Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 59
  1. #21
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Pse me lek beheshe synet?Se dija ata gomeret tani i shpinin ne xhami edhe i benin falas ,,,,
    po si kan besim njeher mos i presin
    Ku greket bene ate kengen qe me zorret e shqiptareve do bejme lidhese kepucesh thashe me vete tua japim lafshen "e gjelit" te synetllukut te bejne supe meqe i ka kapur kriza.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  2. #22
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    ....ok, si zakonisht nuk me interesojn tema te tilla, por konfuzioni ne terresi eshte aq "humoristik" saqe nuk mund te qendroj pa mos "vjelle" nja dy a tri fjali mbi kete.
    Po, kur ke perbrenda vrerin qe te ka lene turku, doemos qe do vjellesh......vjellja eshte tipike e te vrerosurit!!
    Nese i numerojm tash nje dhe nje, na del se, aktiviteti i kforit eshte "me te vertet" me karakter humanitare....po te ish ai me karakter "missionar", duhej qe se paku rrethi, ose ata femije apo familje, mos te ishin musliman, ose musliman me tradita te lenura pas dore, pra, ku synetimi nuk eshte si rrend shoqerore i njohur....
    Karakteri "humanitar" i nje misioni, nenkupton ate fetar??!! Qekur keshtu Tunxh??!!
    Eshte mbush nje faqe e terre e gazetes, duke mos thene asgje, perpos perbuzjes se nje ndihme te ofruar........synetimi eshte faktor ekonomik qe e rrendon kuleten familjare, nese ofrohet ketu nje "lehtesim", ai duhet se pari nga mediumet te mirepritet.....
    Perbuzje nuk eshte ndaj "ndihmes" se ofruar, or analfabet turqeli, por eshte ndaj falenderimeve te shprehura prej nje gjysem-analfabeti, i cili nuk ia k aidene se per çfare po flet kur nxjerr prej gojes fjale si :"......më lejoni që në emrin tim dhe tuaj të falënderoj Komandantin e Forcave Turke dhe këto shoqata turke që janë duke kontribuar sa në ngritjen e vetëdijes fetare, kombëtare dhe shkencore......"
    Ku e sheh kontributin e turqve ne "ngritjen e vetedijes kombetare dhe shkencore" ti Tunxh??!!
    .ose me fjalet e gazetarit do te thoja "500 vjet missionarizem me siguri se kane mjaftuar, nuk ka nevoje nen umbrellen e natos turqia te vije te na mesoj islamin.......".....po, do te kish nevoje te vije te na mesoj te themi "faleminderit".....

    Lum kosova per kesoj lloj gazetari.....
    T'i themi faleminderit per 500 vjet pushtim apo per 500 vjet misionarizim???!!
    Lum Kosova per turqeli si puna jote Tunxh!!!!
    Jarigas

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Pse me lek beheshe synet?Se dija ata gomeret tani i shpinin ne xhami edhe i benin falas ,,,,
    po si kan besim njeher mos i presin
    Une mendoja se ti u pershendete me forumin! Kush jan ata gomeret per ty? Sa e keqe je per bese
    Jetë e rëndë.......!!!

  4. #24
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Po, kur ke perbrenda vrerin qe te ka lene turku, doemos qe do vjellesh......vjellja eshte tipike e te vrerosurit!!
    Karakteri "humanitar" i nje misioni, nenkupton ate fetar??!! Qekur keshtu Tunxh??!!
    Perbuzje nuk eshte ndaj "ndihmes" se ofruar, or analfabet turqeli, por eshte ndaj falenderimeve te shprehura prej nje gjysem-analfabeti, i cili nuk ia k aidene se per çfare po flet kur nxjerr prej gojes fjale si :"......më lejoni që në emrin tim dhe tuaj të falënderoj Komandantin e Forcave Turke dhe këto shoqata turke që janë duke kontribuar sa në ngritjen e vetëdijes fetare, kombëtare dhe shkencore......"
    Ku e sheh kontributin e turqve ne "ngritjen e vetedijes kombetare dhe shkencore" ti Tunxh??!!
    T'i themi faleminderit per 500 vjet pushtim apo per 500 vjet misionarizim???!!
    Lum Kosova per turqeli si puna jote Tunxh!!!!
    .......thuaj thjesht faleminderit, ngase ki sherbim ja u ka lehtesuar familjeve nje shpenzim te "domosdoshem"....nese mendon se eshte problem se ka musliman qe e presin bibilushin, atehere ate problem e ke vetem ti....ironia, e din ku qendron ???......tek teje perzonalisht.....edhe teje ta prene asaj kohe, apo ??...pyete njehere babin sa para ka harxhuar, e si do te reagoje ai ne diten e sodit, nese KFORI turk i mer shpenzimet e synetimit persiper....


    na informo....


    tung
    albanish by nature

  5. #25
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    .......thuaj thjesht faleminderit, ngase ki sherbim ja u ka lehtesuar familjeve nje shpenzim te "domosdoshem"..
    "domosdoshem"??!!!! Ne kuptimin se pa "synet" vdesin??!!
    Epo ç'ju ka bere feja juve mer jahu...trute pershesh iua ka bo......
    ..nese mendon se eshte problem se ka musliman qe e presin bibilushin, atehere ate problem e ke vetem ti....ironia, e din ku qendron ???......tek teje perzonalisht.....edhe teje ta prene asaj kohe, apo ??...pyete njehere babin sa para ka harxhuar, e si do te reagoje ai ne diten e sodit, nese KFORI turk i mer shpenzimet e synetimit persiper....
    O rob i Allahut, Allahu te rruajte!!!!
    Une e kuptoj se niveli yt intelektual nuk te le te kuptosh gjerat qe dalin jashte kornizes fetare, por te pakten lexoje postimin e tjetrit perpare se te vjellesh vrerin qe ke perbrenda!!
    Problemi qendron ne "falenderimin per ngritjen e vetedijes kombetare dhe shkencore"......o Tunxh!!! Lexò mer jahu, se e ke edhe me Kuran!!!!
    Jarigas

  6. #26
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    "domosdoshem"??!!!! Ne kuptimin se pa "synet" vdesin??!!
    Epo ç'ju ka bere feja juve mer jahu...trute pershesh iua ka bo......
    ......synetlleku eshte nje nder perjetimet kyce ne jeten e nje njeriu....se ti nuk e kupton edhe pse ke goja rrenja muslimane, deshmon per mungesen e kultures qe ke....me vjen keq per fatin qe paske pat o gazi.....synetlleku eshte nje nder ritet kulturore me te vjetra te njerezise !!!, qe edhe shqiptaret bejne pjese ne kete trashigimi njerezore eshte per tu admiruar.....kurse cfare mendimi ke ti per kete ???...........mjerim....jo, asnjehere synetlleku nuk eshte i domosdoshem, ai eshte nje akt shoqerore, ku sidomos nenat krahas marteses se femijes se tyre synetllekun e kane si nje "highlight" te jetes....kesaj i thone pikerisht KULTURE......nje dukuri shoqerore e thurur me GEZIM FAMILJARE dhe SHOQERORE.....hajt futja nje gote per te haruar mjerim qe te rrethekon......

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    "
    O rob i Allahut, Allahu te rruajte!!!!
    Une e kuptoj se niveli yt intelektual nuk te le te kuptosh gjerat qe dalin jashte kornizes fetare, por te pakten lexoje postimin e tjetrit perpare se te vjellesh vrerin qe ke perbrenda!!
    Problemi qendron ne "falenderimin per ngritjen e vetedijes kombetare dhe shkencore"......o Tunxh!!! Lexò mer jahu, se e ke edhe me Kuran!!!!
    ..........mos u kap per cepe jorelevante....mos ik si qeni i rrahur....
    ..thjesht dhe pa komplikime..... mos valle ka shkuar dikush me dhune ja u ka marre femijet ???......e njihja diku para 15 viteve nje shqiptare emigrant (nga kukesi) qe punonte ne tetove dhe me tregonte se femijet per me i be synet i kane larguar ne pyell qe mos te mirret vesh se cka bejn.....edhe njehere, ju jeni per tu mjeruar oj frymo....pfui....ose tregohu burre njeher dhe thuaj, MIRE E KANE BERE TURQIT qe ja u kane kompletuar atyre shqiptareve qe kane deshiruar, nje mungese ne jeten e tyre.....per kete ju takon nje faleminderim.....por problemi eshte se nuk je burre....edhe njehere, futja nje gote, do te del hesapi me mire....


    tungi
    Ndryshuar për herë të fundit nga Nuh Musa : 05-08-2011 më 11:31
    albanish by nature

  7. #27
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    .....synetlleku eshte nje nder perjetimet kyce ne jeten e nje njeriu....se ti nuk e kupton edhe pse ke goja rrenja muslimane, deshmon per mungesen e kultures qe ke....me vjen keq per fatin qe paske pat o gazi...
    Po, shume e drejte Tunxh, kush nuk kupton rendesine e synetllikut, eshte njeri pa kulture!!!Biles, mund te themi se e gjithe bota perendimore , eshte pa pike kulture.....ne shyqyr qe na shpetoi Turqia mer jahu se perndryshe do te kishim ngelur pa "kulture" si e gjithe Evropa.....apo e kishe fjalen per kulture turko-harape ti Tunxh??!!!
    ..synetlleku eshte nje nder ritet kulturore me te vjetra te njerezise !!!, qe edhe shqiptaret bejne pjese ne kete trashigimi njerezore eshte per tu admiruar...
    Krishti ishte bere synet, e pastaj??? Edhe Dita e Veres, eshte njera nga festat me te vjetra te njerezise, por me duket se per islamiket nuk ka dhe aq vlere vjetersia......Muhamedi nuk e ka pas dit se çfare eshte vera dhe dimri.....
    ..kurse cfare mendimi ke ti per kete ???...........mjerim....jo, asnjehere synetlleku nuk eshte i domosdoshem, ai eshte nje akt shoqerore, ku sidomos nenat krahas marteses se femijes se tyre synetllekun e kane si nje "highlight" te jetes....kesaj i thone pikerisht KULTURE...
    ..i thone "kulture turko-harape"....o Tunxh!! Po qysh mer jahu, me siper shkrove se eshte i domosdoshem synetlliku, ketu e ktheve pllaken dhe thua se nuk eshte i domosdoshem...e nuk mjafton qe je derdimen dhe harron çka shkruan vete, por ia fillon edhe me gomarlleqe te tipit "akt shoqeror"!!!! Cfare domethene kjo fjale o Tunxh!??!!
    ...nje dukuri shoqerore e thurur me GEZIM FAMILJARE dhe SHOQERORE.....hajt futja nje gote per te haruar mjerim qe te rrethekon......
    ....ahahahahah....pse Tuxh, ç'i rruhet shoqerise se je bere synet ti...do ta perdore shoqeria veglen tende??!!....ahahahahhah.....ke shkel tiTunxh!!!!
    ..........mos u kap per cepe jorelevante....mos ik si qeni i rrahur....
    Une iki si qen i rrahur???
    Po ti s'ke jo vetem kapacitet intelektual qe te debatosh si njeri, por as guxim qe te pergjigjesh si burre.....ai analfabeti injorant falenderon Turqine per "ngritjen e vetedijes kombetare dhe kulturore" e ti vjen e na shet dengla!! Pergjigju si burrat: qendron ne kembe nje falenderim i tille ndaj turqve, po apo jo!!!
    ..thjesht dhe pa komplikime..... mos valle ka shkuar dikush me dhune ja u ka marre femijet ???......e njihja diku para 15 viteve nje shqiptare emigrant (nga kukesi) qe punonte ne tetove dhe me tregonte se femijet per me i be synet i kane larguar ne pyell qe mos te mirret vesh se cka bejn.....edhe njehere, ju jeni per tu mjeruar oj frymo....pfui....ose tregohu burre njeher dhe thuaj, MIRE E KANE BERE TURQIT qe ja u kane kompletuar atyre shqiptareve qe kane deshiruar, nje mungese ne jeten e tyre.....per kete ju takon nje faleminderim.....por problemi eshte se nuk je burre....edhe njehere, futja nje gote, do te del hesapi me mire....
    Po ti sikur ishe rritur ne Vjene mer katnar me kulture "gjermane"....tashi na paske njohur nje kuksian qe paska emigruar ne Tetove per pune!!!! Epo keshtu eshte kur llap shume ti derri malokut.....te dalin rrenat sheshit.......e sidoqofte, meqe je aq i trashe per te kuptuar thelbin e debatit, po ta sqaroj prape: Nuk i behet vone njeriu se ç'bejne turqit me turqelite, pro nuk mund t'i lejohet nje derr analfabeti te paditur qe te falenderoje turqit ne emer te shqiptareve per "ngritje te vetedijes kombetare dhe shkencore"!!!! More vesh kungull Stambolli???....e mjaft me ato terkuzat pa kuptim qe shkruan.........nuk je duke debatuar me vetimen ketu...!
    Jarigas

  8. #28
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Po, shume e drejte Tunxh, kush nuk kupton rendesine e synetllikut, eshte njeri pa kulture!!!Biles, mund te themi se e gjithe bota perendimore , eshte pa pike kulture.....ne shyqyr qe na shpetoi Turqia mer jahu se perndryshe do te kishim ngelur pa "kulture" si e gjithe Evropa.....apo e kishe fjalen per kulture turko-harape ti Tunxh??!!!...!
    ....europjanet natyrisht se e kuptojn punen e synetllekut, ngase kane kulture te avancuar dhe jane ne gjendje te "dallojn" mes te vetes, dhe te huajes....per krishterimin "origjinal" synetlleku akoma eshte "normal".....te kam thene, miru me nuh musen, se do te mesoj shume gjera o coban i lales....kjo nuk e anashkalon apo mbulon "mungesen" tende perzonale ne "kulture" te mirefillte SHQIPTARE, e cila rrenjet i ka natyrisht ne trashigimine e fene e ibrahimit alejhiselam....

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Krishti ishte bere synet, e pastaj??? Edhe Dita e Veres, eshte njera nga festat me te vjetra te njerezise, por me duket se per islamiket nuk ka dhe aq vlere vjetersia......Muhamedi nuk e ka pas dit se çfare eshte vera dhe dimri.....
    ....o gazmend, pjesa dermuese e njerezise nuk e sheh "krishtin" ashtu sic e shihni ju, per pjesen dermuese te njerezise dhe ne historine njerezore qe nga lindja e krishtit e deri ne ditet e sodit krishti eshte "njeri".....ata qe behen synet i referohen Ibrahimit alejhiselam, babes te feve monoteiste aktuale.....dhe i referohen keshtu nje "kulture" te vjeter mbi 3500 vjet. Se ti nuk ke sense per kulture na ke deshmuar nat e dit ketu, kuptohet, nga, a mos e ke patur valle nenen dhe baben me kulture, po qe ti te njihje vleren e synetllekut...

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    ..i thone "kulture turko-harape"....o Tunxh!! Po qysh mer jahu, me siper shkrove se eshte i domosdoshem synetlliku, ketu e ktheve pllaken dhe thua se nuk eshte i domosdoshem...e nuk mjafton qe je derdimen dhe harron çka shkruan vete, por ia fillon edhe me gomarlleqe te tipit "akt shoqeror"!!!! Cfare domethene kjo fjale o Tunxh!??!!
    ...gazi, te thash edhe ne nje replike tjeter, nga diskutuesi pritet njecfare "aftesie" per parashikime dhe vajtje ne kornizen e muhabetit......synetlleku eshte ne kulturen islame shqiptare nje akt i "domosdoshem" ngase ka presion "shoqerore"....praktikisht kjo do me thene, se sipas kuletes, festa e synetllekut shtrihet nga duaja e hoxhes dhe nja 10 lek per berberin e deri tek shetitja e femijeve me helikopter......cdo njeri me nje fije kulture islame shqiptare ne shpirt, do te ju thoshte turqve "faleminderit" per ate akt bamires qe e kane bere.........synetlleku rrjedh vet nga fjala arabe "sunnet".....sunnetet per muslimanin nuk jane obligative.....praktikisht sunetimi i femijes eshte nje nder sunnetet qe jane praktikuar thuajse ne shkallen e "farzit" nder muslimanet, ngase e ka krahas faktorit fetare edhe ate shoqerore, eshte thjesht pas marteses gezimi me i madh per familjet muslimane (te njejte e praktikojn edhe cifutet, synetimi i krishtit ka qene deri vone feste kishtare edhe ne perendim).....

    Pra, si cdo here, une nuk harroj se cka shkruaj, problemi eshte se ti te kena dembel dhe pa dituri perkatese, andi ka tetova tipave si ti ju thona "lesh k......ri) .....

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    ....ahahahahah....pse Tuxh, ç'i rruhet shoqerise se je bere synet ti...do ta perdore shoqeria veglen tende??!!....ahahahahhah.....ke shkel tiTunxh!!!!!
    ....o shpici, se juve enveri ju ka rras ne nje blackout kulturore nuk ju ka faj askush.....ne kosove dhe iliride, me siguri edhe ne pjesen dermuese te shqiperise, nuk parashtrohet pyetja se a eshte "cuni" i bere synet.....o naiv, versho pak vetem folklorin tone dhe do te shohesh domethenjen e synetllekut....edhe nese nje familje nuk ka buke te haje, femijen i bejn synet, e gjejn nje rruge, fundi i fundit me sadakaja ja bejn shoqeria femijen synet....nuk ka shqiptare te lindur MUSLIMAN qe nuk eshte i bere synet....une jam 100% i sigurt, se edhe ti je bere synet.....sidomos bektashinjt kane qene te prire per sunnetet e te "dashurit" te tyre, qe ka qen Muhammad Mustafaja.....nese don ndihme mund te te ndihmoj, inshallah veren 2013 do ti bej dy djemt e mi synet, nese don, mund te transplatosh lafshen e djemve mi qe keshtu te humbish "cdo" gjurme muslimane ne trupin tend...


    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Une iki si qen i rrahur???
    Po ti s'ke jo vetem kapacitet intelektual qe te debatosh si njeri, por as guxim qe te pergjigjesh si burre.....ai analfabeti injorant falenderon Turqine per "ngritjen e vetedijes kombetare dhe kulturore" e ti vjen e na shet dengla!! Pergjigju si burrat: qendron ne kembe nje falenderim i tille ndaj turqve, po apo jo!!!!
    ....lerre se ik , por deri ne vjene te ndegjohen cingliminglat e teneqeve qe ti kam lidh per bishti......nuk behet fjale ketu per "hoxhen" dhe falemnderimet e tija.....fjale behet "pse bash turqit qe i urrejm deri ne palc" e kane marre persiper kete mesele fetare...........ti do te ishe i pari qe do te mbronte bataljonin italjan, nese ai do te ndihmonte ne renovimin e nje kishe apo manastiri qe i kerecenohet shkaterimi....apo ???..........une psh. do te isha me teje, nese dic e tille do te ndodhte.....cudi, perse ti nuk e ke ate zemer ndaj muslimaneve......

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Po ti sikur ishe rritur ne Vjene mer katnar me kulture "gjermane"....tashi na paske njohur nje kuksian qe paska emigruar ne Tetove per pune!!!! Epo keshtu eshte kur llap shume ti derri malokut.....te dalin rrenat sheshit.......e sidoqofte, meqe je aq i trashe per te kuptuar thelbin e debatit, po ta sqaroj prape: Nuk i behet vone njeriu se ç'bejne turqit me turqelite, pro nuk mund t'i lejohet nje derr analfabeti te paditur qe te falenderoje turqit ne emer te shqiptareve per "ngritje te vetedijes kombetare dhe shkencore"!!!! More vesh kungull Stambolli???....e mjaft me ato terkuzat pa kuptim qe shkruan.........nuk je duke debatuar me vetimen ketu...!
    .....o gazi, dije, shqiptaret musliman e mbajne trashigimine e "gjergjit"...ne jemi ata qe e mbajme shqiptarine.....si cdo shqiptare, edhe une, kohen e lire e shpenzojm ne vendlindje, parat e e fituara i investojm ne vendlindje, dhe kur na rrezikohet vendlindja i dalim zot asaj edhe me sakrificen me te madhe, jeten tone...

    Une pushimet verrore i kam kaluar ne vendlindje, pra dy muajt e veres kam vajt atje o coban....a aq te punon radaka ???....behet fjale per vitet e 90-ta....perzonit ne fjale ja kam haruar emrin, por akoma edhe ne 2011 ka disa kuksjan qe punojn ne fshatin tim, bile njerin e quajn Nuhi....zakonisht i punojn kullosat, pasiqe oboret mbulohen nga gjelberimi se rrijn shtepijat nga 6 muaj apo me shume te mbyllura dhe pa kujdesje....

    Natyrisht, synetimi eshte "ngritje" e vetedijes kombetare....ngase shqiptaret jane popull musliman, dhe synetlleku eshte pas marteses sic e ceka me lart, nje akt me karakter shoqerore....sa per shkencen ja ka trus ne te thate, po aty nuk te djeg....teje thjesht te djeg "pse bash turqit", pse nuk e bene "amerikanet", apo "francezet".....une te tregoj pse, qe teje, gazmend kodoshi, te ta shtojn inatin, deri ne ate shkalle, qe ti hash bolushet e tua...


    tungi
    albanish by nature

  9. #29
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    ....europjanet natyrisht se e kuptojn .......
    ...e pra, une jam europian.......kurse ti aziatik....per çfar epo diskuton tahi??
    ....kjo nuk e anashkalon apo mbulon "mungesen" tende perzonale ne "kulture" te mirefillte SHQIPTARE, e cila rrenjet i ka natyrisht ne trashigimine e fene e ibrahimit alejhiselam....
    ....t'ka rrejt hoxha ty Tunxh.....shqiptaret i kane rrenjet tek pellazget, qe jane shume me te vjeter se Ibrahimi e se Mahmuti!!!
    ... Se ti nuk ke sense per kulture na ke deshmuar nat e dit ketu, kuptohet, nga, a mos e ke patur valle nenen dhe baben me kulture, po qe ti te njihje vleren e synetllekut...
    ...vertet...perveç dijetarit dhe vetimes, ti je i vetmi qe po e thu kete ......ok, kam per te te konsideruar te te njejtit nivel me ta!!!
    .....synetlleku eshte ne kulturen islame shqiptare nje akt i "domosdoshem" ngase ka presion "shoqerore"....praktikisht kjo do me thene, se sipas kuletes, festa e synetllekut shtrihet nga duaja e hoxhes dhe nja 10 lek per berberin e deri tek shetitja e femijeve me helikopter...
    ...edhe kete ta ka lene me amanet Ibrahimi dhe Mahmuti, Tunxh??!!....besa, ti qenke njeri me kulture te thelle.......
    ...cdo njeri me nje fije kulture islame shqiptare ne shpirt, do te ju thoshte turqve "faleminderit" per ate akt bamires qe e kane bere.....
    ...o derdimen!!! Nuk ka problem sepse jane falenderuar turqit per kete akt fetar bamires, por sepse jane falenderuar si "ngrites te vetedijes kombetare dhe shkencore"!!! A ha shqip o turqeli......sa here duhet te ta perseris??!!
    Pra, si cdo here, une nuk harroj se cka shkruaj, problemi eshte se ti te kena dembel dhe pa dituri perkatese, andi ka tetova tipave si ti ju thona "lesh k......ri) .....
    Po emigranteve nga Shqiperia qe vijne e punojne ne Tetove, si i thoni, ti zoti malok me kulture "gjermane"??!!
    ....o shpici,
    ...."shpici" i Muhamedit dhe Aishes e kishe fjalen ti??? Apo ai i Allahut, babait te Manatit dhe Uzes??!!
    ....nuk ka shqiptare te lindur MUSLIMAN qe nuk eshte i bere synet....une jam 100% i sigurt, se edhe ti je bere synet.....sidomos bektashinjt kane qene te prire per sunnetet e te "dashurit" te tyre, qe ka qen Muhammad Mustafaja.....nese don ndihme mund te te ndihmoj, inshallah veren 2013 do ti bej dy djemt e mi synet, nese don, mund te transplatosh lafshen e djemve mi qe keshtu te humbish "cdo" gjurme muslimane ne trupin tend...
    Te imitosh çifutet si majmun, nuk do te thote te jesh i kulturuar??! Pastaj te jesh idiot e te mendosh se rrethprerja eshte diçka fetare, eshte njesoj si idiotesia e atyre qe mendojne se te rrisin lesht e harapit ne surrat, i ben fetar si Muhamedi!!
    Te besh rrethprerjen nuk do te thote te jesh mysliman o Tunxh...ishte thjesht si puna e vaksines ne kohera kur higjiena nuk mund te te mbronte nga infeksioni....pak a shume koherat kur Muhamedi e fshinte prapanicen me bajga te thata(sipas Buharit).....more vesh ti Tunxh, mora thuaj!!!!
    .....fjale behet "pse bash turqit qe i urrejm deri ne palc" e kane marre persiper kete mesele fetare........
    ...sepse i djeg barku per kopilat qe kane lene ne trojet shqiptare, apo jo??! Apo ti di ndonje arsye tjeter??!!
    ...ti do te ishe i pari qe do te mbronte bataljonin italjan, nese ai do te ndihmonte ne renovimin e nje kishe apo manastiri qe i kerecenohet shkaterimi....apo ???..........une psh. do te isha me teje, nese dic e tille do te ndodhte.....cudi, perse ti nuk e ke ate zemer ndaj muslimaneve......
    O turk!!! Sa here duhet te te perseris se nuk po diskutohet per ate qe bene turqit, por per idiotesirat qe ka nxjerre prej goje ai "hoxha"??!!!
    Pse nuk iu pergjigje pyetjes sime, por vazhdon akoma te vjellesh gomarlleqe??!!
    .....o gazi, dije, shqiptaret musliman e mbajne trashigimine e "gjergjit"...ne jemi ata qe e mbajme shqiptarine....
    Ne ç'menyre, duke e share dhe mallkuar??!! Duke falenderuar turqit qe ai mposhti per 25 vjet rresht??? Duke lavderuar gjuhen harape e turke karshi asaj shqiptare??
    Duke jetuar si harape e si turq e akoma me keq, duke menduar si ata??? Tregona, Tunxh, ne ç'menyre???
    Natyrisht, synetimi eshte "ngritje" e vetedijes kombetare....ngase shqiptaret jane popull musliman, dhe synetlleku eshte pas marteses sic e ceka me lart, nje akt me karakter shoqerore....sa per shkencen ja ka trus ne te thate, po aty nuk te djeg....teje thjesht te djeg "pse bash turqit", pse nuk e bene "amerikanet", apo "francezet".....une te tregoj pse, qe teje, gazmend kodoshi, te ta shtojn inatin, deri ne ate shkalle, qe ti hash bolushet e tua...
    "synetimi eshte "ngritje" e vetedijes kombetare"
    Keshtu e mbakeni trashegimine e Gjergjit ju , Nuqi??!!!
    Nuk mund te vazhdoj e t'i pergjigjem nje idioti, pasi te tjeret ndoshta nuk do te kuptonin ndryshimin midis nesh.......thjesht, do te te trajtoj si vetima!!!!
    Jarigas

  10. #30
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    c'na qat b*then aman... shkruni adresat se ndoshta i hyjne ne pune dikujt e mos na lodhni shume jo anej jo knej..

    ne pz e di qe ka cdo vere kesi organizime njohe plot qe jane bere synet nga turqit ne prizren asgje te keqe ...
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  11. #31
    Citim Postuar më parë nga Njoni-ch Lexo Postimin
    Une mendoja se ti u pershendete me forumin! Kush jan ata gomeret per ty? Sa e keqe je per bese
    ..... avukat kam faleminderit per interesen tende....
    gomere=ca njerez qe ju jepnin lek te vinin ne xhami edhe pse nuk besonin ne ate fe ju jepnin ca dhurta ,fletore stilolapsa falas edhe ushqime ...edhe syneti falas sepse e kerkonte feja edhe kurre kaloja nga rruga qe ishte dhoma e synetllikut te zinte koka si therisnin nga dhimja....keta jane gomeret zoteri
    te na falesh nese ke bere synet po se kisha me ty.....
    me lej sa pagove?
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2009
    Postime
    134
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Pse me lek beheshe synet?Se dija ata gomeret tani i shpinin ne xhami edhe i benin falas ,,,,
    po si kan besim njeher mos i presin
    oj magarice,ruju mbrapa se pota fut noj gomar e ti ben syt 5she

  13. #33
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    @Mobil-world
    po ti nga eksperienca personale e ke?

    @jarigas

    I forte je o burri i dheut te kam zili per kurajon qe ke dhe durimin qe tregon tu pergjigjesh nje per nje lol
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Troyane- nuk te kuptova si duhet se eke pshtjell paksa. Mos u bej merak kur ta shohesh te tregoj se sa kam paguar
    Jetë e rëndë.......!!!

  15. #35
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Ne Turqi i bejne synetite me pare, tek ne per shkak te dashurise se madhe qe kane i bejne pa pare.

  16. #36
    Është pak e habitshme kjo ndihma e kardashëve turq dhe mbi të gjitha e njëanshme. Pse vec për neve gjithë kjo përkujdesje. Le të tregohet e mëshirshme pak edhe për fqinjët tanë. ATa kanë mbetur mbrapa. Dhe kështu ka qenë edhe në shekujt e kaluar. Ta zëmë kur ne mezi hapëm një shkollë fillore, fqinjta tanë aso kohe kishin Akademinë e Shkencave. Na mbronte të mos prisheshim, se shkolla të prish, prandja na sillte synetllëqe, karadyzenë, sevdalera etj etje.... SHkolla të prish o ta pafsha hajrin. Ndaj ua bënte me hile fqinjve tanë, le të bënin ata akademi shkencash, por synet e marifete të tjera jo.

    Unë them mjaft na ka bërë synet kardashi turk në shekuj.... Do t'ua dinim për nder këtë radhë të dilnin e t'i bënin synet shkijet në veri ... Mbaruan të shkretit!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 07-08-2011 më 11:28
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  17. #37
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    ...e pra, une jam europian.......kurse ti aziatik....per çfar epo diskuton tahi??
    ....t'ka rrejt hoxha ty Tunxh.....shqiptaret i kane rrenjet tek pellazget, qe jane shume me te vjeter se Ibrahimi e se Mahmuti!!!
    ...vertet...perveç dijetarit dhe vetimes, ti je i vetmi qe po e thu kete ......ok, kam per te te konsideruar te te njejtit nivel me ta!!!
    ...edhe kete ta ka lene me amanet Ibrahimi dhe Mahmuti, Tunxh??!!....besa, ti qenke njeri me kulture te thelle.......
    ...o derdimen!!! Nuk ka problem sepse jane falenderuar turqit per kete akt fetar bamires, por sepse jane falenderuar si "ngrites te vetedijes kombetare dhe shkencore"!!! A ha shqip o turqeli......sa here duhet te ta perseris??!!
    Po emigranteve nga Shqiperia qe vijne e punojne ne Tetove, si i thoni, ti zoti malok me kulture "gjermane"??!!
    ...."shpici" i Muhamedit dhe Aishes e kishe fjalen ti??? Apo ai i Allahut, babait te Manatit dhe Uzes??!!
    Te imitosh çifutet si majmun, nuk do te thote te jesh i kulturuar??! Pastaj te jesh idiot e te mendosh se rrethprerja eshte diçka fetare, eshte njesoj si idiotesia e atyre qe mendojne se te rrisin lesht e harapit ne surrat, i ben fetar si Muhamedi!!
    Te besh rrethprerjen nuk do te thote te jesh mysliman o Tunxh...ishte thjesht si puna e vaksines ne kohera kur higjiena nuk mund te te mbronte nga infeksioni....pak a shume koherat kur Muhamedi e fshinte prapanicen me bajga te thata(sipas Buharit).....more vesh ti Tunxh, mora thuaj!!!!
    ...sepse i djeg barku per kopilat qe kane lene ne trojet shqiptare, apo jo??! Apo ti di ndonje arsye tjeter??!!
    O turk!!! Sa here duhet te te perseris se nuk po diskutohet per ate qe bene turqit, por per idiotesirat qe ka nxjerre prej goje ai "hoxha"??!!!
    Pse nuk iu pergjigje pyetjes sime, por vazhdon akoma te vjellesh gomarlleqe??!!
    Ne ç'menyre, duke e share dhe mallkuar??!! Duke falenderuar turqit qe ai mposhti per 25 vjet rresht??? Duke lavderuar gjuhen harape e turke karshi asaj shqiptare??
    Duke jetuar si harape e si turq e akoma me keq, duke menduar si ata??? Tregona, Tunxh, ne ç'menyre???
    "synetimi eshte "ngritje" e vetedijes kombetare"
    Keshtu e mbakeni trashegimine e Gjergjit ju , Nuqi??!!!
    Nuk mund te vazhdoj e t'i pergjigjem nje idioti, pasi te tjeret ndoshta nuk do te kuptonin ndryshimin midis nesh.......thjesht, do te te trajtoj si vetima!!!!
    .....shih gazmendin, prap cep e n'cep paska ik, tamam si qeni i rrahur.....mire, aman kesaj rradhe i paske kursyer "hahajat" dhe "hihijat"....

    Mjaft tash, kthehu perseri tek vendi ku e ke:

    Thuaj, "mua me pengon se ata shqiptare jane bere synet, dhe me kete e kane "gjurmuar" vetveten se jeta me nje shenje tipike islame, dhe kulmi i marrezise eshte, "tinezisht" me "kurthe" kete ja u kane bere ata qe i kemi armiq shekullore, turqit".....kesaj i bie sikur me rra krishtlindja dhe pashket brenda nje dite, aman reciprokisht, me epitete negative, nga pikepamja jote (leri pallavrat se kinse "derdellitja e hoxhes" te paska prek)...

    Kesaj i thone verbesi fetare, fundamentalizem tipik i asaj shkalle, te cilen ja u referon kamikaceve arab....i anashkalon krejt atributet pro-shoqerore, me kete kulturore, te synetllekut qe i ka plotesuar brenda nje trashigimie 3500 vjecare, e anashkalon vleren medicinale (duke ju referuar higjienes perendimore qe zoteron 50 vitet e fundit - llogjiko, 3500 vjet karshi 50 vjet), e anashkalon vet trashigimine e krishtere (duke e e dijt ose mos e dijt se kishat ethiopiane dhe kopte akoma e praktikojn synetimin, duke e dijt ose mos e dijt se vet kisha perendimore ka festuar deri ne vitet e 1960-ta synetllekun e krishtit)......kurse kulmi eshte "shfaqja e nje mllefi tipik ndaj islamit nder shqiptaret"......kjo, ngase vet musliman i lindur dhe rritur, te arsyetoje konvertimin.....

    Une te kuptoj o gazi..........aman, ki ketu nuk eshte vendi, ku ti do te arsyetosh ate qe je....me e keqja eshte, se askush nuk ta merr per kusure konvertimin, "te qofte me nder", por mos na shurdho neve vesheve pash zotin, trego burreri dhe thuaj, "mire e ka be kfori turk", ju ka ndihmu shqiptareve musliman te plotesojn "ndoshta" nje shprazetire ne jeten e tyre.......shume thjesht dhe shume leht.......nuk ka nevoje te mbajsh as anene e gazetareve te cilet e kane sjelle (me preteks te senzibilizojn shqiptaret kunder turqve, shkolle e vjeter kjo enveriste), as anen e hoxhollareve....mbaje thjesht anen e njerezve.....te shqiptareve, nese mendon se don ti ndajsh hallet me shqiptaret....

    tung
    Ndryshuar për herë të fundit nga Nuh Musa : 08-08-2011 më 02:54
    albanish by nature

  18. #38
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga strange Lexo Postimin
    c'na qat b*then aman... shkruni adresat se ndoshta i hyjne ne pune dikujt e mos na lodhni shume jo anej jo knej..

    ne pz e di qe ka cdo vere kesi organizime njohe plot qe jane bere synet nga turqit ne prizren asgje te keqe ...
    Selam,

    ....e keqja eshte se "perse" e bejne turqit....me kete ndergjegjesisht ju vertetohet se "ja, islami pra si na ka ardh", dhe akoma e "vazhdojn"....ketu ka mesazhe tjera, dhe tipa si ki me larte e shfrytezojn kete per qellime politike, duke i msheh ato pas kesisoj deklaratash, qe ne fakt nuk jane as per tu habit, as per tu mbur, as per te bere politik me to....muslimani behet synet, kjo eshte ne natyren e tij, dhe kush ja "lehteson" kete ai i thote "faleminderit".....natyrisht se turket do te ju ndihmojn, edhe ne luften e kosoves erdhen vendet arabe dhe ngijten kampet e tyre, gje qe nuk e bejne cdokund, por aty ku ka musliman, me preteksin qe te "ndihmojn" e jo te "missionojn"....nuk misionohet nje musliman, por nje "jomusliman"........ndoshta e shohen gazmendi dhe kompania "gjendjen" e muslimaneve shqiptare diku te dobesuar, dhe ju pengon kur dikush ate gjendje te dobet e perkrah per ta ngrejt perseri.....e kur ju them se jane antikombetare, curraviten, qajn, piskatin si ajo foshnja qe i ka mbush pelenat.....
    albanish by nature

  19. #39
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Është pak e habitshme kjo ndihma e kardashëve turq dhe mbi të gjitha e njëanshme. Pse vec për neve gjithë kjo përkujdesje. Le të tregohet e mëshirshme pak edhe për fqinjët tanë. ATa kanë mbetur mbrapa. Dhe kështu ka qenë edhe në shekujt e kaluar. Ta zëmë kur ne mezi hapëm një shkollë fillore, fqinjta tanë aso kohe kishin Akademinë e Shkencave. Na mbronte të mos prisheshim, se shkolla të prish, prandja na sillte synetllëqe, karadyzenë, sevdalera etj etje.... SHkolla të prish o ta pafsha hajrin. Ndaj ua bënte me hile fqinjve tanë, le të bënin ata akademi shkencash, por synet e marifete të tjera jo.

    Unë them mjaft na ka bërë synet kardashi turk në shekuj.... Do t'ua dinim për nder këtë radhë të dilnin e t'i bënin synet shkijet në veri ... Mbaruan të shkretit!
    ....ate synetllek na kane lane neve persiper.....por briskun mund ta ofrojn....pastaj, nuk ishin turqit ata qe thonin mos shkoni ne shkolle, por pleqet tane.....kurse pleqet tane kan qen burra te rrahur nga koha, me kete te permbushur me plot urtesi.....a nuk kan pat te drejte ???, a nuk kena nder shqiptaret shkije mbi shkije ???.......shkolla qe e kan ndjek keto trandafila e ka ate planprogramm qe e ka ajo e beligradit, ajo e sofjes dhe ajo e athines....sot e kesaj dite kan mbet me ato argumentet e komunisteve.....kur diskuton me ta, te duket vetvetja "intelektualisht" e transferuar diku ne vitet e 1970-ta.....atje vuajn te ngratit mentalisht.....po i solle ne 2000-shen, menjehere shkrihen, asgjesohen si vampiri ne diell....

    tung
    albanish by nature

  20. #40
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    .....shih gazmendin, prap cep e n'cep paska ik, tamam si qeni i rrahur.....mire, aman kesaj rradhe i paske kursyer "hahajat" dhe "hihijat"....

    Mjaft tash, kthehu perseri tek vendi ku e ke:
    Une dija se krimbat nuk vjellin, por ti vazhdon akoma......
    E sa per temen, je ti ai qe si zvarranik i largohesh drites dhe shkon e fshihesh prapa shprehjesh idiote e pa piken e kuptimit!!! Nuk ke burrerine ti pergjigjesh as edhe njeres nga akuzat qe te kam bere.....ku e ke burrerine turqeli, te shallvaret e sulltan Bajazitit a??!!!
    Thuaj, "mua me pengon se ata shqiptare jane bere synet, dhe me kete e kane "gjurmuar" vetveten se jeta me nje shenje tipike islame,
    Rrethprerja eshte shenje tipike çifute, or kungull Stambolli!! Muhamedi vetem se beri si majmunet qe imitojne njerezit.......thjesht beri ate qe benin çifutet!! Muslimanet jane thjesht majmunet e çifuteve dh ekete e tregon edhe fakti se rrethprerjen e konsideroni si shenje fetare, por nuk jeni ne gjendje te shpjegoni kurrfare lidhjeje me teologjine islame!!!
    dhe kulmi i marrezise eshte, "tinezisht" me "kurthe" kete ja u kane bere ata qe i kemi armiq shekullore, turqit".....kesaj i bie sikur me rra krishtlindja dhe pashket brenda nje dite, aman reciprokisht, me epitete negative, nga pikepamja jote (leri pallavrat se kinse "derdellitja e hoxhes" te paska prek)...
    ...perkthimi??!!

    Kesaj i thone verbesi fetare, fundamentalizem tipik i asaj shkalle, te cilen ja u referon kamikaceve arab....i anashkalon krejt atributet pro-shoqerore, me kete kulturore, te synetllekut qe i ka plotesuar brenda nje trashigimie 3500 vjecare, e anashkalon vleren medicinale (duke ju referuar higjienes perendimore qe zoteron 50 vitet e fundit - llogjiko, 3500 vjet karshi 50 vjet), e anashkalon vet trashigimine e krishtere (duke e e dijt ose mos e dijt se kishat ethiopiane dhe kopte akoma e praktikojn synetimin, duke e dijt ose mos e dijt se vet kisha perendimore ka festuar deri ne vitet e 1960-ta synetllekun e krishtit)......kurse kulmi eshte "shfaqja e nje mllefi tipik ndaj islamit nder shqiptaret"......kjo, ngase vet musliman i lindur dhe rritur, te arsyetoje konvertimin.....
    ...ahahahahahah...dhe ti krimb i turkut, vazhdon akoma ta quash rrethprerjen "shenje tipike islame"..??!!!

    Une te kuptoj o gazi..........aman, ki ketu nuk eshte vendi, ku ti do te arsyetosh ate qe je....me e keqja eshte, se askush nuk ta merr per kusure konvertimin, "te qofte me nder", por mos na shurdho neve vesheve pash zotin, trego burreri dhe thuaj, "mire e ka be kfori turk", ju ka ndihmu shqiptareve musliman te plotesojn "ndoshta" nje shprazetire ne jeten e tyre.......shume thjesht dhe shume leht.......nuk ka nevoje te mbajsh as anene e gazetareve te cilet e kane sjelle (me preteks te senzibilizojn shqiptaret kunder turqve, shkolle e vjeter kjo enveriste), as anen e hoxhollareve....mbaje thjesht anen e njerezve.....te shqiptareve, nese mendon se don ti ndajsh hallet me shqiptaret....
    Ti kupton Tunxh??!!! Si mund te kuptoje nje krimb qe shkruan ne forumin shqiptar idiotesi te llojit:"synetimi eshte "ngritje" e vetedijes kombetare"


    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Selam,

    ....e keqja eshte se "perse" e bejne turqit....me kete ndergjegjesisht ju vertetohet se "ja, islami pra si na ka ardh", dhe akoma e "vazhdojn"....ketu ka mesazhe tjera, dhe tipa si ki me larte e shfrytezojn kete per qellime politike, duke i msheh ato pas kesisoj deklaratash, qe ne fakt nuk jane as per tu habit, as per tu mbur, as per te bere politik me to...
    ...e ti s'ke as kapacitetin per t'i kundershtuar, apo jo??!! A ke ndonje argument qe sa ka shkruar ky "tipi me lart", nuk eshte thjesht e verteta??!!
    .muslimani behet synet, kjo eshte ne natyren e tij,
    Po te ishte ne "natyren" e tij, Allahu s'do te kisht ebere gomarllekun qe ta pajise me nje pjese t etepert.....o Tunxh.....ahahahahhah...na hape barkun, na hape.....
    dhe kush ja "lehteson" kete ai i thote "faleminderit"..
    ..je i sigurt se ti nuk thua "ejvallah"??!! Turqelite me duket se nuk e perdorin "faleminderit"...!!
    edhe ne luften e kosoves erdhen vendet arabe dhe ngijten kampet e tyre, gje qe nuk e bejne cdokund, por aty ku ka musliman, me preteksin qe te "ndihmojn" e jo te "missionojn"....nuk misionohet nje musliman, por nje "jomusliman"....
    Preteksi ishte ai, por arsyeja e vertete kush ishte Tunxh??!!
    ....ndoshta e shohen gazmendi dhe kompania "gjendjen" e muslimaneve shqiptare diku te dobesuar, dhe ju pengon kur dikush ate gjendje te dobet e perkrah per ta ngrejt perseri.....e kur ju them se jane antikombetare, curraviten, qajn, piskatin si ajo foshnja qe i ka mbush pelenat.....
    ...ahahhhhaha...te me therrase turqelia "antikombetar" eshte nder per mua, o Tunxh!!! Sepse turqelia per komb nenkupton perandorine osmane ose kalifatin harap.........ti cilin nga te dy nenkupton, turqeli??!!
    Jarigas

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjendja e fëmijëve jetimë shqiptarë
    Nga Albo në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 12-11-2010, 17:19
  2. Një epidemi e rrezikshme
    Nga Apolloni31 në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-05-2009, 16:08
  3. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
    Nga Vinjol në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
  4. Atropina
    Nga Vinjol në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:11
  5. Të mësosh aktrimin njëherësh me abetaren
    Nga TiLoNcE në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •