Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  seksi dhe i rrezikshem Maska e qerosi
  Anėtarėsuar
  15-03-2004
  Vendndodhja
  dhome e guzhine
  Postime
  233
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Question Principata e arberise( e europes perendimore)

  Nuk do te zgjtem shume por lexoni keto website te kesaj principate, the shkrimin ne stemen e flamurit ku thote ARBERIA PATRIA NOSTRA.

  me duket paksa intriguese!

  http://reginairae.iespana.es/indexarberia.htm

  http://www.kaupelan.net/kig.htm
  ARBERIA
  Official name: Prinēipat D’Arberia (Principality of Arberia)
  Location: Central Europe, east of France, north of Switzerland, south of Germany
  Area: 3.000 km²
  Population: 520.000
  Population Density: 173 inhabit./km²
  Capital: Calibįnn (76.000)
  Important Cities: Milanovi, Durnia, Neva Ēivit Bajadur, Turingher, Belennos, Taranis, Tuidel
  Nationality: Arberian (arberiano)
  Languages: Arberian (official), Spanish, Rumeliak, Transvalian, French and German
  Religion: Catholic (majority)
  Currency: Euro (previous currency: Dupondio = 100 centimos)
  Economy: aluminum, dairy products; chocolates; watches and manufactures; high tech industries; alcoholic beverages: cider, wine and beer (Bfendam)
  GNP Per Capita: EUR 31.200,00
  Political status: Cantonal Constitutional Principality
  Head of State: SAS Carolus III (since 1987)
  Head of Government: Prime Minister Ricardo Albentur
  Airlines: Arberia Arlines
  Official website (Spanish)
  Ergo cogito, ergo sum!

 2. #2
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Pervec emrit, ne website ska fare lidhje me shqiptaret.
  Life's too short to remove USB safely.

 3. #3
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Europiani i shkretė! Pasi ka thithur nė nargjile njė kilogram marihuanė, nuk i ka mbetė tjetėr veēse tė shkruajė pėr vendet pėrrallore qė u gjendkan diku nė tre-kufirshin Gjermani-Francė-Zvicėr.

 4. #4
  alpha dominant Maska e D@mian
  Anėtarėsuar
  20-09-2005
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  1,171
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Tema nuk ka lidhje me historine shqiptare dhe me historine ne pergjithesi; si e tille mbyllet!
  FLUCTUAT NEC MERGITUR

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 109
  Postimi i Fundit: 30-11-2009, 04:18
 2. Harta e Europes.. dhe Kosova aty si Shtet me vehte..
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-01-2009, 00:08
 3. Spiunet e Europes Lindore (dhe Juglindore)
  Nga saimiri-uk nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 10:32
 4. Bler, e ardhmja e Europes dhe globalizmi
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-12-2005, 13:39
 5. Rėne van der Linden: Rekomandimet tona pėr qeverinė Berisha
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-10-2005, 14:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •