Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 54
 1. #1
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Poezi per te qeshur

  Ti moj Katunare

  Lyesh e zhgerryesh, 2 or pran pasqyres
  Me nji kile tualet qe i ven vec fytyres
  Piskatoren mer ne dor fillon te heqesh vetllat
  E me pas me briskun e rrojes rruan kembet edhe sjetllat
  Barku jot pala pala, qe te varet der te shala
  Numri kembes 47a dhe me vesh ti 2 pllemb taka
  Bishti flokve si bisht furku, huna me samor si nallone burgu
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 2. #2
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Manushaqja

  Manushaqe bukuroshe pse se ngre kaptinen nolt kur kalo ne oborr
  pse nuk krifesh
  pse nuk shnoshesh
  a si vre shoqet e tuja qe kan vesh corapet rrjet
  ene funin kan shkurtu cicat i kan ngrejt perpjet
  aspo i vre si pin cinare neper clube neper klasa
  me ner teje se cajn fare per nji qe ca drrasa
  kurseti po rri e menume porsi pula qe bo ve
  manushaqe e trishtume po mthuj ti pak cakeeee
  ajde pra ti shkuni puplat nga merzia asgjo sdel
  bashk me tonin puqi pipzat sepse Toni o gjel
  manushqae bukuroshe qe lulzo ne ferr
  nuk vi me te puth po vi me ta mshtjell
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 3. #3
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Lozonjarja

  Te shkomi i kavajes
  T'dielen kom shku ne plazh
  Kur te bregu detit
  Turinin tat pash

  Me trupin si njal
  Ma hoqe trunin fare
  O zot na i hudh syte
  O zocka lozonjare

  Me ca rrobe banje
  Si drane kopliku
  PO u rrotullojshe
  Qe t'shifte publiku

  Per i xhiro te bregu
  te ftova per pak kohe
  Po ti refuzove
  Gjasme se nuk do

  Po une e di
  se ti per mu vdes
  dhe une s'te ndahem
  o ylli lalit t' vet

  Ajo plaka jote
  me inot me pa
  kujdes mi dreq kujdes
  se gocen s'ta ha.
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 4. #4
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  jemi mbledhur ne lendina
  kapim peshk me dor
  marrim dhjeta ne mesime
  babi im eshte minator
  ______________________________

  kacurrele moj kacurrrele ,
  me ty kam ra ndashni moj gabele ,
  ty te quajne esmeralda ,
  numrin e kembes 46
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 5. #5
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Floke Jeshilja

  n'internet kafe ty mi floke jeshile t'pash
  me nji te pame n'dashni me ty rashe
  mausin me dore e preke
  t'gjith robt i mahnite e i meke

  n'tastjere kur m'shkruje plot elegance
  mu duk vetja sikur isha n'france
  flok jeshile t'mort e mira
  zemres sime iu plotsu deshira

  emailin prij ekranit tat e vodha
  ne me iher nji postcard dashnie ta cova
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 6. #6
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Komshija

  Lart nga shkallet e pallatit kur un zbrita
  ngela pa men fare u habita
  ca me pa komshien tu njit shkallet
  pervete mu hallakaten harrllatet
  fundin te shkurter dhomet me tela
  dhe nga posht mu duk sikur i kishte floket kacurrela
  amon mi goce se mplase
  jepja lalit tat i her se mke pas dhe shok klase
  1 her qe the ok erdha
  harrove qe tkishin ardh miqt mujore nga viena
  edhe ne onderr je tu me dal
  sikur ti je pel edhe un kal
  amon mi goc bo icik sevap
  se sdo ta mar me vete ne vend do ta lej prap
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 7. #7
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Kur te gardhi tu afrova ,
  pashe qe token po punoje
  befas sec pelliti lopa
  e kuptova se me doje
  _____________________________

  un si tull
  e ti si llac
  dashuria jon pallat 15 katsh
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ScarFace_23
  Anėtarėsuar
  11-12-2006
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  34
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Poezi me ndjenje

  Ti hyre brenda meje
  me qetesi avash avash
  doje te rrembeje zemren
  Po rrembeve zorren e trashe

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ScarFace_23
  Anėtarėsuar
  11-12-2006
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  34
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Qe kur ti je larguar
  zemra ime eshte therrmuar
  eshte bere si nje grope gelqere
  plot me hekra dhe tenxhere
  Po ska gje tani e kam mbush
  me shishe skenderbe dhe konjak
  Me flake tutje si nje pampers
  e more dashurine time si amita 40 lekshe
  thithe lengun dhe e hodhe perdhe
  duke e shkelur me force "bum" ja beri ajo
  kerrciti kallashi Tanit tixhes
  Shoh kete dhome te trishtuar
  ku gjitshka ndjen mungesen tend
  ku mobiljet plot me pluhura
  lavani plot me pjata te pista
  dhe portofoli plot me leke
  ne sfond nje kenge melankolike"Ca te ban gruja"
  ndersa une degjoj zerin tend
  qe therret si patellxhan i mbushur...
  asnjera seshte si ty..
  asnjera seshte e zonja te djege gjellen tre here rresht
  dhe une skam se cbej..
  por marr nje birre tirana..dhe pas nje grogesine te gjate
  them "kshu e ka jeta"...

 10. #10
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Vajze me pretendime

  Kisha ngelur keq,
  Beqare e pa martuar.
  Kush me kishte ardh'
  I kisha refuzuar.

  Jo per gje
  Po kisha pretendime
  Vij nga der e madhe,
  Me nam rraca ime.

  Tani ta vazhdoj ,
  Atje ku e lash.
  Shum keq kisha ngelur,
  Sic jua thash.

  Te tere fshatit ,
  I kish hyre halli per mua.
  "Ngeli vajza ne dere,
  U rrit u be grua."

  Kushuri te panjohur
  Filluan te dalin,
  Nje te milte lopen
  Nje te milte kalin.

  Filluan te me cojne
  Ne Xhami e Kisha,
  Isha 18,
  Magji than qe kisha.

  Kur pane qe nuk nxorren
  Dot qime nga qulli.
  U hodh halla,t'me cojne
  Ne Tiran te Luli.

  S'lane njeri te shenjte
  E harixheshk pa me cuar,
  Por me ne fund u martova
  Te 60-at sa i kisha kaluar.

  Lumturi e madhe,
  U mbush shtepia plot.
  E levdonin dhendrin,
  Qe na ish poliglot.

  Te Shtunen,naten e dasmes,
  Lumemadhi burri im,
  Beri bishtin pyk,
  Dje isha ne varrim.
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 11. #11
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Poezi nga A. Z. Cajupi

  Lere grua se c`me gjeti
  Nuk me bindet me aleti
  Ky bandill qe cante rete
  Me s`i ngre kryet perpjete

  Vjet si kale turfullonte
  Grate e fshatit kur shikonte
  Sa i shihte ***** zbuluar
  Sulej si qen i terbuar

  I pushtonte vete te tera
  Zgavra,shpella,guva,verra
  Fryhej si nje patllixhan
  Kur shkonte nen fustan

  Sa i vinte mend zanatit
  E uronin grate e fshatit
  Po sot c`ka qe eshte merzitur
  Trup e shpirt i raskapitur

  Shikon cupat siseplota
  Me shale te buta e te ngrohta
  Nuset e bardha si debora
  Qe s`i shpetonin nga dora

  Grate e reja sisemedhate
  Qe i nderronte pernate
  Dhe s`leviz te behet burre
  Te mbeti vetem per shurre

  Ah moj grua moj e grate
  Te mbeti burri kaq thate
  Megjithese mend s`te ngop dot
  Por dikur s`kam qene si sot

  Ishe trim dhe djale i hedhur
  Pak usta per te zgjedhur
  Buzeqeshja me te tera
  Mjaftonte qe tu hante verra

  Por me shume doja grate
  Vithe gjera sise medhate
  Por dhe cupat shume i desha
  Nuk i lija virgjeresha
  Mazallah mbetcin me barre
  I therrja i beja varre
  Nuset e reja me naze
  Thoja si qofte taze

  I ndukja me buze e dhembe
  Sa ngrihej fshati ne kembe
  Isha bej me mall me toka
  Po beja dhe c`me thosh koka

  Ne Zagori dore e pare
  Me sejmere e hyzmeqare
  Kisha kuaj lope e dhen
  Edhe gra me shume se qen

  Vete i ujdisja te tera
  C`me tha koka e s`e bera
  Ne Europe s`lashe vend pa pare
  Kuplarate i mora mbare

  Shijova bionde gjeramane
  Meskeputurat persiane
  Rreth e qark iu solla botes
  Por ne France lash mendt e kokes

  Kush te doje le ta provoje
  Ta marre mikun ne goje
  Ne Stamboll mos shkofsha kurre
  Bashkohet burri me burre

  Thone se eshte ves i shemtuar
  Mos vdeksha pa e provuar
  Por tani kjo pune e pati
  U plaka me ra takati.

  FUND

  A.Z.CAJUPI
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 12. #12
  Ultras Maska e KUSi
  Anėtarėsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  autori nuk i dihet per fat te keq


  Ku jetojme aq te gezuar,
  xhepat bosh, deren blinduar?
  NE SHQIPERI!

  Ku ka vlere me shume gomari,
  se shkencetari apo shkrimtari?
  NE SHQIPERI!

  Ku ka ''rend'', ''paqe'', ''qetesi''
  ku ujku per ujkun eshte njeri?
  NE SHQIPERI!

  Ku s'punojne hic kombinatet,
  ku hajdutet po ngrejne pallatet?
  NE SHQIPERI!

  Ku ta vrasin deputetin,
  Ku s'e pysin presidentin?
  NE SHQIPERI!

  Ku qeveria punon me banda,
  Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
  NE SHQIPERI!

  Ku te hedhin me shume balte
  dhe ku fajdet ti ngrijne parate?
  NE SHQIPERI!

  Ku ka baker, krom e ar
  Por s'ka uje per tu lare?
  NE SHQIPERI!

  Ku i veshin ne koke corapet
  dhe kallashi i lan hesapet?
  NE SHQIPERI!


  Ku pelcet, kercet dyfeku,
  ku pa djerse fitohet leku
  ku hedhin valle serbi e greku?
  NE SHQIPERI!


  Ku spiuni ben transparentin,
  ku vampiret perbejne parlamentin?
  NE SHQIPERI!


  Ku qeveria ben Nastradinin,
  ku sigurimi t'vjedh persekutimin?
  NE SHQIPERI!


  Ku vishet gjithe populli ''me trim'' i botes
  me tesha t'vdekunish te gjithe europes?
  NE SHQIPERI!


  Ne c'vend kemi lere,
  krenare dhe te mjere?
  NE SHQIPERI!
  ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

 13. #13
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Per ty Atdh..ashtu.. Forum

  Me fytyra te ndryshme anonimesh
  me rrjeshta te shkurtra e gjata fjalimesh
  mblidhen lloj lloj njerezish
  ne nje vend te madh takimesh

  Mblidhen bashke e fillojne te diskutojne
  me tavolina rrumbullake prej kaucuku kuvendojne
  ndodh qe rreth temes shume s'u behet vone
  ndaj s'pertojne por nisin e chat-ojne

  Dikush i merzitur nga jeta reale
  nje tjeter i fiksuar nga ajo virtuale
  te tjere per te kaluar kohen e lire
  dhe te tjere qe qajne te shkretat halle

  Qindra vizitore ketu na vijne
  i pasuri dhe i varferi ketu bashke rrijne
  nje ambjent kaq i bukur e perfekt
  ku robte alkol e duhan nuk pijne

  Sherre e zenka te bera po pa zarar
  flirte e dashuricka plot po me karar
  sa te dush shqipetare neper bote nga malli
  shume shpejt jane kthyer ne atdhetar

  Qofshin mysliman e qofshin te krishtere
  kuvendojne per teologji gjithe shend e vere
  Qofshin toske e qofshin edhe gege
  diskutojne per gjuhen shqipe qe ka kaq vlere

  Gjithe cunat nga Velipoja ne Vermosh
  i kena pa genjeshter, te gjithe trimosh
  dhe gocat simpatike e te embla saqe
  te vje deshira qe per pune shpie ti ndihmosh

  Ketu merr kuptim te plote demokracia
  se zbatohet dite per dite sociologjia
  ketu cdokush eshte popullor dhe vip
  e asnje s'ka nevoje ta ruaj policia

  Ja pra shifni sa shume veta ketu bisedojne
  cdo dite e cdo jave me barcaleta gezojne
  a tu befte dita njemije o forum
  se ketu shyqyr po nisin shqipot te bashkjetojne

  Nga © Anetari 1 ©
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 14. #14
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Edhe une plake i ngrate
  dikur mbare i merrja grrate
  tani edhe syte me kane lene
  por miku veren ta krrene

  Te keqn t'me marre pleqeria
  zili t'me kete njerzia
  nuk i le kurre grate e mia
  ti mjelen katunaria

  I forte besa, jam si gur
  dhe sot jam ende per burr
  me rri gjithe diten tull
  si rrufepritesja mbi kull

  Nuk qahem aspak per bese
  filloj sa pa kenduar kendes
  bitis nga mesi i nates
  sa t'me kthehet si qaf e pates

  Jam nga ata te vjetrit
  qe i venin mbrapa dhe ketrit
  nuk lenin pa hypur as dhite
  kur s'kishin kujt ti zenin prite

  Me shume lere c'tju them
  4 gra i kam e me nuk kam vend!

  Nga Bejtexhiu
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 15. #15
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Kur te dal me bagetine
  do nxjerr xhurane embel t’i bie
  ta degjoē te gezoē tine
  moj bareshe moj bejka ime.

  Pa kur fshati te beje dasem
  me vajzat te marresh valle
  syte perdhe hapat si gjethe
  gjoks’ i fresket kur te t'hidhet
  gjoksi prush se’c’ do me digjet.

  Do me digjet shkrumb e hi
  ku te gjej t’i bej derman
  do te dehem me raki
  do t’a kthej me damixhan
  te shuaj zjarre qe me djeg xhane.

  Kengen me burrat do te marr
  do me ndjeē zene e do qeshesh
  veshet pipez do m’i mbash
  moj sy ulli moj lule pjeshke.

  Naten do te hyj ne vathe
  si era do ta rrembej nje dele
  neser do ia rrefej tet eti
  se dhe une kam musteqe.

  E pastaj do pijme kafet
  do te shkrehen dhe dyfeqet
  gjer ne agim do te bien sazet
  do te skuqim dhe carcafet
  qe ne fshat te zbardhim faqet.
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e resina
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Vendndodhja
  ne nje vend te bukur,ku cdo stine ka bukurine e vet
  Postime
  286
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te zbavitemi pak
  Demiri, Nexhin e donte shume,
  Por u martuan pa bere zhurme
  Shpejt celebrimin, nje tufe me lule
  Dhe muaj mjalti bene ne hyrje.
  Ditet kaluan, kaluan muaj,
  Lezeti doli si burr'e grua.
  Ne vend te seksit, te dy cdo nate,
  Mendjen e vrisnin: S'dalin parate.
  Pa, c'pa Demiri, filloi t'levize.
  Hyri ne borxh, bleu nje vize.
  Gjeti nje shok qe kish taksi:
  -Nexhi, po nisem per ne Greqi!
  Gruaja qau, u merzit shume.
  Pestetrehere tha: Qyqja une!
  Por c'halle kishin, e dinte mire,
  Ndaj 'rrugtembare' tha pa deshire.
  Shpirt, shtoi pastaj, te me premtosh,
  Neper Greqi, ngado te shkosh,
  Dua te mbetesh Demiri vjeter.
  Mos me tradhto me asnje tjeter!
  -Kurre, e dashur! Mos u merrzit!
  Ta garantoj me qintperqint.
  Po edhe koha s'me premton fare.
  Vizen e kam vec nje vjecare.
  Dhe une, ketu, ty do te pres.
  S'shkoj me kend tjeter, ta di se vdes
  S'me hyn ne sy as me i miri.
  Ia tregoj vendin cdo lloj qafiri.
  E dhane premtimin, pastaj u puthen,
  U nis Demiri, e mori rrugen.
  Ne Greqi mbrriti qe ate nate,
  Tek ca te aferm ne Kallamate.

  Mire s'i erdhi, por nuk e zgjati
  Ishte Demir, u be Dhimitraqi.
  Pak kohe me vone, per pak lefta,
  Ne nje kuzhine gjeti dhulja.
  Dhulepste shume, gjer ne te gdhire.
  Kur kish pushim, rrinte vec shtrire.
  Gje tjeter s'dinte pune e shtepi,
  Rrallepermall nje gote krasi.

  Siga - siga, afroi viti.
  Nje dite erdhen ca shoke sto spiti.
  Eja me ne, Demir, bre burre!
  Shkoi nje vit, ti ske dale kurre.
  Rezistoi pak, por s'kish c'te bente,
  I kishte shoke, ia mbushen mendjen.
  Dolen sebashku, te gjithe parea.
  E moren rrugen nga kafeneja...
  .Goxha megallo ishte taverna.
  Te ngrena, te pira, kishte dhe femra.
  Vera Demirit faqet ia skuqi
  E shpirtin peshe ia coi buzuqi.
  Mesin e nates kur e lane pas,
  Nj'alamet femer erdhi u qas.
  Dukej se largu qe ishte zuske.
  Nje shok ne vesh: E njoh,eshte ruske.
  Po te pelqen, mundet t'i thuash.
  Jepi leftane, beji cte duash.
  Ai nuk priti dy here ti thone.
  E mori rusken, zuri nje dhome.
  Drejt tek krevati shkuan pa fjale
  Edhe u zhveshen ngadale - ngadale.
  Perpjete Demirit i hidhej zemra.
  Kishte nje vit, s'dinte c'ish femra.
  U shtri ajo, ai po siper.
  Po ate cast iu erren syte.
  Porsi rrufe kur kthjellt eshte qielli,
  Perpara syve i doli Nexhi.
  Ne krevat ishte,rrobat sa i hoqi.
  Me sa ze kishte, bertiti: Oqi!
  Ruskes i tha tek vishte breket:
  Perimeni ligo:S'kam c'i bej gjinekes!

  C'ta zgjat me shume, kaq historia.
  Nje jave me vone, stin Allvania.
  Xhepin me pare, nje thes me placka.
  Gruaja priste, kish dale perjashta.
  Psi u puthen, u pane, u cmallen,
  Pa qejf Demiri, e mori fjalen.
  Fill e per pe, ndonse i lodhur,
  Tregoi me rusken c'i kishte ndodhur.
  Qyqja, Demir! I zi, c'me thua!
  Te paska ngjare njesoj si mua!
  Po, shyqyr Zotit, ke qene me fat!
  Munde te ikje, se ishe lart.
  Dhe mua m'erdhen prape mente ne koke.
  Desha te ikja, po isha poshte!
  JETEN TA JETOSH PA E VRARE

 17. #17
  KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
  Anėtarėsuar
  09-01-2007
  Vendndodhja
  atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
  Postime
  610
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hahahahahahahahaha moj Resina po ku e ke gjet kete moj e uruar....

  ua sa kam qesh me lot.hahahahahaahaa

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e pellumbi
  Anėtarėsuar
  30-04-2005
  Mosha
  38
  Postime
  320
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hahahaha
  sa kam qesh me lot..............

  Je shume e mire Resina.......

  Ja tani po te pershendes me nje kenge qe po degjoj tani nga Roxete-spending my time.
  Nese ajo qe do te thuash nuk eshte me e mire se heshtja atehere me mire hesht.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Sara_gr
  Anėtarėsuar
  21-09-2007
  Vendndodhja
  ATHIN
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  resina me pelqeu shum poezia esht e vecant bravo

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-04-2007
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Moj dashni dashni e shketė
  pa djem gocat na kanė mbetė
  na janė shku djemat n“gyrbet
  kėrkojnė gocat fat pėr netė
  tuj njoftu nė internet
  lajnė takim me burra pleq
  burrat pleq me kokėn gjog
  i prishet mendja u bėhet zog
  shkojnė n““lokale nė bash qarshi
  pinė cigare ,pinė raki
  kapak llafe pėr dashni
  plaku i shkretė i dalė n“penzi
  ja qet goces doren pėrmbi
  katėr herė mund me pasė fmi
  ska qka banė me shkelė n“pėrpeq
  i lypė gocės me ba seks
  mendjen zog,e trupin plak
  paj dhanė ndihmė
  s“mund hypė nė shtrat
  mallkon goca,kohė e fat
  qka me ba me kėtė lugat.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Dicka per te qeshur me Gocat Shqiptare
  Nga ed-durrsaku nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 16-06-2009, 14:24
 2. Filma per te qeshur !
  Nga Fiori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 116
  Postimi i Fundit: 09-05-2009, 01:22
 3. A ėshtė pėr tė qeshur!
  Nga Davius nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 23-08-2005, 00:15
 4. A nuk eshte per te qeshur ??
  Nga Tirana nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 16-08-2005, 06:40
 5. Shumė pėr tė qeshur
  Nga Monica nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 19-08-2003, 20:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •