Close
Faqja 14 prej 54 FillimFillim ... 4121314151624 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 280 prej 1068
 1. #261
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Maqedonia do t njoh e para pavarsin e Kosovs

  Prishtina do ta shpall pavarsin pas 20 janarit, dhe Maqedonia pritet t jet vendi i par q do ta njoh at”, - shkruan n numrin e sotm gazeta e Beogradit, “Blic”. Sipas nj burimi ndrkombtar t ksaj gazete, m pas njohjen do ta bjn edhe Franca e Shtetet e Bashkuara t Ameriks. N periudhn pas 10 dhjetorit, pritet q t zhvillohet diplomaci shtitse, m s largu deri m 1 shkurt, koh kjo kur prfaqsuesit ndrkombtar do t provojn q, megjithat, nj kompromis t arrihet. Sipas ktij burimi t gazets “Blic”, secili prej prfaqsuesve t treshes do t hartoj nj raport t vetin, dhe m pas do t duhej q ndrmjetsi evropian, Volfgang Ishinger ta hartoj nj n emr t treshes. Pritej q n raport t theksohej edhe kush sht fajtor pr dshtimin e negociatave, Beogradi apo Prishtina, por kjo nuk ka gjasa t ndodh nse raporti do t nnshkruhet nga t tre ndrmjetsit.
  Negociatat pr statusin prfundimtar t Kosovs dshtuan zyrtarisht t mrkurn paradite, kur palt nuk ran dakord pr nj kompromis dhe Trojka negociatore bri t ditur se nuk ka m shanse pr marrveshje. Tashm, Prishtina prgatitet pr shpalljen e pavarsis n mnyr t njanshme dhe SHBA e shum vende t Bashkimit Europian kan br t ditur se do ta njohin pavarsin e saj.

  News24
  Sui generis

 2. #262
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Ambasadori britanik ne NATO porosi te qarta Maqedonise per anetaresim ne Aleance

  Ambasadori Britanik ne NATO, Stewart Eldon, pas takimeve me kreret e larte shteterore ka dhene porosi te qarta per detyrat qe duhet te permbushe Maqedonia nese deshiron te jete anetare e Aleances veriatlantike.
  Ne Maqedoni, per nje periudhe disa javore, perfaqesues te rendesishem te Aleances veriatlantike kane zhvilluar takime me zyrtaret e larte.
  I fundit ishte ambasadori britanik ne NATO, Stewart Eldon, i cili ne takimet me kreret e larte shteterore ka dhene mesazhe thuajse te ngjashme me ato te zyrtareve te tjere qe vizituan vendin.
  Prej Maqedonise kerkohet qe te permbushen ato parametra qe asaj po i perseriten vazhdimisht.
  "Ne parim ne shpresojme se ne Bukuresht, ne samitin e NATO-s do te mund te bejme tri kerkresa per anetaresi. Por kjo do te varet nese do te plotesohen standardet. Maqedonia duhet te beje ndryshimet e duhura dhe te pergatitet per maratonen qe e pret

  Nderkaq Presidenti, Branko Cervenkovski, ka shprehur gjithashtu shqetesime per mesazhet qe po merr nga perfaqesuesit e NATO-s. Nga kabineti i tij, pas takimit, thane se ambasadori britanik ne NATO, Eldon kishte shprehur verejtje se detyrimet kete vit nuk permbushen me dinamiken e duhur.
  Komente te ngjashme kabineti i Presidentit, Cervenkovski dha edhe pas vizites se ambasadores amerikane ne NATO, Viktoria Nuland.
  Qeveria nga ana tjeter eshte vene ne presion edhe per shkak te deklartave qe kryeministri, Nikolla Gruevski, i beri duke thene se vendi nese nuk merr ftese per anetaresim ne NATO do te jete per shkak te presionit grek rreth dallimit per emrin e Maqedonise.
  Keto konstatime u hodhen poshte nga perfaqesuesit nderkombetare te cilet vazhdimisht perserisin se te vetmet kritere per anetaresim ne NATO jane plotesimi i reformave.

  (BBC)
  Sui generis

 3. #263
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Kur them un se shum e kishi dit ju politiken me qeshni

  Sa her deri sot e keni zru PDSH-en prej qeverije hahahhahah xdho nat e zroni nga nje her ne ender jeni mbledh te gjith ketu edhe beni propgand qe ti mashtroni njerzit edhe ti beni qefin vetes se nuk ben PDSH se PDSH eshte PDSH-VMRO
  Ateher cfar eshte bdi???
  bdi-sdsm

  Qent lehin Karavanet ecin
  E pash qe sa i ka ra rejtingu PDSH salla ishte e mbushur njerizt kan festuar jasht salles sepse ishte teper e mbushur.
  Sui generis

 4. #264
  i/e regjistruar Maska e shq_mussl
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  ATY KU JETOHET
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  o shoki ene luftetaret e UCK per vetvendosje kan luftu, edhe sot shumica e tyne i jan bashkangjit vetvendosjes

  mir te ka than biligoa vetvendosja asht e vetmja force sot per sot qe lufto per shqiptari te tjeret te tan luftojn per karrike

  ti nuk ba mire qe mjell percarje, un si shqiptar kam te drejte me fol ene per politiken ne kosove ene ne shqipri ene ne iliride perderisa tan kto troje jen te banume me shqiptar.
  kush tha qe luftetaret e UCK nuk kan luftu per vetevendosje , nuk e mohon askushi kete ...

  ku ma ka thene biligoa kete nuk kam par une . sa per ata qe luftojn per karige dihet se cka duhet per ta ...

  une sjelli percarje ??? a me tregon ne cilin shkrim , a mos eshte aty ku kam kritikuar disa partiak ??

  dmth ti si shqipetar ke te drejte per me fol per krejt politikat ne trojet shqipetare . kurse une kur jam kunder dickaje MJELL PERCARJE .

  hajt mirembetsh....
  DHASHT ZOTI , KOSOVA SHTET ME I FORT PER KREJT SHQIPTART

 5. #265
  i/e regjistruar Maska e Erblir
  Antarsuar
  11-11-2007
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po ama te aj tubimi i pdsh-se mduket se ishte e ndalume hymje per persona mbi 16 vjet

 6. #266
  i/e regjistruar Maska e shq_mussl
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  ATY KU JETOHET
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Erblir Lexo Postimin
  po ama te aj tubimi i pdsh-se mduket se ishte e ndalume hymje per persona mbi 16 vjet
  heheheheheh dikushi nuk ka deshire ta kuptoje ose te pakten nuk i pelqen realiteti kur themi qe kan qene krejt adoleshent. edhe une pse e thash kete gje vjen dikushi e me thot se bej percarje ne popullin shqipetar..vetem se nuk e di kuj i thon shqipetar .. T'HACIT..
  DHASHT ZOTI , KOSOVA SHTET ME I FORT PER KREJT SHQIPTART

 7. #267
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime

  Angry

  Thuhet se popujt e mdhenj jan AJO q kan br vet prej historis, por
  Ne, si popull i ndar, ende jemi AJO q historia ka br prej nesh.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 8. #268
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga shq_mussl Lexo Postimin
  mos na jepni mend neve ju te vetevendosjes por regullonja veten tuaj..duhet pikerisht ju ta mlidhni mendjen se jeni tu shkuar vetem ne te majte , jo qe jeni kunder kosoves por si duket jeni edhe kunder shteteve te perendimit te cilet duan pavarsin e KOSOVES. dhe jan pro pavarsis ..
  qe ku e ke or ti shoq

  mos u merr me punet tona me tha po merru me punet e tuja.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 9. #269
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime
  Problemet kufitare do te vonojne njohjen e pavarsise se Kosoves nga Maqedonia


  Problemet kufitare midis Maqedonise dhe Kosoves duket se do te jene pengesa kryesore qe nje njohje te shpejte te pavarsise se Kosoves nga Maqedonia. Kosova ka pretendime se Maqedonia i ka marre padrejtesisht mijra hektare toke. Presidenti Sejdiu nuk ka dhene asnje garanci lidhur me kete ceshtje. Ai ka perseritur gjate takimeve me Cervenkovskin dhe Gruevskin se kjo ceshtje do te zgjidhet pas pavarsise.
  Nderkaq varianti i ndarjes se Kosoves perben problemin e dyte te hezitmit te Maqedonise per te njohur pavarsine e Kosoves.
  Burime te sigurta thane per lajme.net se keto ceshtje jane biseduar ne takimnin mes Cervenkovskit dhe Sejdiut por ata kane qendruar ne pozicionet e tyre
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 10. #270
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime
  Cervenkovski: Maqedonia nuk do ta njohe e para pavarsine e Kosoves


  Presidenti i Maqedonis, Branko Crvenkovski, deklaroi pas takimit me presidentin e Kosovs, Fatmir Sejdiu, se vendi i tij nuk do jet vendi i par q do pranoj pavarsin e Kosovs, por do t ndjek politikn e NATO-s dhe BE-s.
  Ne nuk kemi ndrmend ta paragjykojm vendimin e NATO-s dhe t BE-s, por do ta ndjekim politikn e tyre. Kjo sht radha e vetme logjike e hapave q mund t zbatojm, deklaroi presidenti i Maqedonis pas takimit me presidentin e Kosovs, i cili sot po qndron pr vizit njditshe n Maqedoni.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

 11. #271
  i/e regjistruar Maska e shq_mussl
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  ATY KU JETOHET
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  qe ku e ke or ti shoq

  mos u merr me punet tona me tha po merru me punet e tuja.
  po une prape e them te njejten gje ...pse a nuk te vjen mire pse une e shprehi mendimin tim si shum shqipetare tjere qe nuk jan me ju ,cka mendon ti se krejt shqipetaret jane me ju te vetevendosjes ???

  psh. ashtu si nuk me pelcen politika e pdsh nuk me pelcen as e vetevendosjes...ka percarje ketu me fal????
  DHASHT ZOTI , KOSOVA SHTET ME I FORT PER KREJT SHQIPTART

 12. #272
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga shq_mussl Lexo Postimin
  po une prape e them te njejten gje ...pse a nuk te vjen mire pse une e shprehi mendimin tim si shum shqipetare tjere qe nuk jan me ju ,cka mendon ti se krejt shqipetaret jane me ju te vetevendosjes ???

  psh. ashtu si nuk me pelcen politika e pdsh nuk me pelcen as e vetevendosjes...ka percarje ketu me fal????
  me ni fjal ti nuk je per vetvendosje?

  je per mevarje
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 13. #273
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Crvenkovski dhe Velija, flamuri dhe Rufia

  Abdylnaser SINANI

  Nuk sht lajm kur qeni ka kafshuar njeriun, sht lajm kur njeriu kafshon qenin. Frymzimi pr kt analogji mediatike dhe rolin e tyre n shoqrin e sotme t epoks s informacionit, pikrisht ishte informacioni pr takimin e presidentit Crvenkovski n Beograd me mikun e tij serb Tadiq. N stilin e Endi Moravs nga Portokallia, do t thosha se nuk sht lajm takimi mes dy presidentve, por lajm do t ishte sikur Crvenkovski t mos ishte takuar me Tadiqin. Nuk sht lajm as takimi dhe dialogjet e Crvenkovskit me Radn dhe Jovon, sepse ata pa lejen e Crvenkovskit nuk shkojn as n toalet. Po, far bisede mund t ishte ajo mes Branko, Jovos dhe Rads q nuk e kan thn e biseduar kjo treshe, kuptohet kur jan kok m kok. Crvenkovski pr t satn her zyrtarisht sht takuar me Tadiqin, dhe pa hapur gojn sht e qart e me avion shihet se tema e bisedimeve dhe pik interesi i dy presidentve jan Kosova dhe shqiptart. Pa marr parasysh se Crvenkovski rrugs pr n Dubrovnik, ku ka shkuar n Samitin e vendeve t Evrops Juglindore me tem "Konkurruesit dhe partnert n rrugn pr Bashkimin Evropian" sht kthyer ta shoh mikun e tij, Tadiq. Kjo vizit e tij n Beograd nxjerr n siprfaqe agjendn dhe strategjin e politiks "crvenkovskiane" pr Kosovn dhe Ballkanin. Pse Crvenkovski rrugs pr n Dubrovnik, nuk ka vizituar ndonj president t shteteve antar apo kandidat pr n NATO apo BE, q do t ishte e logjikshme, por Serbin, shtetin q ka mbetur n bisht t bots. Ofensiva e Crvenkovskit pr antarsimin e vendit n NATO dhe pr shtjet tjera me prioritet pr vendin, marrja e dats pr fillimin e bisedimeve pr pranim n BE, apo mbrojtja e emrit, para presionit t madh grek, pikrisht e ka filluar nga Serbia, sepse pr presidentin Crvenkovski, Serbia sht vendi me prvoj t madhe n NATO, vendi me tradit shumvjeare n BE, sepse Serbia e prkrah Maqedonin pr mbrojtjen e emrit, sepse e pranon fen e maqedonasve, sepse... t gjitha kto jan pallavra t presidentit dhe t politiks s tij shterpe. N kt periudh, n rrugn drejt Evrops dhe vlerave t civilizimit perndimor, prkundrazi nga Maqedonia, nga presidenti i saj priten hapa t rndsishm strategjik drejt BE-s dhe NATO-s, por ja q kjo nuk ndodh. Presidenti organizon dialogje me njerzit e tij. Ai ka hapur konflikt me qeverin, me parti t rndsishme politike t pushtetit dhe t opozits, pr aspekte t rndsishme t strategjis s rrugs q do t marr vendi: nga Evropa apo Rusia. Prioritet i presidentit sht Rusia, kuptohet nprmjet Serbis. E kam thn edhe m hert: politika e Crvenkovskit pr strategjin evroperndimore t vendit mund t prshkruhet kshtu: Maqedonia sht si nj vajz e fejuar me Evropn, ndrsa gjith kohn bn flert me Rusin.

  * * *
  Po afrohet 28 Nntori - Dita e Flamurit, e cila sht nj fest e madhe e shqiptarve. Emri i fjals flamur ashtu si duhet kuptuar sht ky: Flamuri shpreh idet themelore q frymzojn njerzit dhe na tregojn rrugn q duhet t ndjekin n jetn dhe n veprimtarin e tyre, ideal i lart frymzimi sht flamuri. sht pra frymzimi yn, orientimi dhe rruga q ne duhet t ndjekim pikrisht si rruga e flamurit ton. Po 'lidhje ka presidenti Crvenkovski me kt dat t rndsishme t rrugs dhe identitetit ton. Po, ka shum lidhje, dhe nj takim t "ftoht" dhe fatal t korrikut t nxeht m 1997. Crvenkovski kishte urdhruar njsit e tij speciale si kryeministr i athershm i shtetit, t zbatonte nj vendim t Gjykats Kushtetuese pr heqjen e flamurit shqiptar nga komunat e Tetovs dhe Gostivarit. Akoma n salln e madhe t Komuns s Tetovs qndrojn gjurmt e vandalizmit t njsive speciale t Crvenkovskit. Po kjo nuk mjaftonte. Pre n kt gjah ishin Gostivari dhe flamuri. Aksioni ishte shum i suksesshm. I kishte uruar, disa dit m pas, kryeministri Crvenkovski polict e tij n salln e sportit n Gostivar. Me qindra t rrahur, t burgosur dhe t vrar. Rufi Osmani dhe Ajaldin Demiri, kryetart e dy komunave shqiptare qen burgosur e m pas dnuar. A nuk sht e logjikshme pr nj strategji dhe prapasken t ngjashme pr t krijuar atmosfer konflikti dhe dhun, vendimi i fundit i Gjykats Kushtetuese pr shfuqizimin e flamurit shqiptar, pikrisht para 28 nntorit. Edhe ather edhe tani, Gjykata Kushtetuese ishte nn ndikimin e Crvenkovskit. Gjykatsit kushtetues sikur nuk jetojn n kt ambient tonin shumetnik, ata kan vepruar me paprgjegjsi, sepse nuk i kan vlersuar drejt pasojat e ktij vendimi pr stabilitetin e vendit, ata sikur me qllim, e kan injoruar prvojn e hidhur t para dhjet vjetve t ngjarjeve tragjike t Gostivarit. E shikoj Rufiun n televizion ALSAT-M , srish sht vn n mbrojtje t flamurit shqiptar, i sht bashkngjitur thirrjes nga ata t "Zgjohu". Por, prej cilit, nga cilt e mbrojn ata flamurin, kush sht nisur pr n Gostivar apo Tetov t'i heq flamujt. Pajtohem plotsisht se Ligji i tanishm pr prdorimin e flamurit shqiptar nuk i knaq nevojat dhe nuk i plotson kapacitetet e shqiptarve. Ligj i ri pr flamurin do t nxirret, ashtu ka thn lideri i partis shqiptare n pushtet. Me apo pa kt vendim t Gjykats Kushtetuese, me kt apo at ligj, flamuri shqiptar do t prdoret, sepse qart e shpreh identitetin dhe rrugn q e ndjekin shqiptart e Maqedonis. Ky sht nj vendim politik i Gjykats Kushtetuese, vlersim ky q bazohet pr lehtsin e madhe t vendosjes, pr nj shtje t ndjeshme, si sht e drejta e prdorimit t flamurit. Aq m tepr vendimi sht miratuar pa vullnetin edhe t gjykatsve shqiptar e drejt direkte q ka burimin n Marrveshjen e Ohrit. Pr her t par n historin e re t marrdhnieve shqiptaro-maqedonase, shum politikan, analist dhe njerz t fushave t ndryshme bashk me qeverin kan dnuar vendimin e Gjykats Kushtetuese, e kan quajtur t prshpejtuar, provokues, t rrezikshm dhe joproduktiv. Po Crvenkovski, ai preferon aksionin. Pr habin e t gjithve n grepin dhe "rrjetn" e tij ka hyr edhe Rufiu. Po i njjti Rufi Osmani q n lkurn e tij e ka ndier do t thot t jesh n rrjetn e Crvenkovskit. Nuk thon kot "ujku qimen e ndrron, hujet jo". T "zgjohen" shqiptart e t kuptojn drejt lojrat e politiks antishqiptare.

  * * *
  E lexova me vmendje shkrimin e pronarit t televizionit ALSAT-M, Vebi Velija, biznesmen i suksesshm nga Shqipria, me rrnj Gradeci. sht brengosur Velija pr televizionin e tij n Shkup, nuk e ln rehat, ia rrahin kameramanin, ia ndalin dritat, i thyejn aparaturn, her n Tetov, her n Kumanov. sht brengosur Velija pr lirin e fjals s shkruar. Bhet fjal pr fushat me qllim t bllokimit t puns profesionale dhe t pavarur t ALSAT-M, thot ai. Poenta e ktij reagimi t Vebi Veliut konsiston n pavarsin e mediave kur porosit: "T gjith ata q krijojn opinion n Maqedoni jan t obliguar t'i zvoglojn tensionet, mos t'i instrumentalizojn faktet me triumfalizm joekzistent, kurse mediat duhet t raportojn me vrtetsin sa m t lart". Ashtu si titulli i ktij reagimi ndaj "presioneve" q i bhet atij, Velija drejt ka ngritur zrin kundr monopolit ndaj s vrtets. Ksisoj, Velija e ka marr rolin e hafzit t paditur, kur u thot besimtarve t tij "ju mos bni 'bj un, por veproni si u them un", sepse sht shum evidente se televizioni ALSAT-M q kur ka filluar t transmetoj program, sa her ka shkelur normat dhe idealet e pronarit Velija pr balancim, pavarsi ndaj s vrtets dhe pr liri t fjals s shkruar. Dyshohet pr lidhjet e tij t biznesit me struktura t afrta me Crvenkovskin dhe LSDM-n. Po si ka mundsi nj pronar televizioni nacional t jet i pavarur kur sht n lidhje t ngusht me struktura politike. Kushdo q shikon lajmet e ktij televizioni e i ndjek debatet e kryeredaktorit dhe mysafirve t ktij debati, mbetet i shtangur nga (pa)varsia e ktij televizioni. Raportimi dhe qasja ndaj aksionit policor n Brodec, i ka ln pa tekst shum teleshikues, edhe pr nga joverifikimi i informatave q i lshonte ky televizion n etr edhe pr nga keqprdorimi i pamjeve filmike nga vendi i ngjarjes. Redaktort dhe gazetart e ALSAT-it, me siguri kan harruar kodin dhe normat etike q duhet t'i prmbaj nj informacion, ndrsa pr idet pr gazetari t pavarur t pronarit t tyre, as q kan dgjuar.

  * * *
  N shoqrin e sotme informative, ku gjithka sht e njohur, e ditur dhe e lejuar, askush nuk mund t fsheh identitetin dhe veprimin e tij. Secili nga ne definohet me profesionin dhe prcaktimin e vet, leht mund t'i identifikoni ata q veprojn ose vendosin, nga secila struktur qofshin formale apo joformale. Nuk duhet shum koh t konstatoni q pas emrave q pr do dit i hasni ktu apo aty, veanrisht nga mediat, nuk ka asgj mistike. Mbreti sht lakuriq. Ashtu edhe Kimi. Ashtu si zhvillohet ngjarja, edhe ky Vebi Velija - biznesmen i Gradecit nga Shqipria, duket se sht n lidhje "fatale" me Crvenkovskin, ashtu si Kimi, shkrimtari "yn i madh", q pr munges ajri dhe lirie, ka braktisur Maqedonin. Un shpreh dyshimin e hapur pr nj koordinim t dyshimt t Kimes dhe Velis n kt lidhje perverse n dm t interesave nacionale t maqedonasve.

 14. #274
  i/e regjistruar Maska e shq_mussl
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  ATY KU JETOHET
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  me ni fjal ti nuk je per vetvendosje?

  je per mevarje
  une nuk jam per vetevendosje , e ke gabim , nuk e thash kete. jam per vetevendosje por jo me kete politik te cilen e ndjek vetevendosja ,

  me fal se ta them por per ju nuk eshte i mire askushi, (sa i perket umnikut jam me ju duhet sa me pare perzene nga kosova ) mirpo kur eshte fjala per politikanet e kosoves e ke gabim...

  me fal cka iu mungon politikaneve kosovar si puna e thacit , ramushit e shum e shum te tjere , me sa di une kane qene ne clirim e kosoves pra ne UCK biles edhe udheheqes te UCK.


  me permireso nese jam gabim..
  DHASHT ZOTI , KOSOVA SHTET ME I FORT PER KREJT SHQIPTART

 15. #275
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Antarsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Mosha
  48
  Postime
  762
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Cimo Abdilnaser Sinani eshte nje "gazetar" shume i dobet dhe pa kurriz fare.I takon gjenerates sime dhe te vetmen dhunti qe e ka eshte mjeshtria per tu mikluar me partite politike.Fillimisht ishte zedhenesi i zjarrte i Dures se PPD-se e pastaj cuditerisht ktheu ne PDSH.Nuk ja vlen fare me beso se pena e tij eshte tradhtare e koordinuar me interesat e tij personal.

 16. #276
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Po Kim Mehmeti?????? zedhenes i kujte eshte ????
  Si ju vjen juve mire ashtu e thoni
  Mire eshte mos ua prishim edhe ne te knaqeni duke ber akuza(Si femijet)
  Sui generis

 17. #277
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  45
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kjo teme eshte per lajme o njerez.Ka marre drejtim tjeter muabeti.Une e hap temen te lexoj ndonje lajm .Ne vend te lajmeve ketu shikoj armendin duke bere avokatin e Menduh tacit
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 18. #278
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Antarsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Mosha
  48
  Postime
  762
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Armend.Kim Mehmeti nuk mund te cilesohet si pene e afert me BDI-ne sepse ai ne shkrimet e veta e kritikon edhe kete parti.Ne fakt ai flet per ne zgjidhje te trete per shqiptaret.Eshte fakt qe Kimi i bie shume direkt PDSH-se por kjo per mua eshte normale sepse kjo parti eshte ne pushtet dhe taman te mos kritikohet.A.Sinani parasegjithash eshte pene e dobet teper e dobet saqe nuk vlen te krahasohet me Kimin.Nese PDSH-ja ka mbet qe Abdil-Naseri te shkruaj per ta atehere me te vertete kjo parti qenka zhytur ne nje analfabetizem total.

 19. #279
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Antarsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Mosha
  48
  Postime
  762
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  eku:Shrbimet sekrete serbe trimruan dhe furnizuan grupet e armatosura n Brodec


  • Kryeminsitri eku deklaroi se shrbimet sekrete serbe kan trimruar dhe furnizuar me arm grupin e armatosur n Brodec t Malsis s Tetovs.
  Ngjarjet e fundit n fshatin Brodec kan shkaktuar debate midis kryeministrit t Kosovs Agim
  eku dhe zvendskryeministrit serb Bozhidar Gjeli.

  eku reagoi pas deklarimit t zvendskryeministrit serb Gjeli se Brodeci ka qen vepr e terroristve shqiptar.“Ajo ka deklaron zotriu Gjeli sht shum interesante dhe dua ta komentoj. sht e vrtet se shrbimet sekrete serbe kan ndihmuar n indetifikimin e lokacioneve dhe t disa personave n Maqedoni, por ai ka harruar t thot pr dika q kemi informata t sigurta se shrbimi sekret serb ka trimruar dhe furnizuar me arm pikrisht ato persona”, theksoi kryeministri eku.

  N operacionin e 7 nntorit u vran 6 veta, ndrsa 13 t tjer u arrestuan.Policia tha se grupi kishte qllime kriminale, ndrsa banort lokal akuzuan policin pr dhun, pr vrasjen e dy civilve dhe arrestimin e njerzve t pafajshm.Departamenti amerikan i Shtetit i ka dhn drit jeshile ndrhyrjes s organeve t rendit n fshatin Brodec t Tetovs, duke e vlersuar si operacion t suksesshm.(INA)

 20. #280
  i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
  Antarsuar
  16-08-2007
  Postime
  3,222
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime

  Zjarr n spitalin e Tetovs

  05 December 2007
  Zjarri q ka prfshir sot Spitalin e Tetovs n ort e hershme t mngjesit sht lokalizuar dhe shuar nga ekipet e zjarrfiksve. Njoftuan se flakt e zjarrit kan prfshir spitalin n orn 6 e 10 minuta t mngjesit t sotm ndrsa gjithka sht evakuuar dhe nuk ka t lnduar.Ekipet e zjarrfiksve kan lokalizuar zjarrin. Autoritetet e ksaj qendre mjeksore bjn t ditur se zjarri fillimisht ka prfshir pjesn e kulmit t ndrtess.Pasi kemi vrejtur zjarrin me urgjenc kemi evakuuar t gjith pacientt e shtrir n katet e 4 dhe t 5 ku jan njsia interne dhe pr fmij, theksoi nj punonjs n Spitalin e Tetovs. Deri tani nuk jepen hollsi t tjera, por pohohet se zjarri mund t jet ndezur pr shkak t ngarkess s energjis elektrike ose nga oxhaku i pameremetuar.
  Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

Faqja 14 prej 54 FillimFillim ... 4121314151624 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 2. Ndodhit n Maqedoni
  Nga babadimri n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 1075
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25
 3. Bardhyl Mahmuti Ndihmon Opoziten Shqiptare Ne Maqedoni
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2006, 05:06
 4. Intervist: Hoxha i Prizrenit (Samidin Xhezairi)
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-07-2006, 19:20
 5. ISH - ANETARET E UCK-se I BEJNE VESHTRIM KONFLIKTIT NE MAQEDONI
  Nga tear-drops n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-07-2002, 00:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •