penale. Ndryshe nga kto vende, n Kosov, haset nj form m e modifikuar q njihet si kamuflim i himenit. Sipas pohimeve t mamive sht rritur dukshm numri i vajzave t reja, t cilat njher e kan humbur virgjinitetin e m pas kan krkuar ndihmn e mjekut pr t br disa intervenime kirurgjike kozmetike, prmes t cilave ato do t dukeshin si t paprekura. Kto vajza krkojn ndihmn e mjekut s paku tri dit para martess, me rast himeni i tyre qepet me penj, t cilt kputen gjat aktit sexual n natn e par t martess s tyre, thot nj mami, e cila punon n nj ordinanc private dhe paraplqen t mbetet anonime. Mjekt thon se kt veprim e bjn pr t shptuar iftet nga ndarja.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 11. #71
  Perjashtuar Maska e _Matrix_
  Antarsuar
  07-06-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Mosha
  34
  Postime
  489
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ska rendesi per mua virgjeria rendesi ka qe te shoj mir me ate goc qe kam perkrah dhe do e pranoja edhe nqs nuk esht e virgjer

 12. #72
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Nje ekuacion i vogel...po ne te njejten kohe i zgjidhur!
  Nje vend i vogel ku te gjithe bien krushq po bene dy stacione me autobus,i ashperson njohjet.
  Te ngushtet burra shqiptare,duan qe ne te njejten kohe qe prishin virgjerine e te tjereve,te gjejne virgjeri per vete.
  Ne fakt tani,per mire ose per jo,nuk po gjejne me dhe po e mbyllin gjithnje e me shume gojen!
  Ironi e fatit?
  Ndoshta....
  "Carpe Diem"

 13. #73
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Do t,ju lutesha shume qe ti permbaheni temave ne kete nenforum,pasi shume here ne vend qe disa nga ju te pergjigjen dhe te respektojne temen e hapur nga nje antar, fillojne ta kthejne ne chit_chate dhe ofendime!
  Do t,ju keshilloja ti permbaheni rregullave ne nje menyre qe te mos jemi te detyruar te bejme fshirje postimesh.
  Ndalohen gjithashtu edhe shprehjet ne gjuhe te huaj si edhe karakteret me ngjyra te theksuara dhe te medha!
  Ndalohet njekohesisht edhe fjalori i pahijshem....mund te gjeni fjalet e pershtatura!

  Flm dhe respekte
  "Carpe Diem"

 14. #74
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Qepja me duket si nje budallik...jo sepse po mashtrohet mashkulli, sa per mashkullin kush po pyt si shum, por sepse femra po e detyron veten t'i nenshtrohet fiksimit te nje mashkulli deri ne ate pike saqe duhet ta qepi.

  Vetem nqs ky mashkulli eshte nai tip bosi kshu, atehere po, edhe ja punojm me te qepme, s'ka naigjo te keqe $$$.

  Per xixrra e msojm edhe punedoren, po sa per nai mashkull kshu dosido e? Hehe, parcineser...
  As qe du me dit!

 15. #75
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga femer Lexo Postimin
  Pse meshkujt shqiptar dhe sidomos ata kosovar i duan femrat e virgjera?

  Prej qe jam kthyer ne Kosove po i shoh disa gjera qe spo me pelqejn aspak ketu. Psh. shume femra shkojne te mjeku dhe qepen per tu bere te virgjera perseri. Por a jane ato te virgjera se... normalisht se jo. Por i mashtrojne meshkujt tone te cilet duan qe femra- gruaja e tyre e ardhshme te jete e virgjer.Pse ndodh kjo ? une personalisht se kuptoj.

  Po te flasesh per kete gje ne perendim do te ishte dukur shume qesharake. Dhe po te shkosh te nje mjek ne perendim per tu qepur -bere e virgjer kinse .. nuk do e kishin bere kurr.

  E hapa kete teme sepse e lexova edhe nje artikull ne gazete ku flitej pikerisht per kete gje. Dhe aty ishin emrat e mjekeve qe i virgjerojne femrat ! lol


  tung
  njehere
  Hahahha sa kam qeshur , kta meshkuj jan per tju ber mun , kjo esht thjesht injoranc asgje me shum , sa nuk vlen as ta diskutosh per kta lloj meshkujsh.

 16. #76
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime
  Une s'jam nga kosova po dua qe gruaja e ime e ardhshme te jete e virgjer,dhe c'ka ketu per injorance,
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 17. #77
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga biligoa Lexo Postimin
  Une s'jam nga kosova po dua qe gruaja e ime e ardhshme te jete e virgjer,dhe c'ka ketu per injorance,
  Me fal more djal a vajz se sdi cje , ndodhi qe kjo femer me te cilen ti lidhesh keni nje problem e ndaheni , si i bie kjo qe kjo femer mos martohet me asnje se seshte e virgjer apo ti sdo e marresh nje te till se ka pasur nje histori para teje , si mund te kesh pasur ti historit e tua dhe ai ose ajo mund te ken pasur te tyren ,kshuqe hiqini kto shprehje e dua ashtu keshtu , se persona te till jo qe si marrin te virgjera po i marrin edhe me kalamaj bile .

 18. #78
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  785
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga WALCHIRIA Lexo Postimin
  Me fal more djal a vajz se sdi cje , ndodhi qe kjo femer me te cilen ti lidhesh keni nje problem e ndaheni , si i bie kjo qe kjo femer mos martohet me asnje se seshte e virgjer apo ti sdo e marresh nje te till se ka pasur nje histori para teje , si mund te kesh pasur ti historit e tua dhe ai ose ajo mund te ken pasur te tyren ,kshuqe hiqini kto shprehje e dua ashtu keshtu , se persona te till jo qe si marrin te virgjera po i marrin edhe me kalamaj bile .
  dakort jam me ty mistrece por nqs kjo ka pas shum histori ti si thua ja vlen?un mendoj jo

 19. #79
  Perjashtuar
  Antarsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  ne kabul tu bo plazh
  Postime
  785
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga DI_ANA Lexo Postimin
  Nje ekuacion i vogel...po ne te njejten kohe i zgjidhur!
  Nje vend i vogel ku te gjithe bien krushq po bene dy stacione me autobus,i ashperson njohjet.
  Te ngushtet burra shqiptare,duan qe ne te njejten kohe qe prishin virgjerine e te tjereve,te gjejne virgjeri per vete.
  Ne fakt tani,per mire ose per jo,nuk po gjejne me dhe po e mbyllin gjithnje e me shume gojen!
  Ironi e fatit?
  Ndoshta....
  un do ta quaja emancipim te mashkullit shqiptar

 20. #80
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga bar/bunja Lexo Postimin
  un do ta quaja emancipim te mashkullit shqiptar

  Te duket emancipim ty te marresh virgjerine e dikujt dhe ta kerkosh te jete e tille te dikush tjeter?!
  E ,fare na paska me teper mashkulli shqiptar nga meshkujt e Evropes?
  Po ato qe late ju,kush do i marre?!!!
  Per mua eshte dika e padrejte dhe nuk duhet te ndikoje per zgjedhjen e personit.
  "Carpe Diem"

Faqja 4 prej 9 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Sa rendesi kane institucionet fetare tek besimi juaj?
  Nga gurl n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 16:31
 2. Vendet me rndsi historike
  Nga Lek Rezniqi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 18-04-2007, 04:53
 3. Kush ka m shum rndsi 'dashuria' apo shoqria'
  Nga Erindi n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 15:41
 4. A ka rendesi emri i universitetit
  Nga MEDEA n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 25-07-2003, 10:22
 5. Moza Ahmeti : Pr mua nuk ka rndsi se ndodh, rndsi ka se si e merr.
  Nga katana n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 12-07-2003, 14:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •