Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e francezi
  Antarsuar
  25-03-2005
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Filmi - 'Marko n krkim t nns'.

  E hapa ket teme se ky film me ka pas pelqy shume ne femijeri dhe kisha fiksim ta shikoja dhe nje here po nuk e di ku mund ta gjej meqe eshte film i vjeter plus qe un si di as titullin italisht si e ka.Nqs dikush ja di titullin do ishte goxha ndihmes si fillim per te kerkuar se pastaj po te me thoni ku mund ta gjej ne net do jeni njisha fare.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ne mos gabohem, aktori kryesor ne ate film ishte Fabio Testi. Tek faqja perkatese ne IMDb mund ta gjesh filmin. Hidhi nje sy: http://www.imdb.com/name/nm0856479/

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e francezi
  Antarsuar
  25-03-2005
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  flm borix po nuk qenkam duke e gjet mbase nuk eshte ky ose nuk eshte ktu te lista.flm gjithsesi per ndihmen

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  titulli do jete dicka e tille.. nga apeninet ne ande..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 11-10-2007 m 06:52

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  titulli do jete dicka e tille.. nga apeninet ne ande..
  pra ky djaloshi nga italia shkon te gjej nenen deri ne argjentine..
  eshte ne mos gaboj tregim nga libri Zemra i me te madhit shkrimtar ne bote per femije e te rritur.. pra edmondo de Amicis..

  Dagli Appennini alle Ande .. besoj eshte ne orginall..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Antarsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Brari ne fakt ka te drejte. Filmi titullohet Dagli Appennini alle Ande (1959): http://www.imdb.com/title/tt0051510/

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e francezi
  Antarsuar
  25-03-2005
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs up

  rrofshi una jeni njisha se kisha mendu qe ne pak ore do arrija ta gjeja.

 8. #8
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  46 falenderime n 46 postime
  Francezi, vertet per filmin varianti i vjeter e kishe fjalen? Une s'e njoh kete variant, por mbaj mend ate me disa seri qe luan Giuliano Gemma. Shih njehere ketu ne kete lidhje:

  http://www.imdb.com/find?s=all&q=Dag...%22+%281990%29

  I ke kater variante te filmit. I 1990 eshte varianti me seri qe permend une pak me lart.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Uh c'kemi qare per Marion. E qame persegjalli ate cun. Lol.

 10. #10
  kill your idol Maska e Pedro
  Antarsuar
  15-01-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  411
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Une e mbaj mend qe ka qene edhe filmi tjeter me disa seri "Cuore" ne shqip "Zemer" i bazuar ne romanin me te njejtin titull te De Amicis, ku ky film qe kerkon ti ishte pjese e ketij seriali si nje film ne film. Mbaj mend qe edhe "Marko ne kerkim te nenes" ishte pjese e romanit "Zemer" te De Amicis, liber shume i mrekullueshem.
  Lista nr5

  6 kanatjere
  6 mbathje
  6 shami

  prej kohesh ka vene studjuesit ne mendime,per arsye te mungeses totale te corapeve

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-06-2007
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  WOOO WOOOOO A FILMI!!!!VDESSS... dhe un e kam par kur isha e vogel gjith jeten poe kerkoja... me ka mbetur fiksim!!!nefakt koinidenc qe gjeta dhe pergjigjet tuaja ketu ne forum!...jeni te medhenj d

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-10-2007
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  si mund ta shoh kete film akoma nuk arrita ta shoh doja ta shkarkoja,por spo mundem

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-10-2007
  Postime
  99
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  me ndihmoni ta shoh kete film se u cmenda duke e provuar.ju lutem me ndihmoni sepse ajo adrese nuk me qon direkt qe ta shoh filmin.me ndihmoni

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-03-2014
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Filmi - 'Marko n krkim t nns'.

  atehere filmi titullohet Un Figlio a Meta , aktori kryesor eshte Gigi Proietti. po nuk arrij te gjeje asje link per ta shkarkuar. une ndihmen time e dhashe , ju me jepni linkun .hahahahahha

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Antarsuar
  21-05-2012
  Postime
  379
  Faleminderit
  71
  19 falenderime n 19 postime

  Pr: Filmi - 'Marko n krkim t nns'.

  fast as a shark
  ku kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


  mbas 7 vjetesh thua akoma marko eshte ne kerkim te nenes apo te gruas ;p
  Ndryshuar pr her t fundit nga DiGiT@LiFE : 12-03-2014 m 16:53
  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime

  Pr: Filmi - 'Marko n krkim t nns'.

  me ka pelqyer shume.
  "M e mira sht armike e s mirs"

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime

  Pr: Filmi - 'Marko n krkim t nns'.

  Une i kam gjetur vetem dy minuta

  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,931
  Faleminderit
  31
  170 falenderime n 125 postime

  Pr: Filmi - 'Marko n krkim t nns'.

  Libri "Zemra" i De Amicis Edmundos???? hahahaa sa per te qeshur... liber me pesimist nuk kam lexuar kurre ne jeten time ne ate kohe... ishte i madh sa dora ime sot dhe ngjyre bezhe ne mos gaboj. Nuk me harrohet nje fragment ku nje djale i vogel shkruante skedina per te atin dhe ky cuditerisht nuk e "kuptoi" qe gjysmat ja shkruante i biri per tre a kater muaj... Jo , jo me pelqente me shume libri "Profesor Gramatikusi" sesa libri "Fitorja e perbashket" qe imitonte librin "Zemra", ku te gjelbrit (partizanet) munden "te kaltrit" (te keqijte), nga i cili besoj doli edhe "Nje Gjenerali kapet rob". Falenderoj Zhyl Vernin qe lexoja dhe mesoja nga "Udhetimet e Kapiten Haterasit", "20000 lega nen det", "Njeriu qe qesh" etj.... Po duheshin lexuar edhe idiotlleqet e Alfred Ucit per Kafken qe e quante budalla dhe te paafte se nuk i perkiste REALIZMIT SOCIALIST... Me vjen turp nga injoranca e shkrimtareve (doktorave) tane qe tere jeten kane share ne emer te partise dhe neve duhet t'i pertypnim ..arrlleqet e tyre.

  p.s. eshte nje thenie qe kur shikon filma italiane merr shamine te fshish lotet, kjo vlente edhe per librat...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Tema t Ngjashme

 1. Ekstradohen dy shtetas te shpallur ne kerkim per vrasje
  Nga AlbaneZ n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-03-2007, 05:47
 2. N krkim t hebrenjve t vjetr t Sarands
  Nga Hyllien n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2004, 09:27
 3. Kerkim Fotosh te vjetra mbi Shkodren
  Nga nat01 n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-02-2004, 06:10
 4. programet dhe faqet me te mira per te bere kerkim ne internet
  Nga benseven11 n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-05-2003, 19:47
 5. Ne kerkim te moshumbjes, nga Arian GALDINI
  Nga marinI n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-10-2002, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •